Строительство »

Як і де оформити дарчу на квартиру між близькими і родичами

 1. Укладення договору дарування на квартиру
 2. Плюси і мінуси договору дарування
 3. Як подарувати квартиру неповнолітньому
 4. Документи для оформлення дарчої на квартиру
 5. Зразок оформлення дарчої на квартиру
 6. Де оформити дарчим на квартиру
 7. Оформлення дарчої на квартиру у нотаріуса

Хочете знати спосіб подарувати квартиру родичу і уникнути податків при цьому? При даруванні не обійтися без оформлення дарчої на квартиру.

Дарчий оформляється по-різному в залежності від конкретної ситуації дарування, тому побачити нюанси кожного конкретного випадку оформлення дарчої допоможуть нотаріус або консультанти в МФЦ або ФРС. Нижче ми розглянемо як і де оформити дарчу на квартиру і необхідні для цього документи.

Укладення договору дарування на квартиру

Одним із способів передачі прав володіння нерухомим майном є дарування. Дарування - це угода. Однак особливість даної угоди в її характері, а саме в тому, що вона не вимагає яких-небудь умов з боку обдаровуваного, тобто є для нього безумовною. У виняткових умовах, втім, умови в договорі дарування прописані можуть бути, і в такому випадку, якщо обдарований не виконує зазначені умови, він буде змушений відмовитися від подарунка.

Оформлення дарчої на увазі встановлення осіб, на користь яких укладається договір дарування.

Важливим є те, що деяким категоріям осіб заборонено отримувати подарунки від підлеглих, клієнтів і їх родичів, а також інших громадян. У таку категорію входять, наприклад, державні та інші службовці, яким законом дозволено отримувати подарунки тільки від їх близьких родичів.

Також не всі громадяни мають право передавати подарунки. У число таких осіб законодавчо внесені наступні категорії:

 1. Неповнолітні або недієздатні особи. Вони можуть дарувати що-небудь тільки з відома і згоди їх законних представників або опікунів.
 2. Також і піклувальники цих осіб позбавлені права дарувати майно своїх підопічних.

При даруванні, так само як і при продажу, право власності переходить до набувача тільки після реєстрації права власності в органі Росреестр. Тільки після перереєстрації права власності власник може здійснювати зі своєю квартирою будь-які дії, в тому числі продавати, ділити, здавати в оренду і дарувати.

Плюси і мінуси договору дарування

Порівняно з договором купівлі-продажу договір дарування має деякі переваги, наприклад:

 • Якщо квартира отримана в дар одним з подружжя, то при розлученні ця квартира не може бути поділена і залишається у власності одного з подружжя.
 • При даруванні нерухомості близькі родичі звільняються від податків.

Основний мінус договору дарування - це можливість заперечування угоди дарування через суд.

Для виключення такого варіанту розвитку подій договір дарування повинен бути складений строго відповідно до вимог законодавства.

Як подарувати квартиру неповнолітньому

Якщо обдарований молодше 14 років, угоду дарування підписують за нього його батьки або законні представники. Якщо старше 14 років, він може підписати договір дарування самостійно, але батьки підписують також.

Документи для оформлення дарчої на квартиру

Для оформлення дарчої на квартиру потрібно підготувати наступні документи:

 • Договір дарування.
 • Документ, що підтверджує право власності дарувальника на квартиру.
 • Виписку з будинкової книги про всі зареєстровані в квартирі мешканців.
 • Паспорти сторін договору дарування.
 • Інвентаризаційний документ, який виходить в бюро технічної інвентаризації.
 • Кадастровий паспорт квартири.
 • Якщо квартира знаходиться у спільній власності подружжя - згода другого з подружжя на дарування, оформлене у нотаріуса.
 • Якщо квартира переходить у власність неповнолітньому - згода батьків або представника дитини. Таке ж згода представника необхідно при даруванні квартири недееспособному особі.
 • Якщо квартира спочатку перебувала в часткової власності , Подарувати її можна лише за письмовою згодою на дарування всіх власників квартири.
 • Якщо договір оформляє представник однієї зі сторін, буде потрібно нотаріальне доручення.

Податок при даруванні квартири не сплачується тільки тоді, коли дарування відбувається між близькими родичами. В інших випадках (далеким родичам або стороннім), сплачується податок в розмірі 13% від власності житла.

Зразок оформлення дарчої на квартиру

Як оформити дарчу квартиру самостійно? Дарчу на квартиру можна оформити як самостійно, так і скориставшись кваліфікованою допомогою фахівців - юриста або нотаріуса. Швидше і якісніше договір буде складений професіоналом, але тут кожен вибирає сам: шукати професіонала, якому можна довіряти або покластися на себе і знання законів. Розглянемо, як оформити дарчу самостійно.

Це робиться в два етапи:

 1. Складаємо договір дарування.
 2. Реєстрація прав власності.

У договорі дарування, який складається письмово, повинні бути враховані такі відомості:

 • Вказуються ПІБ сторін договору: дарувальника (дарувальників) і обдаровуваного. Крім ПІБ, повинні бути вказані паспортні реквізити сторін договору, дати і місця народження та адресу реєстрації за місцем проживання.
 • Предмет договору представляється наступним текстом: «Дарувальник безоплатно подарував обдарованому квартиру, що належить йому по праву власності, розташовану за адресою: м Москва, вулиця Авіаконструктора Сухого, будинок 19, квартира 24, що складається з 2 (двох) житлових кімнат загальною площею 54,3 (п'ятдесят і чотири цілих три десятих) кв. м, житловою площею 31,4 (тридцять один цілих чотири десятих) кв. м. Обдаровуваний дар приймає. ».
 • Після цього вказуються дані Свідоцтва про право власності дарувальника на квартиру.
 • Звичайна практика - внесення запису про те, що дарувальник гарантує, що квартира до укладення договору дарування не закладена, нікому не продана і не подарована, не перебуває у суперечці, під арештом або під забороною.
 • Внизу договір скріплюється підписами сторін з розшифровкою.

Якщо ж оформляється дарча нема на квартиру, а на її частку, то в договорі дарування потрібно вказати, що в дар передається частина квартири.

Після складання договору дарування договір підписується.

Де оформити дарчим на квартиру

Дарчу на квартиру можна оформити в МФЦ або в Росреестра, тобто в Управлінні Федеральної реєстраційної служби.

Для оформлення дарчої вам необхідно мати з собою такі документи:

 • Паспорти учасників договору.
 • Сам договір дарування в трьох примірниках.
 • Свідоцтво про право власності на квартиру.
 • Виписку з будинкової книги.
 • Кадастровий паспорт, технічний паспорт квартири.
 • Згода власників при частковій власності на даруємо квартиру.
 • Згода батьків або законних представників для дарчим за участю неповнолітніх або недієздатних громадян.

За оформлення дарчої стягується державне мито.

Мито сплачується за реквізитами, які можна з'ясувати в відділенні Росреестр.

Оформлення дарчої на квартиру у нотаріуса

Як оформити дарчу на квартиру у нотаріуса? Складання договору дарування ви маєте право доручити нотаріусу, що, з одного боку, потребують додаткових фінансів на оплату послуг, а з іншого боку, ви швидко отримаєте необхідний договір, складений правильно і професійно. Також у нотаріуса можна запевнити такі необхідні для договору дарування документи, як згода чоловіка на дарування.