Строительство »

Торговий дім «П'ять зірок» не зумів довести свою невинність

У гучній податковій справі «П'яти зірок» поставлено крапку У гучній податковій справі «П'яти зірок» поставлено крапку. Найбільша оптова алкогольна компанія Архангельської області програла всі суди. Тепер вона должнагосударству близько 65 млн рублів. Суд визнав факт заниження компанією доходів з податку на прибуток і внесення завідомо неправдивих відомостей до податкових декларацій з ПДВ. Керівник компанії Олег ГОРБУНОВ як і раніше знаходиться під слідством. Проти нього порушено кримінальну справу за ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі.

Дотягнутися до зірок

Хмари над компанією згустилися ще в 2008 році - влітку в ТД «П'ять зірок» проводилася виїзна податкова перевірка. «П'ять зірок» комплексно перевіряли на предмет дотримання податкового законодавства за два роки - 2005-2006.Окончательние її результати ИФНС підвела в січні 2009 року - збиток державі був оцінений в 46 млн рублів. Потім завели кримінальну справу на гендиректора торгового дому «П'ять зірок» Олега Горбунова. Напередодні 8 Березня 2009 року він був затриманий і відправлений в СІЗО.
Доводити свою невинність керівництво торгового дому стало через суд. Але 2 липня 2009 годаАрбітражний суд Архангельської області підтримав позицію податківців ізаключіл- залишити рішення ИФНС по м Архангельська про нарахування недоїмки по податках з «П'яти зірок» без зміни. Компанія направила апеляцію, заявивши, чтопостановленіе винесено судом з порушенням норм матеріального права. Зокрема, позивач вимагав визнати необгрунтованим рішення про нарахування недоїмки з податку на прибуток і ПДВ, штрафів і пені в розмірі 65 млн рублів. Але 6 жовтня Чотирнадцятий апеляційний суд постановив: залишити скаргу без задоволення.

Знищували, а потім продавали?

З матеріалів виїзної перевірки податкової інспекції, проведеної в 2008 році спільно з співробітниками УВС по Архангельській області, слід, що компанія неправомірно включила до витрат знищену алкогольну продукцію, а також проводила розрахунки за поставку упаковки і прайс-листів з підставними фірмами.
За першим епізодом справи торговому дому «приписали» 1,5 млн рублів - на думку податкової, в 2006 році компанія неправомірно віднесла до витрат вартість знищеного товару. Тоді на території Росії була введена заборона на продаж алкоголю виробництва Молдови і Грузії.
Інспекція дійшла висновку, що підприємство порушило встановлений порядок вилучення неякісного алкоголю: знищення проводилося комісією, що складається тільки з працівників фірми, за відсутності представників контролюючого органу. До того ж в актах не вказувалися причини списання і спосіб знищення. Таким чином, під сумнів поставлено сам факт знищення молдовського та грузинського вина.
Ревізори вивчили і акти списання спиртних напоїв з акцизними марками старого зразка. Податківців подані документи також не переконали.

Суд висновки ИФНС розділив: при складанні актів списання представників Росспоживнагляду не було, документи не мають необхідних реквізитів, тому місце і підстави для складання актів достовірно визначити неможливо. Крім того, додатково судами прийнято до уваги і ту обставину, що наказ ТОВ «ТД« П'ять зірок »про створення комісії для знищення алкогольної продукції датований 20 травня 2005 року, в той час як необхідність в цьому виникла в значно більш пізній термін.
Але якщо з приводу цього порушення компанія ще могла послатися на недосконалість законодавства, плутанину, що існувала в той момент в сфері обігу алкогольної продукції (тоді всі підприємства-постачальники знаходилися в невіданні, що робити із забороненим вином), то наступні фігурують в справі епізоди і суперечливість показань самих співробітників потрапила в опалу компанії можуть трактуватися як умисний відхід від податків.

неіснуючі поставки

Каменем спотикання в суперечці податкової та «П'яти зірок» стали 152 млн рублів, нібито витрачених фірмою наупаковочние матеріали, прайс-листи, портфоліо-прайси, які замовлялися за договорами поставки у ТОВ «Регент», ТОВ «Піллар», ТОВ «Акрус».
Суд підтримав висновок податківців: факт придбання товару не підтверджено, і компанія в результаті завищення податкових відрахувань не сплатила ПДВ в розмірі 26 млн рублів.
При розрахунках з даними постачальниками через кілька днів здійснювався повернення грошових коштів на розрахунковий рахунок ТОВ «ТД« П'ять зірок »за допомогою укладення договорів купівлі-продажу векселів ТОВ« Піллар »і ТОВ« Нікомс », що свідчить про групову узгодженості операцій, здійснених з ТОВ« Пиллар », ТОВ« Регент »і ТОВ« Акрус ».Під виглядом купівлі простих векселів емітента ТОВ« Нікомс »фактично ТД« П'ять зірок »виробляв фінансові операції з виведення грошових коштів зі складу підприємства, а під виглядом придбання продукції у фі тивних постачальників отримував необгрунтовану податкову вигоду - завищення витрат на вартість придбання продукції та застосування податкових відрахувань по ПДВ.

До того ж з'ясувалося, що ТОВ «Регент», ТОВ «Піллар» і ТОВ «Нікомс» мають «масовий» адреса реєстрації -р. Москва, вул. 5-я Магістральна, д. 5, згідно з яким жодна з них не розташовується. Там знаходиться Міжнародна академія маркетингу та менеджменту; фірми зареєстровані на «номінальних» керівників і засновників, які проживають в м Чехов Московської області. Крім того, ТОВ «Регент» і ТОВ «Нікомс» зареєстровані по загублених паспортах, підписи в установчих документах ТОВ «Нікомс» нотаріально завірені фіктивно, а керівник ТОВ «Піллар» і зовсім значітсяумершім.
Як випливає з протоколів допиту працівників «П'яти зірок», грошові кошти в міру вимоги продавця передавалися в аеропорту невідомим особам, які тримали таблички з найменуванням організацій. При передачі грошей видавалися прибуткові касові ордери, в яких вже стояв підпис керівника та печатку. При цьому довіреності на отримання грошових коштів не пред'являлися.

«Неприпустимі» докази

ТОВ «ТД« П'ять зірок », звичайно, не погодилося з висновком суду першої інстанції. Компанія для доказу реальності поставок представілаотчёти про використання упаковки, прайс-листів, договори з контрагентами, накладні, замовлення на продукцію.По твердженням керівництва фірми, під час перевірки були допитані лише сім завідувачів магазинами, що не участвововалі в процесі замовлення продукції і не мають ніякого відношення до прайс-листів.
До того ж в компанії вважають, що суд неправомірно прийняв в якості доказів матеріали УВС. Інспекція при прийнятті свого рішення про стягнення недоїмки використала не вирок суду, а протоколи допитів окремих осіб і протоколи слідчих дій, складені органами попереднього слідства. Всі представлені УВС документи були оформлені в березні - квітні 2009 року - набагато пізніше проведённойвиездной податкової перевірки. А значить, при ухваленні рішення про нарахування недоїмки в січні 2009 року ИФНС не враховувалися.

Комірник зізнався: сумочок не було

Разом з тим, з пояснень, полученнихпрі проведенні тієї самої перевірки у 2008 році, стає ясно, чтосотруднікі компанії взагалі заперечували складання і підписання звітів про використання упаковки. Вони вказали, що паперові сумки для пляшок поставлялися разом з алкогольною продукцією від постачальників в якості супутньої реклами.
Накладні на поставку паперових сумок під пляшки від ТОВ «Регент» і прайс-буклетів від ТОВ «Піллар», подпісанниекладовщіком складу в Архангельську, на які компанія посилалася як на докази придбання спірного товару, спростовуються показаннями самого комірника. За його словами, упаковка була, але в формі картонних коробок з логотіпаміпроізводітелей товару, а прайс-листи друкували офіс-менеджери на комп'ютерах.

Недоведеним залишається факт придбання пакувальних матеріалів на 9 млн рублів і в іншої компанії - ТОВ «ВМ груп» .Як заявив слідству директор «ВМ груп», фірма не постачала паперову продукцію торговому дому «П'ять зірок», а в товарною накладною і рахунку коштують не його підпису. Крім того, податкова визначила: в 2006 році, коли і була нібито проведена поставка паперової упаковки від «ВМ груп», гроші на рахунку постачальника від «П'яти зірок» не надходили. Але несподівано з'явилися в квітні 2009 року, коли по відношенню до «П'яти зірок» вже почалися каральні дії.
Новий керівник «ВМ груп» пояснила ИФНС, що є засновником організації з лютого 2008 року. Згідно зі свідченнями, вона працює молодшим вихователем в дитячому саду, відношення до діяльності ТОВ «ВМ груп» не має, фірма зареєстрована на її ім'я за грошову винагороду на прохання знайомої, довіреностей на право діяти від її імені та від імені ТОВ «ВМ груп» свідок не видавала, договорів, рахунків-фактур, товарних накладних як генеральний директор вказаного товариства за фінансово-господарської діяльності з ТОВ «ТД« П'ять зірок »не підписувала, грошових коштів в касі підприємства не отримувала.

виправдане мовчання

Редакція «Бізнес-класу» неодноразово зверталася до компанії «П'ять зірок» за коментарями. У тому числі в липні 2009 року, коли стало відомо, що генеральний директор організації випущений з СІЗО. Тоді Олег Горбунов відмовився робити будь-які заяви.
Зараз, по всій видимості, він виведений зі складу директорів торгового дому. Генеральним директором ТОВ «ТД« П'ять зірок »є, що раніше працювала комерційним директором фірми. Вона пояснила, що не має права давати свої оцінки того, що відбувається, тому що кримінальну справу стосовно Олега Горбунова ще не завершено.
Зараз, коли рішення ИФНС по м Архангельська вступило в законну силу, на рахунку компанії може бути накладено арешт і активно почнуться так звані забезпечувальні заходи. Крім того, офіційне судове рішення дасть новий імпульс кримінальній справі, порушеній стосовно Горбунова О.Ф.

Довідка БК

ТОВ «Торговий дім« П'ять зірок »- найбільша оптово-роздрібна алкогольна компанія в Архангельській області. Клієнтська база налічує понад тисячу клієнтів, середяких гіпермаркети, роздрібні торговельні мережі, ресторани і бари. Загальна площа складовсоставляет понад 6 тисяч кв. метрів. В останні роки під брендом «П'ять зірок» динамічно розвивалася власна роздрібна торговельна мережа компанії.
В асортиментному портфелі «Торговий Дім« П'ять зірок »більше 2,5 тисячі найменувань напоїв таких відомих виробників, як« Омсквінпром »,« Кристал-Вест »,« Исток Трейдинг »,« Уайтхол-центр »,« СЕМИ Трейд »,« ОптАлкоТрейд », Єреванський Коньячний дім, ВКЗ« Альянс-1 892 »,« Геррус Груп », Амтел, Вінексім, Діоніс Клуб і ін. В компанії працює близько 200 чоловік.
PS
26 жовтня в 12.30 в редакції «БК» звернулася Марія Черепанова та попросила внести уточнення - вона не є генеральним директором ТОВ «ТД« П'ять зірок ». Цю посаду займає Смирнов Геннадій Васильович.
Марія Черепанова, за її словами, не працює в ТОВ «ТД« П'ять зірок »з серпня 2009 року. Вона є генеральним директором ТД «П'ять зірок-Північ».
Однак на сайті компанії td5z.com на момент звернення вона значилася генеральним директором саме Торгового дому «П'ять зірок».

© Фото: Олексій Липницький

Знищували, а потім продавали?