Строительство »

NEWSru.com :: У США щорічно відбувається близько 4,5 млн нападів собак на людей

Соціологи стверджують, в США що щорічно відбувається приблизно 4,5 млн нападів собак на людей, які в 10-20 випадках призводять до смерті людини

Соціологи стверджують, в США що щорічно відбувається приблизно 4,5 млн нападів собак на людей, які в 10-20 випадках призводять до смерті людини.

За даними American Pet Products Manufacturers Association , В США на сьогоднішній день налічується 73,9 млн собак. А за чисельністю собак на душу населення США посідає перше місце в світі. Щорічно, за даними American Kennel Club середньостатистичний собаковладелец витрачає майже 2,5 тисячі доларів на чотириногого друга.

Ветеринар Карен Деліс, автор книги "Фатальні собачі атаки", повідомила, що жертвами собак в США найчастіше стають діти у віці до 12-ти років (79 відсотків від загального числа жертв) і літні люди у віковій категорії 65-94 років (12 відсотків), пише Washington ProFile . І це незважаючи на те, що в країні сильно розвинені законодавчі заходи з утримання та розведення певних порід.

За даними Animal Legal and Historical Center , В 38-ми з 50-ти штатів США найчастіше заборона вводиться щодо американських питбулей і ротвейлерів. Наприклад, в місті Денвері, штат Колорадо, заборонено володіти, утримувати, тренувати, перевозити, вкривати або продавати питбулей. Термін "пітбуль", в даному випадку, трактується дуже широко: це будь-яка особина собаки, що належить до порід американський пітбультер'єр, стаффордширський тер'єр, стафордширський бультер'єр або будь-яка інша особина зі схожими характеристиками перерахованих порід.

Закони США дозволяють негайне знищення небезпечної собаки після її нападу на людину. Крім того, собаку можуть засудити до ув'язнення або обмежити її поява на публіці. Для господаря небезпечної собаки в якості покарання може бути в'язниця, штраф або багаторічну заборону на володіння собакою.

Однак в законодавстві 19-ти штатів США використовується принцип "першого укусу" - господар собаки, яка вперше вкусила людину, звільняється від будь-якої відповідальності за злочинне діяння його вихованця.

Згідно з правилами утримання небезпечних порід, власники собак зобов'язані: повестить на приміщення виразний знак "обережно, собака"; містити собаку в закритому приміщенні або "відповідному стандартам закритого приміщення"; придбати страховку на собаку; отримати спеціальну ліцензію на зміст.

У багатьох штатах США використання собаки для нападу на людину може бути прирівняне до використання зброї, наприклад ножа, і карається тюремним ув'язненням терміном до чотирьох років, або штрафом розміром до 10 тисяч доларів.

Однак організації собаківників намагаються скасувати ці закони, спираючись на цілком серйозні аргументи. Наприклад, організація American Temperament Test Society , Яка професійно займається тестуванням собачого поведінки, встановила, що пітбуль аж ніяк не є найагресивнішою собакою. З 515 протестованих представників цієї породи тест на агресивність успішно пройшло 430 собак - 83,5 відсотка від загального числа. Для порівняння, найгірше склали цей іспит тибетські мастіфи (38,5 відсотка), зміст яких ніхто і ніде не забороняє.

компанія Animal Behavior Associates , В якій працюють фахівці в області психології тварин, стверджує, що хоча і генетичні фактори чинять певний вплив на агресивність собак, агресивна поведінка проявляється в результаті складних взаємин генів і навколишнього середовища. Значний вплив мають такі фактори, як вік, стать, репродуктивний статус і загальний стан собаки. Також важливо, як і в яких умовах зросла собака, з якими тваринами і людьми вона спілкувалася і ким була тренована. Ці фахівці вважають, що поділ собак на "небезпечні" і "безпечні" породи свідомо помилкова.

За даними організації захисників тварин Animal Abuse , В США найчастіше люди застосовують насильство саме по відношенню до собак. За період з жовтня 2002 року по вересень 2006 року в Сполучених Штатах зареєстровано 4209 випадків насильства по відношенню до собак (744 з них були пітбулів). Собак найчастіше застрелює, вішають або морять голодом.

Заборони на розведення бійцівських собак в різних країнах світу

У більшості європейських країн заборонені пітбультер'єри, аргентинські доги, американські стаффордширские тер'єри. Крім цих порід, наприклад, в Латвії під заборону потрапляє бразильський філ, а в Німеччині - страффордшірскій бультер'єр.

У Новій Зеландії можна утримувати японських тодзі, філа бразілейро і американських пітбультер'єрів. А в Ізраїлі заборонені амстафа, ротвейлери, Тоса-іну (японські мастіфи), бразильські філи, стаффордширские тер'єри, пітбулі, бультер'єри, аргентинські доги і пітбультер'єри.

Пітбулі поза законом в Австралії і в столиці Гондурасу місті Тегусігальпі. У Тегусігальпі заборонені також стаффордширський тер'єр, бультер'єр, аргентинський дог і філа бразілейро.

Жителям Пекіна не можна мати більше однієї собаки на сім'ю. Крім цього в столиці Китаю незаконні собаки, зростання яких перевищує 35 сантиметрів (доросла особина в холці). А в Гренландії собак взагалі не можна утримувати в містах.

У Росії, де заборона на небезпечні породи не введений, планують прирівняти бійцівських собак до зброї і змусити господарів купувати ліцензію на право їх змісту.