Строительство »

Президент Литви обговорить з лідерами ЄС в Брюсселі пробуксовує Brexit

Photo by Bankenverband - Bundesverband deutscher Banken on Foter.com / CC BY-ND 🔊 Відтворити

Президент Литви Даля Грібаускайте в середу відбуває до Брюсселя, де з іншими лідерами країн-членів Євросоюзу (ЄС) обговорить пробуксовує процес виходу Сполученого Королівства з Товариства.

Лідери ЄС належить вирішити питання, чи є досягнутий на переговорах з Лондоном прогрес достатнім, щоб в листопаді можна було провести наступний саміт, на якому остаточно домовитися про умови Brexit і відносинах Великобританії зі Спільнотою в майбутньому.

Головний парламентер ЄС по Brexit Мішель Барньє напередодні зустрічі заявив, що для досягнення угоди по Brexit потрібно більше часу.

У Брюсселі і Лондоні останнім часом стає все більше побоювань, що Великобританії доведеться вийти з ЄС в березні наступного року без будь-якого угоди, тому що сторони переговорів все ще не домовилися по кількох важливих питань.

Особливо гостро стоїть питання про те, що робити з сухопутним кордоном між входить в ЄС Ірландією і частиною Сполученого Королівства - Північною Ірландією.

ЄС і Великобританія хочуть уникнути митних перевірок на цьому кордоні, проте це погано узгоджується з рішенням Лондона піти з загального ринку і митного союзу ЄС.

На засіданні Європейської ради також будуть обговорюватися зовнішні відносини ЄС, санкції для Росії, питання внутрішньої безпеки та міграції, йдеться в повідомленні президентського відомства.

Крім того, Литва разом з групою інших країн виступає з ініціативою ввести санкції і за кібернетичні атаки на тлі зростаючої стурбованості європейських країн випадами Росії.

Д. Грібаускайте в Брюсселі також візьме участь в саміті країн Азії та Європи. Мета створеного з ініціативи Сінгапуру в 1996 році формату - обговорення глобальних викликів і зміцнення співпраці в галузях торгівлі та інвестицій, сталого розвитку, кліматичних змін та безпеки.

BNS