Строительство »

Новорязанське шосе: велич колишнього престижу і нові перспективи

  1. особливості руху
  2. Екологія
  3. Ресторани, школи, спортклуби і музеї
  4. Ринок нерухомості
  5. До 30 км
  6. дачні селища
  7. 30-60 км від МКАД
  8. Дальні дачі (60-100 км)

Новорязанське шосе - продовження Волгоградського проспекту, федеральна дорога М5 «Урал», що йде на південний схід Підмосков'я в Коломну, Рязань і далі на схід Росії.

Вона є частиною європейської траси E30 і азіатського шосе AH6. Назва «Новорязанське» було офіційно прийнято в 1986 році, щоб відрізняти шосе від йде поруч Рязанського.

Довжина Новорязанське шосе вражаюча - 1880 км. Територією МО Новорязанка проходить 130 км, охоплюючи 6 районів: Воскресенський , Коломенський , Лохвицький , Люберецький , Озерський і Раменский .

Протяжність 1880 км по території Росії, 130 км по території МО Міста Люберці, Литкаріно, Лохвиця, Бронниці, Жуковський, Зарайськ, Коломна, Воскресенськ, Раменське Безпека руху Після реконструкції ситуація на ряді ділянок покращилася. Небезпечна ділянка - від селища Мирний до моста в Чулково. Середня швидкість руху 60 км / год Водойми Річки: Москва-ріка, Пехорка, Ока. Чудові місця Церква Михайла Архангела в Михайлівській Слободі, Казанська церква XVII століття в Маркове, храм Дмитра Солунського в Малахове, собор Михайла Архангела в Бронниця, Зарайський Кремль, контактний зоопарк, Коломенський кремль, Музей пастили і ковальської справи, Борівський Курган. Короткий опис ринку нерухомості До 10 км - міська агломерація. Відомі стародачние місця - Кратово, Ильинское, Биково. На відстані 120 км від МКАД налічується близько 95 котеджних і дачних селищ, елітний сегмент представлений по мінімуму. Основна частина пропозицій на відстані більше 30 км - проекти економ-класу, в основному ділянки без підряду. Багато КП розташовуються на березі Москви-ріки. У зоні далеких дач значна частина об'єктів концентрується в Коломенському районі.

особливості руху

На виїзді з Москви шосе - шестиполосное, але через 10 км кількість смуг зменшується до двох в кожну сторону. Якість дорожнього покриття непогане, але через великий потік вантажного транспорту, місцями дорога «радує» коліями.

Незважаючи на те, що Новорязанка вважається одним з найбільш вільних шосе південно-східного напрямку, на ній є ряд ділянок, затори на яких особливо інтенсивні. Траса проходить через безліч великих населених пунктів з великою кількістю світлофорів, а в районі селищ Острівці і Жовтневий ростуть і продовжують зростати багатоповерхові масштабні ЖК, що додають шосе навантаження. Плюс до цього уздовж Новорязанкі з'являються нові логістичні комплекси: Софіїне, Михайлівська Слобода¸ індустріальний парк «Чулково».

Перші проблеми в міру віддалення від столиці починаються в районі селищ міського типу Жовтневий, Мирний і Острівці, де активно йде зведення ЖК. Наступна «напружена» точка - Михайлівська Слобода. Пробки виникають частіше на шляху з області в місто і можуть досягати більше десятка кілометрів - перед мостом йде звуження з двох смуг до півтора, крім того, на основну трасу вливається потік з боку Жуковського.

Скупчення транспорту спостерігаються часто і на під'їзді до Бронниця і Коломиї. Небезпечна ділянка з точки зору аварійності - від Мирного до моста в Чулково - де немає розділових бар'єрів між смугами.

Починаючи з 2008 року, на шосе було проведено ряд ремонтних робіт, що поліпшило ситуацію. Обладнали нові з'їзди на Люберці і Котельник, а також модернізували розв'язку на перетині Новорязанкі з вулицями Генерала Кузнєцова та Маршала Полубоярова - тут було зведено нову естакаду, обладнана смугами для громадського транспорту і заїзної кишенями. Нова розв'язка була побудована і в районі повороту на Бронниці.

Нова розв'язка в районі Бронниця

Завершення глобальної реконструкції шосе планується до 2018 г. Серед майбутніх заходів - магістраль довжиною в 10 км, яка пройде по частині Люберецького і Раменського районів в обхід Острівці і Жовтневого. Під цю справу, за чутками, викуповуються земельні ділянки. Ця нова частина буде бессветофорной і восьмисмуговий, а швидкість руху транспорту може скласти до 120 км / год. У планах влади - і новий чотирисмуговий міст довжиною 350 м через Москву-ріку в районі Чулково. Старий же Чулковская міст можуть зберегти з метою зручного проїзду в Жуковський.

Старий же Чулковская міст можуть зберегти з метою зручного проїзду в Жуковський

Міст в Чулково

Інший грандіозний проект - будівництво хордовою автомагістраль Подольск-Домодєдово-Раменське, схоже, заглох через проблеми з існуючої на ділянці забудовою. У віддаленому майбутньому частина потоку з Новорязанкі може відтягнути швидкісна траса Москва - Ногінськ. Але терміни реалізації цього проекту неясні.

Незважаючи на всі ці заходи, активне зведення багатоповерхівок і плановане відкриття великого цивільного аеропорту в Раменському не вселяють гарячого оптимізму на рахунок подальших перспектив транспортної доступності.

Альтернативне «шосе» для багатьох селищ на Новорязанке - Каширське . По ньому можна доїхати до ряду розташованих у напрямку КП - наприклад « Муравин » , «Орлятко», «Салтикове», «Авіатор» . Але завантаженість Каширки не менш ніж у Новорязанкі. Деякі селища, наприклад, «Малаховський парк», «Бережок-2», «Річиці» доступні і по Єгор'євському шосе , Що відрізняється вузькістю постійними заторами.

Екологія

Близько 40% території у напрямку займають ліси. Новорязанка славиться сосновими масивами, особливо поширеними в стародачних місцях. Але великі міста - Люберці, Бронниці, Коломна, Воскресенськ, Жуковський - дають екологічне негативний вплив на місцевість.

Відомі водойми - озеро з піщаним пляжем в Литкаріно, Малахівське і Кратовское озера. Але берега останнього сильно заболочені, і в основному там катаються на човнах і відпочивають біля води, а не купаються.

Головна водна «артерія» напряму - Москва-ріка. Безліч селищ Новорязанкі пишається сусідством з нею і виходом на велику воду. Для яхтингу і споглядання це добре, але до того, як прийти в область, річка проходить через всю Москву, в тому числі і через промислові південно-східні райони, «наситившись» промислово-побутовими стоками. Так що питання придатності води для купання залишається відкритим. В районі Коломни Москва-ріка зливається з Окою. Ще одна відома річка в цих краях - Пехорка.

Москва ріка

Основні шкідливі підприємства зосереджуються за межами 50-кілометрової зони. Наприклад, в районі міста хіміків - Воскресенська. Місцеві промислові об'єкти: «Воскресенські мінеральні добрива», «Воскресенськцемент», «Воскресенський цегельний завод» серйозно забруднюють атмосферу і грунт. Далі, по шляху слідування до кордону Московської області - Коломна, з її «Коломенський завод важкого верстатобудування», компанія «Коломенський завод», що виробляє магістральні пасажирські тепловози, і інші шкідливі підприємства.

Далі, по шляху слідування до кордону Московської області - Коломна, з її «Коломенський завод важкого верстатобудування», компанія «Коломенський завод», що виробляє магістральні пасажирські тепловози, і інші шкідливі підприємства

Озеро в Кратово

Вважається що на Новорязанке не надто вдала троянда вітрів - повітряні потоки приносять з собою «послання» з Москви. Ще одна екологічна проблема - часткове задимлення населених пунктів і лісів Новорязанкі під час торф'яних пожеж.

У ближньому радіусі від Москви знаходяться 2 невеликі аеропорти - Биково і розвивається аеропорт в Раменському. Над стародачних місцями повітряні судна курсують досить інтенсивно.

Ресторани, школи, спортклуби і музеї

Наявність великої кількості міст на шосе - не тільки екологічний мінус, але і плюс в плані інфраструктури - від значної частини селищ зручно добиратися до міських шкіл і ліцеїв, ТЦ і сервісів.

Сильні школи є в наукомісті Жуковському і Люберцях. З приватними закладами ситуація гірша, але в селищі імені Тельмана працює приватна Ломоносовська школа, а в Жуковському і Раменському - приватні дитсадки.

Тут багато місць для активного і спортивного дозвілля. Це охотохозяйства в Бронниця, гірськолижний курорт в Чулково, Верхнє Мячково з його відомими авіаклуб і автодромом «Формула Русь», школа верхової їзди недалеко від села Сільце і КСК «Слободін» і «Лань».

Уздовж шосе є ряд торгових центрів: ТД «Жовтеня», «Ламіера», ТЦ «Гранд», «Selgros», «Іванівка». У міру віддалення від столиці їх кількість зменшується. На під'їзді до Бронниця знаходиться великий супермаркет «Карусель», великі торгові точки знаходяться і далі - в районі інших міст.

У напрямку розташовано багато соборів і храмів - церква Михайла Архангела XVII століття в Михайлівській Слободі, добре помітна з шосе, Казанська церква XVII століття в Марково Раменського району. Тут же, в селі Малахове знаходиться і храм Дмитра Солунського з чудотворною іконою «Єрусалимська». Багато міст шосе не відрізняються особливими красотами та історичними пам'ятками - в Раменському є лише історико-художній музей та скульптури героїв радянських мультфільмів, а в Луховицах - пам'ятник огірку.

Воскресенська церква в Коломиї

Бронниці можуть похвалитися поруч соборів, в тому числі пятиглавой церквою Михайла Архангела в стилі московського бароко, що відноситься до XVII-XVIII століть і альтанкою любові, Зарайськ - унікальним кремлем XVI в.

Бронниці можуть похвалитися поруч соборів, в тому числі пятиглавой церквою Михайла Архангела в стилі московського бароко, що відноситься до XVII-XVIII століть і альтанкою любові, Зарайськ - унікальним кремлем XVI в

Собор в Михайлівській слободі

Основні пам'ятки з осредоточени в далекій Коломиї - недалеко від міста знаходиться контактний зоопарк, а в самій Коломиї є і Коломенський кремль, і безліч соборів і монастирів, і приватних музеїв - коломенської пастили і ковальської справи, і «калачний в Коломиї».

Коломенський Кремль

Є і пам'ятки «альтернативного» плану. Наприклад, будинок у вигляді слона в районі Острівці у самого шосе або дитяча залізниця в Жуковському. Це місто славиться ще й Музеєм історії підкорення неба.

Це місто славиться ще й Музеєм історії підкорення неба

Оригінальний будинок-"слон"

Ринок нерухомості

Новорязанське шосе характеризується великою кількістю стародачних місць: Малаховка, Іллінський, Биково, Кратово з віковими соснами на ділянках. Розміри останніх тут досягають 30-40 соток. Тому до кінця 90-х Новорязанка в своїй «ближній» до Москви частини зберігала статус престижного місця, але втратила його, коли акцент змістився на захід і північний захід. І подешевшала, як і інші східні і південно-східні підмосковні напрямки.

Свою роль зіграли і стереотипи про південному сході як про місце скупчення промислових об'єктів. Але зараз є невелике підвищення інтересу, а в світлі прийдешнього поліпшення транспортної доступності, можна прогнозувати і незначне зростання цін.

Але зараз є невелике підвищення інтересу, а в світлі прийдешнього поліпшення транспортної доступності, можна прогнозувати і незначне зростання цін

Боровський курган - найвища точка Новорязанське напрямки

Для девелоперів тут є свої плюси - велика кількість в 50-кілометровій зоні від Москви населених пунктів дозволяє підключати нові селища до централізованих міських мереж, що робить заміське житло в цій зоні дешевше в експлуатації. Переважна частина селищ будується на видаленні від шосе.

Одна з причин постійно виникають нові пропозицій на Новорязанському шосе - активний переклад промислових і сільськогосподарських земель в інше призначення. Лідирують пропозиції економ-класу - на напрямку розташовується понад 40 селищ цього сегмента. Основна частина таких пропозицій - ділянки без підряду.

Уздовж шосе, в ближньому радіусі від Москви є і багато старої хаотичною застройкі1990-х років - масивні «замки» за високою огорожею.

До 30 км

Близький пояс - 30 км від МКАД - зона постійно проживання. Ціни в середньому можна порівняти з півднем Підмосков'я і складають в середньому 160 тис. Руб. за сотку. Зазвичай на відстані в межах 15 км від МКАД розташовуються переважно багатоповерхові проекти, але на Новорязанке є й інші варіанти.

Серед одного з найближчих до столиці селищ - КП «Марусин сад» , В 12 км від МКАД, в Красково, де покупцям пропонуються ділянки з усіма комунікаціями розміром від 6 до 10 соток. Інфраструктура скромна - дитячі і спортивні майданчики. Ділянка тут можна придбати за ціною від 3 до 4 млн. Руб. - позначається близькість розташування до столиці.

КП «Сосновий бір» , Що будується в 2 черги в 14 км від МКАД, в поселенні Островецького, обіцяє більш просунуту інфраструктурою: барбекю-зони, магазини, прогулянкові зони, пішохідний бульвар, фітнес-центр з басейном, приватний дитсадок, ресторан. Тут пропонуються ділянки від 6 до 40 соток з усіма міськими комунікаціями. Ціна за сотку в другій черзі починається від 250 тис. Руб., В першій - від 450 тис. Руб., До чого додається одноразовий платіж в 40 тис. Руб. з сотки з благоустрій ділянки.

Котеджне селище Сосновий бор

«Березовий парк» - розташований 27 км від МКАД. На території 100 га налічується 600 ділянок від 6 до 23 соток. Власне озеро на 5 га передбачає обладнання пляжної зони і човнової станції. Обіцяють і супермаркет. Особливий вид пропозиції - ділянки з видом на озері. Мінімальна ціна за ділянку - від 1,1 млн. Руб.

На цій відстані - велика кількість селищ з підрядом, де середня вартість котеджу з ділянкою складає 6-7 млн. Руб., А таунхауса з ділянкою - близько 4,5 млн. Руб. В основному вони відносяться до бізнес-класу.

Один із прикладів - КП «Чулково Club» , Розташований на Москві-річці, біля Боровського кургану і місцевих гірськолижних трас, в 25 км від МКАД. Тут можна придбати домоволодіння, виконані в єдиному стилі «фахверк», побудовані з щілинного цегли - двоповерхові котеджі площею від 200 до 520 кв. м, і твінхауси (таунхауси вже цілком розкуплені) площею 220 кв. м. Родзинка КП - свій спортивно-розважальний комплекс з басейном.

Родзинка КП - свій спортивно-розважальний комплекс з басейном

Котеджне селище Чулково-Club

У 14 км від МКАД, біля Малаховки, є селище «Малахівське озеро» , Клас якого складно визначити, в силу розподілу КП на різні сегменти - різняться як вартість побудованого житла, так і його матеріали. Тут можна придбати як секцію в квадрохауси (від 151 до 155 кв. М), або таунхаусі (від 205 до 216 кв.м) за ціною від 7,4 до 10, 2 млн. Руб., Або котеджі класу бізнес або бізнес плюс (від 199 до 494 кв. м) за ціною від 15,4 до 22,4 млн. руб. До домоволодіння додаються ділянки площею від 1,5 до 26 соток). Серед планованої інфраструктури - дитсадок і різні комерційні об'єкти.

Котеджне селище Малахівське озеро

До того ж сегменту можна віднести і вже практично реалізований на первинному ринку селище таунхаусів «Красково-парк» , І котеджне селище «Малаховка-парк» в 15 км від МКАД в районі все тієї ж Малаховки. Як і у «Малаховського озера», у нього багата зовнішня інфраструктура і хороші екологічні характеристики у вигляді хвойного лісу. Тут можна придбати готові двоповерхові котеджі площею від 150 до 550 кв. м на ділянках від 6,5 до 13 соток і ділянки з підрядом на будівництво. Селище будується в 3 черги, імееющій окремі паркани і в'їзди. Ціна лотів - від 8,9 до 18 млн. Руб.

Руб

Селище таунхаусів Красково-Парк

Селища елітного сегмента на Новорязанке зустрічаються рідко. До них можна зарахувати КП «Білий Берег» в 16 км від МКАД у Верхньому Мячково. Інфраструктура вражає - тут і магазин, і парк з дитячим майданчиком, і аптека, хімчистка, пральня, спорткомплекс, тенісний корт, і майданчик для гольфу, кафе, а обіцяється ще й дитячий сад і ТРЦ, боулінг і яхт клуб. На території облаштовані ландшафтний парк і набережна біля водойми. Сюди організовані спеціальні маршрути від «Кузьминок».

Селище мультиформатний - пропонуються твінхауси площею від 284 до 340 кв. м, квадрохауси площею від 160 до 240 кв. м, котеджі (175 і 219 кв. м) і квартири в багатоквартирному будинку. Площа ділянок - від 4 до 23 соток. Ціна за таунхаус - від 8 до 20 млн. Руб., За котедж - від 13,5 до 50 млн. Руб. У продажу залишилося обмежена кількість лотів.

дачні селища

Особливий вид пропозицій - селища, що знаходяться на невеликій відстані від столиці, але позиціонують себе дачними.

Дачне поселення «Сонячний берег» в 15 км від МКАД, поблизу села Сільце Раменського район, с ділянками від 6 до 15 соток відрізняється вигідним розташуванням у великої води - тут протікають Москва-ріка і Пехорка. Ціни - від 200 тис. Руб. за сотку, але питання підведення водопостачання, газифікації та каналізації від довколишніх «джерел» власники вирішують самостійно.

У ДП «Салтикове-2» в 27 км від МКАД, поруч з селом Сінькова, пропонуються ділянки без підряду площею від 8 до 30 соток. Серед плюсів селища - місце розташування поруч з озером. Тут вже прокладені дороги, в майбутніх планах - газ, оптоволокно, гостьова автостоянка дитячі та спортивні майданчики, пішохідні доріжки і тротуари. Вартість сотки - від 125 до 207 тис. Руб., Але за комунікації доведеться доплатити ще 300 тис. Руб.

30-60 км від МКАД

Відстань 30-60 км від МКАД на заміському ринку вважається зоною «змішаного» проживання. Тут представлені як цілорічні, так і сезонні об'єкти.

КП з підрядом або готовими будинками зустрічаються тут вже нечасто. Зате є селища без підряду, де планується або створена непогана внутрішня інфраструктура. Середня вартість землі з комунікаціями, за підрахунками фахівців компанії Метріум-груп, 100 тис. Руб. за сотку.

Серед селищ без підряду - КП економ-класу «Веліно» в селі Кривці, в 35 км від МКАД, у Москви-ріки. Площа пропонованих ділянок - від 6 до 25 соток. Селище будується в 3 черги. Тут обіцяють побудувати магазин, аптеку і кафе, прокласти лижну трасу, обладнати хокейну коробку, спортмайданчик і зони відпочинку навколо власного ставка. Вартість ділянки з комунікаціями - 560 тис. - 1 млн. Руб.

Котеджне селище Веліно

Трохи далі - на відстані 38 км знаходиться інший селище економ-класу «Нове Тяжин» , З ділянками від 8 до 17, 5 соток. У переліку інфраструктури - магазин, волейбольний, футбольний, дитячий майданчики і зони відпочинку. Селище будується в 3 черги. В першу чергу - 51 ділянку, в другій - 127, а в третій - 78 ділянок. Ціна сотки - від 53 тис. Руб., Підведення комунікацій обійдеться ще в 560 тис. Середня ціна ділянок в цілому від 990 тис. До 1, 1 млн. Руб.

Особливий вид пропозицій - селища з ділянками без підряду, де пропонується багато готових варіантів проектів будинків.

Це, наприклад, КП «Княжий берег» в 40 км від МКАД, у Москви - річки. Довжина берегової лінії вздовж селища - 1,6 км, що дозволяє облаштувати в майбутньому власний пляж, зони відпочинку та елінги для особистих плавзасобів. Пропозиція вражає розміром ділянок, що досягають тих самих 40 соток, «прийнятих» в стародачних місцях. Вартість лотів варіюється від 2,5 до 16 млн. Руб. Додатково можна замовити еко-будинок за каркасною технологією. Тут більше десятка проектів індивідуальних будинків площею від 77, 5 до 206 кв. м і за ціною від 1,5 до 3,5 млн. руб. А також дуплекси і дупельхауси - з секціями від 108 до 192 кв. м за ціною від 4,4 до 5,8 млн. руб. Ще один варіант - вдома з керамічного блоку по 6 проектам площею від 85,7 до 234 кв. м за ціною від 2,3 до 6,5 млн. руб.

руб

Ділянки без підряду на Новорязанському шосе

Схожа стратегія в споруджуваному селищі "Великі Озера" , В 38 км від МКАД, де крім придбання ділянок від 6 до 20 соток (призначення дачне будівництво, підводяться газ і електрику, а ось питання про централізоване водопостачання поки тільки вирішується) можна замовити будинок за ціною 4,4 - 4,9 млн. руб., сам же ділянку обійдеться в 420 тис. - 1,3 млн. руб. У КП власна лісопаркова зона, плануються і дитячий та спортивний зони.

За такою ж схемою «влаштований» і КП «белаго» в 33 км від МКАД в Раменському районі, де є 279 ділянок площею від 7 до 22 соток, в тому числі і з виходом на берегову лінію Москви-ріки. Ціна за ділянку - від 1,5 млн. Руб. Можна замовити і будинок або дуплекс з заведеними комунікаціями площею від 100 до 145 кв. м на ділянці 6, 5 соток за ціною від 3, 8 до 4, 6 млн. руб.

руб

Котеджне селище белаго

Серед подібних пропозицій і КП «Орлятко» , В 37 км від МКАД, де площа ділянок без підряду (всього їх 225) варіюється від 6,9 до 16,1 сотки. Тут теж є комбіновані пропозиції - будинки під обробку або під ключ на ділянці 8,5 соток. Ціна - від 3,3 до 4,6 млн. Руб. Окремо ціна ділянки починається від 580 тис. Руб.

Котеджні селища з готовими будинками в цьому радіусі вкрай мало. Виняток - вже в значній мірі реалізований на первинному ринку КП бізнес-класу «Новий берег» , З котеджами, будинками і дуплекс. Зараз тут залишилися котеджі площею 130 кв. м і на ділянках від 6 до 11 соток за ціною від 1,6 до 2,1 млн. руб. і таунхауси площею 120-160 кв. м на ділянках 3 сотки, за ціною від 1,1 до 1,5 млн. руб. Інфраструктура селища багата: мінімаркет і аптечний пункт, Центр раннього розвитку для малюків, парк з доріжками і сквером на центральній площі, кафе на воді на набережній Москви-ріки, автосервіс.

Готові будинки пропонуються і в КП «Софія» в 32 км від МКАД, у Москви річки. Вартість домоволодінь площею від 185 до 505 кв. м з ділянками від 10 до 30 соток - від 6,3 до 39 млн. руб. Є пропозиції на береговій лінії.

Котеджне селище Софія

Дальні дачі (60-100 км)

В основному, тут представлені ділянки без підряду, часто без підведених комунікацій.

Значна частина пропозицій на цій відстані - дачні селища. Наприклад, в ДП «Степанівське» в 15 км від Воскресенська і в 63 рот Москви можна придбати ділянку від 6 до 16 соток за ціною від 25 тис. Руб. за сотку. Але з готових комунікацій - тільки електрика. Ділянки розпродані тут вже більше, ніж на третину.

Рекордсмен по гранично низькою ціною - селище «Мячково» в 77 км від МКАД, де пропонуються ділянки без підряду і комунікацій. Ділянки площею від 6 соток можна придбати за суму від 60 тис. Руб.

Зрідка трапляються й пропозиції з готовими будинками. Серед них - КП Підлужжя, в однойменному селі Коломенського району в 90 км від МКАД. Тут, поряд з ділянками, пропонуються будинки з блоків площею від 310 до 330 кв. м. на ділянках 15 соток під фінішну обробку. У селищі проведені всі центральні комунікації, а ще один привабливий момент - його розташування в місці злиття Оки і Москви-ріки.

Є варіанти, придатні для постійного проживання, завдяки близькості до великих міст (теоретично вони можуть цікавити, зокрема, жителів самих цих міст). Серед них - ЖК «Малино» в 7 км від Коломни, де пропонуються ділянки від 7 до 25 соток за ціною від 390 до 610 тис. руб. Автобусна зупинка знаходиться в 20 м від в'їзду в селище, що дозволяє користуватися міською інфраструктурою. Електрика і газ магістральні, вода - з власної свердловини. Інфраструктура передбачає обладнання пляжу навколо власного ставка, зведення дитячих і спортивних об'єктів і магазину.

Територія ЖК Маліно

Решта пропозицій з готовими будинками носять скоріше міський характер як, наприклад, ЖК таунхаусів «Арбатська Слобода» в центрі Коломни, вже майже реалізованому на первинному ринку.