Строительство »

Олексій Міллер: газифікація російських регіонів триває

Як уже повідомляла «   СП   »,   Ставропіллі увійшло в число російських територій з відставанням у виконанні зобов'язань по підготовці споживачів до прийому газу   (В рамках Програми по газифікації регіонів РФ)

Як уже повідомляла « СП », Ставропіллі увійшло в число російських територій з відставанням у виконанні зобов'язань по підготовці споживачів до прийому газу (В рамках Програми по газифікації регіонів РФ).

Загальний рівень газифікації нашого краю, з огляду на території, що обслуговуються всіма газорозподільними організаціями регіону, перевищує 97 відсотків. Нагадаємо, це один з найвищих показників в Росії, тоді як в середньому по країні він зараз трохи більше 65 відсотків. Проте, Ставропіллі, як і будь-який регіон, все ж має шанс скоротити число «білих плям» на своїй карті газифікації.

Це ще раз підтвердив на традиційній прес-конференції за участю регіональних журналістів Голова Правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер. Все залежить від того, як на місцях виконуються зобов'язання по підготовці споживачів до прийому газу, а також від платіжної дисципліни споживачів. За його словами, проект газифікації російських регіонів залишається одним з найбільш масштабних і соціально значущих напрямків роботи компанії на внутрішньому ринку. Як прозвучало, з 2005 по 2014 року «Газпром» направив на газифікацію регіонів країни близько 242 мільярдів рублів, не рахуючи витрат на будівництво газопроводів-відводів та газорозподільних станцій. При цьому А. Міллер нагадав про дуже чіткий розподіл повноважень «Газпрому» і суб'єктів Росії. «ГРС, газопроводи, відводи, міжселищні газопроводи - це повноваження Газпрому, ми доходимо до меж населеного пункту. Внутрішньоселищних, вуличні мережі, підключення споживачів, котельні - це відповідальність суб'єктів РФ. Ми діємо за щорічним планом-графіком синхронізації робіт, які передбачають розмежування відповідальності, фінансування і введення об'єктів », - повідомив Олексій Міллер.

Практика така, що в регіонах з найбільшою заборгованістю за газ та невиконаними зобов'язаннями з підготовки споживачів до його прийому обсяги інвестицій скорочуються, при цьому виключається початок будівництва нових об'єктів газопостачання. Триває тільки будівництво об'єктів, які переходять з попередніх років. Якщо динаміка позитивна, то у регіону з'являється можливість збільшити інвестиції - як в результаті коригування програми за підсумками першого півріччя поточного року, так і при формуванні програми на наступний рік.

В рамках програми газифікації «Газпром» побудував більше 25 тисяч газопроводів. Блакитне паливо підведено більш ніж до 3,5 тисячі населених пунктів. Однак постало питання по завантаженості цих газопроводів, часто на ділі інвестиції перетворюються в «омертвіння капітал». «Ми можемо поставляти 33,4 млрд кубометрів газу в рік. За 2014 рік було поставлено менше 9 млрд кубометрів. Тобто завантаження цих мереж на сьогоднішній день менше 27 відсотків. Тому навіть без збільшення обсягів фінансування «Газпрому» ми можемо збільшити обсяги поставок газу споживачеві за тим самим створеним мереж майже на 25 млрд кубометрів », - підкреслив глава« Газпрому ».

Додамо, що загальний обсяг інвестицій, спрямований ВАТ «Газпром» в газифікацію Ставропольського краю за 2005-2014 роки, склав близько 1,9 млрд рублів, завершено будівництво 46 об'єктів газифікації протяжністю понад 370 км. Таким чином газ став доступний в 51 населеному пункті. Що стосується планів по Ставрополі на цей рік, то програмою газифікації російських регіонів передбачені інвестиції в обсязі 200 млн рублів.

Юлія Юткіна

Ставропольська правда 13.07.2015 р