Строительство »

Палацова площа - головна площа міста

Палацова площа є головною міською площею. Архітектурний ансамбль виник ще в кінці 18 - початку 19 ст, та ще й який ансамбль: Зимовий палац з півночі, з півдня напівкругле велична будівля Головного штабу (два корпуси, з'єднані Тріумфальною аркою з Колісницею Слави), на сході будівля Штабу Гвардійського корпусу, а по центру Олександрівська колона. Це найвідоміші пам'ятки історії та культури, що увійшли до списку Всесвітньої спадщини. Розміри також викликають повагу - близько 5 га. Палацова площа є головною міською площею

Спочатку площа була просто гласиса перед Адміралтейської фортецею-верф'ю, потім її використовували для складування корабельного лісу, потім тут розташовувався Морський ринок. З часом площа заросла травою і перетворилася в Адміралтейський луг, як називали її з 1736 р З 1766 р стала називатися Двірцевій площею. Стала площа і ареною революції. А з 1918 по 1944 рр. тимчасово носила назву площі Урицького.

Тут проводилися святкування та народні гуляння, тут же проходили стройові навчання і паради. Деякі ідеї архітектора Зимового Палацу Растреллі поповнилися проектом Квасова, Фельтена, Брюллова, а також Россі, що в кінцевому підсумку і вилилося в площу з однієї напівкруглої стороною, з величними в своїй лаконічній урочистості будівлями штабів і чудовим палацом.

Зараз тут проводяться концерти, громадські та спортивні заходи. Дуже популярне місце для туристів.