Строительство »

10 порад, як накопичити гроші на покупку житла

  1. 1. Поставте перед собою реальну мету
  2. 2. З'ясуйте необхідну суму накопичення
  3. 3. Ведіть сувору звітність витрат і доходів
  4. 4. Постійно переглядайте всі цифри і аналізуйте
  5. 5. Аналізуйте щомісячні витрати
  6. 6. Ходіть по магазинах із списком
  7. 7. Виділіть кошти на непередбачені витрати
  8. 8. Знайдіть додатковий заробіток
  9. 9. Виберіть спосіб зберігання грошей
  10. 10. Передбачте кошти на розваги

Проблема відсутності власного житла на сьогоднішній день існує у багатьох казахстанців. Єдиний вихід - починати збирати, а то й на квартиру відразу, то хоча б на початковий внесок по іпотеці. Але як швидко і правильно зібрати гроші на покупку власного житла?

Портал про нерухомість kn.kz вирішив розібратися в даному питанні і допомогти дієвими порадами бажаючим придбати власний дах над головою.

- Дуже багато хто скаржиться на те, що у них маленька зарплата, яка не дозволяє сімейній людині зібрати необхідну суму на покупку квартири, - розповідає незалежний фінансовий консультант Жанагуль Рашева. - Але тоді виникає цілком закономірне питання: чому хтось при такій же зарплаті все ж набуває квартиру, а хтось ледве зводить кінці з кінцями?

Фахівець вважає, що вся справа в мисленні.

- Поміняйте мислення, зрозумійте, що ніхто вам нічого не винен і нічого не винен, - попереджає фінансовий консультант. - І навіть з невеликою зарплатою, можна і потрібно шукати вихід. Практика показує, що ті, хто тверезо оцінює ситуацію, швидше знаходять шляхи вирішення питання придбання заповітних квадратних метрів у власність. З власного досвіду можу сказати, що до мети швидше приходять дисципліновані люди, адже процес накопичення коштів не одноденний.

На думку консультанта, треба бути готовим до того, що навіть відносно швидке накопичення грошей забере у вас мінімум рік, а може і більше. Щоб не зійти з наміченого шляху і довести справу до кінця, необхідно дотримуватися кількох простих правил. І тоді результатом для вас стане жадана квартира.

Іпотека в Казахстані: пропозиції банків в жовтні 2017 року >>>

1. Поставте перед собою реальну мету

Спочатку поставте собі за мету. Тільки не з тих нездійсненних мрій, як п'ятиповерховий палац на березі моря, а реальну. Причому неодмінно зменшіть її до мінімальних розмірів. Наприклад, ви хотіли б придбати котедж за 600 тисяч доларів, при загальному доході вашої сім'ї в 200 тисяч тенге. Зрозуміло ж, що збирати на таке житло можна все життя і не факт, що навіть до старості вам доведеться стати власником багатокімнатних апартаментів. Тільки комплекси собі придбаєте і будете докоряти собі у власній неспроможності.

У даній ситуації стримайте свої апетити і почніть візуалізувати. Якщо у вас зовсім нічого немає, то для початку заплануйте покупку маленької квартири на околиці міста в кредит. Якщо ви маєте у власності невелику житлоплощу, то метою може стати обмін на квартиру більшої квадратури.

Не варто боятися малих цілей, нехай це буде тільки першим етапом на шляху до накопичення.

Практика показує, що ті, хто тверезо оцінює ситуацію, швидше знаходять шляхи вирішення питання придбання заповітних квадратних метрів у власність.

Як купити житло від Жілстройсбербанка: іпотека для всіх, «Нурли жер», «Свій будинок» >>>

2. З'ясуйте необхідну суму накопичення

Дуже дієвий інструмент накопичення - це мати перед очима все цифри і розрахунки житла, що купується. Наприклад, ви плануєте взяти початковий внесок в банку для покупки квартири в іпотеку. Радимо вам заздалегідь доглянути відповідний варіант, дізнатися яка його вартість і потім вже в банку з'ясовувати суму початкового внеску, додаткові витрати і комісії фінансової організації і в підсумку вивести конкретну цифру.

При цьому ніщо вам не заважає підібрати інші варіанти з меншою або більшою вартістю об'єктів, обдзвонити кілька банків, щоб знайти найбільш вигідні для вас умови кредитування і т.д. Головне - мати перед очима конкретні цифри.

Більшість людей не дотримуються цього елементарного вимоги. Потенційні покупці нерухомості тільки приблизно уявляють собі вартість квартир в тому чи іншому районі і зі слів знайомих або родичів мають уявлення про суму початкового внеску і розмір доплати за квартиру.

Які послуги з нерухомості можна отримати онлайн >>>

3. Ведіть сувору звітність витрат і доходів

Наступний етап закономірно випливає з попереднього Наступний етап закономірно випливає з попереднього. Фінансові аналітики радять постійно відстежувати і записувати суми, які ви щомісяця отримуєте, скільки з них відкладаєте на квартиру, а також загальна кількість накопичених грошей. Ці три цифри дадуть вам повне уявлення про швидкість просування до наміченої мети і послужать найсильнішим мотиватором.

Отже, перша цифра - це дохід. З нею не повинно виникнути ніяких складнощів. Це та сума, яка частіше за все не змінюється з місяця в місяць. Проте візьміть за правило фіксувати її щомісяця в рядку «Дохід».

Друга цифра - це сума, яку ви зможете відкладати. Тут також все гранично ясно. У графу «відкладати сума» щомісяця вписуйте цифру, якою ви готові пожертвувати без шкоди для сім'ї заради бажаних квадратних метрів.

Третя цифра - це загальна сума накопичення. Для виведення цієї цифри необхідно підсумовувати перші дві цифри за всі місяці відкладання. Сюди ж потрібно приплюсувати відсотки в банку, якщо ваші заощадження лежать на депозиті.

Довіряй, але перевіряй, або Як вибрати надійний банк >>>

4. Постійно переглядайте всі цифри і аналізуйте

Важливо, щоб ці три цифри завжди були у вас перед очима, і ви могли в будь-який час переглянути їх. Справа в тому, що подібна дія створить у вашій підсвідомості сильну мотивацію. Дивно, але звичайне переосмислення цифр - це той секрет, за допомогою якого були накопичені найзначніші гроші.

При цьому необхідно періодично аналізувати ситуацію на ринку нерухомості і в економічній сфері. За час накопичення можуть змінитися ціни на квартири, умови в банку і т.д.

Розстрочка від забудовника в 2017 році: особливості, огляд пропозицій >>>

5. Аналізуйте щомісячні витрати

- Щоб отримати повну картину того, на що витрачається основна маса грошей, необхідно протягом місяця повністю записувати абсолютно всі витрати (ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО!), - запевняє незалежний фінансовий консультант Жанагуль Рашева. - У підсумку ви будете вкрай здивовані, тому що до 40% витрат припадають на непотрібні речі або так звані імпульсивні покупки.

Купівля квартири в 2017 році: іпотека, держпрограми, оформлення, податки >>>

6. Ходіть по магазинах із списком

Щоб уникнути цих так званих імпульсивних покупок і пов'язаних з цим докорів сумління, навчитеся відвідувати супермаркети з чітким списком необхідного і на повний шлунок, на повному серйозі радить експерт.

7. Виділіть кошти на непередбачені витрати

За словами фінансового аналітика, при складанні сімейного бюджету, тобто плануванні витрат на майбутній період, бажано 10-15% від цієї суми залежить понад - на непередбачені витрати. І взяти за правило - витрати на ювілеї, весілля та інші заходи не повинні перевищувати цю суму!

Жілстройсбербанк: іпотека для всіх категорій громадян у 2017 році >>>

8. Знайдіть додатковий заробіток

- Так-так, хочете квартиру - навчитеся знаходити приробіток, - каже Жанагуль Рашева. - Можна таксувати вечорами, можна брати переклади, можна писати бізнес-плану, реферати та інше. Існує безліч можливостей для додаткового заробітку.

40% витрат сімейного бюджету доводиться на непотрібні речі, вважає фінансовий консультант.

9. Виберіть спосіб зберігання грошей

Ще один важливий момент - вибрати спосіб збереження вивільнених грошей і грошей, які ви будете додатково заробляти. Чітко визначитеся, де ви плануєте зберігати гроші до покупки квартири. Впевнені, що для цієї мети ви виберете банківський рахунок, а не місце під подушкою будинку. Адже зберігати гроші вдома і не витрачати їх - це складне завдання, яка, швидше за все, буде вам непосильна.

- Особисто я б порадила відомий Жілстройсбербанк, - говорить незалежний фінансовий консультант Жанагуль Рашева. - Відкриваєте депозит і берете за правило - відкладаються щомісяця гроші відносити в банк. Благо зараз вистачає терміналів для здійснення цієї операції. Чим швидше назбираєте на початковий внесок, тим ближче ви будете до наміченої мети. Зібравши цю суму, ви можете розраховувати на проміжний позику в банку для придбання квартири. До того ж до моменту накопичення цієї суми ви вже будете психологічно перебудовані.

Як накопичити на квартиру в Жілстройсбербанке >>>

10. Передбачте кошти на розваги

Ще один невеликий, але важливий момент. За словами фінансового аналітика, ОБОВ'ЯЗКОВО при плануванні бюджету передбачити невеликі витрати на походи з родиною в різні місця розваг.

- Не треба сідати на «голодний» пайок, - попереджає Жанагуль Рашева, - інакше в якійсь момент буде зрив, та й при дуже жорстких обмеженнях будь-якій людині складно залишатися в благодушному настрої. До того ж якщо до моменту придбання квартири ви залишитеся без сім'ї через вічних нервів і чвар, чи потрібна взагалі така жертва?

Каріма Апенова, інформаційна служба kn.kz

Але як швидко і правильно зібрати гроші на покупку власного житла?
Але тоді виникає цілком закономірне питання: чому хтось при такій же зарплаті все ж набуває квартиру, а хтось ледве зводить кінці з кінцями?
До того ж якщо до моменту придбання квартири ви залишитеся без сім'ї через вічних нервів і чвар, чи потрібна взагалі така жертва?