Строительство »

У владі вітру: що робити, якщо на вашу машину впало дерево

Фото: ТАСС

У столиці вирує сильний вітер. Поки його ще не можна назвати ураганним і тим більше - стихійним лихом, але головного болю комунальникам він вже додав. Що робити, якщо ваш автомобіль постраждав в результаті урагану - в нашому матеріалі.

Останні зведення метеорологів навряд чи здатні додати москвичам радості. У місто повернулася справжня зима з лютневими хуртовинами і сильним вітром. Сидячи в теплій квартирі, до цього можна ставитися по-філософськи - бушує вітер і ладно, все одно це відбувається за стінами будинків. Але навіть любителі провести вечір в чотирьох стінах можуть постраждати від примх погоди, стихія нещадна до автомобілів.

Якщо ваша машина припаркована десь на підземному паркінгу або в гаражі - вона фактично застрахована від будь-яких неприємностей, пов'язаних з буйством стихії. А ось якщо у дворі ...

Отже, припустимо, що на ваш автомобіль впало дерево або рекламний щит, що слід робити в цьому випадку?

Фото: ТАСС

Цю ситуацію необхідно розглядати в двох варіантах - в залежності від того, чи є у автовласника поліс КАСКО чи ні.

У першому випадку, слід уважно перечитати договір страхування. Далеко не завжди КАСКО "захищає" автовласника від подібних сюрпризів, все залежить від наявності відповідного пункту в договорі. Падіння дерева на автомобіль не є "протиправним діянням третіх осіб" і потрапляє в категорію "стихійні лиха", якщо, звичайно, вам не вдасться довести, що зловмисник цілеспрямовано підпиляв стовбур, щоб він впав саме на вашу машину. Будьте уважні!

Припустимо, що відповідний пункт в КАСКО є. Слід викликати на місце події поліцію (але не ГИБДД!), Сфотографувати місце події і спробувати дізнатися на балансі якої організації знаходиться будинок, поруч з яким стався інцидент. Комунальники зобов'язані стежити за станом прилеглої до будинку території і вчасно ліквідувати сухостій.

Іншими словами, не виключено, що ця подія - результат не стільки роботи вітру, скільки халатності експлуатаційних служб. Це ж стосується і рекламних щитів - якщо вони падають від вітру, то відповідальність несе компанія, яка встановлювала конструкцію.

Потім необхідно звернутися в свою страхову компанію і дізнатися алгоритм дій. У поліцейському протоколі не варто писати, що ви не маєте ні до кого претензій, в іншому випадку це буде витлумачено як добровільне бажання відмовитися від компенсації.

Якщо ж КАСКО немає, ситуація стає набагато більш заплутаною. Особливо неприємні звістки чекають автовласників, які залишили автомобіль на узбіччі польової дороги біля лісового масиву. У цьому випадку про відшкодування відразу можна забути.

Якщо дерево пошкодило вашу машину в межах міста, то збиток можна компенсувати. Однак і тут автовласника чекають труднощі. Перше і найголовніше - ні в якому разі не можна їхати з місця події. Зробили цю помилку - втратили можливість претендувати на відшкодування.

думка експерта

Якщо страхова компанія відмовляється виплачувати відшкодування за КАСКО, слід звертатися до суду.

В принципі, дуже багато страхових компаній, якщо мова йде про незначне збиток, наприклад, розбите лобове скло або потрібна замінити крило автомобіля, зроблять це без тривалих розглядів.

Що стосується випадків, коли автовласник поїхав з місця події, то тут все залежить від правил страхування в даній компанії. Зазвичай компанія вимагає присутності страхового агента або іншого представника на місці події.

Антон Лелявський

адвокат


Отже, як тільки ви дізналися, що на автомобіль впало дерево, відразу викликайте на місце подій дільничного і представника ТСЖ (ЖЕК або ДЕЗ, в залежності від того, хто відповідальний за дворову територію). Поки вони їдуть до місця подій, фотографуйте місце інциденту з декількох ракурсів. Нічого страшного, якщо зйомка проводиться з мобільного телефону, гірше, якщо ви нічого не відзняли.

Поки ви фотографували, на місце подій прибув дільничний. Його завдання - скласти акт огляду місця події. А найголовніше, в цьому акті співробітник поліції повинен написати причину, по якій впало дерево. У нашому випадку - це сильний вітер (а можливо, що напише про висохле дерево - це ще краще). Крім того, дільничний повинен описати завдані збитки і зробити висновки про якість роботи організацій, які обслуговують прибудинкову територію.

Фото: ТАСС / Валерій Шарифулин. Дерево не витримало ваги снігу

Бажано знайти свідків інциденту. Тільки не власних родичів, а тих, хто знаходився поруч і бачив момент падіння дерева. Якщо вони будуть присутні на суді, то зможуть заявити, що автовласник не кинув машину під деревом, а чесно припаркував її в безпечному місці, де в радіусі 20 метрів немає жодного знаку, який забороняє парковку.

Наступним кроком автовласника є оцінка збитку. Для цього потрібно звернутися в автотехнічну експертну організацію. Фахівці оглянуть автомобіль і скажуть, скільки вам буде потрібно грошей на ремонт. Якщо машина перебуває в такому стані, що годиться тільки на здачу в пункт прийому брухту, то експертизу зможуть провести і по фотографіях.

Рекомендується, щоб переглянути, чи не було впало дерево сухим. Стан зелених насаджень в місті оцінює департамент природокористування.

Про всяк випадок можна обзавестися і довідкою від метеорологів (гідрометеорологічна служба міста), в якій буде підтверджено, так, у нас був ураган такого-то числа.

Фінальним етапом стає позов до суду. Відповідачем виступає служба, відповідальна за стан дворової території, тобто ДЕЗ, ЖЕК або ТСЖ.

Варто відзначити, що багатьом автовласникам доводиться судитися і зі страховими компаніями. Причина криється в тому, що автовласникові завжди важко довести навіть при діючому полісі КАСКО, що він "не верблюд", якщо мова йде про настільки незвичайної "аварії". Що дерево впало на автомобіль, не через порушення правил паркування, а тому що було сухе.

Необхідно пам'ятати, що по всім правовим нормам, автовласник не зобов'язаний чергувати цілодобово безперервно біля своєї машини і відбивати падаючі дерева. Якщо випадок є страховим, і автолюбитель ніяк не посприяти падіння дерева на машину, суму збитку буде відшкодовувати НЕ ТСЖ, а страхова компанія.

Якщо ж у страховій вирішили нічого не платити, то прекрасно працює вищеописана схема з подачею справи в суд.

Разом з тим, не варто забувати і про елементарні правила безпеки, які постійно поширюються МНС. При сильному вітрі машини необхідно паркувати якнайдалі від дерев, рекламних щитів, слабоукріплених і старих конструкцій.

сюжети: Тренди міста: все, що хвилює столицю , Зручний місто: все, що потрібно знати

Отже, припустимо, що на ваш автомобіль впало дерево або рекламний щит, що слід робити в цьому випадку?