Строительство »

Ринок нерухомості в Чернігові. Покупцям стало легше - 0462.ua

 1. Ринок нерухомості в Чернігові. Покупцям стало легше Якщо і є в нашому суспільстві галузь економіки,...
 2. Ринок нерухомості в Чернігові. Покупцям стало легше
 3. Ринок нерухомості в Чернігові. Покупцям стало легше
 4. Ринок нерухомості в Чернігові. Покупцям стало легше

Ринок нерухомості в Чернігові. Покупцям стало легше

Якщо і є в нашому суспільстві галузь економіки, яка не піддається прогнозуванню, то це саме ринок нерухомості. Навряд чи хтось міг передбачити ціни на квартири рік тому або розрахувати попит на ті чи інші райони або формати. Занадто багато факторів впливають на процеси купівлі-продажу-оренди житла.

Але при цьому тема залишається актуальною для більшості жителів міста. Хтось заводить сім'ю і починає окрему від батьків життя, хтось роз'їжджається, хтось отримує спадок, а хтось підшукує підходящу квартиру або приміщення під бізнес в оренду. А раз так, то зовсім не зайвим буде будь-який огляд ринку від фахівців в цій галузі, який був підготовлений за підтримки сайту OBYAVA. ua .

10 років зигзагами

За останні 10 років галузь двічі потрапляла в стресові умови. Перший раз - у зв'язку з економічною кризою 2008 року, який змусив усіх кардинально по-новому поглянути на ринок нерухомості. Вдруге - в 2014-2015 роках. Обидва рази ключовим фактором був обвал гривні по відношенню до долара: спочатку в 1,6 рази, потім - приблизно в 3 рази. Плюс до всього в 2014-му додався фактор активної внутрішньої міграції.

У перший межкрізісний 5-річний період ситуація була стабільною: непомірно роздуті ціни на житло поступово повзли вниз. Можливо, не так швидко, як того хотіли покупці, але багато ріелтори, підбиваючи підсумки чергового календарного року, резюмували свої роздуми фразою на кшталт «зараз на ринку нерухомості настав час покупців». Пояснювали просто: ціни знижуються, продавці готові торгуватися, пропозиція перевищує попит.

Застою немає. є довіра

Сьогодні ринок нерухомості перебуває в схожих умовах. З однією поправкою - ціни, схоже, досягли дна і завмерли. Ріелтори вважають, що купити квартиру в Чернігові дешевше, ніж сьогодні, навряд чи вийде. Далі можливий тільки зростання. Але коли він почнеться - сказати важко. А ось чутки про те, що активність мінімальна, розвіюють.

- Я б оцінив ринок на сім з десяти балів, - каже директор агентства нерухомості Broadway Ігор Писанка. - Причому все досить стабільно, не бачу передумов для падіння або сплеску, як це було в 2014 році.

- Причому все досить стабільно, не бачу передумов для падіння або сплеску, як це було в 2014 році

Вторить колезі і директор АН «Приват Ріелт» Інна Різуха. За її шкалою оцінок ситуація на ринку нерухомості зафіксувалася на шести-семи балах з десяти.

- Дрібні ріелтори частково ПІШЛИ з Сайти Вся, но Це не означає, что Угод стало менше. Просто тепер люди более довіряють агенціям Із досвідом, Які гарантують безпечного проведення операцій з нерухомістю, - пояснює голова «Спілки фахівців нерухомості України».

Підвищення довіри до великих АН, давно працюють на ринку, відзначають і інші наші співрозмовники. Причин тому дві.

По-перше, нарешті стала давати плоди багаторічна інформаційна кампанія: у людей сформувалася певна культура і розуміння того, чому в таких важливих питаннях, як покупка житла, не варто заради економії в 50 доларів ризикувати втратити все майно.

А по-друге, велике агентство - це не просто посередник, який підшукає варіанти, отримає свої комісійні і вмиє руки. Стратегія роботи авторитетного АН полягає в тому, щоб надати всі послуги, включаючи повну перевірку об'єкта нерухомості (чи арешти, чи знаходиться в заставі, хто реальні власники і т. Д.) І юридичний супровід всіх етапів операції.

До речі

За даними Асоціації фахівців нерухомості України, за підсумками 2016 років Чернігів зайняв 1-е місце в Україні по чистоті угод. Представник АСНУ в Чернігові Ігор Писанка пояснює це високим рівнем послуг агентств нерухомості і відсутністю скандалів з недобудовами.

- Фактично все добудовується в обумовлені терміни. Іноді можуть бути затримки максимум на півроку, але не з вини забудовників, а через бюрократичні процедури.

У доларах - подешевшало, в гривні - подорожчало

У нинішніх економічних умовах найважливішим критерієм вибору для більшості жителів Чернігова є вартість квартири або будинку. Ріелтори одностайні: якщо в доларах ціни серйозно впали (майже в два рази), то в гривні, з урахуванням стрибка курсу, подорожчали приблизно в ті ж два рази.

Ось конкретний приклад: купити середню двокімнатну квартиру в Чернігові в 2013 році можна було за 25-30 тисяч доларів США, а зараз - за 14-17 тисяч. Переводимо першу суму в гривню за курсом 8 (2013 рік), а другу - за курсом 28 (лютий-2018). Виходить дворазовий приріст. Висновок на поверхні: люди, які зберігали заощадження в валюті, сьогодні можуть собі дозволити значно більше, ніж п'ять років тому, а ось в іншому випадку збирати доведеться в два рази довше.

Втім, ринок нерухомості в Україні завжди був міцно прив'язаний саме до долара, тому прийнято вважати: житло подешевшало.

- Продавцям передусім тяжко психологічно: свого часу купив за 30 тисяч доларів, а тепер продати за 17-18 тисяч ?! - пояснює Ігор Писанка. - Або зробив ремонт у квартирі на 15 тисяч доларів, а тепер вона всього стільки коштує.

З іншого боку, продавець нерухомості паралельно шукає варіанти і для покупки житла. А тому де «недоотримав» - компенсує економією.

Найдоступніші окремі квартири зі зручностями - малосімейки. У віддалених районах міста можна знайти варіанти за 10 тисяч доларів. П'ять років тому в такі цифри мало хто міг би повірити. Але знову-таки, якщо перевести в українську валюту, вийде хороша 3-кімнатна квартира з 2013 року.

До речі, саме доларові коливання сьогодні найбільше лякають як покупців, так і продавців. Нерідко клієнти АН навіть просять тимчасово призупинити продаж, якщо бачать неприємні для себе тенденції.

Лайфхак від Інни Різухі

Лайфхак від Інни Різухі

Коректніше за все порівнювати ціни не за квартири в цілому (надто вже все індивідуально), а за квадратний метр. І тут ріелтори відзначають наступну тенденцію: в нових будинках забудовники продають будь-яку житлоплощу за стабільною ціною. Множити квадрати на цінник - отримуєш підсумок.

А ось на вторинному ринку ситуація дещо інша. Простим множенням не обійтися, оскільки вартість метра змінюється: чим менше квартира, тим він дорожчий.

- Тому, если ви бажаєте прідбаті 3 - 4 - кімнатну квартиру, то вігідніше обирати з варіантів на вторинно Сайти Вся, а від більш Популярні 1 - 2-кімнатні квартири економніше купуваті в новобудовах, - ділиться секретом Інна Різуха.

До речі, перевагою вторинного ринку є більш широкий вибір. Наприклад, на одній з найпопулярніших дощок оголошень OBYAVA. ua станом на 7 березня по Чернігову у продажу була 332 квартири в новобудовах і в 4 рази більше пропозицій "вторинки".

Економ житло популярно. А хрущовки - немає

Кілька років тому в Києві почалося масове будівництво будинків з мініатюрними квартирами. Нерідко такі багатоповерхівки презирливо називають шпаківнями, але функцію свою вони справно виконують - забезпечують людей, які приїхали в столицю з усієї України на заробітки, доступним житлом.

До Чернігова трудові мігранти їдуть не в таких кількостях, але, тим не менш, з сіл Чернігівської області приплив людей є. А тому і попит на дешеві варіанти також залишається стабільним. До того ж часто економжитла - єдиний доступний варіант для переселенців.

Саме тому останнім часом з'явилося так багато оголошень про продаж кімнат в гуртожитках. Ціна в 5-7 тисяч доларів дозволяє закріпитися в Чернігові, отримати реєстрацію, знайти роботу. А через два-три роки, назбиравши грошей, перебратися в більш комфортні умови.

- Попит на гуртожитки у Чернігові БУВ всегда. Це найдоступн и ше житло, Пожалуйста Собі может дозволіті людина, - каже Інна Різуха.

Активізували торгівлю і нові закони, що спростили процедуру приватизації житла в гуртожитках.

Паралельно тенденцію помітили і забудовники, які вже готові пропонувати бюджетні варіанти. І що симптоматично, навіть в не самих популярних районах люди готові селитися в таких квартирах.

- Наприклад, біля КСК вже здана перша секція житла, переробленого чи з училища, то чи з технікуму. Ці «смарт-квартири» стоять як хрущовки - 12-13 тисяч доларів. Зараз готується друга черга, - говорітІгорь Писанка.

До речі, той факт, що люди віддають перевагу невеликим квартирам практично в промзоні перед хрущовками в більш престижних районах, говорить багато про що.

- Старе житло - Менш ліквідне. За ті ж хрущовки через кілька років за необхідності продаж можна буде отріматі значний менше, чем за нове житло, придбання зараз за тією ж ціною, - каже Інна Різуха. - Хрущовки Вже віджівають своє. Смороду менше Економні, про індивідуальне опалення можна лишь мріяти, а комунікації щороку зношуються всі сільніше. Термін ЕКСПЛУАТАЦІЇ будинків, зведення у 60-70-х роках, БУВ 50 років. Тому треба Вже зараз зрозуміті, что придется змінюваті житло, і ні в якому разі НЕ лякатіся цього. Покладіться на фахівців - и не хвілюйтеся.

Ще одна причина - велика площа в новобудовах. Сьогодні 1-кімнатна квартира площею менше 40 квадратних метрів - рідкість. Тоді як в старих панельках на тій же площі розміщується дві, а то й три кімнати і крихітна кухня.

Невисока купівельна спроможність чернігівців призводить до того, що продавці все частіше йдуть на поступки і не завищують ціни на нерухомість. Якщо на сайті OBYAVA. ua при пошуку квартири встановити фільтр і шукати пропозиції в діапазоні від 10 до 20 тисяч доларів, то система видасть вам більше 600 пропозицій серед яких - 3 і навіть 4-кімнатні (!) квартири.

) квартири

На ринок впливає комуналка

Ще одна тенденція - підвищення значущості фактора комунальних послуг. В останні роки плата за квартиру, електрику, вода, газ і тепло зростали шаленими темпами. Це позначилося на двох речах. По-перше, значно зросла вартість оренди. Цікаво, що в цьому випадку часто розвиток йде по анекдотичного сценарієм ( «Скільки коштує курка?» - «1000 доларів». - «Ви божевільний ?!» - «Ні, просто гроші потрібні»).

- Якщо раніше, скажімо, за квартиру господар просив 1000 гривень + комунальні, то тепер через зростання тарифів ставить ціну 1500 + всі ті ж комунальні, - зізнається Ігор Писанка. - Адже він пам'ятає, що і за своє житло повинен платити за новими розцінками.

До того ж люди звикли вважати в доларах і тепер відчувають, що їм чогось не вистачає. Прагнуть компенсувати це.

А по-друге, через величезні рахунків (в першу чергу на опалення) все частіше люди переїжджають з дуже великих квартир і будинків в більш скромне житло. Тому на ринку спостерігається перекіс: дефіцит 1-2-кімнатних квартир і надлишок 3-4-кімнатних. Відповідно реагують і ціни.

Де купувати квартиру? Найперспективніші за версією ріелторів райони Чернігова

1. Масани. В останні роки район бурхливо розвивається. Будуються нові будинки, дитсадок, є проект нової школи. Район небезпідставно називається молодіжним.

2. «ЗАЗ». Директор АН «Приват Ріелт» Інна Різуха бачить в ньому ту ж перспективу, що і у Масанов (в Масани, до речі, теж не всі вірили). Тут незабаром з'явиться житловий комплекс з семи 17-поверхівок з сучасною інфраструктурою.

3. вул. Бєлова / вул. Кільцева (район «Епіцентру»). Ситуація в чомусь схожа з «ЗАЗом». Плюсом є відсутність по сусідству великих підприємств і перспектива розширення мікрорайону з «містком» на протилежну сторону Кільцевій, де планується будівництво житлового комплексу з дитсадком.

До речі

Інфраструктурні фактори в Чернігові рідко впливають на коливання цін на ринку нерухомості. Теоретично проект будівництва дороги на Шерстянка мав би підняти престижність району та збільшити цінники на квартири. Однак поки що цього не сталося - від проекту до реалізації ще занадто далеко.

Цікава ситуація і з відкриттям ТЦ «Голлівуд». Завдяки йому в сусідніх будинках дещо підвищилася вартість оренди. Мабуть, за рахунок підвищеного попиту з боку продавців, що працюють в торговому центрі.

тенденція

Вільних майданчиків в центрі міста залишилося занадто мало, але ліквідність будинків в цій частині міста завжди була високою, а тому у забудовників один вихід - домовлятися з власниками старих приватних будинків, відселяти їх, зносити старе житло і будувати багатоповерхівки.

Процес уже пішов. Яскравий приклад - ріг вулиць Полуботка і Пушкіна, де по сусідству з Білим мостом і Стрижнем ось-ось стартує будівництво.

[ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ] [ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ]                    id   інші  російська  український  білоруський  польський  англійська  іспанська  німецький  турецька  болгарська  чеська  угорський  естонський  вірменський  казахський  іврит  грузинський  сербський  хорватський  литовський  словацький  словенський  албанський  македонський  латиська  киргизький  монгольський  португальська  узбецький  корейський  румунський  датський  грецький  нідерландський  норвезький  шведський  італійська  французький  індонезійська id арабська  хінді  бенгальський  китайський  [азербайджанський  ] [Боснійський bs ] [таджицький  ] [Латинський  ] [В'єтнамський  ] [Каннада kn ] [фінський  ] [Філіппінський  ] [Ірландський  ] [Ісландський  ] [Шотландський (гельський) gd ] [японський  ] [Африкаанс  ] [Амхарська am ] [каталанська  ] [Себуанська ceb ] [корсиканська  ] [Валлійський  ] [Есперанто  ] [Баскська eu ] [перський  ] [Фризька  ] [Галісійська  ] [Гуджараті gu ] [хауса  ] [Гавайський  ] [Хмонг hmn ] [креольський (Гаїті) ht ] [ігбо ig ] [яванський  ] [Кхмерский  ] [Курманджі  ] [Люксембурзький lb ] [лаоський  ] [Малагасійська  ] [Маорі  ] [Малаялам ml ] [маратхі mr ] [малайський  ] [Мальтійський  ] [Бірманський my ] [непальська  ] [Чева ny ] [панджабі  ] [Пушту  ] [Синдхи sd ] [сингальский si ] [Самоа  ] [Шона sn ] [сомалійський  ] [Сесото st ] [суданський  ] [Суахілі  ] [Тамільська  ] [Телугу te ] [тайський  ] [Урду  ] [Кхоса xh ] [ідиш yi ] [йоруба yo ] [зулу  ]  [ TF ] Немає тексту  Контейнер пошкоджений id інші російська український білоруський польський англійська іспанська німецький турецька болгарська чеська угорський естонський вірменський казахський іврит грузинський сербський хорватський литовський словацький словенський албанський македонський латиська киргизький монгольський португальська узбецький корейський румунський датський грецький нідерландський норвезький шведський італійська французький індонезійська id арабська хінді бенгальський китайський [азербайджанський ] [Боснійський bs ] [таджицький ] [Латинський ] [В'єтнамський ] [Каннада kn ] [фінський ] [Філіппінський ] [Ірландський ] [Ісландський ] [Шотландський (гельський) gd ] [японський ] [Африкаанс ] [Амхарська am ] [каталанська ] [Себуанська ceb ] [корсиканська ] [Валлійський ] [Есперанто ] [Баскська eu ] [перський ] [Фризька ] [Галісійська ] [Гуджараті gu ] [хауса ] [Гавайський ] [Хмонг hmn ] [креольський (Гаїті) ht ] [ігбо ig ] [яванський ] [Кхмерский ] [Курманджі ] [Люксембурзький lb ] [лаоський ] [Малагасійська ] [Маорі ] [Малаялам ml ] [маратхі mr ] [малайський ] [Мальтійський ] [Бірманський my ] [непальська ] [Чева ny ] [панджабі ] [Пушту ] [Синдхи sd ] [сингальский si ] [Самоа ] [Шона sn ] [сомалійський ] [Сесото st ] [суданський ] [Суахілі ] [Тамільська ] [Телугу te ] [тайський ] [Урду ] [Кхоса xh ] [ідиш yi ] [йоруба yo ] [зулу ] [ TF ] Немає тексту
Контейнер пошкоджений! Спробуйте отримати статтю заново GetTextFromUrl.php , але це призведе до видалення всіх існуючих перекладів !!!

Ринок нерухомості в Чернігові. Покупцям стало легше

Якщо і є в нашому суспільстві галузь економіки, яка не піддається прогнозуванню, то це саме ринок нерухомості. Навряд чи хтось міг передбачити ціни на квартири рік тому або розрахувати попит на ті чи інші райони або формати. Занадто багато факторів впливають на процеси купівлі-продажу-оренди житла.

Але при цьому тема залишається актуальною для більшості жителів міста. Хтось заводить сім'ю і починає окрему від батьків життя, хтось роз'їжджається, хтось отримує спадок, а хтось підшукує підходящу квартиру або приміщення під бізнес в оренду. А раз так, то зовсім не зайвим буде будь-який огляд ринку від фахівців в цій галузі, який був підготовлений за підтримки сайту OBYAVA. ua .

10 років зигзагами

За останні 10 років галузь двічі потрапляла в стресові умови. Перший раз - у зв'язку з економічною кризою 2008 року, який змусив усіх кардинально по-новому поглянути на ринок нерухомості. Вдруге - в 2014-2015 роках. Обидва рази ключовим фактором був обвал гривні по відношенню до долара: спочатку в 1,6 рази, потім - приблизно в 3 рази. Плюс до всього в 2014-му додався фактор активної внутрішньої міграції.

У перший межкрізісний 5-річний період ситуація була стабільною: непомірно роздуті ціни на житло поступово повзли вниз. Можливо, не так швидко, як того хотіли покупці, але багато ріелтори, підбиваючи підсумки чергового календарного року, резюмували свої роздуми фразою на кшталт «зараз на ринку нерухомості настав час покупців». Пояснювали просто: ціни знижуються, продавці готові торгуватися, пропозиція перевищує попит.

Застою немає. є довіра

Сьогодні ринок нерухомості перебуває в схожих умовах. З однією поправкою - ціни, схоже, досягли дна і завмерли. Ріелтори вважають, що купити квартиру в Чернігові дешевше, ніж сьогодні, навряд чи вийде. Далі можливий тільки зростання. Але коли він почнеться - сказати важко. А ось чутки про те, що активність мінімальна, розвіюють.

- Я б оцінив ринок на сім з десяти балів, - каже директор агентства нерухомості Broadway Ігор Писанка. - Причому все досить стабільно, не бачу передумов для падіння або сплеску, як це було в 2014 році.

- Причому все досить стабільно, не бачу передумов для падіння або сплеску, як це було в 2014 році

Вторить колезі і директор АН «Приват Ріелт» Інна Різуха. За її шкалою оцінок ситуація на ринку нерухомості зафіксувалася на шести-семи балах з десяти.

- Дрібні ріелтори частково ПІШЛИ з Сайти Вся, но Це не означає, что Угод стало менше. Просто тепер люди более довіряють агенціям Із досвідом, Які гарантують безпечного проведення операцій з нерухомістю, - пояснює голова «Спілки фахівців нерухомості України».

Підвищення довіри до великих АН, давно працюють на ринку, відзначають і інші наші співрозмовники. Причин тому дві.

По-перше, нарешті стала давати плоди багаторічна інформаційна кампанія: у людей сформувалася певна культура і розуміння того, чому в таких важливих питаннях, як покупка житла, не варто заради економії в 50 доларів ризикувати втратити все майно.

А по-друге, велике агентство - це не просто посередник, який підшукає варіанти, отримає свої комісійні і вмиє руки. Стратегія роботи авторитетного АН полягає в тому, щоб надати всі послуги, включаючи повну перевірку об'єкта нерухомості (чи арешти, чи знаходиться в заставі, хто реальні власники і т. Д.) І юридичний супровід всіх етапів операції.

До речі

За даними Асоціації фахівців нерухомості України, за підсумками 2016 років Чернігів зайняв 1-е місце в Україні по чистоті угод. Представник АСНУ в Чернігові Ігор Писанка пояснює це високим рівнем послуг агентств нерухомості і відсутністю скандалів з недобудовами.

- Фактично все добудовується в обумовлені терміни. Іноді можуть бути затримки максимум на півроку, але не з вини забудовників, а через бюрократичні процедури.

У доларах - подешевшало, в гривні - подорожчало

У нинішніх економічних умовах найважливішим критерієм вибору для більшості жителів Чернігова є вартість квартири або будинку. Ріелтори одностайні: якщо в доларах ціни серйозно впали (майже в два рази), то в гривні, з урахуванням стрибка курсу, подорожчали приблизно в ті ж два рази.

Ось конкретний приклад: купити середню двокімнатну квартиру в Чернігові в 2013 році можна було за 25-30 тисяч доларів США, а зараз - за 14-17 тисяч. Переводимо першу суму в гривню за курсом 8 (2013 рік), а другу - за курсом 28 (лютий-2018). Виходить дворазовий приріст. Висновок на поверхні: люди, які зберігали заощадження в валюті, сьогодні можуть собі дозволити значно більше, ніж п'ять років тому, а ось в іншому випадку збирати доведеться в два рази довше.

Втім, ринок нерухомості в Україні завжди був міцно прив'язаний саме до долара, тому прийнято вважати: житло подешевшало.

- Продавцям передусім тяжко психологічно: свого часу купив за 30 тисяч доларів, а тепер продати за 17-18 тисяч ?! - пояснює Ігор Писанка. - Або зробив ремонт у квартирі на 15 тисяч доларів, а тепер вона всього стільки коштує.

З іншого боку, продавець нерухомості паралельно шукає варіанти і для покупки житла. А тому де «недоотримав» - компенсує економією.

Найдоступніші окремі квартири зі зручностями - малосімейки. У віддалених районах міста можна знайти варіанти за 10 тисяч доларів. П'ять років тому в такі цифри мало хто міг би повірити. Але знову-таки, якщо перевести в українську валюту, вийде хороша 3-кімнатна квартира з 2013 року.

До речі, саме доларові коливання сьогодні найбільше лякають як покупців, так і продавців. Нерідко клієнти АН навіть просять тимчасово призупинити продаж, якщо бачать неприємні для себе тенденції.

Лайфхак від Інни Різухі

Лайфхак від Інни Різухі

Коректніше за все порівнювати ціни не за квартири в цілому (надто вже все індивідуально), а за квадратний метр. І тут ріелтори відзначають наступну тенденцію: в нових будинках забудовники продають будь-яку житлоплощу за стабільною ціною. Множити квадрати на цінник - отримуєш підсумок.

А ось на вторинному ринку ситуація дещо інша. Простим множенням не обійтися, оскільки вартість метра змінюється: чим менше квартира, тим він дорожчий.

- Тому, если ви бажаєте прідбаті 3 - 4 - кімнатну квартиру, то вігідніше обирати з варіантів на вторинно Сайти Вся, а від більш Популярні 1 - 2-кімнатні квартири економніше купуваті в новобудовах, - ділиться секретом Інна Різуха.

До речі, перевагою вторинного ринку є більш широкий вибір. Наприклад, на одній з найпопулярніших дощок оголошень OBYAVA. ua станом на 7 березня по Чернігову у продажу була 332 квартири в новобудовах і в 4 рази більше пропозицій "вторинки".

Економ житло популярно. А хрущовки - немає

Кілька років тому в Києві почалося масове будівництво будинків з мініатюрними квартирами. Нерідко такі багатоповерхівки презирливо називають шпаківнями, але функцію свою вони справно виконують - забезпечують людей, які приїхали в столицю з усієї України на заробітки, доступним житлом.

До Чернігова трудові мігранти їдуть не в таких кількостях, але, тим не менш, з сіл Чернігівської області приплив людей є. А тому і попит на дешеві варіанти також залишається стабільним. До того ж часто економжитла - єдиний доступний варіант для переселенців.

Саме тому останнім часом з'явилося так багато оголошень про продаж кімнат в гуртожитках. Ціна в 5-7 тисяч доларів дозволяє закріпитися в Чернігові, отримати реєстрацію, знайти роботу. А через два-три роки, назбиравши грошей, перебратися в більш комфортні умови.

- Попит на гуртожитки у Чернігові БУВ всегда. Це найдоступн и ше житло, Пожалуйста Собі может дозволіті людина, - каже Інна Різуха.

Активізували торгівлю і нові закони, що спростили процедуру приватизації житла в гуртожитках.

Паралельно тенденцію помітили і забудовники, які вже готові пропонувати бюджетні варіанти. І що симптоматично, навіть в не самих популярних районах люди готові селитися в таких квартирах.

- Наприклад, біля КСК вже здана перша секція житла, переробленого чи з училища, то чи з технікуму. Ці «смарт-квартири» стоять як хрущовки - 12-13 тисяч доларів. Зараз готується друга черга, - говорітІгорь Писанка.

До речі, той факт, що люди віддають перевагу невеликим квартирам практично в промзоні перед хрущовками в більш престижних районах, говорить багато про що.

- Старе житло - Менш ліквідне. За ті ж хрущовки через кілька років за необхідності продаж можна буде отріматі значний менше, чем за нове житло, придбання зараз за тією ж ціною, - каже Інна Різуха. - Хрущовки Вже віджівають своє. Смороду менше Економні, про індивідуальне опалення можна лишь мріяти, а комунікації щороку зношуються всі сільніше. Термін ЕКСПЛУАТАЦІЇ будинків, зведення у 60-70-х роках, БУВ 50 років. Тому треба Вже зараз зрозуміті, что придется змінюваті житло, і ні в якому разі НЕ лякатіся цього. Покладіться на фахівців - и не хвілюйтеся.

Ще одна причина - велика площа в новобудовах. Сьогодні 1-кімнатна квартира площею менше 40 квадратних метрів - рідкість. Тоді як в старих панельках на тій же площі розміщується дві, а то й три кімнати і крихітна кухня.

Невисока купівельна спроможність чернігівців призводить до того, що продавці все частіше йдуть на поступки і не завищують ціни на нерухомість. Якщо на сайті OBYAVA. ua при пошуку квартири встановити фільтр і шукати пропозиції в діапазоні від 10 до 20 тисяч доларів, то система видасть вам більше 600 пропозицій серед яких - 3 і навіть 4-кімнатні (!) квартири.

) квартири

На ринок впливає комуналка

Ще одна тенденція - підвищення значущості фактора комунальних послуг. В останні роки плата за квартиру, електрику, вода, газ і тепло зростали шаленими темпами. Це позначилося на двох речах. По-перше, значно зросла вартість оренди. Цікаво, що в цьому випадку часто розвиток йде по анекдотичного сценарієм ( «Скільки коштує курка?» - «1000 доларів». - «Ви божевільний ?!» - «Ні, просто гроші потрібні»).

- Якщо раніше, скажімо, за квартиру господар просив 1000 гривень + комунальні, то тепер через зростання тарифів ставить ціну 1500 + всі ті ж комунальні, - зізнається Ігор Писанка. - Адже він пам'ятає, що і за своє житло повинен платити за новими розцінками.

До того ж люди звикли вважати в доларах і тепер відчувають, що їм чогось не вистачає. Прагнуть компенсувати це.

А по-друге, через величезні рахунків (в першу чергу на опалення) все частіше люди переїжджають з дуже великих квартир і будинків в більш скромне житло. Тому на ринку спостерігається перекіс: дефіцит 1-2-кімнатних квартир і надлишок 3-4-кімнатних. Відповідно реагують і ціни.

Де купувати квартиру? Найперспективніші за версією ріелторів райони Чернігова

1. Масани. В останні роки район бурхливо розвивається. Будуються нові будинки, дитсадок, є проект нової школи. Район небезпідставно називається молодіжним.

2. «ЗАЗ». Директор АН «Приват Ріелт» Інна Різуха бачить в ньому ту ж перспективу, що і у Масанов (в Масани, до речі, теж не всі вірили). Тут незабаром з'явиться житловий комплекс з семи 17-поверхівок з сучасною інфраструктурою.

3. вул. Бєлова / вул. Кільцева (район «Епіцентру»). Ситуація в чомусь схожа з «ЗАЗом». Плюсом є відсутність по сусідству великих підприємств і перспектива розширення мікрорайону з «містком» на протилежну сторону Кільцевій, де планується будівництво житлового комплексу з дитсадком.

До речі

Інфраструктурні фактори в Чернігові рідко впливають на коливання цін на ринку нерухомості. Теоретично проект будівництва дороги на Шерстянка мав би підняти престижність району та збільшити цінники на квартири. Однак поки що цього не сталося - від проекту до реалізації ще занадто далеко.

Цікава ситуація і з відкриттям ТЦ «Голлівуд». Завдяки йому в сусідніх будинках дещо підвищилася вартість оренди. Мабуть, за рахунок підвищеного попиту з боку продавців, що працюють в торговому центрі.

тенденція

Вільних майданчиків в центрі міста залишилося занадто мало, але ліквідність будинків в цій частині міста завжди була високою, а тому у забудовників один вихід - домовлятися з власниками старих приватних будинків, відселяти їх, зносити старе житло і будувати багатоповерхівки.

Процес уже пішов. Яскравий приклад - ріг вулиць Полуботка і Пушкіна, де по сусідству з Білим мостом і Стрижнем ось-ось стартує будівництво.

Ринок нерухомості в Чернігові. Покупцям стало легше

Якщо і є в нашому суспільстві галузь економіки, яка не піддається прогнозуванню, то це саме ринок нерухомості. Навряд чи хтось міг передбачити ціни на квартири рік тому або розрахувати попит на ті чи інші райони або формати. Занадто багато факторів впливають на процеси купівлі-продажу-оренди житла.

Але при цьому тема залишається актуальною для більшості жителів міста. Хтось заводить сім'ю і починає окрему від батьків життя, хтось роз'їжджається, хтось отримує спадок, а хтось підшукує підходящу квартиру або приміщення під бізнес в оренду. А раз так, то зовсім не зайвим буде будь-який огляд ринку від фахівців в цій галузі, який був підготовлений за підтримки сайту OBYAVA. ua .

10 років зигзагами

За останні 10 років галузь двічі потрапляла в стресові умови. Перший раз - у зв'язку з економічною кризою 2008 року, який змусив усіх кардинально по-новому поглянути на ринок нерухомості. Вдруге - в 2014-2015 роках. Обидва рази ключовим фактором був обвал гривні по відношенню до долара: спочатку в 1,6 рази, потім - приблизно в 3 рази. Плюс до всього в 2014-му додався фактор активної внутрішньої міграції.

У перший межкрізісний 5-річний період ситуація була стабільною: непомірно роздуті ціни на житло поступово повзли вниз. Можливо, не так швидко, як того хотіли покупці, але багато ріелтори, підбиваючи підсумки чергового календарного року, резюмували свої роздуми фразою на кшталт «зараз на ринку нерухомості настав час покупців». Пояснювали просто: ціни знижуються, продавці готові торгуватися, пропозиція перевищує попит.

Застою немає. є довіра

Сьогодні ринок нерухомості перебуває в схожих умовах. З однією поправкою - ціни, схоже, досягли дна і завмерли. Ріелтори вважають, що купити квартиру в Чернігові дешевше, ніж сьогодні, навряд чи вийде. Далі можливий тільки зростання. Але коли він почнеться - сказати важко. А ось чутки про те, що активність мінімальна, розвіюють.

- Я б оцінив ринок на сім з десяти балів, - каже директор агентства нерухомості Broadway Ігор Писанка. - Причому все досить стабільно, не бачу передумов для падіння або сплеску, як це було в 2014 році.

- Причому все досить стабільно, не бачу передумов для падіння або сплеску, як це було в 2014 році

Вторить колезі і директор АН «Приват Ріелт» Інна Різуха. За її шкалою оцінок ситуація на ринку нерухомості зафіксувалася на шести-семи балах з десяти.

- Дрібні ріелтори частково ПІШЛИ з Сайти Вся, но Це не означає, что Угод стало менше. Просто тепер люди более довіряють агенціям Із досвідом, Які гарантують безпечного проведення операцій з нерухомістю, - пояснює голова «Спілки фахівців нерухомості України».

Підвищення довіри до великих АН, давно працюють на ринку, відзначають і інші наші співрозмовники. Причин тому дві.

По-перше, нарешті стала давати плоди багаторічна інформаційна кампанія: у людей сформувалася певна культура і розуміння того, чому в таких важливих питаннях, як покупка житла, не варто заради економії в 50 доларів ризикувати втратити все майно.

А по-друге, велике агентство - це не просто посередник, який підшукає варіанти, отримає свої комісійні і вмиє руки. Стратегія роботи авторитетного АН полягає в тому, щоб надати всі послуги, включаючи повну перевірку об'єкта нерухомості (чи арешти, чи знаходиться в заставі, хто реальні власники і т. Д.) І юридичний супровід всіх етапів операції.

До речі

За даними Асоціації фахівців нерухомості України, за підсумками 2016 років Чернігів зайняв 1-е місце в Україні по чистоті угод. Представник АСНУ в Чернігові Ігор Писанка пояснює це високим рівнем послуг агентств нерухомості і відсутністю скандалів з недобудовами.

- Фактично все добудовується в обумовлені терміни. Іноді можуть бути затримки максимум на півроку, але не з вини забудовників, а через бюрократичні процедури.

У доларах - подешевшало, в гривні - подорожчало

У нинішніх економічних умовах найважливішим критерієм вибору для більшості жителів Чернігова є вартість квартири або будинку. Ріелтори одностайні: якщо в доларах ціни серйозно впали (майже в два рази), то в гривні, з урахуванням стрибка курсу, подорожчали приблизно в ті ж два рази.

Ось конкретний приклад: купити середню двокімнатну квартиру в Чернігові в 2013 році можна було за 25-30 тисяч доларів США, а зараз - за 14-17 тисяч. Переводимо першу суму в гривню за курсом 8 (2013 рік), а другу - за курсом 28 (лютий-2018). Виходить дворазовий приріст. Висновок на поверхні: люди, які зберігали заощадження в валюті, сьогодні можуть собі дозволити значно більше, ніж п'ять років тому, а ось в іншому випадку збирати доведеться в два рази довше.

Втім, ринок нерухомості в Україні завжди був міцно прив'язаний саме до долара, тому прийнято вважати: житло подешевшало.

- Продавцям передусім тяжко психологічно: свого часу купив за 30 тисяч доларів, а тепер продати за 17-18 тисяч ?! - пояснює Ігор Писанка. - Або зробив ремонт у квартирі на 15 тисяч доларів, а тепер вона всього стільки коштує.

З іншого боку, продавець нерухомості паралельно шукає варіанти і для покупки житла. А тому де «недоотримав» - компенсує економією.

Найдоступніші окремі квартири зі зручностями - малосімейки. У віддалених районах міста можна знайти варіанти за 10 тисяч доларів. П'ять років тому в такі цифри мало хто міг би повірити. Але знову-таки, якщо перевести в українську валюту, вийде хороша 3-кімнатна квартира з 2013 року.

До речі, саме доларові коливання сьогодні найбільше лякають як покупців, так і продавців. Нерідко клієнти АН навіть просять тимчасово призупинити продаж, якщо бачать неприємні для себе тенденції.

Лайфхак від Інни Різухі

Лайфхак від Інни Різухі

Коректніше за все порівнювати ціни не за квартири в цілому (надто вже все індивідуально), а за квадратний метр. І тут ріелтори відзначають наступну тенденцію: в нових будинках забудовники продають будь-яку житлоплощу за стабільною ціною. Множити квадрати на цінник - отримуєш підсумок.

А ось на вторинному ринку ситуація дещо інша. Простим множенням не обійтися, оскільки вартість метра змінюється: чим менше квартира, тим він дорожчий.

- Тому, если ви бажаєте прідбаті 3 - 4 - кімнатну квартиру, то вігідніше обирати з варіантів на вторинно Сайти Вся, а від більш Популярні 1 - 2-кімнатні квартири економніше купуваті в новобудовах, - ділиться секретом Інна Різуха.

До речі, перевагою вторинного ринку є більш широкий вибір. Наприклад, на одній з найпопулярніших дощок оголошень OBYAVA. ua станом на 7 березня по Чернігову у продажу була 332 квартири в новобудовах і в 4 рази більше пропозицій "вторинки".

Економ житло популярно. А хрущовки - немає

Кілька років тому в Києві почалося масове будівництво будинків з мініатюрними квартирами. Нерідко такі багатоповерхівки презирливо називають шпаківнями, але функцію свою вони справно виконують - забезпечують людей, які приїхали в столицю з усієї України на заробітки, доступним житлом.

До Чернігова трудові мігранти їдуть не в таких кількостях, але, тим не менш, з сіл Чернігівської області приплив людей є. А тому і попит на дешеві варіанти також залишається стабільним. До того ж часто економжитла - єдиний доступний варіант для переселенців.

Саме тому останнім часом з'явилося так багато оголошень про продаж кімнат в гуртожитках. Ціна в 5-7 тисяч доларів дозволяє закріпитися в Чернігові, отримати реєстрацію, знайти роботу. А через два-три роки, назбиравши грошей, перебратися в більш комфортні умови.

- Попит на гуртожитки у Чернігові БУВ всегда. Це найдоступн и ше житло, Пожалуйста Собі может дозволіті людина, - каже Інна Різуха.

Активізували торгівлю і нові закони, що спростили процедуру приватизації житла в гуртожитках.

Паралельно тенденцію помітили і забудовники, які вже готові пропонувати бюджетні варіанти. І що симптоматично, навіть в не самих популярних районах люди готові селитися в таких квартирах.

- Наприклад, біля КСК вже здана перша секція житла, переробленого чи з училища, то чи з технікуму. Ці «смарт-квартири» стоять як хрущовки - 12-13 тисяч доларів. Зараз готується друга черга, - говорітІгорь Писанка.

До речі, той факт, що люди віддають перевагу невеликим квартирам практично в промзоні перед хрущовками в більш престижних районах, говорить багато про що.

- Старе житло - Менш ліквідне. За ті ж хрущовки через кілька років за необхідності продаж можна буде отріматі значний менше, чем за нове житло, придбання зараз за тією ж ціною, - каже Інна Різуха. - Хрущовки Вже віджівають своє. Смороду менше Економні, про індивідуальне опалення можна лишь мріяти, а комунікації щороку зношуються всі сільніше. Термін ЕКСПЛУАТАЦІЇ будинків, зведення у 60-70-х роках, БУВ 50 років. Тому треба Вже зараз зрозуміті, что придется змінюваті житло, і ні в якому разі НЕ лякатіся цього. Покладіться на фахівців - и не хвілюйтеся.

Ще одна причина - велика площа в новобудовах. Сьогодні 1-кімнатна квартира площею менше 40 квадратних метрів - рідкість. Тоді як в старих панельках на тій же площі розміщується дві, а то й три кімнати і крихітна кухня.

Невисока купівельна спроможність чернігівців призводить до того, що продавці все частіше йдуть на поступки і не завищують ціни на нерухомість. Якщо на сайті OBYAVA. ua при пошуку квартири встановити фільтр і шукати пропозиції в діапазоні від 10 до 20 тисяч доларів, то система видасть вам більше 600 пропозицій серед яких - 3 і навіть 4-кімнатні (!) квартири.

) квартири

На ринок впливає комуналка

Ще одна тенденція - підвищення значущості фактора комунальних послуг. В останні роки плата за квартиру, електрику, вода, газ і тепло зростали шаленими темпами. Це позначилося на двох речах. По-перше, значно зросла вартість оренди. Цікаво, що в цьому випадку часто розвиток йде по анекдотичного сценарієм ( «Скільки коштує курка?» - «1000 доларів». - «Ви божевільний ?!» - «Ні, просто гроші потрібні»).

- Якщо раніше, скажімо, за квартиру господар просив 1000 гривень + комунальні, то тепер через зростання тарифів ставить ціну 1500 + всі ті ж комунальні, - зізнається Ігор Писанка. - Адже він пам'ятає, що і за своє житло повинен платити за новими розцінками.

До того ж люди звикли вважати в доларах і тепер відчувають, що їм чогось не вистачає. Прагнуть компенсувати це.

А по-друге, через величезні рахунків (в першу чергу на опалення) все частіше люди переїжджають з дуже великих квартир і будинків в більш скромне житло. Тому на ринку спостерігається перекіс: дефіцит 1-2-кімнатних квартир і надлишок 3-4-кімнатних. Відповідно реагують і ціни.

Де купувати квартиру? Найперспективніші за версією ріелторів райони Чернігова

1. Масани. В останні роки район бурхливо розвивається. Будуються нові будинки, дитсадок, є проект нової школи. Район небезпідставно називається молодіжним.

2. «ЗАЗ». Директор АН «Приват Ріелт» Інна Різуха бачить в ньому ту ж перспективу, що і у Масанов (в Масани, до речі, теж не всі вірили). Тут незабаром з'явиться житловий комплекс з семи 17-поверхівок з сучасною інфраструктурою.

3. вул. Бєлова / вул. Кільцева (район «Епіцентру»). Ситуація в чомусь схожа з «ЗАЗом». Плюсом є відсутність по сусідству великих підприємств і перспектива розширення мікрорайону з «містком» на протилежну сторону Кільцевій, де планується будівництво житлового комплексу з дитсадком.

До речі

Інфраструктурні фактори в Чернігові рідко впливають на коливання цін на ринку нерухомості. Теоретично проект будівництва дороги на Шерстянка мав би підняти престижність району та збільшити цінники на квартири. Однак поки що цього не сталося - від проекту до реалізації ще занадто далеко.

Цікава ситуація і з відкриттям ТЦ «Голлівуд». Завдяки йому в сусідніх будинках дещо підвищилася вартість оренди. Мабуть, за рахунок підвищеного попиту з боку продавців, що працюють в торговому центрі.

тенденція

Вільних майданчиків в центрі міста залишилося занадто мало, але ліквідність будинків в цій частині міста завжди була високою, а тому у забудовників один вихід - домовлятися з власниками старих приватних будинків, відселяти їх, зносити старе житло і будувати багатоповерхівки.

Процес уже пішов. Яскравий приклад - ріг вулиць Полуботка і Пушкіна, де по сусідству з Білим мостом і Стрижнем ось-ось стартує будівництво.

Ринок нерухомості в Чернігові. Покупцям стало легше

Якщо і є в нашому суспільстві галузь економіки, яка не піддається прогнозуванню, то це саме ринок нерухомості. Навряд чи хтось міг передбачити ціни на квартири рік тому або розрахувати попит на ті чи інші райони або формати. Занадто багато факторів впливають на процеси купівлі-продажу-оренди житла.

Але при цьому тема залишається актуальною для більшості жителів міста. Хтось заводить сім'ю і починає окрему від батьків життя, хтось роз'їжджається, хтось отримує спадок, а хтось підшукує підходящу квартиру або приміщення під бізнес в оренду. А раз так, то зовсім не зайвим буде будь-який огляд ринку від фахівців в цій галузі, який був підготовлений за підтримки сайту OBYAVA. ua .

10 років зигзагами

За останні 10 років галузь двічі потрапляла в стресові умови. Перший раз - у зв'язку з економічною кризою 2008 року, який змусив усіх кардинально по-новому поглянути на ринок нерухомості. Вдруге - в 2014-2015 роках. Обидва рази ключовим фактором був обвал гривні по відношенню до долара: спочатку в 1,6 рази, потім - приблизно в 3 рази. Плюс до всього в 2014-му додався фактор активної внутрішньої міграції.

У перший межкрізісний 5-річний період ситуація була стабільною: непомірно роздуті ціни на житло поступово повзли вниз. Можливо, не так швидко, як того хотіли покупці, але багато ріелтори, підбиваючи підсумки чергового календарного року, резюмували свої роздуми фразою на кшталт «зараз на ринку нерухомості настав час покупців». Пояснювали просто: ціни знижуються, продавці готові торгуватися, пропозиція перевищує попит.

Застою немає. є довіра

Сьогодні ринок нерухомості перебуває в схожих умовах. З однією поправкою - ціни, схоже, досягли дна і завмерли. Ріелтори вважають, що купити квартиру в Чернігові дешевше, ніж сьогодні, навряд чи вийде. Далі можливий тільки зростання. Але коли він почнеться - сказати важко. А ось чутки про те, що активність мінімальна, розвіюють.

- Я б оцінив ринок на сім з десяти балів, - каже директор агентства нерухомості Broadway Ігор Писанка. - Причому все досить стабільно, не бачу передумов для падіння або сплеску, як це було в 2014 році.

- Причому все досить стабільно, не бачу передумов для падіння або сплеску, як це було в 2014 році

Вторить колезі і директор АН «Приват Ріелт» Інна Різуха. За її шкалою оцінок ситуація на ринку нерухомості зафіксувалася на шести-семи балах з десяти.

- Дрібні ріелтори частково ПІШЛИ з Сайти Вся, но Це не означає, что Угод стало менше. Просто тепер люди более довіряють агенціям Із досвідом, Які гарантують безпечного проведення операцій з нерухомістю, - пояснює голова «Спілки фахівців нерухомості України».

Підвищення довіри до великих АН, давно працюють на ринку, відзначають і інші наші співрозмовники. Причин тому дві.

По-перше, нарешті стала давати плоди багаторічна інформаційна кампанія: у людей сформувалася певна культура і розуміння того, чому в таких важливих питаннях, як покупка житла, не варто заради економії в 50 доларів ризикувати втратити все майно.

А по-друге, велике агентство - це не просто посередник, який підшукає варіанти, отримає свої комісійні і вмиє руки. Стратегія роботи авторитетного АН полягає в тому, щоб надати всі послуги, включаючи повну перевірку об'єкта нерухомості (чи арешти, чи знаходиться в заставі, хто реальні власники і т. Д.) І юридичний супровід всіх етапів операції.

До речі

За даними Асоціації фахівців нерухомості України, за підсумками 2016 років Чернігів зайняв 1-е місце в Україні по чистоті угод. Представник АСНУ в Чернігові Ігор Писанка пояснює це високим рівнем послуг агентств нерухомості і відсутністю скандалів з недобудовами.

- Фактично все добудовується в обумовлені терміни. Іноді можуть бути затримки максимум на півроку, але не з вини забудовників, а через бюрократичні процедури.

У доларах - подешевшало, в гривні - подорожчало

У нинішніх економічних умовах найважливішим критерієм вибору для більшості жителів Чернігова є вартість квартири або будинку. Ріелтори одностайні: якщо в доларах ціни серйозно впали (майже в два рази), то в гривні, з урахуванням стрибка курсу, подорожчали приблизно в ті ж два рази.

Ось конкретний приклад: купити середню двокімнатну квартиру в Чернігові в 2013 році можна було за 25-30 тисяч доларів США, а зараз - за 14-17 тисяч. Переводимо першу суму в гривню за курсом 8 (2013 рік), а другу - за курсом 28 (лютий-2018). Виходить дворазовий приріст. Висновок на поверхні: люди, які зберігали заощадження в валюті, сьогодні можуть собі дозволити значно більше, ніж п'ять років тому, а ось в іншому випадку збирати доведеться в два рази довше.

Втім, ринок нерухомості в Україні завжди був міцно прив'язаний саме до долара, тому прийнято вважати: житло подешевшало.

- Продавцям передусім тяжко психологічно: свого часу купив за 30 тисяч доларів, а тепер продати за 17-18 тисяч ?! - пояснює Ігор Писанка. - Або зробив ремонт у квартирі на 15 тисяч доларів, а тепер вона всього стільки коштує.

З іншого боку, продавець нерухомості паралельно шукає варіанти і для покупки житла. А тому де «недоотримав» - компенсує економією.

Найдоступніші окремі квартири зі зручностями - малосімейки. У віддалених районах міста можна знайти варіанти за 10 тисяч доларів. П'ять років тому в такі цифри мало хто міг би повірити. Але знову-таки, якщо перевести в українську валюту, вийде хороша 3-кімнатна квартира з 2013 року.

До речі, саме доларові коливання сьогодні найбільше лякають як покупців, так і продавців. Нерідко клієнти АН навіть просять тимчасово призупинити продаж, якщо бачать неприємні для себе тенденції.

Лайфхак від Інни Різухі

Лайфхак від Інни Різухі

Коректніше за все порівнювати ціни не за квартири в цілому (надто вже все індивідуально), а за квадратний метр. І тут ріелтори відзначають наступну тенденцію: в нових будинках забудовники продають будь-яку житлоплощу за стабільною ціною. Множити квадрати на цінник - отримуєш підсумок.

А ось на вторинному ринку ситуація дещо інша. Простим множенням не обійтися, оскільки вартість метра змінюється: чим менше квартира, тим він дорожчий.

- Тому, если ви бажаєте прідбаті 3 - 4 - кімнатну квартиру, то вігідніше обирати з варіантів на вторинно Сайти Вся, а від більш Популярні 1 - 2-кімнатні квартири економніше купуваті в новобудовах, - ділиться секретом Інна Різуха.

До речі, перевагою вторинного ринку є більш широкий вибір. Наприклад, на одній з найпопулярніших дощок оголошень OBYAVA. ua станом на 7 березня по Чернігову у продажу була 332 квартири в новобудовах і в 4 рази більше пропозицій "вторинки".

Економ житло популярно. А хрущовки - немає

Кілька років тому в Києві почалося масове будівництво будинків з мініатюрними квартирами. Нерідко такі багатоповерхівки презирливо називають шпаківнями, але функцію свою вони справно виконують - забезпечують людей, які приїхали в столицю з усієї України на заробітки, доступним житлом.

До Чернігова трудові мігранти їдуть не в таких кількостях, але, тим не менш, з сіл Чернігівської області приплив людей є. А тому і попит на дешеві варіанти також залишається стабільним. До того ж часто економжитла - єдиний доступний варіант для переселенців.

Саме тому останнім часом з'явилося так багато оголошень про продаж кімнат в гуртожитках. Ціна в 5-7 тисяч доларів дозволяє закріпитися в Чернігові, отримати реєстрацію, знайти роботу. А через два-три роки, назбиравши грошей, перебратися в більш комфортні умови.

- Попит на гуртожитки у Чернігові БУВ всегда. Це найдоступн и ше житло, Пожалуйста Собі может дозволіті людина, - каже Інна Різуха.

Активізували торгівлю і нові закони, що спростили процедуру приватизації житла в гуртожитках.

Паралельно тенденцію помітили і забудовники, які вже готові пропонувати бюджетні варіанти. І що симптоматично, навіть в не самих популярних районах люди готові селитися в таких квартирах.

- Наприклад, біля КСК вже здана перша секція житла, переробленого чи з училища, то чи з технікуму. Ці «смарт-квартири» стоять як хрущовки - 12-13 тисяч доларів. Зараз готується друга черга, - говорітІгорь Писанка.

До речі, той факт, що люди віддають перевагу невеликим квартирам практично в промзоні перед хрущовками в більш престижних районах, говорить багато про що.

- Старе житло - Менш ліквідне. За ті ж хрущовки через кілька років за необхідності продаж можна буде отріматі значний менше, чем за нове житло, придбання зараз за тією ж ціною, - каже Інна Різуха. - Хрущовки Вже віджівають своє. Смороду менше Економні, про індивідуальне опалення можна лишь мріяти, а комунікації щороку зношуються всі сільніше. Термін ЕКСПЛУАТАЦІЇ будинків, зведення у 60-70-х роках, БУВ 50 років. Тому треба Вже зараз зрозуміті, что придется змінюваті житло, і ні в якому разі НЕ лякатіся цього. Покладіться на фахівців - и не хвілюйтеся.

Ще одна причина - велика площа в новобудовах. Сьогодні 1-кімнатна квартира площею менше 40 квадратних метрів - рідкість. Тоді як в старих панельках на тій же площі розміщується дві, а то й три кімнати і крихітна кухня.

Невисока купівельна спроможність чернігівців призводить до того, що продавці все частіше йдуть на поступки і не завищують ціни на нерухомість. Якщо на сайті OBYAVA. ua при пошуку квартири встановити фільтр і шукати пропозиції в діапазоні від 10 до 20 тисяч доларів, то система видасть вам більше 600 пропозицій серед яких - 3 і навіть 4-кімнатні (!) квартири.

) квартири

На ринок впливає комуналка

Ще одна тенденція - підвищення значущості фактора комунальних послуг. В останні роки плата за квартиру, електрику, вода, газ і тепло зростали шаленими темпами. Це позначилося на двох речах. По-перше, значно зросла вартість оренди. Цікаво, що в цьому випадку часто розвиток йде по анекдотичного сценарієм ( «Скільки коштує курка?» - «1000 доларів». - «Ви божевільний ?!» - «Ні, просто гроші потрібні»).

- Якщо раніше, скажімо, за квартиру господар просив 1000 гривень + комунальні, то тепер через зростання тарифів ставить ціну 1500 + всі ті ж комунальні, - зізнається Ігор Писанка. - Адже він пам'ятає, що і за своє житло повинен платити за новими розцінками.

До того ж люди звикли вважати в доларах і тепер відчувають, що їм чогось не вистачає. Прагнуть компенсувати це.

А по-друге, через величезні рахунків (в першу чергу на опалення) все частіше люди переїжджають з дуже великих квартир і будинків в більш скромне житло. Тому на ринку спостерігається перекіс: дефіцит 1-2-кімнатних квартир і надлишок 3-4-кімнатних. Відповідно реагують і ціни.

Де купувати квартиру? Найперспективніші за версією ріелторів райони Чернігова

1. Масани. В останні роки район бурхливо розвивається. Будуються нові будинки, дитсадок, є проект нової школи. Район небезпідставно називається молодіжним.

2. «ЗАЗ». Директор АН «Приват Ріелт» Інна Різуха бачить в ньому ту ж перспективу, що і у Масанов (в Масани, до речі, теж не всі вірили). Тут незабаром з'явиться житловий комплекс з семи 17-поверхівок з сучасною інфраструктурою.

3. вул. Бєлова / вул. Кільцева (район «Епіцентру»). Ситуація в чомусь схожа з «ЗАЗом». Плюсом є відсутність по сусідству великих підприємств і перспектива розширення мікрорайону з «містком» на протилежну сторону Кільцевій, де планується будівництво житлового комплексу з дитсадком.

До речі

Інфраструктурні фактори в Чернігові рідко впливають на коливання цін на ринку нерухомості. Теоретично проект будівництва дороги на Шерстянка мав би підняти престижність району та збільшити цінники на квартири. Однак поки що цього не сталося - від проекту до реалізації ще занадто далеко.

Цікава ситуація і з відкриттям ТЦ «Голлівуд». Завдяки йому в сусідніх будинках дещо підвищилася вартість оренди. Мабуть, за рахунок підвищеного попиту з боку продавців, що працюють в торговому центрі.

тенденція

Вільних майданчиків в центрі міста залишилося занадто мало, але ліквідність будинків в цій частині міста завжди була високою, а тому у забудовників один вихід - домовлятися з власниками старих приватних будинків, відселяти їх, зносити старе житло і будувати багатоповерхівки.

Процес уже пішов. Яскравий приклад - ріг вулиць Полуботка і Пушкіна, де по сусідству з Білим мостом і Стрижнем ось-ось стартує будівництво.

Ринок нерухомості в Чернігові. Покупцям стало легше

Якщо і є в нашому суспільстві галузь економіки, яка не піддається прогнозуванню, то це саме ринок нерухомості. Навряд чи хтось міг передбачити ціни на квартири рік тому або розрахувати попит на ті чи інші райони або формати. Занадто багато факторів впливають на процеси купівлі-продажу-оренди житла.

Але при цьому тема залишається актуальною для більшості жителів міста. Хтось заводить сім'ю і починає окрему від батьків життя, хтось роз'їжджається, хтось отримує спадок, а хтось підшукує підходящу квартиру або приміщення під бізнес в оренду. А раз так, то зовсім не зайвим буде будь-який огляд ринку від фахівців в цій галузі, який був підготовлений за підтримки сайту OBYAVA. ua .

10 років зигзагами

За останні 10 років галузь двічі потрапляла в стресові умови. Перший раз - у зв'язку з економічною кризою 2008 року, який змусив усіх кардинально по-новому поглянути на ринок нерухомості. Вдруге - в 2014-2015 роках. Обидва рази ключовим фактором був обвал гривні по відношенню до долара: спочатку в 1,6 рази, потім - приблизно в 3 рази. Плюс до всього в 2014-му додався фактор активної внутрішньої міграції.

У перший межкрізісний 5-річний період ситуація була стабільною: непомірно роздуті ціни на житло поступово повзли вниз. Можливо, не так швидко, як того хотіли покупці, але багато ріелтори, підбиваючи підсумки чергового календарного року, резюмували свої роздуми фразою на кшталт «зараз на ринку нерухомості настав час покупців». Пояснювали просто: ціни знижуються, продавці готові торгуватися, пропозиція перевищує попит.

Застою немає. є довіра

Сьогодні ринок нерухомості перебуває в схожих умовах. З однією поправкою - ціни, схоже, досягли дна і завмерли. Ріелтори вважають, що купити квартиру в Чернігові дешевше, ніж сьогодні, навряд чи вийде. Далі можливий тільки зростання. Але коли він почнеться - сказати важко. А ось чутки про те, що активність мінімальна, розвіюють.

- Я б оцінив ринок на сім з десяти балів, - каже директор агентства нерухомості Broadway Ігор Писанка. - Причому все досить стабільно, не бачу передумов для падіння або сплеску, як це було в 2014 році.

- Причому все досить стабільно, не бачу передумов для падіння або сплеску, як це було в 2014 році

Вторить колезі і директор АН «Приват Ріелт» Інна Різуха. За її шкалою оцінок ситуація на ринку нерухомості зафіксувалася на шести-семи балах з десяти.

- Дрібні ріелтори частково ПІШЛИ з Сайти Вся, но Це не означає, что Угод стало менше. Просто тепер люди более довіряють агенціям Із досвідом, Які гарантують безпечного проведення операцій з нерухомістю, - пояснює голова «Спілки фахівців нерухомості України».

Підвищення довіри до великих АН, давно працюють на ринку, відзначають і інші наші співрозмовники. Причин тому дві.

По-перше, нарешті стала давати плоди багаторічна інформаційна кампанія: у людей сформувалася певна культура і розуміння того, чому в таких важливих питаннях, як покупка житла, не варто заради економії в 50 доларів ризикувати втратити все майно.

А по-друге, велике агентство - це не просто посередник, який підшукає варіанти, отримає свої комісійні і вмиє руки. Стратегія роботи авторитетного АН полягає в тому, щоб надати всі послуги, включаючи повну перевірку об'єкта нерухомості (чи арешти, чи знаходиться в заставі, хто реальні власники і т. Д.) І юридичний супровід всіх етапів операції.

До речі

За даними Асоціації фахівців нерухомості України, за підсумками 2016 років Чернігів зайняв 1-е місце в Україні по чистоті угод. Представник АСНУ в Чернігові Ігор Писанка пояснює це високим рівнем послуг агентств нерухомості і відсутністю скандалів з недобудовами.

- Фактично все добудовується в обумовлені терміни. Іноді можуть бути затримки максимум на півроку, але не з вини забудовників, а через бюрократичні процедури.

У доларах - подешевшало, в гривні - подорожчало

У нинішніх економічних умовах найважливішим критерієм вибору для більшості жителів Чернігова є вартість квартири або будинку. Ріелтори одностайні: якщо в доларах ціни серйозно впали (майже в два рази), то в гривні, з урахуванням стрибка курсу, подорожчали приблизно в ті ж два рази.

Ось конкретний приклад: купити середню двокімнатну квартиру в Чернігові в 2013 році можна було за 25-30 тисяч доларів США, а зараз - за 14-17 тисяч. Переводимо першу суму в гривню за курсом 8 (2013 рік), а другу - за курсом 28 (лютий-2018). Виходить дворазовий приріст. Висновок на поверхні: люди, які зберігали заощадження в валюті, сьогодні можуть собі дозволити значно більше, ніж п'ять років тому, а ось в іншому випадку збирати доведеться в два рази довше.

Втім, ринок нерухомості в Україні завжди був міцно прив'язаний саме до долара, тому прийнято вважати: житло подешевшало.

- Продавцям передусім тяжко психологічно: свого часу купив за 30 тисяч доларів, а тепер продати за 17-18 тисяч ?! - пояснює Ігор Писанка. - Або зробив ремонт у квартирі на 15 тисяч доларів, а тепер вона всього стільки коштує.

З іншого боку, продавець нерухомості паралельно шукає варіанти і для покупки житла. А тому де «недоотримав» - компенсує економією.

Найдоступніші окремі квартири зі зручностями - малосімейки. У віддалених районах міста можна знайти варіанти за 10 тисяч доларів. П'ять років тому в такі цифри мало хто міг би повірити. Але знову-таки, якщо перевести в українську валюту, вийде хороша 3-кімнатна квартира з 2013 року.

До речі, саме доларові коливання сьогодні найбільше лякають як покупців, так і продавців. Нерідко клієнти АН навіть просять тимчасово призупинити продаж, якщо бачать неприємні для себе тенденції.

Лайфхак від Інни Різухі

Лайфхак від Інни Різухі

Коректніше за все порівнювати ціни не за квартири в цілому (надто вже все індивідуально), а за квадратний метр. І тут ріелтори відзначають наступну тенденцію: в нових будинках забудовники продають будь-яку житлоплощу за стабільною ціною. Множити квадрати на цінник - отримуєш підсумок.

А ось на вторинному ринку ситуація дещо інша. Простим множенням не обійтися, оскільки вартість метра змінюється: чим менше квартира, тим він дорожчий.

- Тому, если ви бажаєте прідбаті 3 - 4 - кімнатну квартиру, то вігідніше обирати з варіантів на вторинно Сайти Вся, а від більш Популярні 1 - 2-кімнатні квартири економніше купуваті в новобудовах, - ділиться секретом Інна Різуха.

До речі, перевагою вторинного ринку є більш широкий вибір. Наприклад, на одній з найпопулярніших дощок оголошень OBYAVA. ua станом на 7 березня по Чернігову у продажу була 332 квартири в новобудовах і в 4 рази більше пропозицій "вторинки".

Економ житло популярно. А хрущовки - немає

Кілька років тому в Києві почалося масове будівництво будинків з мініатюрними квартирами. Нерідко такі багатоповерхівки презирливо називають шпаківнями, але функцію свою вони справно виконують - забезпечують людей, які приїхали в столицю з усієї України на заробітки, доступним житлом.

До Чернігова трудові мігранти їдуть не в таких кількостях, але, тим не менш, з сіл Чернігівської області приплив людей є. А тому і попит на дешеві варіанти також залишається стабільним. До того ж часто економжитла - єдиний доступний варіант для переселенців.

Саме тому останнім часом з'явилося так багато оголошень про продаж кімнат в гуртожитках. Ціна в 5-7 тисяч доларів дозволяє закріпитися в Чернігові, отримати реєстрацію, знайти роботу. А через два-три роки, назбиравши грошей, перебратися в більш комфортні умови.

- Попит на гуртожитки у Чернігові БУВ всегда. Це найдоступн и ше житло, Пожалуйста Собі может дозволіті людина, - каже Інна Різуха.

Активізували торгівлю і нові закони, що спростили процедуру приватизації житла в гуртожитках.

Паралельно тенденцію помітили і забудовники, які вже готові пропонувати бюджетні варіанти. І що симптоматично, навіть в не самих популярних районах люди готові селитися в таких квартирах.

- Наприклад, біля КСК вже здана перша секція житла, переробленого чи з училища, то чи з технікуму. Ці «смарт-квартири» стоять як хрущовки - 12-13 тисяч доларів. Зараз готується друга черга, - говорітІгорь Писанка.

До речі, той факт, що люди віддають перевагу невеликим квартирам практично в промзоні перед хрущовками в більш престижних районах, говорить багато про що.

- Старе житло - Менш ліквідне. За ті ж хрущовки через кілька років за необхідності продаж можна буде отріматі значний менше, чем за нове житло, придбання зараз за тією ж ціною, - каже Інна Різуха. - Хрущовки Вже віджівають своє. Смороду менше Економні, про індивідуальне опалення можна лишь мріяти, а комунікації щороку зношуються всі сільніше. Термін ЕКСПЛУАТАЦІЇ будинків, зведення у 60-70-х роках, БУВ 50 років. Тому треба Вже зараз зрозуміті, что придется змінюваті житло, і ні в якому разі НЕ лякатіся цього. Покладіться на фахівців - и не хвілюйтеся.

Ще одна причина - велика площа в новобудовах. Сьогодні 1-кімнатна квартира площею менше 40 квадратних метрів - рідкість. Тоді як в старих панельках на тій же площі розміщується дві, а то й три кімнати і крихітна кухня.

Невисока купівельна спроможність чернігівців призводить до того, що продавці все частіше йдуть на поступки і не завищують ціни на нерухомість. Якщо на сайті OBYAVA. ua при пошуку квартири встановити фільтр і шукати пропозиції в діапазоні від 10 до 20 тисяч доларів, то система видасть вам більше 600 пропозицій серед яких - 3 і навіть 4-кімнатні (!) квартири.

) квартири

На ринок впливає комуналка

Ще одна тенденція - підвищення значущості фактора комунальних послуг. В останні роки плата за квартиру, електрику, вода, газ і тепло зростали шаленими темпами. Це позначилося на двох речах. По-перше, значно зросла вартість оренди. Цікаво, що в цьому випадку часто розвиток йде по анекдотичного сценарієм ( «Скільки коштує курка?» - «1000 доларів». - «Ви божевільний ?!» - «Ні, просто гроші потрібні»).

- Якщо раніше, скажімо, за квартиру господар просив 1000 гривень + комунальні, то тепер через зростання тарифів ставить ціну 1500 + всі ті ж комунальні, - зізнається Ігор Писанка. - Адже він пам'ятає, що і за своє житло повинен платити за новими розцінками.

До того ж люди звикли вважати в доларах і тепер відчувають, що їм чогось не вистачає. Прагнуть компенсувати це.

А по-друге, через величезні рахунків (в першу чергу на опалення) все частіше люди переїжджають з дуже великих квартир і будинків в більш скромне житло. Тому на ринку спостерігається перекіс: дефіцит 1-2-кімнатних квартир і надлишок 3-4-кімнатних. Відповідно реагують і ціни.

Де купувати квартиру? Найперспективніші за версією ріелторів райони Чернігова

1. Масани. В останні роки район бурхливо розвивається. Будуються нові будинки, дитсадок, є проект нової школи. Район небезпідставно називається молодіжним.

2. «ЗАЗ». Директор АН «Приват Ріелт» Інна Різуха бачить в ньому ту ж перспективу, що і у Масанов (в Масани, до речі, теж не всі вірили). Тут незабаром з'явиться житловий комплекс з семи 17-поверхівок з сучасною інфраструктурою.

3. вул. Бєлова / вул. Кільцева (район «Епіцентру»). Ситуація в чомусь схожа з «ЗАЗом». Плюсом є відсутність по сусідству великих підприємств і перспектива розширення мікрорайону з «містком» на протилежну сторону Кільцевій, де планується будівництво житлового комплексу з дитсадком.

До речі

Інфраструктурні фактори в Чернігові рідко впливають на коливання цін на ринку нерухомості. Теоретично проект будівництва дороги на Шерстянка мав би підняти престижність району та збільшити цінники на квартири. Однак поки що цього не сталося - від проекту до реалізації ще занадто далеко.

Цікава ситуація і з відкриттям ТЦ «Голлівуд». Завдяки йому в сусідніх будинках дещо підвищилася вартість оренди. Мабуть, за рахунок підвищеного попиту з боку продавців, що працюють в торговому центрі.

тенденція

Вільних майданчиків в центрі міста залишилося занадто мало, але ліквідність будинків в цій частині міста завжди була високою, а тому у забудовників один вихід - домовлятися з власниками старих приватних будинків, відселяти їх, зносити старе житло і будувати багатоповерхівки.

Процес уже пішов. Яскравий приклад - ріг вулиць Полуботка і Пушкіна, де по сусідству з Білим мостом і Стрижнем ось-ось стартує будівництво.

Продавцям передусім тяжко психологічно: свого часу купив за 30 тисяч доларів, а тепер продати за 17-18 тисяч ?
«Скільки коштує курка?
«Ви божевільний ?
Де купувати квартиру?
Продавцям передусім тяжко психологічно: свого часу купив за 30 тисяч доларів, а тепер продати за 17-18 тисяч ?
«Скільки коштує курка?
«Ви божевільний ?
Де купувати квартиру?
Продавцям передусім тяжко психологічно: свого часу купив за 30 тисяч доларів, а тепер продати за 17-18 тисяч ?
«Скільки коштує курка?