Строительство »

Купівля-продаж або дарча

  1. Що краще, купівля-продаж або даоственная? Як правило, близькі родичі оформляють дарчу замість договору...

Що краще, купівля-продаж або даоственная?

Як правило, близькі родичі оформляють дарчу замість договору купівлі-продажу, тому що в цьому випадку людина, яка отримала в дар майно, звільняється від податків. Згідно із законом близькими родичами будуть вважатися діти і батьки (і рідні, і прийомні), брати, сестри, бабусі, дідусі, а також подружжя. Якщо дарування оформляється між більш далекими родичами, то доведеться заплатити податок розміром в 13% від суми отриманого в дар майна.

Якщо дарування оформляється між більш далекими родичами, то доведеться заплатити податок розміром в 13% від суми отриманого в дар майна

Важливо враховувати, що дарування - це спосіб отримати майно в повну власність за життя дарувальника. Цим воно вигідно відрізняється від заповіту, після якого вам доведеться чекати півроку, а часто ще доводити право на спадщину в суді. Так якщо бабуся хоче заповісти квартиру саме внучці в обхід інших родичів, то вона може оформити дарчу, тоді житло перейде у власність внучці відразу ж після оформлення документа .

Договір про купівлю-продаж вигідніше, якщо майно передається між далекими родичами або сторонніми людьми, наприклад, сусідами. При цьому існує поширена практика укладення договору на набагато меншу суму, ніж реально коштує майно. Але в такому випадку важливо пам'ятати, що при розірванні угоди продавець отримає назад тільки ту суму, яка офіційно була заявлена в договорі. Всі усні домовленості, як відомо, до справи не пришиєш.

Купівля-продаж або дарування переводять майно в повну вартість покупця або обдаровуваного, тому при укладанні угоди потрібно бути дуже обережним. Договір не має права укладати недієздатна особа, а також осіб, що знаходиться в стані нездатності оцінювати свої дії. Закон передбачає умови, необхідні для скасування договору дарування : Це замах на життя дарувальника, угода, укладена під впливом погроз, обману або насильства та інші випадки. Відомі факти, коли бабуся оформляла дарчу на онука, а той згодом виселяв її з квартири. У цьому сенсі оформлення заповіту все ж безпечніше.

Як оформляється договір купівлі-продажу і дарування?

Купівля-продаж або дарча оформляються нотаріально в установленому законом порядку. Як скласти грамотний договір дарування ?

  1. У договорі дарування вказуються паспортні дані і реальні адреси обдаровуваного і дарувальника. Якщо об'єктом дарування є майно, то в договорі чітко вказується площа, поверх, кількість кімнат, адреса та ін. Важливо, щоб ця квартира не була закладена на момент дарування;
  2. Договір оформляється у нотаріуса, який підтверджує підписом і печаткою, що обидві сторони дієздатні і укладають угоду добровільно;
  3. Договір реєструється в реєстраційній палаті. З цього моменту він вважається таким що набуло чинності, а майно переходить у повну власність обдаровуваного.

Договір купівлі-продажу буде полягати за подібною схемою. У ньому потрібно вказати дані паспортів учасників угоди, вид майна, що продається, підстава, на якому воно належить продавцеві, вартість і всі умови розрахунків.

Якщо оформляється купівля-продаж або дарча на нерухомість, то до договору додається пакет документів на житло: свідоцтво про право власності , Кадастровий паспорт, згода дружини / чоловіка на угоду, виписка фінансового рахунку і з будинкової книги.

Ще одна тонкість: при даруванні квартира або інше майна виявляється у власності тільки обдаровуваного, а при покупці вона буде визнана спільно нажитим майном подружжя. Це може бути важливо, якщо не виключена можливість розлучення обдаровуваного з чоловіком або дружиною.

Що краще, купівля-продаж або даоственная?
Що краще, купівля-продаж або даоственная?
Як оформляється договір купівлі-продажу і дарування?