Строительство »

Житло в окупованому Донецьку: ціни на квартири почали потроху зростати, а продавці чекають дива

Люди почали активніше купувати і продавати нерухомість в Донецьку. Фото: RIA.com

Ціна на нерухомість в Донецьку більше не знижуються, а мають тенденцію до збільшення. Про це "Сегодня" розповіли донецькі ріелтори, додавши, що каталізатором змін стало визнання Росією так званих "паспортів" "ДНР" і ЛНР ".

"Люди почали активніше купувати і продавати нерухомість в Донецьку, оформляючи документи по законодавству" ДНР ". Не можна сказати, що все це роблять повально - не менша частина угод проводиться українськими нотаріусами на підконтрольних територіях", - розповів фахівець з нерухомості Андрій Ненашев.

Нотаріуси на непідконтрольних територіях вже почали оформляти операції з купівлі-продажу квартир. До цього моменту, як розповіли ріелтори, угоди проходили по генеральними дорученнями, тобто за фактом господар у житла змінювався, а де-юре, в реєстрі нерухомості, залишалася колишнє прізвище. "Люди боялися купувати і отримувати незрозуміло якісь документи на житло, але після слів Путіна, мовляв, визнали, все навіть якось зраділи. Правда, в реальності все по-іншому і навряд чи хтось, наприклад, в Росії, буде проводити операцію з "паспорту ДНР". Але це проблеми тих, хто вирішив, що тепер у них все добре ", - підкреслює Ненашев.

різна географія

ціни , За словами торговців, вже вийшли з крутого піке, яке було в 2014-2015 роках. Як і раніше в ціні 1- та 2-кімнатні квартири, а "троячки" і "четирешкі" доглядають дуже рідко. І хоча платити чималу комуналку за 50-80 квадратних метрів бажаючих мало, продавці все одно не скидають ціни. "Чекаємо підвищення цін. З Нового року багато продавців взагалі скасували продажу і притримують квартири, щоб пізніше продати за хороші гроші", - зазначає ріелтор Юлія Коваленко.

У Донецьку людей за останній рік більше не стало, а ось квартири купують активно. При цьому продавці запевняють, що донецьке житло набувають люди з абсолютно різною географічною реєстрацією - від Луганська до Луцька. "Особисто у мене були угоди тільки з жителями Донецька і області, які виїхали на початку війни і зараз вирішили повернутися. Інші продавці розповідають про покупців зі Львова та Полтави, які обзаводяться житлом в Донецьку. Хтось намагається вкласти гроші і вигадати, поки ціни ще не злетіли. Хтось каже, що, мовляв, тут комуналка дешевше. Але я б не сказав: при зарплаті в 6-7 тисяч рублів (2800-2268 грн) комунальні платежі в 1000 рублів (467 грн) - це теж багато ", - каже Коваленко.

Які райони залучають в першу чергу майбутніх власників житла в Донецьку? Все традиційно: спальні Будьонівський і Пролетарський, центральні Ворошиловський і Калінінський. Так-сяк продаються квартири в Куйбишевському, Київському і Петровському районах, навіть в найнебезпечніших по обстрілу їх частинах. "Нещодавно була продана 2-кімнатна квартира на Петрівці, практично біля селища шахти" Трудовська "- за 12 тисяч доларів", - зазначила рієлтор.

Є надія

Відносну стійкість і навіть невелике зростання цін на донецьку нерухомість місцеві продавці житла пояснюють дуже просто. "Уже немає поспішного" скидання "квартири за копійки через те що треба терміново виїжджати. Всі хто хотів - вже все продали і поїхали. Все-таки три роки пройшло. Так що викидних цін уже в Донецьку не буде. Ось на бульварі Пушкіна 2-кімнатна квартира продана днями за 25 тисяч доларів. Два роки тому подібні квартири продавалися від сили за 15 тисяч доларів ", - зазначає ріелтор Костянтин Міщенко.

Розкид цін на "квадрати" як і раніше залежить від маси факторів: району, поверху, стану квартири та іншого. Не в пошані панельні хрущовки, зате особливу увагу свіжовідремонтовану квартирах в багатоповерхівках. За однокімнатну квартиру продавці в Донецьку просять від 8 до $ 10 тис. Дол., Двокімнатна обійдеться від 10-11 тисяч до 15-18 тисяч доларів, а ціни на трикімнатні хороми стартують від 18-20 тисяч доларів. Що цікаво, на сайтах продажу нерухомості ціни на погано продаються чотирикімнатні квартири недалеко від центру можуть бути набагато нижче, ніж вартість "двушки" приблизно в тому ж районі.

Чи не втрачають надії і продавці елітного житла. Одна з найбільш дорогих квартир Донецька - 5-кімнатка біля кінотеатру "Зірочка" з меблями і технікою виставлена ​​на продаж за 260 тисяч дол. Наступна шикарна квартира розміром в 4 кімнати в тому ж районі трохи дешевше - "всього" 255 тисяч доларів. За ці гроші пропонується і дорогий дизайнерський ремонт, і підземний паркінг, і техніка провідних виробників, гардеробні та люстри в стилі "модерн".

"Ці квартири вже давно стоять на продажу. Ціни на них не скидають, а це більше 6 мільйонів гривень. Чого чекають - не зовсім ясно, але чудо може і трапитися", - коментує ріелтор Андрій Ненашев.

копійчані метри

Зняти житло в Донецьку можна за 2500-3000 рублів (1100-1300 грн.) На місяць. Причому вам запропонують не якусь халупу, а цілком добротну "однушку" в парі зупинок від міськадміністрації. Ріелтори кажуть, що в секторі оренди все шумить і рухається, попит перевищує пропозицію, і будь-які виставлені на оренду квадратні метри тут же розбираються бажаючими. "Беруть і околиці, і центр. Оренда реально дешева, але поступово ціна теж зростає, тому що пропозицій більше не стає. За 5000 рублів (2334 грн) в місяць можна взяти цілком європейську квартиру з хорошим ремонтом і меблями", - зазначає Юлія Коваленко .

Крім того, донецькі торговці нерухомістю констатували, що інтерес до так званим "квартирам на землі" поступово згас. "Їх добре брали на самому початку військових дій, тому що до" квартирам на землі "додавалися льоху-притулку і городи, здатні прогодувати сім'ю. Зараз потреба в них вже менше, і інтерес знову викликають квартири на поверхах", - розповіли ріелтори.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на Донбасі

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Які райони залучають в першу чергу майбутніх власників житла в Донецьку?