Строительство »

Договір дарування квартири неповнолітньому

 1. Договір дарування квартири неповнолітньому. Інструкція для складання Щоб подарувати неповнолітній...
 2. Визнання договору недійсним

Договір дарування квартири неповнолітньому. Інструкція для складання

Щоб подарувати неповнолітній дитині квартиру, необхідно оформити дарчу в письмовому вигляді. Це спеціальний договір, який полягає в тому, що власник квартири передає цю квартиру у власність неповнолітнього. Даний договір вимагає обов'язкового засвідчення у нотаріуса. Краще, якщо такий договір складе досвідчений професійний юрист. Після нотаріального посвідчення боку (дарувальник і обдаровуваний) підписують даний договір.

Після нотаріального посвідчення боку (дарувальник і обдаровуваний) підписують даний договір

Даний договір повинен в собі містити:

 • паспортні дані обох сторін,
 • адреси реєстрації та проживання.

про об'єкт дарування повинна бути вказана повна достовірна інформація. У відповідності з усіма документами, що встановлюють право власності .

 • Площа загальна і житлова квартири,
 • Кількість кімнат,
 • Поверхів в будинку,
 • Адреса повний в відповідно до реєстраційних документів.

після підписання договору квартира переходить у власність неповнолітнього, проте всі необхідні документи і сам договір підписують його законні представники. Законними представниками є батьки, опікуни, піклувальники.

Квартира, яка передається в дар неповнолітньому, повинна бути оцінена, документ отриманий в органах БТІ. У БТІ буде дана виписка з кадастрового паспорта приміщення. Так само необхідна заява як від законного представника, так і від особи, яка передає в дар квартиру про реєстрацію даної угоди. Після цього оплачується державне мито.

Після підписання договору він обов'язково повинен бути зареєстрований в Органах Державної реєстрації. Весь процес здійснення даного виду угоди триває приблизно один місяць.

Дарування-угода безоплатна, тому якщо виникнуть якісь умови, документ визнається недійсним.

Законні представники неповнолітнього

Законні представники дитини, які несуть відповідальність за нього до настання повноліття, можуть оплачувати комунальні платежі за отриману у власність квартиру, можуть здавати квартиру в оренду за договір. Гроші повинні перераховуватися безпосередньо на рахунок неповнолітньої.

Всі дії, що стосуються неповнолітніх громадян РФ повинні здійснюватися під контролем органів опіки та піклування. Це і купівля-продаж, обмін. Контроль даних органів необхідний для захисту прав неповнолітнього.

По досягненню нового власника квартири 14 років він може розпоряджатися нерухомістю на свій розсуд, але так само під контролем органів опіки.

Визнання договору недійсним

Договір дарування квартири неповнолітньому може бути визнаний недійсним, якщо:

 • Дарчий оформлена не відповідно до законодавчими актами або суперечить статтям ЦК РФ;
 • Операція проводилася з метою порушення норм правопорядку або моральних норм;
 • Якщо передача в дар здійснювалася уявно (щоб уникнути негативних наслідків по стягненням, квартира передається в дар неповнолітньому);
 • Якщо договір удаваний (має на меті прикрити інший договір, наприклад, купівлі-продажу).

всі аспекти визнання договорів дарування недійсними визначені в п. 2 гл. 9 Цивільного кодексу Російської Федерації.