Строительство »

Депозит Жілстройсбербанка: умови накопичення, переуступка

 1. Що дає депозит Жілстройсбербанка
 2. Як відкрити депозит в Жілстройсбербанке
 3. Що можна і не можна робити з внеском
 4. Можна зняти заощадження після досягнення терміну накопичення
 5. Частково знімати не можна
 6. Можна розірвати договір у будь-який час
 7. Як переуступити або продати депозит Жілстройсбербанка
 8. Не можна купити депозит для держпрограми
 9. Ціна за депозит не повинна перевищувати 20% від суми заощаджень
 10. Комісія за переуступку - 0,5% від накопиченої суми

Що значить мати депозит в Жілстройсбербанке? З одного боку при грамотному використанні він стає свого роду гарантією вигідної покупки житла в майбутньому. З іншого - це надійний інструмент накопичення з високою ставкою винагороди. З третього - це можливість допомогти іншим вкладникам швидше прийти до мети, так як з недавнього часу депозит можна переуступити третім особам, причому за плату.

Все більше казахстанців відкривають депозити в Жілстройсбербанке. Так, за даними банку, за I квартал 2018 року нові депозити відкрили 58 095 вкладників. Таким чином нова депозитна база ЖССБК стала більше на 24 мільярди тенге і за підсумками трьох місяців 2018 року склала 544 млрд тенге, або 27% від загальної частки депозитної бази всіх банків другого рівня. Такий результат дозволив зайняти банку 1-е місце на ринку довгострокових вкладів.

Як накопичити на квартиру в Жілстройсбербанке: умови, Лайфхак >>>

Що дає депозит Жілстройсбербанка

Реквізитор театру імені Абая в місті Семей Римма Егізбаева розповідає як, відкриваючи депозит в ЖССБК без чіткої мети, в результаті через 6 років купила квартиру Реквізитор театру імені Абая в місті Семей Римма Егізбаева розповідає як, відкриваючи депозит в ЖССБК без чіткої мети, в результаті через 6 років купила квартиру.

- Я відкрила депозит в Жілстройсбербанке в 2010 році і по можливості намагалася відкладати, може бути, рік-два регулярно. А потім я відкрила депозити на своїх дітей. І у мене вже три було депозиту. І одночасно вносити гроші на 3 депозиту мені трошки накладно було. Тому я вже раз в 2-3 місяці «закидала». Приблизно по 10-15 тисяч. Я вважаю це нормально. Можна було б і більше, якби зарплата дозволяла. А потім і моя мама приєдналася. Вона виявилася більш активною, і у неї навіть більше грошей виявилося, ніж у нас. І нас підганяла завжди: «Не витрачайте гроші, потрібно робити накопичення!».

Ми відкрили депозит «на авось», просто з метою накопичити, так як були непогані умови, акції. Думали, якщо потрібні будуть гроші, завжди можна їх зняти. У мене син дорослий, навчання у нього попереду. Може, на це гроші знадобилися б. А потім нам подзвонили з банку і запитують: «Ви збираєтеся брати квартиру?». Ми остовпіли спочатку, але відповіли: «Так, збираємося». «Прийдіть в банк. Потрібно подивитися, що у вас там. Накопичення досить великі і дозволяють купити квартиру », - сказали нам.

Так Римма Егізбаева разом зі своєю сім'єю накопичила 50% від вартості квартири і оформила позику під 5% річних. Вона придбала двокімнатну квартиру в Семєї вартістю 9 мільйонів тенге.

Накопичувати сім'єю вигідніше і швидше >>>

Серед переваг депозитів Жілстройсбербанка можна виділити наступні:

 1. Депозит Жілстройсбербанка дає можливість купити квартиру в іпотеку за низькою ставкою. Але для цього потрібно досягти необхідного рівня оціночного показника (ОП), який є свого роду коефіцієнтом фінансової дисципліни. Для його досягнення робити внески потрібно регулярно кожен місяць.
 2. При накопиченні банк пропонує найвищу ефективну ставку по внесках - до 13,3%. Така ГЕСВ при базовій ставці в 2% досягається за рахунок премії держави в розмірі 20%. Вона нараховується на суму, що не перевищує 200 МРП (481 000 тенге).

Варто також відзначити, що сума до 10 мільйонів тенге на депозиті в Жілстройсбербанке захищена казахстанським фондом гарантування депозитів (КФГД).

Індивідуальні будинки по «Нурли жер»: опис, умови покупки, плани здачі в 2018 році >>>

Як відкрити депозит в Жілстройсбербанке

Договір про жілстройсбереженіях можна відкрити в будь-якому відділенні банку або запросити позаштатного агента-консультанта до себе додому або в офіс. У Караганді депозит Жілстройсбербанка можна також відкрити за адресою: Коміссарова, 27, телефон: +7 (7212) 360-888.

Необхідні наступні документи:

 • посвідчення особи;
 • свідоцтво про народження (якщо договір укладається на дитину);
 • нотаріально завірена довіреність (якщо договір укладається на третю особу).

Комісії за відкриття депозиту відсутні. Мінімальна сума, яка повинна бути на депозиті - 15 тисяч тенге. Можна мати необмежену кількість депозитів.

Як купити квартиру від Жілстройсбербанка за єдиною тарифною програмою «Баспана» >>>

Що можна і не можна робити з внеском

Що можна і не можна робити з внеском

Можна зняти заощадження після досягнення терміну накопичення

Якщо вкладу більше трьох років, то вкладник має право зняти свої накопичення разом з державною премією. Якщо вкладу менше трьох років і клієнт банку бажає забрати свої заощадження, то премія держави, яка була йому нарахована, повертається державі.

Частково знімати не можна

Суть системи житлових будівельних заощаджень полягає в попередньому накапливании коштів на рахунках, відкритих в банку, з подальшим довгостроковим кредитуванням за низькими відсотковими ставками. Внутрішніми документами банку часткове зняття грошей з депозиту не допускається.

Можна розірвати договір у будь-який час

Договір про жілстройсбереженіях можна розірвати в будь-який час і вам протягом 5 робочих днів повинні видати ваші заощадження. Нагадаємо, що відповідно до Закону РК «Про житлових будівельних заощадженнях в Республіці Казахстан», якщо вкладник розриває договір з банком, термін по якому не досяг 3-х років, то вкладнику видаються його накопичення тільки з премією банку. Премія держави має бути повернуто в бюджет.

Як купити квартиру за програмою «Нурли жер» від Жілстройсбербанка >>>

Як переуступити або продати депозит Жілстройсбербанка

Як розповіла голова правління Жілстройсбербанка Ляззат Ібрагімова в банку досить клієнтів, які практично дійшли до житлової позики , Але через непередбачені обставини змушені достроково розірвати договір і зняти накопичення. В даному випадку їм стане в нагоді нова послуга банку - онлайн-поступка, яка днями з'явилася в інтернет-банкінгу «ЖССБ 24». Адже охочих купити рахунок з хорошим терміном накопичення і сумою на вкладі знайдеться чимало. Тоді їм не доведеться довго чекати і вже найближчим часом вони зможуть отримати житловий позику під низький відсоток.

Виставляти на продаж можна депозити з терміном накопичення не менше 1 року. Продати (переуступити) депозит дозволяється тільки один раз.

Як купити квартиру за програмою Жілстройсбербанка «Свій будинок» >>>

Не можна купити депозит для держпрограми

Продавати договори третім особам, тобто не близьким родичам, банк свого часу заборонив, щоб виключити спекуляції серед вкладників і не порушувати порядок придбання квартир в рамках держпрограм. При розробці і запуску онлайн-поступки в банку цей момент врахували. За допомогою рахунків, куплених новим способом, купити квартиру можна буде тільки на комерційному ринку. Взяти участь в держпрограмах з такими депозитами буде неможливо. Таким чином банк захищає інтереси вкладників, які самостійно і сумлінно збирають для того, щоб отримати соціальне житло за пільговими умовами.

Ціна за депозит не повинна перевищувати 20% від суми заощаджень

Процедура покупки і продажу депозитів буде максимально прозорою і анонімною. Продаж депозиту буде відбуватися таким чином - продавець депозиту публікує оголошення про продаж свого рахунку в інтернет-банкінгу «ЖССБ 24» і вказує початкову вартість. Вона не повинна бути вище 20% від загальної суми всіх заощаджень на майно, що продається рахунку. Наприклад, якщо вкладник банку має на депозиті заощадження в 1 мільйон тенге, то максимальна ціна, яку він зможе призначити за нього - це 1 200 000 тенге.

Зацікавлений покупець підтверджує серйозність намірів для участі в торгах шляхом внесення за допомогою онлайн-оплати гарантійного внеску в розмірі 20 000 тенге. Потім покупець, побачивши пропозицію вкладника, подає заявку, де вказує свою ціну, за яку він готовий купити той чи інший депозит. Крок збільшення ціни складає 20 000 тенге. Запропонувати покупець може тільки максимум 100% від суми накопичення.

Коли продавець завершить термін прийому заявок, система сама визначить переможця, тобто того, хто запропонував найвищу ціну. Решта учасників автоматично отримають свій гарантійний внесок.

Як купити квартиру на вторинному ринку в 2018 році? >>>

Комісія за переуступку - 0,5% від накопиченої суми

Після визначення переможця, починається процедура переуступки депозиту. Все буде відбуватися в онлайн-режимі. Продавець підписує документи і вказує реквізити рахунку, куди покупець повинен буде перевести оплату за депозит. Покупець також підписує документи і оплачує покупку.

У разі відмови покупця від угоди, його гарантійний внесок йому не повертається, а перераховується продавцю. Якщо продавець відмовляється від угоди, то гарантійний внесок повертається покупцеві, а депозит продавця блокується для поступки на 1 місяць. Це буде дисциплінувати учасників процесу.

Переуступка депозиту - послуга банку возмездная. Комісія за неї складе 0,5% від накопиченої суми заощаджень. Вона стягується з покупця. В даний час сервіс онлайн-поступки доступний тільки в веб-версії інтернет-банкінгу. Мобільна версія послуги знаходиться на розробці.

Каріма Апенова, інформаційна служба kn.kz

А потім нам подзвонили з банку і запитують: «Ви збираєтеся брати квартиру?
Як купити квартиру на вторинному ринку в 2018 році?