Строительство »

Британські кошенята - перші дні жізнікак правильно вибрати британського кошеня

БРИТАНСЬКІ КОТЯТА - від 0 до 4-х місяців

1 день життя - кошеня з'являється на світ абсолютно сліпим, але у нього дуже швидко з'являється почуття нюху і дотику, завдяки чому він швидко знаходить джерело живлення. Повзає - відразу після народження, здригаючись маленьким тільцем і натикаючись на братів і сестер. Добре розрізняє світло і тінь - здригається при появі нового яскравого джерела світла. Смішно фиркає! Нічого не бачачи і не чуючи, малюки мають розвиненим нюхом і дотиком - знаходять соски мами-кішки по запаху!
Кошенят зручно утримувати в картонній коробці, яку зверху обов'язково закриваю легким або теплим (в залежності від пори року і температури в кімнаті) покривалом. Тижнів зо два (до відкриття очей) кошенятам варто жити практично в повній темряві, та й після того, як очі відкрилися, не слід виносити кошенят на яскраве світло. Коробку слід розмістити в місці, де немає протягів.

Коробку слід розмістити в місці, де немає протягів

3 - 5 днів життя - кошеня починає чути! :) Обстоює своє право на сосок, відштовхуючись братів і сестер. Цікаво, що більшість кошенят смокчуть не всі соски поспіль, а вибирають якийсь один, захопивши його в рот, вони масажують передніми лапками молочну залозу, змушуючи її лактіровать рясніше. Рефлекс тремтіння в перші 6 днів відсутня, тому для підтримки необхідної температури тіла кошенята повністю залежать від материнського тепла.

6-14 днів - відкриваються очі, спочатку у першу народжену дитину, потім у інших, спочатку у вигляді щілинки, потім, через пару днів, цілком. Після 14 днів життя - починають рости молочні зуби, на 3-4 тижні - виростають ікла.
Щодня кожного кошеня до досягнення нею 2 тижнів ми зважуємо і стежимо за їх ростом. Всі дані записуються в окрему, спеціально для цього заведену, зошит.

Починаючи з 4 тижнів - кошеня починає ходити, але координація рухів ще не до кінця розвинена; швидко стає активним, грає, досліджує навколишній світ, кошеня здається незграбним. Поступово міміка і жести стають виразними: при наближенні чужинців крихітка злегка вигинає спину, приймаючи оборонну позу, притискає вуха до голови, припадає до землі, шерсть встає дибки, лунає тихе шипіння ... Дуже люблю цей період життя кошенят! Ось такі ось карапузи, тепленькі, м'які і смачно пахнуть молочком:

Якщо в посліді кошенят багато і мама не справляється, а також з огляду на, що у кошенят з'явилися зубки і кожне годування численного потомства викликає у кішки-мами хворобливі відчуття, на будь-якому етапі від народження можна почати підгодовування малюків. І наш помічник у цьому - замінник, по можливості близький за своїми властивостями до котячого молока, наприклад такий як - Royal Canin Babycat Milk. Заняття чесно скажу не швидка і вимагає великої уважності і любові. Соски, що входять в набір з молоком, на жаль, не підходять, і я рекомендую вигодовувати кошенят через шприц без голки, але тут треба бути обережним і не поранити ніжний ротик малюка. Важливо також щоб корм був теплий, чи не гарячий і не холодний. У невеликих ємностях харчування швидко остигає, так що краще під час годування тримати молочну суміш у великій ємності з потрібною температурою (тобто в водяній бані). Корисно знати, що це молоко можна давати також і годує кішці.
Ось так було у нас з послідом на «А», на 3-му тижні життя малюків, Греченька втомилася і я їй допомагала відновитися: 1 день годування я повністю взяла на себе, а потім ми встановили чергування і годували по-черзі:

з 4 тижнів життя кошенят починають підгодовувати «дорослої» їжею, це особливий час для кошеняти. Треба привчити його їсти і пити зовсім по-іншому, ніж він звик. Два рази на день: вранці і ввечері малюки отримують кожен свою порцію паштету і в вольєр ставиться сухий корм - кошенята спочатку намагаються його «закопувати», потім поступово звикають до запаху і з задоволенням його тріскають. При цьому, зовсім не відмовляючись від послуг улюбленої матусі.

45 днів життя - британский котенок набуває красиву форму тіла, має хорошу координацію рухів і вже потребує просторі для ігор. Вольєр розширюється, додається когтеточка і поступово, поетапно, лімітовано і виключно під пильною увагою людини - відкривається доступ з ігрового будиночка. Всі ці меря з безпеки пов'язані з ким, що нетямущий ще кошенята легко підіймаються вгору, а от спускатися їх треба вчити, щоб не розтягнули зв'язки.

І ось в 1,5 місяця проводиться перший «вихід у світ» - актіровкі посліду, коли визначається якість кожного малюка, виявляються очевидні дефекти, визначається потенційний клас кошеня. У нашому розпліднику актіровкі здійснює суддя міжнародної категорії, кандидат біологічних наук і чудова людина Інна Володимирівна Шустрова, тому кожна актіровкі - як міні-виставка: і вибір бест оф бест і порівняння, захід проходить весело і дуже цікаво, за що Інні Володимирівні величезне спасибі! На підставі акта актіровкі і реєстрації посліду, кошеняті видається метрика з індивідуальні номером .

З цього моменту маленький крихітка кошеня стає повноправною котячої особистістю - кошеням породи британська короткошерста - і має в якості документа не тільки вуса і хвіст!

Приблизно з 1,5 місяців утримати молоді зростаючі організми вже стає неможливо, вони легко перестрибують вольєр, висотою в 1,2 метра. А наше завдання - підготувати кімнати до набігу дуже цікавих малюків: заткнути всі дірки, прибрати вази, статуетки та все, що може завдати шкоди малюкам. Все, вольєр прибраний і кошенятам віддається вся кімната! Ось тут радості !!!

кілька фото британських кошенят з наших буднів:

кілька фото британських кошенят з наших буднів:

Зростайте здоровими і життєрадісними, малюки !!!