Строительство »

Версаль: історія, опис, фото

  1. Короткий опис
  2. Голодний бунт на площі біля Версаля
  3. Інтер'єри Версаля - «шик-блиск-краса»
  4. Зал таємних побачень і іграшкова ферма

Адреса: Франція, місто Версаль
Початок будівництва 1661 рік
Архітектор: Луї Ліво
Основні визначні пам'ятки: регулярний парк (один з найбільших в Європі), Дзеркальна галерея, Галерея битв, палацова каплиця, Королівська Опера, Великий Тріанон, Малий Тріанон, Малі апартаменти Короля
Координати: 48 ° 48'16.6 "N 2 ° 07'13.3" E зміст:

Короткий опис

Голодний бунт на площі біля Версаля

Інтер'єри Версаля - «шик-блиск-краса»

Зал таємних побачень і іграшкова ферма

Версаль на мапі

Короткий опис

Всього 30 хвилин їзди на електричці з Парижа, і пасажир прибуває в Версаль - респектабельний передмістя, відомий резиденцією французьких монархів.

Версальський палац з висоти пташиного польоту

Місто Версаль виріс навколо скромного мисливського замку з 5 кімнат, заснованого Людовіком XIII в 1623 році. Спадкоємець престолу - «Король-сонце» Людовик XIV теж захоплювався полюванням, але з Версалем він пов'язував куди більш грандіозні плани. Незадоволений своєю резиденцією в Луврі , Монарх вирішив перетворити мисливські угіддя в розкішний палац.

Незадоволений своєю резиденцією в   Луврі   , Монарх вирішив перетворити мисливські угіддя в розкішний палац

Версальський палац. Загальний вигляд.

До того ж, проживання в Луврі здавалося небезпечним: ще в малолітньому віці Людовику XIV разом зі своєю сім'єю довелося бігти з Парижа , Охопленого Фрондскім повстанням. У Версалі монарх міг би ховатися від придворних інтриг і змов, насолоджуючись суспільством численних фавориток.

Будівництво палацу, розпочате в 1661 році за Людовіка XIV, продовжувалося і під час правління його сина - Людовіка XV. Шарль Лебрен - придворний живописець «Короля-сонце» і Луї Ліво - «перший королівський архітектор» розширили і оформили Версаль в стилі класицизму.

Шарль Лебрен - придворний живописець «Короля-сонце» і Луї Ліво - «перший королівський архітектор» розширили і оформили Версаль в стилі класицизму

Золоті ворота Версальського палацу

А майстер ландшафтного мистецтва Андре Ленотр упорядкував сади і парки. 36 000 чоловік в поті чола працювали на Версаль - осушалі болота, створювали штучний рельєф та ін. Згідно із записами тих років, палац обійшовся державі в «15228287 ліврів, 10 су і 3 деньє». Ставлячи витрати у відповідність з держбюджетом Франції в XVII столітті і перерахувавши їх на сучасні гроші, виходить сума в 260 мільярдів євро. Половина цих грошей витрачена на оформлення інтер'єрів.

Мармуровий двір Версальського палацу

Голодний бунт на площі біля Версаля

Версаль служив головною резиденцією французьких королів аж до 1789 року, коли Людовик XVI був скинутий із престолу і страчений. Саме тут, на площі перед палацом в жовтні 1789 року зібрався натовп городян, обурених високими цінами на хліб. У відповідь на протест вони почули знамениту фразу, авторство якої приписують Марії-Антуанетти, дружині Людовика XVI: «Якщо хліба у них немає, нехай їдять тістечка!» Після голодного бунту Версаль втратив своє значення як центр великосвітської життя Франції .

Вид на Версальський палац з парку

Інтер'єри Версаля - «шик-блиск-краса»

В атмосфері розкоші Версаля, серед монументальних фонтанів, алей і променадів, потопаючих в буяння зелені і квітів, монарху було так легко відмовитися від реальних проблем простого народу! Особливим шиком відрізняється Дзеркальна галерея Версальського палацу. Вона являє собою гігантський зал заввишки з 5-ти-поверховий будинок. Арочні вікна та дверні прорізи, заповнені дзеркалами, візуально розширюють простір залу.

В епоху «Короля-сонце» галерея мебльовані срібними столами і табуретами; статуї і навіть діжки для рослин відливалися зі срібла.

В епоху «Короля-сонце» галерея мебльовані срібними столами і табуретами;  статуї і навіть діжки для рослин відливалися зі срібла

Вид на Гранд-канал в парку Версаля

Над стелею, розписаним «небесної глазур'ю», мерехтіли кришталеві люстри, а вікна обрамляли штори, пошиті із золотої парчі. Підлоги затьмарювалися чудовими килимами мануфактури «Savonnerie». За Людовіка XIV Дзеркальна галерея разом зі сходами Послів (розібрана в 1752 році) і Королівської капелою входила в трійку самих колосальних інтер'єрів палацу. Верхній ярус каплиці, що призначався для королівської сім'ї, спирається на біломармурову колонаду з позолоченими капітелями.

малий Тріанон

У центрі розміщений вівтар, прикрашений фігурами давньогрецьких богів. На нижньому рівні перебувала капела для придворних і фрейлін. За галереєю простяглися апартаменти королеви. Відразу привертає увагу величезне ліжко, розміром майже з спальну кімнату. Всі поверхні в опочивальні покриті золотом, підкреслюючи високий статус першої леді Франції. Апартаменти короля і королеви розділяє Галерея битв. На її стінах висять 30 картин, які прославляють знаменні перемоги Франції, а вздовж стін встановлені статуї 82 полководців.

На її стінах висять 30 картин, які прославляють знаменні перемоги Франції, а вздовж стін встановлені статуї 82 полководців

Палац Великий Тріанон

Апартаменти короля займають кілька залів, серед них примітний салон «Бичачий очей» з вікном овальної форми, яке виходить у двір. Внутрішнє оздоблення салону декоровано скульптурними зображеннями грають путті (крилатих хлопчиків-ангелів), ліпниною і портретами членів королівської сім'ї.

Зал таємних побачень і іграшкова ферма

В глибині палацового парку, що розкинувся на 800 гектарів, розташувався одноповерховий палац Великий Тріанон, облицьований біло-синіми кахлями. Він призначався для відпочинку і таємних побачень. Якщо пройти в протилежну сторону, то можна потрапити в Малий Тріанон - особняк Марії-Антуанетти.

фонтан Латона

Тут же на берегах ставка знаходиться «мельницьки село» - кілька будиночків, стилізованих під селянські. У цій подобі справжньою ферми бродили чистенькі курочки і надушені корови, а переодягнені фрейліни зображували селянських дівчат. Тут же влаштовувалися дитячі ігри.

Рейтинг пам'ятки

Версаль у Франції на мапі

Дивитися ще на Putidorogi-nn.ru: