Строительство »

Як втратити гроші і житло

  1. Звільнити квартиру - раз! ..
  2. Звільнити квартиру - два!
Фото - Руслан ПРЯНИКОВ з архіву "Каравану"

Де законослухняний громадянин може дізнатися про те, "чисту" чи квартиру він набуває? Правильно, йде в ЦОН, співробітники якого направляють запити в обласні або міські департаменти юстиції, де всі угоди ретельно реєструються. Однак, як показує практика, ніякі довідки не можуть дати гарантії, що добропорядні набувачі не залишаться без квартири і без грошей.

Звільнити квартиру - раз! ..

У № 5 (439) від 12 лютого 2016 роки ( "Квартиру оформили в ЦОНе, в результаті - ні грошей, ні житла!") "КАРАВАН" вже писав про те, як сім'я алматинцев Олександра МЕЙРАМКУЛОВА в 2013 році придбала 3-кімнатну квартиру за 81 тисячу доларів США, а потім з'ясувалося: продавець законним власником нерухомості не є , Він виявився звичайним шахраєм. Його засудили, але суму, виплачену за квартиру, Мейрамкуловим поки ніхто не повернув ...

Причому покупці все робили за законом: звернулися в ЦОН міста Алмати, де їм видали довідку, в якій, згідно з даними з бази "Регістр нерухомості", ніяких обтяжень на момент оформлення угоди на даній квартирі не "висіло". Особливо відзначимо, всю інформацію про зареєстровані та припинені права на нерухоме майно вносять в базу даних - "Державна база даних" Регістр нерухомості "(ГБДРН) - співробітники територіальних органів юстиції.

29 вересня 2015 року районний суд № 2 Ауезовского району міста Алмати в своєму визначенні прямо вказав на те, що "вищевказані злочинні дії Остапенко (засуджений за шахрайство псевдовладелец квартири) стали можливими тільки через недбалих дій співробітників департаменту юстиції міста Алмати".

Звільнити квартиру - два!

Днями до редакції звернувся ще один потерпілий від, як би м'якше висловитися, неточностей, допущених держслужбовцями.

- У листопаді 2011 року я за 63 тисячі доларів придбав в Ауезовском районі Алмати 2-кімнатну квартиру для своєї дочки, - почав свій невеселий розповідь алматінец Олександр Васильович БОБІН. - Вона туди вселилася, а через 4 роки, в листопаді 2015 року, мені, як покупцеві, принесли судову повістку з вимогою з'явитися в Ауезовскій районний суд № 2 міста Алмати. Як з'ясувалося, комунальне державна установа "Управління житла та житлової інспекції міста Алмати" звернулося до суду з позовом про визнання всіх договорів купівлі-продажу цієї квартири недійсними. В ролі відповідачів виступили громадяни, які коли-небудь були прописані в цій квартирі (список з 4 чоловік замикає останній набувач - Олександр Бобін), а також нотаріальна палата міста Алмати, нотаріус, завірити угоду купівлі-продажу, і департамент юстиції міста Алмати.

Суд виніс рішення: позов КГУ "Управління житла та житлової інспекції міста Алмати" задовольнити. А всі договори купівлі-продажу квартири визнати недійсними і скасувати їх реєстрацію.

Причому в окремій ухвалі від 12 лютого 2016 року суд зазначив, що "... в ході розгляду справи судом встановлено, що вчинення оспорюваних угод і їх реєстрація в департаменті юстиції міста Алмати, в тому числі виконаних з підробкою документів, шляхом вчинення злочину, пов'язаного з незаконним відчуженням квартири з державного житлового фонду, з заподіянням майнової шкоди у великому розмірі, 9 мільйонів 176 тисяч тенге, групою невстановлених осіб, стало можливим у зв'язку з недбалим ставленням співробітників КГУ "у равление житла та житлової інспекції міста Алмати ", які з 1998 року не прийняли заходи і не анулювали реєстрацію договору приватизації квартири 9 будинку 27 мікрорайону 3 міста Алмати в уповноваженому органі. Оскільки бездіяльністю співробітників КГУ "Управління житла та житлової інспекції міста Алмати" порушені інтереси держави, суд вважає за необхідне довести до відома акімату міста Алмати для вжиття відповідних заходів реагування ".

Але звідки набувач квартири Олександр Бобін міг знати про те, що деякі з угод і їх реєстрація в департаменті юстиції Алмати були здійснені з підробкою документів? І чому тоді співробітники КГУ "Управління житла та житлової інспекції міста Алмати" з 1998 роки не анулювали реєстрацію договору? Їм, що, 18 років не вистачило ?!

За словами Олександра Бобіна, він подав апеляційну скаргу до міського суду Алмати, засідання відбулося 7 квітня 2016 року, але апеляційна колегія у цивільних справах Алматинского міського суду підтвердила рішення Ауезовского районного суду № 2.

Таким чином, і Олександр Мейрамкулов, і Олександр Бобін позбулися квартир, і повернення грошей їм ніхто не гарантує ...

АЛМАТИ

Але звідки набувач квартири Олександр Бобін міг знати про те, що деякі з угод і їх реєстрація в департаменті юстиції Алмати були здійснені з підробкою документів?
І чому тоді співробітники КГУ "Управління житла та житлової інспекції міста Алмати" з 1998 роки не анулювали реєстрацію договору?
Їм, що, 18 років не вистачило ?