Строительство »

NEWSru.com :: МВФ буде вважати дефолтом неплатіж Греції по боргу

Прем'єр Греції Алексіс Ціпрас і глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер обговорили сьогодні по телефону останню можливість досягти домовленості щодо спірних питань
Європейська програма допомоги Греції завершиться у вівторок опівночі
Можливий дефолт Греції і її вихід з єврозони навряд чи сильно позначаться на економіці Росії, але боляче вдарять по курсу євро і єдності Євросоюзу

Прем'єр Греції Алексіс Ціпрас і глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер обговорили сьогодні по телефону останню можливість досягти домовленості щодо спірних питань, повідомив офіційний представник Єврокомісії Маргарітіс Схінас.

"Прем'єр Греції Алексіс Ціпрас зателефонував голові Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру і вони обговорили можливість досягнення в останню хвилину угоди", - сказав він.

"Обговоривши справу з головою Єврогрупи Йеруном Дейсселблумом, Юнкер виклав такі умови можливого останньої угоди: уряд Греції погоджується з останніми вимогами кредиторів і закликає громадян голосувати на їхню користь", - уточнив він.

ЄК підтвердила, що ніяких змін в пропозиції кредиторів, опубліковані 28 червня, не внесено. "Ця угода ще можливо сьогодні до півночі", - сказав Схінас.

"Європейська програма допомоги Греції завершиться у вівторок опівночі. Вікно можливостей досягнення угоди в останню хвилину ще відкрито, але часу залишилося вкрай мало", - підкреслив він.

Про те, що уряд Греції у вівторок вирішило повторно розглянути останнє речення глави Єврокомісії Жан-Клода Юнкера по врегулюванню проблем з міжнародними кредиторами, повідомила грецька ділова газета Kathimerini.

Раніше преса писала, що пропозиція Юнкера, спрямоване напередодні, не зацікавило грецьке керівництво.

Юнкер запропонував грецькому прем'єру Алексіс Ціпрас найпізніше протягом вівторка письмово повідомити про згоду прийняти умови ЄК. У такому випадку було б організовано екстрене засідання Єврогрупи, щоб узгодити спільну кампанію, мета якої - переконати греків на референдумі 5 липня проголосувати за угоду з кредиторами.

Якщо Греція виявиться нездатною перерахувати 30 червня Міжнародному валютному фонду черговий платіж в розмірі 1,5 млрд євро, вона зробить ще один крок на шляху до виходу країни з єврозони, а також до нового раунду економічної кризи в регіоні, пише газета The Financial Times .

Представники МВФ дали чітко зрозуміти, що несплата буде вважатися дефолтом, незважаючи на те, що вони вважають за краще не вимовляти цього слова, говорячи про можливу "простроченні платежу за боргом". Раніше в цьому місяці директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард використовувала слово "дефолт", оцінюючи ймовірність неплатежу Греції. Але минулого тижня представник фонду Геррі Райс заявив, що МВФ не буде вдаватися до цього слова в офіційних переговорах.

Платіж за службовим повинен бути перерахований Грецією до кінця робочого дня в МВФ - 18:00 в Вашингтоні (1:00 1 липня в Афінах і Москві). Напередодні джерело в уряді Греції повідомив ЗМІ, що країна не зможе заплатити фонду у вівторок.

Тим часом всі три найбільших міжнародних рейтингових агентства вже заявили, що не розглядатимуть неплатіж Греції за зобов'язаннями перед Міжнародним валютним фондом як дефолт, так як вони перш за все відстежують погашення боргів емітентами перед приватними кредиторами.

Нездатність Греції заплатити за службовим МВФ призведе до негайної втрати країною доступу до ресурсів фонду та, за відсутності швидкого вирішення проблеми, втрати Грецією голосуючих прав, а також до її виходу з числа членів МВФ, пише FT.

Зараз Греція є найбільшим боржником МВФ - основна сума боргу країни перед фондом становить 35 млрд євро. Крім платежу, який Греція повинна перерахувати фонду 30 червня, в цьому році їй необхідно виплатити фонду ще 5,5 млрд євро.

Можливий дефолт Греції не стане для Росії потрясінням

Грецька криза поки привів лише до невеликого зниження цін на нафту і такий же волатильності на ринках, повідомив заступник міністра фінансів РФ Максим Орєшкін, який вважає вплив грецької ситуації на економіку дуже обмеженим.

"Давайте подивимося, що на ринках відбулося вчора з точки зору грецької ситуації. Ми побачили невелике зниження цін на нафту, побачили невелику волатильність на валютних ринках. Єдине серйозний вплив - це зниження на європейських фондових майданчиках, і то воно було обмеженим", - зауважив він.

Орєшкін також порівняв сьогоднішню ситуацію з минулим загостренням грецького питання: "Ситуація зараз кардинально відрізняється від минулого разу, коли розширення кредитних спредів в Греції призводило до серйозного впливу на всі глобальні ринки. Зараз питання сконцентрований в дуже вузькій області".

На його думку, на Росію грецька ситуація буде впливати дуже слабо. "На Росію, звичайно, поточна ситуація буде чинити певний вплив через сировинні ринки і зростання волатильності. Але воно носить вкрай обмежений характер", - підкреслив заступник голови Мінфіну.

Можливий дефолт Греції і її вихід з єврозони навряд чи сильно позначаться на економіці Росії, але боляче вдарять по курсу євро і єдності Євросоюзу, вважають опитані ТАСС експерти.

На думку заступника голови правління "Зовнішекономбанку" Андрія Клепача, значення грецької кризи не варто перебільшувати. "Євросоюз здатний лікувати, локалізувати грецька криза. При цьому прогнозований дефолт Греції негативно вплине на курс євро".

"Для Росії дефолт Греції викликає занепокоєння з точки зору її європейських енергоринків, але і то в короткостроковому плані. Важливо, як ситуація навколо Греції буде розвиватися далі", - сказав ТАСС Андрій Клепач.

Президент Асоціації російських банків Гарегін Тосунян вважає, що Європейський союз не допустить дефолту Греції, тому що це нікому не вигідно. "Якщо ж дефолт і вихід Греції з єврозони все ж станеться, це не буде катастрофічно для ЄС. Звичайно, Євросоюз понесе репутаційні втрати, але ці політичні втрати меркнуть на тлі серйозної загрози курсу євро, який через грецьку кризу вже втрачає свої позиції по відношенню до інших валют світу ", - вважає Тосунян.

"При цьому дефолт Греції навряд чи сильно позначиться на економіці Росії. Короткострокові коливання курсу євро до рубля можливі, але не в серйозній мірі. Найнеприємніше дефолт Греції відіб'ється на російських туристах. Банки в Греції лихоманить, люди не можуть бути впевнені, чи знімуть вони з банкоматів достатню кількість готівки, не можуть здійснити платежі за кордон. Але це, думаю, тимчасові труднощі ", - упевнений експерт.

"Грецька криза показав, що в умовах глобального світу труднощі є у всіх політичних і економічних союзів. Головне при цьому - не ставити кому-то палки в колеса, а допомагати один одному у вирішенні виникаючих проблем", - уклав фінансист.

У тому випадку, якщо Греція не заплатить борг у вівторок, це стане першим випадком дефолту розвиненої країни з обов'язку МВФ за 71-річну історію фонду. 30 червня також завершується термін діючої в даний час програми допомоги Греції, і з середи країна залишається без підтримки кредиторів.

При цьому вже 10 липня Греції належить наступний великий платіж: країна повинна виплатити 2 млрд євро власникам облігацій. 20 липня Греції доведеться заплатити 3,5 млрд євро європейському Центробанку.