Строительство »

Які покладаються виплати багатодітним сім'ям в 2018 - 2019 роках

 1. Виплати багатодітним сім'ям у зв'язку з появою дитини
 2. Виплати багатодітним в 2018 і 2019 роках на утримання дитини
 3. Виплати на третю дитину
 4. Регіональні виплати на підтримку багатодітних сімей

Виплати багатодітним в 2018 - 2019 роках зросли в порівнянні з минулим роком в результаті індексації. Організація виплат багатодітним в 2018 - 2019 роках, як і раніше, відбувається відповідно до програм, прийнятих в регіонах.

Виплати багатодітним сім'ям у зв'язку з появою дитини

Виплати багатодітним в 2018 і 2019 роках на утримання дитини

Виплати на третю дитину

Регіональні виплати на підтримку багатодітних сімей

Виплати багатодітним сім'ям встановлюються законом «Про державну допомогу громадянам, які мають дітей» від 19.05.1995 № 81-ФЗ, а також іншими нормативними актами.

Виплати багатодітним сім'ям у зв'язку з появою дитини

Як і інші громадяни, багатодітні батьки отримують разову допомогу при народженні дитини. Його розмір фіксований, тобто не залежить від того, перший це дитина в сім'ї, другий або наступний. У разі якщо одночасно народилися 2 і більше дитини, така допомога виплачується на кожну новонароджену.

Розмір допомоги у 2018 році становив 16 759,09, а в 2019 році розмір виплати становить 17 479,73 руб. Крім того, сума виплати збільшується на районний коефіцієнт, встановлений у ряді регіонів країни. У багатьох суб'єктах Федерації батьки можуть отримати регіональне допомога по народженню дитини.

Якщо дитина в багатодітній родині з'явився в зв'язку з усиновленням, то один з усиновителів отримує допомогу при передачі дитини в сім'ю. Величина цієї виплати така ж, як і при народженні.

Виплата в 2019 році зросте до 133 559,36 руб. на кожного, якщо буде усиновлена:

 • дитина-інвалід;
 • дитина старше 7 років;
 • рідні брати (сестри).

Виплати багатодітним в 2018 і 2019 роках на утримання дитини

До досягнення малюком віку 1,5 років один з батьків, який займається його вихованням, щомісяця отримує допомогу по догляду за дитиною. Працевлаштовані громадяни отримують його за місцем роботи, а непрацюючим воно виплачується відділенням соцзахисту. Розмір становить 40% від середнього заробітку. Якщо в сім'ї одночасно виховуються двоє дітей молодше 1,5 років, то величина виплати подвоюється. Якщо дітей цього віку троє або більше, то батько отримує 100% середньої зарплати.

Якщо жінка, яка перебуває в декреті, що не працевлаштована або її стаж менше 6 місяців, то величина допомоги залежить те того, перший це дитина чи ні. Щомісячна виплата на першу дитину в 2019 році становить 3 277,45 руб., 6 554,89 руб. - за наступних. У 2018 році ці суми були нижче - 3 142,33 за першу дитину і 6 284,65 за наступних.

Буває, що жінка змушена вийти на роботу ще до того, як молодшій дитині виповниться півтора року. Чи збережеться в цьому випадку право на допомогу? Так, але тільки в 2 випадках:

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік'.
Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

 • робочий час неповне (тобто неповний день, неповний тиждень або і те й інше);
 • робота виконується на дому.
Виплати багатодітним в 2018 - 2019 роках зросли в порівнянні з минулим роком в результаті індексації

Бланк заяви про призначення щомісячного

допомоги по догляду за дитиною

Якщо сім'я, в тому числі багатодітна, визнана малозабезпеченої (середньодушовий дохід менше прожиткового мінімуму), то до виповнення дитині 16 років (школяреві - 18) сім'я отримує щомісячну допомогу на кожну дитину. Для отримання допомоги необхідно звернутися до відділення соцзахисту, приклавши свідоцтва про народження дітей, довідку з місця проживання та відомості про доходи за минулі 3 місяці. Якщо дитина старше 16 років, знадобиться довідка зі школи.

Розмір допомоги визначається регіональними властями.

Виплати на третю дитину

Для поліпшення демографічної ситуації державою встановлено ряд виплат, належних сім'ям при появі другого, третього і наступних дітей.

Народження або усиновлення другої дитини в період до 31 грудня 2019 р дає право на отримання материнського капіталу. У ряді суб'єктів РФ при появі в сім'ї третьої і наступних дітей разово надається значна грошова сума. Такі виплати отримали назву регіонального материнського капіталу, оскільки витратити їх можна на строго встановлені цілі (на придбання житла, на навчання дітей, а в деяких регіонах - на лікування дітей і т. Д.).

З 2013 р в багатьох російських регіонах введено посібник на третю (і кожну наступну) дитини. Воно виплачується тільки в суб'єктах федерації з низькою народжуваністю.

Умови отримання цієї допомоги:

 • посібник щомісячне;
 • нараховується до тих пір, поки дитині не виповниться 3 роки;
 • правом на отримання допомоги мають сім'ї з середнім рівнем доходу нижче прожиткового мінімуму (тобто малозабезпечені);
 • дитина народилася не раніше 1 січня 2013 року;
 • розмір допомоги відповідає величині прожиткового мінімуму в регіоні (середній розмір допомоги по країні - 8 000-10 000 руб.).
 • для отримання допомоги необхідно звернутися до органу соцзахисту населення.

Регіональні виплати на підтримку багатодітних сімей

Залежно від фінансових можливостей того чи іншого суб'єкта РФ можуть встановлюватися різноманітні види матеріальної допомоги багатодітним. Наприклад, в столиці передбачені щомісячні компенсації на оплату комунальних послуг та телефону, компенсації через збільшення вартості життя, щорічні виплати на придбання шкільної форми та ін.

Соціальний кодекс Санкт-Петербурга передбачає в 2018 - 2019 роках для багатодітних сімей:

 • щорічну компенсацію на дітей, які навчаються в школах або середніх професійних закладах - 4058 руб .;
 • щомісячну допомогу на дитину у віці від народження до півтора років на придбання товарів дитячого асортименту та продуктів дитячого харчування - 3145 руб .;
 • щомісячну допомогу на дитину у віці від півтора років до 7 років на придбання товарів дитячого асортименту, продуктів дитячого харчування, спеціальних молочних продуктів призначається в розмірі 913 рублів.

Ще більше матеріалів по темі в рубриці: " Багатодітна сім'я ".

Чи збережеться в цьому випадку право на допомогу?