Строительство »

Ціну квартири занизити не дадуть - нотаріус не зможе оформити угоду - Бізнес новини - Зате клієнти страхових виграють

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

21 грудня 2011, 7:00 Переглядів: 21 грудня 2011, 7:00 Переглядів:   Зараз середня вартість продаваного житла - 100 тисяч гривень, фото dp

Зараз середня вартість продаваного житла - 100 тисяч гривень, фото dp.ric.ua.

У 2012 році під час продажу (дарування, обміну) нерухомості сторонам угоди не вдасться знизити її реальну вартість, щоб менше платити податки державі - Фонд держмайна (ФДМ) затвердив рекомендації визначення мінімальної вартості квадратного метра житла в залежності від регіону. Нагадаємо: зараз покупець зобов'язаний сплатити у вигляді мита 1% від ціни об'єкта, зазначеної в правовстановлюючих документах (договір купівлі-продажу, дарування, міни) і ще 1% до Пенсійного фонду, що нерідко призводить до її заниження. За даними статистики, середня ціна за все продаваного житла по Україні - 100 тисяч гривень, це вдвічі нижче, ніж, наприклад, реальна ціна "одинички" у райцентрі Корсунь-Шевченківський на Черкащині, а в Києві навіть 1-кімнатна гостинка коштує мінімум втричі дорожче. Як нам роз'яснили в Українському товаристві оцінювачів, в угодах фігурують ціни, розраховані фахівцями при БТІ (вони приблизно в 2-3 рази нижче реальних. - Авт.).

За розрахунками глави комітету ВР з питань податкової і митної політики Андрія Пінчука (ПР), в результаті бюджет втрачає 2,5 млрд грн. на рік. Тепер цього поставлено заслін. Як роз'яснили нам у ФДМ, їх методика заснована на реальних цінах, за якими житло пропонувалася до продажу в даному регіоні за останні півроку. Стежити за цим будуть місцеві органи влади. Мінімальну вартість квадратного метра фахівці розрахують, відібравши 10% найдешевших пропозицій по кожному сегменту: хрущовки, брежневки, новобудови, нежитлові будівлі. Наприклад, по Києву середня ціна продажу 1-кімнатної хрущовки в грудні - 360 тисяч гривень, мінімальна - 300 тисяч. Податки візьмуть не менше ніж з 300 тисяч гривень або 6 тисяч гривень (3000 - мито, 3000 - в ПФ). Поки ж в казну йде максимум 2000 гривень, виходячи з середньостатистичної вартості 100 тисяч гривень (для хрущоб і пентхаузов), а насправді і того менше, адже таку будку БТІ оцінить в 25-30 тисяч гривень. На думку юриста Володимира Сталітній, це дозволить збільшити податки в бюджет, адже нотаріус не зможе завірити угоду, якщо ціна виявиться нижчою за мінімальну. Але може зупинити продажі на периферії, адже там угод трохи, а продавці часто скидають 20-25% вартості, якщо бачать реального покупця.

"Коли норма почне діяти, брокерські фірми стануть радити клієнтам-продавцям занижувати офіційну ціну пропозиції, наприклад, на 30-40%, щоб покупець мінімізував податки. А реально все будуть знати, що насправді ціна вище заявленої", - говорить юрист. Експерт ринку нерухомості Зоя Федорова каже, що новинка вигідна клієнтам страхових компаній, що укладають договір про страхування житла на випадок пожежі, потопу. "Якщо квартиру оцінити дешево, то при настанні страхового випадку виплатять менше, адже збитки не може бути більше вартості об'єкта страхування, а переплата за поліс для клієнта невелика".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ціну квартири занизити не дадуть - нотаріус не зможе оформити угоду". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Панченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ