Строительство »

Форма договору купівлі-продажу автомобіля

 1. Як оформити договір купівлі-продажу автомобіля
 2. Зразок договору оренди автомобіля
 3. Правильне оформлення договору купівлі-продажу автомобіля
 4. Договір дарування автомобіля
 5. Договір купівлі-продажу автомобіля для ГИБДД
 6. Заповнений договір купівлі-продажу автомобіля
 7. Договір безоплатного користування автомобілем

Поняття договору купівлі-продажу транспортних засобів регулюються Цивільним кодексом РФ (30 глава «купівля-продаж). Відповідно до такого договору продає сторона (продавець) бере зобов'язання по передачі товару іншій стороні (покупець).

У свою чергу покупець зобов'язується оплатити певну грошову суму (ДК РФ стаття 454, пункт 1) і прийняти товар.

Закон не обговорює обов'язкове посвідчення такого договору (і практично будь-яких інших угод з автомобілями) у нотаріуса, тому нотаріального завірення не потрібно.

Більш того, можливе складання договору і в усній формі. Але така домовленість і навіть укладений, але не завірений нотаріально, договір не свідчить про те, що операція була здійснена, а виступає лише в ролі декларації про наміри.

Простий договір може бути оскаржений судом, підсумком чого стане розірвання договору купівлі продажу автомобіля, при цьому автомобіль повертається власнику, який відшкодовує збитки покупцеві, тільки якщо це окремо обговорювалося в договорі.

Тому для отримання компенсації в разі, якщо договір буде розірвано, необхідно скласти договір-купівлі продажу автомобіля і запевнити його нотаріально.

При укладанні простого договору про купівлю-продаж автомобіля практично в 99% випадків заповнюється бланк, який нічим не відрізняється від типового договору. Договір купівлі продажу автомобіля 2013 договору ви можете побачити нижче.

Він складається з декількох обов'язкових елементів:

 • - даних про продавця і покупця (сюди вносяться ПІБ, серії та номера їх паспортів, адреси реєстрації, термін видачі та орган, що видав документ);
 • - предмет договору, що описує автомобіль (дані паспорта автомобіля, його марка і рік виготовлення, VIN, номер кузова і двигуна, модель двигуна, номер шасі, колір і транзитний номер);
 • - обов'язки сторін обговорюють домовленість про перехід автомобіля від власника старого до нового власника;
 • - порядок розрахунків, головний пункт - вказівка ​​вартості купується-продається транспортного засобу, тут же обговорюються питання зборів і податків, постановки на облік і т.д .;
 • - відповідальність сторін;
 • - термін дії;
 • - вирішення суперечок;
 • - Заключні положення;
 • - підписи сторін.

Закінчується документ підписом продавця, яку він проставляє після отримання оплати.Завантажити зразок типового договору купівлі-продажу транспортного засобу >>>

Так само після закінчення процедури продажу автомобіля може бути складений Акт прийому-передачі, завантажити зразок цього документа >>>

Як оформити договір купівлі-продажу автомобіля

Найбезпечніший і простий спосіб оформити договір продажу автомобіля - завантажити готовий бланк типового договору і заповнити його, згідно заповненого зразка.

Слід пам'ятати, що паспортні дані сторін повинні бути заповнені строго копіюючи дані з засвідчують особу. Вписуються і дані з ПТС, а також свідоцтва про реєстрацію автомобіля.

Якщо транспорт купується без зняття з обліку, з номерами, виданими колишньому власникові, вказуються дані самого свідоцтва. Продажна вартість вказується в цифровому позначенні, а потім дублюється в письмовому.

Незаповнені рядки перекреслюються, якщо їх багато - знаком Z. Це необхідно, щоб після заповнення договору і його підписання неможливо було внести додаткові відомості та змінити початковий документ.

Крім того, в договір допустимо включити додаткові відомості, наприклад, про порядок і місце передачі грошей і самого транспорту.

Слід з увагою від нестися до відомостей про те, що передається за погодженням разом з автомобілем. Якщо існує домовленість про передачу аксесуарів і запасних частин, це краще теж відзначити в документі.

Вносяться до договору і відомості про передачу додаткових документів (інструкцій, страховки, талонів на обслуговування, договір на ремонт автомобіля і т.д.), дублікатів ключів та іншого.

Зразок договору оренди автомобіля

У кожного власника автотранспорту є право розпоряджатися ним на свій розсуд, у тому числі і здавати в оренду. Така процедура відображена в Цивільному кодексі РФ.

Взаємини між орендарем та орендодавцем обговорюються в договорі.

У ньому прописуються:

 • порядок експлуатації;
 • виплачується сума, терміни, порядок і умови його внесення;
 • термін аренди;
 • распредлен6іе витрат на експлуатацію;
 • відповідальність за завдану автомобілю шкоду та інші деталі.

Такий договір в обов'язковому порядку укладається у письмовій формі. Орендодавцем та орендарем можуть виступати юридичні або фізичні особи.

Завантажити договір оренди автомобіля між фізичними особами >>>

Правильне оформлення договору купівлі-продажу автомобіля

Для оформлення договору знадобиться внесення вірних даних про сторони і предмет договору - автомобілі.

Необхідні документи:

 • для продавця - паспорт (від продавця - власника машини) і ПТС, якщо продавцем виступає довірена особа - завірена нотаріально довіреність, яка дає право продавати автомобіль;
 • для покупця - паспорт.

Якщо ж сторони, або одна зі сторін, - особа юридична, буде потрібно довіреність, видана фірмою. Якщо покупець не буде виступати в якості власника, вписаного в ПТС, йому так само потрібно довіреність від майбутнього власника.

У ПТС повинна бути відмітка про те, що транспорт знятий з обліку. У ГИБДД необхідно оформити свідоцтво про те, що номерний агрегат вільний для подальшого оформлення.

Договір дарування автомобіля

Це ще один спосіб передачі автомобіля від одного власника іншому. Такий варіант дозволяє уникнути сплати податків. Однак податком не обкладається дарування, тільки якщо угода відбувається між родичами, причому близькими. Це обумовлено в Податковому кодексі РФ (пункт 118 217 статті).

В інших випадках людина, яка отримує машину в дар, зобов'язаний буде сплатити прибутковий податок - 13% його вартості. При купівлі-продажу цей обов'язок покладається на продавця, а сума податку нижче. Якщо ж термін його володіння транспортом перевищив 23 року, такий податок взагалі не стягується.

Заповнення договору дарування автомобіля не представляє складнощів, але для того, щоб не помилитися, простіше заповнювати готовий бланк >>>

Договір купівлі-продажу автомобіля для ГИБДД

У документах, що засвідчують право власності транспортного засобу, що надаються в ГИБДД, згідно з додатком до Наказу МВС РФ №605 13.08.2013, повинні міститися дані про:

 • дату і місце складання;
 • предмет і умови угоди;
 • вартості ТЗ;
 • ПІБ, паспортні дані, місце проживання (для юр. Особи - адреса юридичний, найменування, ІПН);
 • підписи сторін;
 • ідентифікаційні дані ТЗ, що включають серію, номер, дату видачі ПТС.

Всі ці дані є в типовому договорі. Раніше було потрібно значно більше даних про автомобіль (колір, номер двигуна і т.д.)

Заповнений договір купівлі-продажу автомобіля

Для того щоб не помилитися при заповненні бланка договору, наводимо приклад його заповнення згідно з правилами.

Спочатку заповнюються графи дати і місця оформлення. Потім вписуються паспортні дані покупця. Продавець вписує у відповідні рядки свої дані при проведенні операції.

Продавець вписує у відповідні рядки свої дані при проведенні операції

Потім вписуються дані про ПТС і автомобілі. На цьому етапі важливо уважно і без помилок переписати їх з самого ПТС або свідоцтва про реєстрацію, виданого попередньому власникові.

На цьому етапі важливо уважно і без помилок переписати їх з самого ПТС або свідоцтва про реєстрацію, виданого попередньому власникові

Дані про суму угоди в цифровому і буквеному вигляді вписуються у всіх призначених для цього графах договору і, якщо він заповнюється, акт приймання.

Дані про суму угоди в цифровому і буквеному вигляді вписуються у всіх призначених для цього графах договору і, якщо він заповнюється, акт приймання

І, природно, проставляються підписи обох сторін-учасниць.

Договір безоплатного користування автомобілем

Такий вид договору є договором позики.

Він може бути складений на невизначений або конкретний термін.

Якщо складається перший варіант, то дія договору може розчулитися кожної зі сторін у будь-який час.

При цьому не слід плутати його з таким документом, як договір застави автомобіля, в якому так само можуть фігурувати дані поняття.

Сам договір має на увазі передачу автомобіля ссудодателем ссудополучателю безоплатно.

При цьому останній зобов'язується повернути ТЗ в тому ж стані, в якому воно було отримано.

Цивільний кодекс РФ (689 стаття) має на увазі, що ні на момент укладення, ні на момент закінчення дії договору ссудополучатель передавальній стороні нічого не платить.

При укладанні договору подібного виду необхідно конкретизувати об'єкт, який потрібно і ретельно занести в бланк його реквізити (номер двигуна, державний номер та ін.) Не менш докладно повинно бути описано і зі стояння переданого об'єкта, технічно е характеристики та інші особливості.

Зразок такого договору можна скачати >>>

До договору в обов'язковому порядку додається передавальний акт, форму якого можна скачати за посиланням. Всі дані про автомобіль, внесені в сам договір, повністю дублюються і в передавальному акті >>>

Пропоновані зразки є зразковими і можуть доопрацьовуватися з урахуванням конкретної угоди, в нього можуть вноситися додаткові умови.