Строительство »

Бронь - справа тонка: як «застовпити» квартиру в новобудові?

  1. Важливий етап операції з придбання квартири в новобудові - процедура бронювання. Скільки це коштує...
  2. Як правильно зарезервувати квартиру
  3. Все для клієнтів!

Важливий етап операції з придбання квартири в новобудові - процедура бронювання. Скільки це коштує і що гарантує?

Скільки це коштує і що гарантує

Джерело зображення: Фотобанк Лорі

Перш за все, варто розібратися, в чому сенс процедури бронювання: які етапи вона включає і чого дозволяє досягти.

Марія Литинецкая, генеральний директор компанії «Метріум Груп» розповіла, що «бронювання (резервування) квартири в новобудові - процедура, яка, по-перше, дає можливість закріпити за покупцем обране житло до моменту підписання договору пайової участі (ДДУ), а по-друге, зафіксувати ціну на нього. Після укладення договору бронювання квартира знімається з продажу на певний термін, її вартість заморожується. Таким чином, ви гарантовано отримаєте те приміщення і за тією ціною, які вас влаштували ».

Проте, за словами Софії Лебедєвої, генерального директора компанії «МІЕЛЬ-Новобудови» , Існують винятки, коли вартість квартири в договорі бронювання не фіксується. «Найчастіше це відбувається при взаємозалік , Тобто коли покупець продає свою квартиру через забудовника (процедура зазвичай займає кілька місяців), щоб отримані гроші зарахувати в рахунок оплати квартири в новобудові », - розповів експерт.

У свою чергу, Ірина Доброхотова, голова ради директорів «БЕСТ-Новострой» , Підкреслила, що процедура резервування спрямована на підтвердження серйозності намірів клієнта в купівлі конкретно обраної квартири. «Вона дозволяє зафіксувати на певний час згідно з регламентом вартість майбутньої квартири і закріпити обраний об'єкт за собою. Тобто бронювання - це фікс варіанту, фікс ціни і підтвердження серйозності намірів ».

вартість броні

Другий актуальне питання - скільки резервування квартири коштує.

За словами Софії Лебедєвої, бронювання буває платним і безкоштовним. «Найпоширеніший варіант - це безкоштовна бронь, яка надається на 1-5 днів. Зазвичай для цього достатньо зателефонувати в офіс компанії, назвати об'єкт і залишити свої дані.

У разі якщо покупцеві необхідний довший період, наприклад, отримати схвалення на іпотеку або продати стару квартиру, компанії пропонують оформити платну броня: як правило, це або внесення авансового платежу, найчастіше в розмірі 2,5% від вартості квартири, або фіксована сума , яка виставляється компанією-продавцем », - розповів експерт.

Марія Литинецкая каже, що вартість послуги бронювання квартири в новобудові буває як плаваючою, так і фіксованою. «На даний момент плата за дану послугу в Москві може становити 1-2% від вартості житла або фіксовані 100-150 тис. Рублів. Як правило, вартість бронювання віднімається з ціни за квартиру ».

Ірина Доброхотова розповіла, що входить в дану вартість:

«У різних агентствах і у різних забудовників вартість процедури може бути дуже різною. Вона може обчислюватися як у фіксованому тарифі - це може бути 10, 20, 30 тисяч рублів, так і у відсотках від вартості квартири. Середня ставка по ринку - близько 2%.

У цю вартість входить надання консультаційно-юридичних послуг, підготовка та узгодження із забудовником основного договору на придбання квартири. Іноді сюди ж включаються послуги з супроводу, тобто по реєстрації договору в реєстраційній палаті, а потім і оформлення права власності ».

Як правильно зарезервувати квартиру

Ми також опитали експертів, як правильно провести процедуру бронювання, а також які при цьому бувають найпоширеніші помилки і як їх уникнути.

Марія Литинецкая ( «Метріум-Груп»):

«Перш ніж скористатися послугою бронювання, ви повинні чітко розуміти, є ваш вибір остаточним чи ні. Якщо сумніваєтеся в покупці житла, то резервування краще відкласти. Термін дії броні зазвичай становить всього кілька днів, а послуга найчастіше платна. Укладаючи договір бронювання, постарайтеся правильно розрахувати час, необхідний вам для підготовки документів і необхідної суми. Якщо правильно це зробити, ви підпишете ДДУ перш, ніж бронь буде знята.

Зверніть увагу, щоб в договорі резервування була прописана площа квартири, її розташування: номер корпусу, секції, поверх, номер на майданчику), зазначений термін дії броні, її вартість, порядок оплати і повернення, повна вартість житла, що купується, а також точні реквізити сторін . Всі ці деталі необхідні для того, щоб в подальшому між вами і компанією-продавцем не виникло непорозуміння.

До основних помилок покупця при бронюванні квартири можна віднести неточний розрахунок часу на оформлення іпотеки та недбале ставлення до умов договору резервування. Уникнути і тієї, і іншої досить просто. У першому випадку вам необхідно заздалегідь дізнатися у банку терміни розгляду заявки на отримання кредиту і врахувати їх при складанні договору бронювання. У другому - уважно ознайомитися з документом і уточнити всі незрозумілі деталі ».

Ірина Доброхотова ( «БЕСТ-Новострой»):

«Помилково думати, що після того, як ви внесли гроші, вартість квартири фіксується на необмежений період часу. Наприклад, якщо ви забронювали квартиру 1 червня, помилково вважати, що 30 серпня ціна буде такою ж, якщо за цей час ви не вжили жодних дій, спрямованих на придбання заброньованого об'єкта. Тому в кожному договорі бронювання чітко вказується термін, протягом якого забудовник готовий надати конкретну квартиру за даною ціною. І, відповідно, договір бронювання вважається виконаним в момент підписання акту здачі-приймання послуги ».

Все для клієнтів!

Ну і, нарешті, ми дізналися у експертів, наскільки гнучко забудовники сьогодні підходять до питання бронювання квартир. Припустимо, сьогодні клієнт заплатив за бронь однієї квартири певну суму, а потім передумав і хоче купити вже іншу квартиру - без втрати грошей за вже зарезервованої. Чи може забудовник піти йому назустріч?

Ірина Доброхотова ( «БЕСТ-Новострой»):

«Якщо ми говоримо про ситуацію, коли послугу з бронювання надає агентство, а квартиру продає забудовник, то агентство однозначно йде клієнтам назустріч, так як нам важливо, щоб клієнт в принципі купив квартиру в даному комплексі. Відповідно, в розумні терміни клієнт може змінити свій вибір всередині комплексу без повторного стягнення оплати.

Те ж саме стосується і забудовника. Забудовник бере гроші за свої послуги, і якщо клієнт відмовляється від заброньованого варіант через досить великий час, забудовник має право повторно взяти гроші за послугу бронювання нової квартири. Але найчастіше забудовники також йдуть назустріч клієнту, щоб зберегти його в рамках свого житлового комплексу ».

Софія Лебедєва ( «МІЕЛЬ-Новобудови»):

«У разі, якщо клієнтові сподобалася інша квартира з каталогу, а він уже вніс аванс за об'єкт, забудовник або фірма-продавець, як правило, йдуть назустріч клієнту і переукладають договір резервування без фінансових втрат для покупця.

Якщо ж покупець вирішує розірвати договір бронювання через покупки квартири в іншого забудовника, аванс повертається, якщо це було прописано в договорі ».

Марія Литинецкая ( «Метріум Груп»):

«Сьогодні забудовники прагнуть максимально враховувати потреби покупців. Тому якщо ви забронювали одну квартиру, а потім передумали і хочете придбати іншу без втрати оплати за бронь, швидше за все вам підуть назустріч. Більш того, вам можуть повернути вартість броні, навіть якщо ви просто відмовилися від покупки житла ».

Отже, хоча процедура бронювання квартири в новобудові досить проста, все ж слід бути уважними, щоб тут не помилитися. Портал MetrPrice.ru бажає вам вдалої оборудки!

Скільки це коштує і що гарантує?
Чи може забудовник піти йому назустріч?