Строительство »

Пальми, фламінго і гігантський скорпіон: фоторепортаж з незвичайного двору на «Кубі» в Єкатеринбурзі

Перші пальми Сергій робив з дерев'яними стовбурами і листям з покришок

Цього літа і восени ми не раз розповідали про городян, які не скаржаться на навколишні сірість і бруд, а самі, своїми руками, роблять простір навколо себе красивіше і чистіше - за принципом «хочеш змінити світ - почни з себе».

Це і Любов Сергіївна Брацлавська, зробила на ділянці за звичайною п'ятиетажкою на Радищева справжній сад , В якому ростуть квіти, дерева, фрукти-овочі, гуляють діти, відпочивають в альтанці дорослі. І мешканка будинку на Лавандовій бульварі Юлія Храмова, прикрасила свій двір фігурами казкових персонажів і птахів, зробленими зі звичайних пластикових пляшок , Які для неї, до речі, тепер дбайливо зберігають все сусіди. І, звичайно, це прославився після нашої публікації на весь світ 90-річний сторож єкатеринбурзькій школи Валерій Храмов, який перетворив навчальний заклад в картинну галерею .

Ми не могли залишити без уваги і ще один дворик, загублений в одному з найбільш незвіданих районів Єкатеринбурга, на Великому Кінному півострові, який ще називають «Куба». Немов виправдовуючи це неофіційна назва, місцевий житель Сергій Шура вже три роки «садить» в цьому дворику пальми і «селить» екзотичних птахів.

У невеликому закутку серед дерев'яних бараків і залізних гаражів, який не видно з вулиці, стоїть альтанка з кучерявою листям. Її, як і все інше в цьому дворі, зробив Сергій. Взагалі, він працює в «Водоканалі», але зараз у відпустці, займається ремонтом квартири і з жалем говорить, що через це на творче хобі влітку часу не знайшлося.

Зараз у дворі не тільки «ростуть» пальми, але і «гуляють» фламінго, сидять на дахах гаражів лелеки. Але першими три роки тому були саме тропічні дерева.

- Я їздив на полювання і побачив в одному місці маленькі пальми з пляшок, вирішив зробити такі у дворі, але побільше, модернізував ідею, - розповідає Сергій. До того моменту, каже він, робити подібні речі своїми руками не пробував.

Стовбури перших пальм були зроблені з дерева, але вони швидко потрапляли, і тоді Сергій замінив їх на залізні труби.

- На одну пальму йде близько 700 пляшок - полторашек, дволітрових, та різних, які знайдеш. Все смітника об'їздив, - сміється він.

Все смітника об'їздив, - сміється він

У дальньому кутку - альтанка, її теж зробив Сергій Шура. За його словами, влітку двір потопає в зелені і виглядає красивіше, ніж зараз У дальньому кутку - альтанка, її теж зробив Сергій Шура Ми приїхали на «Кубу» в розпал робочого дня, альтанка була порожня. Але вечорами і у вихідні, кажуть, тут майже завжди посиденьки Найперші пальми Сергій зробив три роки тому, у них дерев'яні стовбури і листя з автомобільних покришок Деякі «деревинки» підгнили, і він їх замінив на залізні труби, які «одягнув» в пляшки Листя - з дрібно нарізаних пляшок. На одну пальму їх пішло близько 700 штук. Банани - справжні Сергій - хлопець скромний, сфотографуватися на тлі своїх творінь його довелося умовляти

Згодом до його творчості підключилися й інші мешканці двору - допомагають різати гуму, наприклад. Частина фігур Сергій зробив зі старих покришок, розпилював їх лобзиком по металу - по дереву, каже, що не бере.

Але найулюбленішим матеріалом останнім часом у Сергія стала звичайна монтажна піна. З неї дивним чином він робить речі, дивлячись на які ні за що не подумаєш, що це піна. Наприклад, глухар і пара лелек.

- Спочатку я зробив каркас з п'ятилітрової пластикової пляшки і дроту, потім його запінили і вирізав канцелярським ножем. Лелеки покриті фарбою, але вони, бачите, облазив сильно, глухаря вже покрив бітумною мастикою, це надійніше, - пояснює Сергій.

Фламінго зроблені з покришок Фламінго зроблені з покришок   Дракон - теж з покришок, на ньому навіть можна розгледіти назву фірми-виробника гуми   Величезний скорпіон зроблений з ланцюгів   Голова Баби-яги - з глини для ліплення, тулуб - звичайний мішок Дракон - теж з покришок, на ньому навіть можна розгледіти назву фірми-виробника гуми Величезний скорпіон зроблений з ланцюгів Голова Баби-яги - з глини для ліплення, тулуб - звичайний мішок. А глиняний ніс постійно об'їдають птиці, нарікає Сергій Пара лелек з монтажної піни, гніздо - з дроту Глухаря Сергій зробив теж з монтажної піни. Фото не передає всієї масштабності роботи, вживу він виглядає як справжній птах

У наступному році він твердо має намір продовжити роботу. Правда, обмовляється, «якщо не знесуть тут все», тому що бараки вже розселяють. У планах - зробити павича з пластикових пляшок і орла з піни.