Строительство »

Понад 6 тисяч далекосхідних гектарів видали в Примор'ї в 2018 році

2018 рік став найрезультативнішим для Примор'я з початку реалізації федеральної програми «Далекосхідний гектар». Якщо за півтора попередні роки в краї було оформлено близько 7,5 тисячі земельних ділянок, то з січня по грудень цього року департамент земельних і майнових відносин надав у безоплатне користування понад 6 тисяч гектарів.

Закон про далекосхідному гектарі вступив в силу в червні 2016 року і спочатку давав право отримати безкоштовно ділянку землі тільки жителям самого регіону. З лютого 2017 роки таку можливість отримали абсолютно всі жителі Росії. Проект реалізується в дев'яти регіонах Далекого Сходу, проте більшість заявників - близько третини від загальної кількості - хочуть оформити ділянку саме в Примор'ї. Сьогодні таких охочих - понад 50 тисяч осіб.

«В даний момент ми видали вже 13,5 тисячі гектарів, причому більше 6 тисяч з них - в цьому році. Найбільш популярними і раніше залишаються території, розташовані на півдні краю: в Битва на озері, Шкотовское, Надеждинської районах », - розповіли в департаменті.

Відзначено, що серед одержувачів земельних наділів - приблизно 11,5 тисячі осіб - жителі Примор'я, решта - приїжджі з інших регіонів. Так, свої гектари в краї освоюють жителі Москви і Московської області, Санкт-Петербурга, Краснодарського краю, Калінінградській, Тульської, Ярославської областей, Забайкалля, Сахаліну, Магадана і інших територій. Всього гектари тут отримали представники 81 регіону країни.

Варто додати, що в цьому році крайової департамент земельних і майнових відносин розробив нову пропозицію. Накопичився за час реалізації програми досвід показав, що найчастіше людям складно самостійно підібрати гектар, оскільки карта з космо-знімком «плоска» - на ній не видно сопки, яри і в цілому неясний рельєф обраного ділянки. Щоб допомогти людям, департамент готовий самостійно «нарізати» землю. Відповідна ініціатива спрямована в Мінвостокразвітія Росії.

Нагадаємо, тепер оформити далекосхідний гектар в Примор'ї можуть і учасники програми зі сприяння добровільному переселенню співвітчизників до Російської Федерації. Новий закон, що розширює перелік категорій громадян, які можуть отримати безкоштовний земельну ділянку на Далекому Сході, підписав Президент Росії Володимир Путін.

У Примор'ї учасникам програми «Далекосхідний гектар» пропонується близько 20 заходів підтримки, які стосуються підприємницької діяльності, розвитку сільського господарства, індивідуального житлового будівництва.

Довідково: знайти необхідну інформацію, вирішити виникаючі питання все, хто вже обживається на своєму гектарі або тільки готується перебратися в Примор'ї, можуть в Центрі одержувачів далекосхідного гектара, який розташований за адресою: Владивосток, вулиця Бородинська, 14 (хол 1 поверху). Також звернутися за консультацією можна по телефону: 8 (423) 200-95-85.

Дар'я Іванова, [email protected]