Строительство »

Жіночі годинники клас люкс: вибираємо ідеальні / Школа Шопінга

  1. Як вибрати годинник класу люкс?
  2. Бренди годинників класу люкс для жінок

Годинники - беззмінний супутник сучасної людини. Причому абсолютно не важливо, чи віддаєте перевагу ви годинник в якості гарного аксесуара на своїй руці або довольствуетесь екраном мобільного телефону. Але якщо смартфони щільно увійшли в наше життя лише близько десяти років тому, то годинник люди носять на протязі п'яти століть.

Якщо говорити про наручних годинниках, то це ще й один з найбільш статусних аксесуарів.

Сьогодні жінки займають провідні позиції в крупних корпораціях, керують великими колективами, очолюють свої власні успішні бізнеси. Тому і годинник для них - не просто аксесуар, а річ, яка сигналізує оточуючим про статус, приналежності до певного кола, повідомляє про їхній успіх і досягнення.

Хороший годинник, як і сам час, коштують дорого.

Як вибрати годинник класу люкс?

Скільки можуть коштувати годинник класу люкс і чому, як їх вибрати і чи можна розглядати годинник як інвестицію, я детально розповім вам в цій статті :-)

ТРІШКИ ІСТОРІЇ

Вважається, що перший кишеньковий годинник з'явилися в 17 столітті. Сам механізм був придуманий задовго до цього, але ось зменшити його до звичного нам розміру вдалося лише через 200 років. Думаю, що не важко здогадатися, що ці найперші годинник коштував надзвичайних грошей, і дозволити собі їх могли тільки люди заможні. Власне, таким чином годинник, як щось дивовижне і технологічне, стали не просто аксесуаром, а символом багатства і особливого статусу. Таке ставлення до них збереглося й донині.

Перші години були на ланцюжку і носили їх в кишені. Причому тільки чоловіки.

А ось наручними годинник стали якраз завдяки жінкам.

Перші жіночі годинники кріпилися до браслетів з коштовностей і надягали на бали і дорогі прийоми.

Чоловіки ставилися до цього з невеликою часткою глузування і дуже пишалися своїми кишеньковими хронографами. Але коли військові зрозуміли, що годинник на ланцюжку під час бою - не найкраща ідея, ситуація почала змінюватися. І тепер весь світ обожнює годинник в тому вигляді, в якому їх почали носити саме жінки - тобто на руці.

Прийнято вважати, що кращі годинник - це годинник так званих «мануфактурних» марок.

90% з них розташовані в Швейцарії. Це фабрики, які виробляють годинник на протязі вже 150-200-300 років. А деякими досі керують нащадки засновників. У всьому світі фабрик з такою репутацією налічується близько п'ятнадцяти. Про них докладніше розповім нижче.

ЦІНА

Як я вже зазначила, хороший годинник коштують дорого. А точніше від 15 тис. $ І до ... насправді, верхнього стелі немає.

Звідки береться ця вартість? По-перше - приналежність до бренду. Все це годинник фабрик з віковою історією, унікальними механізмами, де в одній тільки парі може бути використано технологій, захищених тридцятьма різними «патентами». І нагадую, що мова йде про механічному годиннику. Ніякої електроніки.

По-друге - це безпрецедентне якість. Механізм годинника розрахований на термін служби в 100 років. Тобто цілком реально, щоб хронографи перейшли від бабусі до онуки в робочому стані і стали сімейною реліквією.

По-третє - унікальність. Більшість годин випускається тиражем в 100-200 примірників, а також у кожної «гранд-мануфактури» є моделі хронографів, які виходили в одному-двох примірниках і більше не випускалися. Тільки уявіть, що твориться з колекціонерами і які гроші вони готові віддавати за заповітні годинник на аукціонах.


ГОДИННИК - ІНВЕСТИЦІЯ

Сотні років годинник є предметом інвестицій для заможних сімей. Звичайно, це не означає, що абсолютно будь-який годинник можуть стати гідним вкладенням. Це прерогатива виключно продукції «гранд-мануфактур», які випускають хронографи так званої підвищеної унікальності. Тобто, щоб інвестувати в годинник, потрібно, щоб зійшлися ряд факторів: обмеженість серії, висока унікальність, рідкісний матеріал, цікава історія або вагоме ім'я попереднього власника. Звичайно ж, попередньо варто досконально вивчити історії всіх провідних марок, орієнтуватися в моделях і стежити за новинками.

Такі годинники не просто не втрачають в ціні - їх вартість з часом лише зростає. Але тут потрібно розуміти, що найвигідніше продавати такий годинник через тридцять і більше років. Інвестиція довгострокова, але дуже вигідна. До речі, первісна ціна годинника може бути і нижче, наприклад, годинник, куплені сьогодні за 7 тис. $, За умови обмеженості серії і всіх перерахованих вище факторів, при вдалому збігу обставин можуть стати непоганим доробком на безбідну старість.

Запевняю вас, ніякі Apple Watch не здатні замінити справжню швейцарську механіку, здатну зануритися під воду на триста метрів, а потім опрацювати ще сто років.

Бренди годинників класу люкс для жінок

Годинники Patek Philippe (Патек Філіп)

Найбажаніший об'єкт інвестицій. Годинна марка, заснована в 1839 році польським емігрантом і французьким годинникарем, на сьогоднішній день випускає найдорожчі серійні годинник в світі, які є зразком вищого годинної майстерності.

З самого початку власники марки дотримувалися концепції «індивідуального замовлення», залучаючи в якості клієнтів політиків, бізнесменів, відомих артистів і навіть правлячих монархів.

У 1851 році годинник Patek Philippe були піднесені королеві Вікторії, а в 1933 році виріб було виконано за спеціальним замовленням мільйонера Генрі Грейвз; в кінці минулого століття годинник були продані на аукціоні Sothbey's за 11 000 000 $ - максимальна сума, коли-небудь виплачена за годинник.

Для представниць прекрасної статі майстра Patek Philippe створили сім колекцій, які практично щороку поповнюються новими моделями. Навіть найдосвідченіший колекціонер знайде свій Patek Philippe.

Годинники Girard-Perregaux (Жирар Перего)

Швейцарська годинна мануфактура, заснована в 1791 році. Її засновник, Jean-François Bautte, створив свої перші години в 19 років.

Завдяки блискуче освоєному майстерності та вмінню грамотно вести бізнес, йому вдалося стати одним з найвідоміших годинних майстрів свого часу. Серед його клієнтів була навіть майбутня Королева Вікторія.

Сам бренд Gerard-Perregaux з'явився в 1852 році, за роки свого існування він отримав більше 80 патентів і був відзначений численними міжнародними нагородами.

Жіночі годинники представлені трьома колекціями: Cat's eye, Vintage 1945 Lady і Girard-Perregaux 1966.

На картинках розташовані зліва направо відповідно.

Годинники Blancpain (Бланпен)

Найстарша в світі годинна марка була заснована в 1735 році молодим підприємцем Жан-Жаком Бланпеном. Свою першу майстерню він облаштував у себе вдома.

В історії розвитку марки траплялися як злети, так і падіння. У 1932 році годинний будинок припинив своє існування і відродився лише в 1983 році, почавши все з нуля. Нові власники Blancpain прийняли рішення не слідувати за модними віяннями, а розвивати марку з урахуванням традицій і випускати виключно механічний годинник високої якості.

Успіх не змусив себе довго чекати. У 1991 році Blancpain представив одразу шість шедеврів годинникового мистецтва в одному корпусі - годинник «тисячі сімсот тридцять п'ять», на момент випуску - найскладніші у світі.

Серед клієнтів марки - відомі політики і бізнесмени, які цінують історію вищого годинникового мистецтва. А в 2014 році марка отримала Гран-прі в Женеві в категорії «Кращі жіночий годинник». Приз був присуджений моделі Blancpain Women Heure Décentrée Seconde Retrograde (на фото нижче).

До речі, марка вважається піонером у створенні жіночих наручних годинників з автопідзаводом. Blancpain постійно поповнює свою колекцію моделями, які особливо відрізняються вишуканою елегантністю.

Годинники Jaquet Droz (Жаке Дро)

П'єр Жаке Дро заснував марку в 1738 році. Працюючи з наймайстернішими майстрами того часу, П'єр заклав базу для становлення однієї з найпрестижніших часових марок в світі.

До цього дня власники марки шанують багатовікові традиції і експертизу. Підтвердженням цього є відкриття «Мистецької майстерні», завданням якої є збереження інтелектуальної власності.

Говорячи про дизайн годин, важливо відзначити, що кожна модель - це буквально твір мистецтва. У жодній марці годі й шукати нічого подібного. Яскравий приклад - жіноча колекція Lady 8: завдяки різноманітності мінералів і дорогоцінних каменів майстри пропонують різні інтерпретації дизайну.

А циферблати в колекції Petite heure minute нагадують картини - і у кожної своя історія.

Годинник Vacheron Constantin (Вашерон Константин)

Ця швейцарська гранд-мануфактура була заснована в 1755 році. І майже відразу послугами молодого годинникового дому зацікавилися представники аристократії. Наприклад, дружина Наполеона була палкою прихильницею марки. Згодом бренд став набирати популярність завдяки не зовсім звичайного поєднанню консервативної класики і яскравих сучасних стилів.

Сьогодні вироби компанії впізнавані, тому відомі в усьому світі, причому як серед багатих і знаменитих, так і серед самих звичайних людей (хоча дозволити собі таку розкіш, звичайно, можуть далеко не всі). Вибір моделей і варіантів дизайну і фактур величезний. Приємний бонус - це безліч додаткових функцій, і деякі з них вельми корисні, чим може похвалитися не кожен мануфактурний бренд.

Годинники Audemars Piguet (Адемар Піге)

Не тільки пізнавана, але ще й досить екстравагантна марка, яка свого часу потрапила в книгу рекордів Гіннеса за створення моделі найтонших в світі механічного годинника. Рекорд досі ніхто не побив.

Модель Altiplano 900P має найтонший механічний годинниковий механізм в світі, це всього 3,65мм. Коштують такі годинники 27 тисяч доларів.

Годинник Breguet (Бреге)

Історія цієї швейцарської марки нараховує більше 230 років, так що компанію можна сміливо назвати справжнім «старожилом» світу годинникових механізмів. Починається ця історія з 1775 року, коли Абрахам-Луї Бреге (Abraham-Louis Bréguet) заснував свій перший магазин годинників в Парижі.

Абрахам встановив стандарти в своїй справі, зробив чимало значущих відкриттів: «вічні» механічний годинник, пружина гонга для годин з репетиром, турбіною-регулятором, тактильні годинник і багато іншого; розробив фірмовий стиль годин, який зберігся до наших днів.

Практично всі моделі вважаються «непристойно» дорогими. Але це не скасовує той факт, що хронографи цієї марки неймовірно стильні, харизматичні і сучасні. До шанувальникам марки належать такі особистості, як Ніколя Саркозі, Микита Михалков, Володимир Путін.

І, звичайно, жіночі моделі тут теж є, що, до речі, теж притаманне не всім маркам.

Годинники Breitling (Брайтлінг)

Швейцарські хронографи Breitling почали свій шлях до популярності в 1886 р в місті Сент-Імье (Швейцарія). Коли молодий годинникар Леон Брайтлін відкривав свою маленьку майстерню, він, мабуть, навіть уявити собі не міг, яка грандіозна доля чекає його дітище.

Минув час, і майстерня перетворилася на велику мануфактуру, а пізніше сімейну справу перейшло до сина, а від сина потім і до онука. Саме він придумав унікальний годинник Breitling, які зробили бренд іконою стилю - годинник для авіації. З 1936 року Breitling стали офіційно поставляти для Королівських Військово-повітряних сил Англії.

А пізніше імідж «годин для відважних льотчиків» і репутація безпрецедентного якості і відмінного дизайну закріпилися за цією маркою назавжди і не збираються здавати своїх позицій до цього дня.

ЮВЕЛІРНІ БРЕНДИ ГОДИН

Крім відомих «мануфактурних брендів» варто відзначити і ювелірні марки годин. В цілому, ціна вироби ювелірного годинникового мистецтва залежить від кількості дорогоцінних каменів і золота і може досягати сотень тисяч доларів. Тут можуть зустрічатися і щодо демократичні моделі, вартість яких починається від 2000-2500 $, проте в середньому гідного в усіх відношеннях одного можна придбати за 20 000-25 000 $.

Але хочу відразу зазначити, що якщо купити золотий годинник, обсипані діамантами, які коштують 50 тис. Доларів в основному через золота і діамантів, то такі хронографи навряд чи виростуть в ціні, а скоріше, навпаки, втратять. Тому з точки зору інвестицій краще розглядати бренди «гранд-мануфактур».

Але це не скасовує того факту, що годинник представників ювелірного мистецтва не менше прекрасні. Тому з ними теж не завадить познайомитися.

Годинники Cartier (Картьє)

Французька компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів була заснована в 1847 році як невелика ювелірна майстерня. Ще в 1888 році компанія випустила свої перші години, а в 1904 році наручний годинник Santos принесли компанії справжній успіх і дозволили зарекомендувати себе в якості часового бренду.

На сьогоднішній день жіночий годинник Cartier представлені одинадцятьма колекціями, де кожне з виробів - справжній маленький шедевр, дизайн якого настільки оригінальний, що дозволяє йому стати вашою візитною карткою.

Годинники Bvlgari (Булгарі)

Італійська компанія, заснована в 1884 році, на сьогоднішній день входить до трійки найвідоміших ювелірних брендів в світі. Наручний годинник Bvlgari виробляються в Швейцарії в Bulgari Haute Horlogerie SA з 1980 року, і це, в свою чергу, є відмінною рисою бренду: історично саме швейцарський годинник викликають довіру і асоціюються з високими стандартами якості.

Говорячи про жіночу колекції, важливо відзначити, що годинник від Bvlgari - це справжнє фантазійне ювелірне мистецтво. Але останнім часом у бренду стали з'являтися і більш «повсякденні» моделі.

Годинники Chopard (Шопар)

Спочатку компанія Chopard, заснована в 1860 році, була виробником швейцарських годинників класу преміум і до 60-х років ХХ століття спеціалізувалася на виробництві годин переважно для чоловіків. Однак в 1963 році відбулася доленосна зустріч власника компанії з представником династії ювелірів і годинникарів з Німеччини. Компанію очолив ювелір Карл Шойфеле, і бренд успішно розпочав міжнародну експансію.

Chopard досі є сімейною компанією з чітким розподілом обов'язків: внучка Карла керує ювелірним напрямком і колекцією жіночого годинника, а онук відповідає за чоловіче напрямок.

Характерною особливістю дизайну ювелірних годин Chopard є наявність рухливих діамантів в циферблаті. У жіночих колекціях представлені годинник різних стильових напрямків: Happy Sport - переважно casual; Happy Diamonds Iconic - класика від Chopard; Imperial - жіночна колекція з витонченими деталями в елегантному симбіозі з дорогоцінними каменями. Знайдіть свій годинник Chopard - і ви полюбите їх всім серцем.

Годинники Van Cleef & Arpels (Ван Кліф Арпелс)

Ювелірна компанія була заснована в 1896 році в Парижі, і відмінною рисою бренду завжди був мудрий дизайн прикрас у вигляді квітів, тварин і казкових героїв. У 1920 роках жіночий годинник стали одним з наймодніших і функціональних аксесуарів, і компанія прийняла рішення про запуск відповідної колекції.

У своїх перших виробах Van Cleef & Arpels «ховали» циферблат годинника в ювелірних браслетах і незвичайних дизайнерських прикрасах. Першу модель можна було б сприйняти як чудову ювелірну брошка. Представлена ​​в 1926 році модель була виконана в стилі арт-деко, виготовлена ​​з платини і прикрашена дорогоцінними каменями. Знаменитий годинник Cadenas досі випускаються ювелірним брендом.

Зараз з шести колекцій жіночого годинника Van Cleef & Arpels тільки в колекції Pierre Arpels представлені демократичні класичні моделі. Всі інші колекції - це витончений діалог ювелірного і годинникового мистецтва.

Годинники Tiffany & Co (Тіффані)

Бренд, завдяки книзі Трумана Капоте, що не потребує уявленнях. У наш час компанія Tiffany пропонує своїм клієнтам не тільки ювелірні прикраси, але і годинник, аксесуари, фарфор, кришталь, канцелярські товари і деякі вироби зі шкіри. Фірмовий бірюзовий колір бренду є зареєстрований торговою маркою.

Перший магазин Tiffany був відкритий в 1837 році на центральній торговій вулиці Нью-Йорка Бродвеї, а через шість років над входом були встановлені девятіфутовий годинник, утримувані Атласом (або Атлантом). У 1857 році компанія почала реалізацію годин, а в 1874 році відкрила мануфактуру в Женеві і почала виробництво свого годинника в Швейцарії (в ті часи - в основному секундоміри і чоловічий годинник на ланцюжку). На початку ХХ століття зміни в індустрії і нові тенденції на ринку привели до створення елегантних жіночих годинників на тонкому ремінці.

Сьогодні крім ретро-годин на тонкому ремінці в бутіку Tiffany можна знайти і такі «повсякденні» моделі, інкрустовані дорогоцінними каменями. Ціна стартує від 4000 доларів.

Сподіваюся, вам було цікаво!

Бажаю кожній по Брайтлінг, не менше!

Автор: Тетяна Тимофєєва

Назад в розділ Як вибрати годинник класу люкс?
Як вибрати годинник класу люкс?
Звідки береться ця вартість?