Строительство »

Кому продали Одесу: список власників і карта (Ексклюзив)

  1. Прикріплений файл
  2. АВТОР:
  3. Орфографічна помилка в тексті:

5 квітня 2012, 8:27 Переглядів: 5 квітня 2012, 8:27 Переглядів:   Величезні шматки землі на узбережжі Одеси або в оренді, або продані

Величезні шматки землі на узбережжі Одеси або в оренді, або продані. Фото: О. Цуцков, citypicture.ru.

Одеська мерія пішла на безпрецедентний крок, опублікувавши список тих, хто орендував або придбав у приватну власність величезні шматки землі на узбережжі Одеси. Ми отримали в розпорядження реєстр власників і карту ласих ділянок.

Перша частина списку з 153 пунктів рясніє прізвищами щасливчиків і назвами фірм, яким вдалося придбати або взяти в довгострокову оренду ділянки в межах міста біля моря. У реєстрі також вказані цілі, під які виділялася міська земля. Більшість отримало ділянки під будівництво дач, готелів та ресторанів. Але серед них трапляються і ті, кому без "метрів" на березі зовсім не можна - наприклад, військово-морська частина, порт і "пляжні" КП.

дивіться: СПИСОК ВЛАСНИКІВ ЕЛІТНОЇ ЗЕМЛІ В ОДЕСІ

Судячи з дат передачі землі, вона віддавалася в основному з початку 2000-х по 2009 роки. Так, Міжнародний гуманітарний університет отримав дозвіл на будівництво навчально-оздоровчої бази на 8 ст. Фонтана ще в 2004-му. Але зустрічаються і щедрі "подарунки", датовані 2011-м. Наприклад, ТОВ "Жілстройсервіс-2" отримав в липні 2011 року дозвіл на будівництво 24-поверхівки на Французькому бульварі, 60/1, - це прямо на березі моря.

За словами колишнього заступника мера Одеси Олександра Орлова, реєстр власників і орендарів прибережної землі був опублікований мером Олексієм Костусєвим, щоб довести одеситам його непричетність до масової роздачі. "Переважна кількість ділянок було роздано при попередніх мерів, про це свідчать дати", - пояснив колишній чиновник. Та й сам Костусєв нам зізнався: "Нехай люди переконаються, що земля передавалася до мене".

До речі, як зауважив наш джерело в міськраді, всі акти передачі землі можна було завжди прочитати на сайті мерії. "А цей реєстр є зведеним документом, куди увійшла лише частина договорів про передачу землі мерією. Багато документів залишилося" за кадром ". Але їх при бажанні можна знайти. Лише один документ з опублікованих сьогодні раніше ніколи не показували громадськості - це карта ділянок, проданих і переданих орендарям. При Гурвіца ознайомитися з цією картою міг навіть не кожен чиновник - вона зберігалася під грифом "для службового користування", - пояснив наш співрозмовник.

При Гурвіца ознайомитися з цією картою міг навіть не кожен чиновник - вона зберігалася під грифом для службового користування, - пояснив наш співрозмовник

До мапі ділянок на узбережжі раніше мали доступ тільки чиновники

* Щоб збільшити карту, клікніть по картинці

Також наш джерело зізнався, що багато ласі ділянки були передані колишніми мерами своїм друзям, рідні, соратникам по політичним партіям. До слова, в складі багатьох фірм з "золотого" реєстру в числі засновників фігурують прізвища родичів і соратників двох колишніх мерів.

Багато ділянок міської власності, судячи з реєстру, знаходяться на пляжах або в зоні рекреаційного призначення, де за законом будувати взагалі не можна! Згідно з документом, в 2007-08 роки мерія задовольнила бажання доброго десятка різних фірм забудувати схили і берегову лінію в районі 8-13 ст. Фонтана, дачі Ковалевського, Аркадії і Ланжерона готелями, висотками і розважальними комплексами.

За словами юриста Ігоря Завальнюка, законність передачі під будівництво ділянок в цих районах можна запросто оскаржити в суді. "У рекреаційній зоні будівництво фундаментальних будівель заборонено. Велика частина землі передана з порушеннями чинного законодавства", - упевнений правознавець.

Тим часом начальник міськуправління земельних ресурсів Ірина Коврижних (працювала на цій посаді і при Гурвіца), представляючи карту журналістам, заявила, що вона була проти передачі в оренду багатьох земельних ділянок.

Кучук: "Аукціони були прозорі"

Екс-віце-мер Одеси Михайло Кучук запевнив нас в тому, що при адміністрації Гурвіца прибережна земля передавалася тільки на аукціонах, в яких міг взяти участь будь-який бажаючий: "Земля в рекреаційній зоні продавалася лише тим, хто відповідно до закону подавав заявки на будівництво там оздоровчих установ. А то, що замість цього на виділених ділянках будували готелі та будинки, не наша вина. Під будівництво приватних будинків землю дали лише інвалідам війни першої групи та багатодітним сім'ям. Також була практика передачі землі в част е володіння під уже існуючими капстроеніямі ".

На думку Кучука, найграндіозніша роздача прибережної землі відбулося ще до приходу Гурвіца.

Прикріплений файл:

Прикріплений файл


Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Кому продали Одесу: список власників і карта (Ексклюзив)". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Сибірцев Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ