Строительство »

Судова практика щодо оскарження розпорядження Департаменту житлової політики і житлового фонду міста Москви на користь позивача (заявника) про відновлення сім'ї на обліку потребуючих сприяння м Москви.

За допомогою адвокатів Москви "Ушакових, Путилова" громадянин звернувся до суду про оскарження розпорядження Департаменту ДЖП і ЖФ міста Москви і відновленні сім'ї на обліку потребуючих сприяння м Москви в придбанні житлового приміщення в рамках міської житлової програми. Справа мала цілий ряд складнощів. Адвокат Ушакова Надія Михайлівна зібрала й подала до суду докази, а так само правову позицію, яку суд прийняв як абсолютно вірну і правильну. Таким чином, всі права нашого клієнта були відновленні та захищені. Ми настійно рекомендуємо перш ніж складати і подавати такий позов - проконсультуватися у адвокатів мають досвід в таких цивільних справах.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м Москва 16 грудня 20хх року

Гагарінський районний суд м Москви в складі головуючого Басіхіной Т.В., при секретарі Федосової А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Г-й Л., Г.-ва Б., Г-ва В. в своїх інтересах і в інтересах неповнолітніх Г.І. Г.Є. про визнання незаконним розпорядження № ХХХ від хх.хх.20ххг Управління Департаменту житлової політики і житлового фонду по ЮЗАО в м Москві,

ВСТАНОВИВ:

Г-ви звернулися в суд із заявою до ДЖПіЖФ р Москви в.о.начальника Управління ДЖПіЖФ в ЮЗАО м Москви про оскарження Розпорядження № ХХХ від хх.хх.20ххг, обов'язок відновити сім'ю на обліку потребуючих сприяння міста Москви в придбанні житлових приміщень в рамках міських житлових програм.

В обґрунтуванні заявлених вимог вказують, що Розпорядженням ДЖПіЖФ Москви, підписаним начальником Управління ДЖПіЖФ в ЮЗАО м Москви № ХХХ від хх.хх.20ххг їх сім'я, що складається з п'яти чоловік була визнана потребує в придбанні житлових приміщень у рамках міських житлових програм і поставлена ​​на облік потребуючих сприяння міста Москви в придбанні житлових приміщень. Розпорядженням ДЖПіЖФ р Москви, підписаним в.о. начальника Управління ДЖПіЖФ р Москви в ЮЗАО № ХХХ вона була знята з обліку як забезпечена площею житлового приміщення, відповідно до встановленої норми. Копія розпорядження отримана заявниками тільки 30 липня 20хх р З зазначеним розпорядженням заявники не згодні в зв'язку з тим, що садовий будинок, що знаходиться у власності у Г-вої Л. не є приміським для постійного проживання і постійної реєстрацію і вважають, що дане розпорядження порушує їх права, просять визнати недійсним дане розпорядження. Відновити сім'ю на обліку потребуючих сприяння міста Москви в придбанні житлових приміщення в рамках міських житлових програм.

Представник заявників - Адвокат Ушакова Н.М. в судове засідання з'явилася, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Представник ДЖПіЖФ Москви в судове засідання з'явилася, заперечувала проти задоволення вимог заявників щодо доводів письмових заперечень

І.О. начальника Управління ДЖПіЖФ в ЮЗАО Москви в судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином.

Вислухавши представників заявників адвоката Ушакову Н.М., представника ДЖПіЖФ Москви, дослідивши письмові матеріали справи, суд знаходить, що вимоги підлягають задоволенню в зв'язку з наступним.

Перебувати на обліку в якості нужденних у житлових приміщеннях мають право зазначені в статті 49 ЖК РФ категорії громадян, які можуть бути визнані такими, що потребують житлових приміщеннях. Якщо громадянин має право перебувати на зазначеному обліку по декількох підставах (як незаможний громадянин і як відноситься до певної федеральним законом, указом Президента Російської Федерації або законом суб'єкта російської Федерації категорії), за своїм вибором такий громадянин може бути прийнятий на облік по одному з таких підстав або за всіма підставами.

Ухвалення на облік громадян як нужденних у житлових приміщеннях здійснюється органом місцевого самоврядування (далі - орган, що здійснює прийняття на облік) на підставі заяв даних громадян (далі заяву про прийняття на облік), поданих ними в зазначений орган за місцем свого проживання. У випадках і в порядку. Які встановлені законодавством, громадяни можуть подати заяву про прийняття на облік не за місцем свого проживання. Ухвалення на зазначений облік недієздатних громадян здійснюється на підставі заяв про прийняття на облік, поданих ними законними представниками.

В силу ст. 6 Федерального Закону від 29.1.2.2004 р № 189-ФЗ (ред. Від 04.06.2011 р) «введення в дію Житлового Кодексу Російської Федерації», з 1 березня 2005р прийняття на облік громадян з метою подальшого надання їм за договорами соціального найму житлових приміщень у державному або муніципальному житловому фонді здійснюється на підставах і в порядку. Які передбачені Житловим Кодексом РФ.

Відповідно до ст. 56 ЖК РФ 1. Громадяни знімаються з обліку як нужденних у житлових приміщеннях у разі:

1) подання ними за місцем обліку заяви про зняття з обліку;

2) втрати ними підстав, що дають їм право на отримання житлового приміщення за договором соціального найму;

3) їх виїзду на місце проживання до іншої муніципальне утворення, за винятком випадків зміни місця проживання в межах міст федерального значення Москви й Санкт-Петербурга;

4) отримання ними в установленому порядку від органу державної влади або органу місцевого самоврядування бюджетних коштів на придбання або будівництво житлового приміщення;

5) надання їм в установленому порядку від органу державної влади або органу місцевого самоврядування земельної ділянки для будівництва житлового будинку, за винятком громадян, які мають трьох і більше дітей;

6) виявлення в поданих документах в орган, який здійснює прийняття на облік, відомостей, що не відповідають дійсності і були підставою прийняття на облік, а також неправомірних дій посадових осіб органу, що здійснює прийняття на облік, при вирішенні питання про прийняття на облік.

2. Рішення про зняття з обліку громадян в якості нужденних у житлових приміщеннях повинні бути прийняті органом, на підставі рішень якого такі громадяни були прийняті на даний облік, не пізніше ніж протягом тридцяти робочих днів з дня виявлення обставин, які є підставою прийняття таких рішень. Рішення про зняття з обліку громадян в якості нужденних у житлових приміщеннях повинні містити підстави зняття з такого обліку з обов'язковим посиланням на обставини, передбачені частиною 1 цієї статті. Рішення про зняття з обліку громадян в якості нужденних у житлових приміщеннях видаються або надсилаються громадянам, щодо яких прийнято такі рішення, не пізніше ніж через три робочих дні з дня прийняття таких рішень і можуть бути оскаржені зазначеними громадянами в судовому порядку.

В судовому засіданні встановлено та матеріалами справи підтверджено, що двокімнатна квартира, розташована за адресою: м Москва, ул.Гарібальді, будинок х, корп.х, кв. х загальною площею 45,0кв.м. житлової 30,3.кв.м передана в користування Г-вої Л., що є наймачем і її сім'ї Г-ву Б (чоловік), Г-ву В (син), Г-ву І. (онук) і Г-вої Е (внучка) на підставі договору соціального найму житлового приміщення № ХХ від 27.05.20ххг в редакції додаткової угоди до договору від 28.11.20ххг

Розпорядженням ДЖПіЖФ по м.Москві від хх.хх.20ххг сім'я заявників в складі 5 чоловік, які проживають за адресою: Москва, ул.Гарібальді, будинок х, корп.х, кВ. х, визнані такими, що потребують сприяння міста Москви в придбанні житлових приміщень у рамках міських житлових програм.

Розпорядженням ДЖП і ЖФ Москви від хх.хх.20ххг Г-в У з сім'єю з 5 осіб зняті з житлового обліку як забезпечені площею житлового приміщення, відповідно до встановленої норми, з огляду на те, що Г-вої Л. належить житлову будову площею 55.6 кв.м., житловою площею 29, 7 кв.м. за адресою: Московська область, М-кий район, С-кий С.О. СНТ, уч. ХХ, зареєстроване хх.хх.20ххг в Єдиному державному реєстрі прав власності на нерухоме майно за № хх.

Відповідно до представленого свідоцтва про державну реєстрацію права зазначено, що будинок знаходиться на належному Г-вої Л. земельній ділянці для ведення садівництва, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення.

З виписки ЕГРП слід, що даними будинок є житловим будовою.

Так. згідно Наказу Мінземстроя РФ от04.08.2998 № 37 (в ред. Від 04.09.2000) «Про затвердження Інструкції про проведення обліку житлового фонду в Російській Федерації» Будова - окремо збудована будівля, будинок, що складається з однієї або декількох частин, як одне ціле, а також службові будівлі.

Ознаками єдності будівлі служать:

  1. Фундамент і загальна стіна між частинами, незалежно від призначення останніх і їх матеріалу;
  2. При відсутності сполучення між частинами одного будинку ознакою єдності може служити загальне призначення будівлі, однорідність матеріалу стін, загальні сходові клітки, єдине архітектурне рішення.
  3. Розрізняють житлові та нежитлові будівлі. Житловий будинок - житловий будинок постійного типу, розрахований на тривалий термін служби. Нежитлова будівля - призначене для використання для виробничих, торгових, культурно-просвітніх, лікувально-санітарних, комунально-побутових, адміністративних та ін. (Крім постійного проживання) цілей.

Відповідно до ст. 51 ЖК РФ громадянам, які потребують житлових приміщеннях надаються за договорами соціального найму визнаються (далі - потребують житлових приміщеннях):

є наймачами житлових приміщень за договорами соціального найму або членами сім'ї наймача жилого приміщення за договором соціального найму або власниками житлових приміщень або членами сім'ї власника житлового приміщення і забезпечені загальною площею житлового приміщення на одного члена сім'ї менше облікової норми;

які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим для житлових приміщень вимогам .

В силу ст. 15 ЖК РФ: 1. Об'єктами житлових прав є житлові приміщення.

2. Житловим приміщенням зізнається ізольоване приміщення, яке є нерухомим майном і придатне для постійного проживання громадян (відповідає встановленим санітарним і технічним правилам і нормам, іншим вимогам законодавства (далі - вимоги)).

3. порядок визнання приміщення житловим приміщенням та вимоги , Яким має відповідати житлове приміщення, встановлюються Урядом Російської Федерації відповідно до цього Кодексу, іншими федеральними законами.

4. Житлове приміщення може бути визнано непридатним для проживання по підставах і в порядку, які встановлені Урядом Російської Федерації.

З ст. 2 Постанови Уряду РФ від 21.01.2006г № 25 «Про затвердження Правил користування житловими приміщеннями» слід, що житловим приміщенням зізнається ізольоване житлове приміщення, яке є нерухомим майном і придатне для постійного проживання громадян.

Як випливає з ст.7 Постанови Пленуму Верховного суду РФ від 02.07.2009 № 14 «Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при застосуванні Житлового кодексу Російської федерації», об'єктом відносин, регульованих житловим законодавством, є житлове приміщення, істотні ознаки якого визначені статтею 15 ЖК РФ. Житловим приміщенням зізнається ізольоване приміщення, яке належить до нерухомого майна, придатне для постійного проживання громадян, що відповідає встановленим санітарними технічним правилам і нормам. Іншим вимогам законодавства (частина 2 статті 15 ЖК РФ).

Відповідно до ст.12 Постанови уряду РФ від 28.01.2006 № 46 (в ред. Від 08.04.2013г «Про затвердження Положення про визнання приміщення житловим приміщенням, житлового приміщення непридатним для проживання і багатоквартирного будинку аварійним і таким, що підлягає знесенню або реконструкції», вимоги , яким має відповідати житлове приміщення - житлове приміщення повинно бути забезпечено інженерними системами (електроосвітлення, господарсько-питне і гаряче водопостачання, водовідведення, опалення та вентиляція, а в газифікованих районах також і газо ). У посивіння без централізованих інженерних мереж і одне і двоповерхових будинках допускається відсутність водопроводу і каналізованих вбиралень.

Згідно технічного паспорта на житлову будову (будинок) зазначений будинок являє собою житлову будову, в якому є такі приміщення: не опалювальне житлове приміщення площею 13.1кв.м., не опалювальний коридор площею 6..4.кв.м. не опалювальне житлове приміщення площею 8,4кв.м., не опалювальне житлове приміщення, площею 8,2.кв.м., холодна прибудова площею 19.5.кв.м., всього загальною площею не опалювальних приміщень 55.6.к.в.м .

Заявниками в розпорядження суду не надано технічний висновок ОН-195, складений ТОВ «Оціночна фірма АСН» 26.11.20ххг, фахівцями якого було досліджено належить Г-вої Л. житлову будову за адресою Московська область .... СНТххх на предмет можливості постійного проживання в даному житловому будові, згідно з яким, всі вищевказані житлові приміщення, розташовані в даному житловій будівлі, загальною площею 55.6кв.м. не мають опалювальних приладів і можливості обладнання ними. Параметри житлових приміщень і технічний стан житлового будови не відповідають вимогам нормативних документів, не дозволяють забезпечити безпеку життя і здоров'я громадян та не забезпечують умови для постійного проживання. У поточному стані житлову будову може бути використано як житлову будову з приміщеннями для сезонного перебування людей в теплий період.

Виходячи з вищевикладеного, що належить Г-вої житлову будову, розташоване за вищевказаною адресою, не є житловим приміщенням за змістом чинного житлового, яке придатне для постійного у ньому проживання і не підлягає включенню до розмір площі житлового приміщення, що припадає на частку кожного члена сім'ї заявників, відповідно до ст.9 Закону Москви «Про забезпечення прав жителів Москви на житлові приміщення.».

Таким чином, розпорядження ДЖПіЖФ Москви № хх від 19.07.20ххг винесено незаконно і необгрунтовано і підлягає скасуванню.

При таких обставинах, позовні вимоги Г-вих про оскарження розпорядження ДЖПіЖФ Москви суд знаходить обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенні., Сім'я заявників в складі 5 чоловік підлягає відновленню на житловому обліку.

На підставі викладеного, керуючись ст.с.194-198 ЦПК РФ

Р І Ш И:

Визнати незаконним розпорядження № ХХХ від 19.07.20хх р виконуючого обов'язки начальника Управління Департаменту житлової політики і житлового фонду м Москви в Південно-Західному адміністративному окрузі міста Москви в придбанні житлових приміщень у рамках міських житлових програм Г-ва В., з сім'єю з 5 осіб) він, син Г-в І., дочка Г-ва Е., мати Г-ва Л., батько Г-в Б), як забезпечених площею житлових приміщень відповідно до встановленої норми.

Зобов'язати Департамент житлової політики і житлового фонду Москви відновити Г-ва В., з сім'єю з 5 осіб) він, син Г-в І., дочка Г-ва Е., мати Г-ва Л., батько Г-в Б) на обліку потребуючих сприяння міста Москви в придбанні житлових приміщень у рамках міських житлових програм в 19.07.20хх року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Московського міського суду через Гагарінський районний суд м Москви протягом місяця з дня прийняття рішення в остаточній формі.

Федеральний суддя Басіхіна Т.В.

Якщо у Вас виникли питання по даному рішенню суду чи інших подібних ситуацій, то ви можете звернутися до нас по т. 8 (495) 545-12-12, або на наш юридичний форум. Увійдіть, створіть тему і задайте цікавить Вас питання, ми обов'язково постараємося швидко на нього відповісти.