Строительство »

Скільки коштує допомога ріелторів

  1. Відео до тексту

Процес оренди, купівлі або продажу житла досить складний, що вимагає певних знань, уважності і умінні знайти грамотний підхід до людей. Питанням пошуку клієнтів можна займатися самостійно при наявності достатньої кількості часу, інформації і нервів. В іншому випадку краще довірити цю процедуру спеціально навченим людям - ріелторам. Однак потрібно розуміти, що за послуги такого людини доведеться платити, і часом досить пристойну суму, яка залежить від типу угоди.

Яка комісія ріелтора при оренді?

Оренда квартири - процес досить делікатне, проте він менш відповідальний, ніж придбання житла. Спочатку необхідно розібратися від чого залежить комісія ріелтора при оренді нерухомості. Тут все залежить від терміну оренди, а також часу, протягом якого клієнт в змозі чекати відповідного варіанту. У разі короткочасного знімання житла (добу) ріелтор бере 30-50% від вартості добової оренди. А ось бажання клієнта зняти житло на кілька місяців, може принести набагато більший прибуток. Однак і попрацювати йому доведеться багато і плідно. По-перше, необхідно знайти варіант, який буде влаштовувати як майбутніх мешканців, так і господарів квартири. Останні висувають набагато більше вимог: громадянство, прописка, відсутність домашніх тварин, дітей, стать і сімейний стан орендарів. Якщо обидві сторони будуть задоволені представленим варіантом, комісія ріелтора при оренді складе половину або повну вартість місячної оплати. Сумлінні ріелтори, які дорожать своєю репутацією, беруть гроші тільки після підписання договору оренди та передачі ключів новим квартиронаймачам.

Комісія ріелтора при купівлі квартири

Угода купівлі / продажу коштує набагато дорожче, зважаючи на складність самого процесу і високої відповідальності за її правильність. Ріелтор зобов'язаний не тільки знайти підходящу за всіма критеріями квартиру, але і допомогти з оформленням всіх необхідних документів. На це може піти досить багато часу, сил і, відповідно, коштів. Комісія ріелтора при купівлі квартири може вважатися по-різному: фіксована сума або відсоток від ринкової вартості житла. Це питання слід обговорити заздалегідь і прописати його в договорі на співпрацю, який укладається між ріелтором і клієнтом. Це допоможе убезпечити обидві сторони від шахрайського поведінки. У разі відсотків, то тут все залежить від розташування нерухомості. Наприклад, послуги пошуку апартаментів за містом обійдеться приблизно в 10 відсотків від вартості. А ось комісія ріелтора при купівлі квартири в межах міста складе від 3 до 5%.

В яке агентство звернутися?

Перш за все, необхідно вивчити рейтинг, репутацію і розцінки агентств нерухомості Вашого міста. Краще звернутися за допомогою в відому компанію, яка вже кілька років успішно працює на ринку нерухомості. По-перше, знижується ризик бути обманутим. По-друге, такі компанії мають свою базу клієнтів, що допоможе скоротити час на пошуки відповідного варіанту. Ну і, нарешті, відома компанія має своїх грамотних юристів, або знає кого з них краще довірити оформлення угоди оренди або купівлі / продажу. Адже саме оформлення документів може містити масу підводних каменів, що в наслідок може вилитися в проблеми з власністю.

Робота з приватним ріелтором

Останнім часом збільшилася кількість приватних ріелторів. Вони беруть комісію меншу, ніж запитує агентство нерухомості. Однак тут можна працювати тільки з перевіреними людьми, які можуть гарантувати чесність і юридичну підтримку угоди. Хочете стати ріелтором - пройдіть курси підготовки ріелторів нашому сайті.

Відео до тексту

Залишити свій коментар

Яка комісія ріелтора при оренді?
В яке агентство звернутися?