Строительство »

«Камський Бекон» vs дачники Тукаевского району: помста чи закон?

21.11.2016

Компанія розіслала дачникам СНТ «Тополя» листи з вимогою відшкодувати збитки від простою підприємства страйкарів проти останнього

Здавався вичерпаним конфлікт між садівниками «Тополь» і «Камський Беконом» знову набирає обертів. Розкопавши сокиру війни, компанія викотила найбільш активним дачникам претензії з вимогою сплатити до 15 грудня по 180 тис. Рублів за збитки свинокомплексу. Як з'ясував «БІЗНЕС Online», розлючені дачники, і без того позбавлені дороги, платити не мають наміру. Глава району Васил Хазе поки розводить руками: «Дорога« беконовская »!» - і обіцяє проїзд лише навесні.

21

Керівництво «Камського бекону» вимагає відшкодувати збитки, завдані членами СНТ «Тополя», які заблокували проїзд до підприємства Фото: prav.tatarstan.ru

Дачники Виписати рахунок НАВІТЬ НА зливових стоків

Досить несподіване, якщо не сказати більше, продовження отримала скандальна історія, пов'язана з конфліктом між дачниками садового товариства «Тополя», розташованого в Тукаевском районі, і ТОВ «Камський Бекон». Як стало відомо «БІЗНЕС Online», як мінімум трьом садівникам від імені гендиректора «Камського Бекона» Равіля Сафіулліна поштою було відправлено лист-претензія про відшкодування заподіяних підприємству збитків.

У ньому, зокрема, говориться, що 15 вересня цього року близько 11:45 перед в'їздом на територію свинокомплексу, розташованого на земельній ділянці, що належить суспільству, був організований несанкціонований мітинг членів СНТ «Тополя» з питання організації проїзду до садовому товариству. При цьому, на думку керівника, був заблокований проїзд на територію підприємства з використанням транспортних засобів садівників.

Натисніть, щоб завантажити лист повністю

Факт перекриття дороги, на думку Сафіулліна, підтверджується відеозаписами, зробленими співробітником служби безпеки «Камського Бекона», а також відеоматеріалом з репортажу нашої газети . У листі-претензії вказана навіть посилання , По якій можна скачати відеоматеріал, в тому числі і відзнятий працівником служби безпеки «Камського Бекона», який ще ніде не публікувався. На відео дійсно можна побачити, що чотири легкових автомобіля садівників стоять на проїжджій частині перед шлагбаумом, що обмежує в'їзд на територію «Камського Бекона». Ще з десяток машин дачників припарковані на узбіччі дороги.

Далі автор листа переходить, власне, до суті своїй претензії. «В результаті ваших протиправних дій ми понесли збитки, викликані простоєм худобовозів і кормовоз, а також додаткові витрати, що виникли внаслідок такого простою. Розмір збитків склав 180 тисяч 13 рублів і 11 копійок », - пише Сафіуллін. Далі він наводить статті Цивільного кодексу (ст. 15, ст.1064 і ст.1079), відповідно до яких «Камський Бекон» має право вимагати повного відшкодування заподіяних йому збитків та упущеної вигоди.

«На підставі вищевикладеного вимагаємо в термін до 15 грудня 2016 роки добровiльно сплатити суму завданих збитків в розмірі 180 013,11 рублів. В іншому випадку ми звернемося до суду за примусовим стягненням суми збитків, що спричинить для вас додаткові витрати, пов'язані з оплатою відсотків, а також судових витрат », - сказано в листах, до яких Сафіуллін доклав докладний розрахунок збитків через простій. У нього, зокрема, були включені витрати на оплату праці працівників цеху забою, простий чотирьох худобовозів, трьох кормовоз, вахти і витрати на оплату енергії, електрики, газу, водопостачання, водовідведення і навіть на зливові стоки.

Гендиректор «Камського Бекона» Равіль Сафіуллін: «Розмір збитків склав 180 тисяч 13 рублів і 11 копійок» Фото: prav.tatarstan.ru

ВООЗ І НИНІ ТАМ

Нагадаємо хронологію гучного конфлікту. Відкрите протистояння між підприємством і дачниками почалося в кінці дачного сезону-2016. 12 вересня єдиний виїзд з садового товариства на асфальтову дорогу, якою все життя користувалися садівники, за розпорядженням керівництва ТОВ «Камський Бекон» був заблокований фундаментними блоками. На наступний день садівники змушені були на підмогу викликати трактор. Але це допомогло ненадовго. До ранку погляду садівників постала довга траншея. 15 вересня дачники на деякий час паралізували роботу самого «Камського Бекона», перекривши своїми автомобілями дорогу, що веде на підприємство. Конструктивної розмови з представниками агропідприємства тоді не вийшло. Бесіда з начальником служби безпеки компанії Раїли Галієвим йшла на підвищених тонах і часом в нецензурних виразах.

В цей же день садівники написали колективну заяву в поліцію і в прокуратуру Тукаевского району з вимогою провести перевірку законності виділення землі разом з дорогою загального користування у власність підприємства.

На сьогоднішній день дорога так і не відсипана. Під неї лише самі садівники вирубали і викорчували частину тополь Фото: Валентина Шістерова

Після того як скандал вийшов в публічний простір, в наглядове відомство були запрошені голова СНТ «Тополя» Дмитро Бочкарьов і Тетяна Тедеєва - керівник Палати земельно-майнових відносин Тукаевского району. Голові товариства було запропоновано звернутися до «Камському Бекон» з проханням про надання проїзду, укладанні сервітуту або передачі частини земельної ділянки для організації проїзду. Крім того, було прийнято рішення про укладення тристоронньої угоди між головою СНТ «Тополя», виконкомом Тукаевского району та ТОВ «Камський Бекон». Його результатом має стати передача частини земельної ділянки у власність виконкому Тукаевского району, уточнення виду його дозволеного використання і включення даного проїзду до садовому товариству в план будівництва на 2017 рік за новою президентською програмою.

Гроші на відсипання дороги повинні виділити «Камський Бекон» і АКІБАНК, кінцевими бенефіціарами яких вважаються супервліятельний в Закамье бізнесмен Ільдар Галяутдінов (на фото) і глава Мережевий компанії Ільшат Фарда Фото: prav.tatarstan.ru

Глава Тукаевского району Васил Хазе 10 жовтня провела в «Тополях» виїзну нараду, на якому вирішувалося питання про місце і терміни відсипання нових під'їзних шляхів. Глава району в присутності телекамер повідомив, що «Камський Бекон» передасть у розпорядження району землю, необхідну для будівництва нової дороги, і пообіцяв, що протягом місяця, тобто до 10 листопада цього року, тимчасова дорога з садовому товариству з'явиться. І уточнив, що гроші на відсипання дороги виділять «Камський Бекон» і АКІБАНК, кінцевими бенефіціарами яких вважаються супервліятельний в Закамье бізнесмен Ільдар Галяутдінов і глава Мережевий компанії Ільшат Фарда. Однак на сьогоднішній день дорога так і не відсипана. Під неї лише самі садівники вирубали і викорчували частину тополь.

Тепер вже на наступний рік садове товариство по цільової республіканської програми підтримки садівництва і городництва, на реалізацію якої виділяється 550 млн. Рублів, має отримати асфальтовану дорогу. По крайней мере, це пообіцяли голові СНТ знову ж в Тукаевском адміністрації. Для її будівництва з бюджету республіки планується виділити 5 - 6 млн. Рублів.

Рублів

Тимчасову дорогу наїздили самі садівники Фото: Валентина Шістерова

«Я ТІЛЬКИ ВИЙШОВ З ВІДПУСТКИ, АЛЕ ОБОВ'ЯЗКОВО розберемося, чому ДОРОГИ НЕМАЄ»

Після ознайомлення з претензією виникає кілька логічних запитань. Навіть якщо підприємство справді понесло збитки через дії садівників, чому рахунок в 180 тис. Було виставлено кожному з чотирьох власників автомобілів, що стояли в той день на дорозі? Адже, як випливає з листа, 180 тис. - це загальна сума збитків за 3,5 години простою. Або ці претензії слід розглядати дачникам як акцію залякування, щоб більше не обурювалися?

Крім того, цікаво дізнатися, яким чином у підприємства виявилися адреси та особисті дані садівників і хто їх їм передав. Власне, переадресувати їх «БІЗНЕС Online» збирався в юридичний відділ підприємства, але там відмовилися від коментарів, пославшись на те, що не мають для цього достатніх повноважень, а в приймальні гендиректора телефон не відповідав.

«Капітальна дорога до суспільства" Тополя "з'явиться навесні, ми в план її включаємо. Капітально зробимо дорогу », - знову пообіцяв глава району Васил Хазе Фото: prav.tatarstan.ru

Самі садівники поки перебувають в шоці від такого розвитку подій. Один з них, коли кореспондент «БІЗНЕС Online» спробував з'ясувати його реакцію, тільки і зміг сказати: «Країв зовсім не бачить цей" Камський Бекон ". Вкрай знахабніли! »Інший садівник, який просив не називати свого імені, заявив« БІЗНЕС Online », що оплачувати нічого не має наміру, тому що ніякого мітингу в той день не відбувалося. «Нічию роботу садівники практично паралізованою, а просто приїхали на свої ділянки і не змогли заїхати, ось і все», - сказав він.

Що ж до самого предмета конфлікту - дороги, то тут відповіді немає навіть у глави району. «З приводу тимчасової дороги поки нічого не можу сказати, я тільки-тільки вийшов з відпустки. Але я обов'язково розберуся, чому її немає. А капітальна дорога до суспільства "Тополя" з'явиться навесні, ми в план її включаємо. Капітально зробимо дорогу », - знову пообіцяв глава. На питання про те, як дорога загального користування виявилася приватизована «Камський Беконом», Хазе відповів, що дорога завжди належала їм. «Ця дорога завжди була дорогою на комплекс. Просто до цього долучилася до неї, і ніхто уваги не звертав. А коли посилилися закони щодо африканської чуми, по ветеринарному законодавству, ось тоді згадали. А так вона завжди була "беконовской" дорогою », - відповів глава.

Було виставлено кожному з чотирьох власників автомобілів, що стояли в той день на дорозі?
Або ці претензії слід розглядати дачникам як акцію залякування, щоб більше не обурювалися?