Строительство »

Чи варто брати кредит на побутову техніку?

  1. Як брати кредит на побутову техніку правильно

Гуляючи по безкрайніх просторах сучасних супермаркетів або магазинів побутової техніки, багато хто з нас мріють про новий телевізорі, пральній машині, холодильнику або мікрохвильовій плиті. Однак, заглянувши в гаманець, ми змушені відкласти мрії в довгий ящик, адже повної суми для покупки обраного товару у нас немає. І в цей момент ми починаємо замислюватися про те, а чи не взяти нам його в кредит? До того ж, яскраві і барвисті рекламні гасла від банків ще більше підштовхують нас до цього кроку. Так чи варто брати кредит на побутову техніку чи ні? Давайте розбиратися разом.

Для початку пропонуємо розібратися в тому, хто і що виграє від кредитування побутової техніки. В даному питанні беруть участь 3 сторони: магазин, банк і покупець. Перша сторона пропонує товар, друга дає в борг необхідну суму для його покупки, а третя - безпосередньо купує. Хто ж і що виграє і програє в даному питанні?

Почнемо з магазину. Його головна вигода полягає в збільшенні обсягів продажів. Не секрет, що згідно зі статистикою, левову частку сучасних покупок побутової техніки українці скоюють саме в кредит. Продавцеві не важливо, хто заплатить гроші за товар: ви або банк. Він, в будь-якому випадку, отримує всю суму відразу, а значить, навіть коли ви берете кредит, для магазину це рівноцінно звичайній купівлі. По суті, магазин - це єдина сторона, для якої подібна форма співпраці не несе ніяких негативних моментів і є вигідною.

Друга сторона - це банк. Саме він оплачує за вас вашу покупку за допомогою позики певної суми грошових коштів. Природно, за свої послуги, він нараховує певний відсоток, який і є його головним плюсом в даному питанні. Що ж стосується мінусів, то основний недолік такої форми співпраці для банку - це ризики, пов'язані з неповерненням позикових коштів. Однак, тут необхідно відзначити той факт, що практично всі сучасні банки, що видають кредити на побутову техніки, налагодили цей процес настільки добре, що практично не мають з ним проблем. Ретельне вивчення даних про позичальника, можливість перегляду його кредитної історії при співпраці з іншими фінансовими установами, а також включення всіх можливих ризиків в вартість позики - все це робить кредитування вигідним для банку. При цьому, сьогодні практикується видача споживчих кредитів без довідки про доходи, що істотно спрощує процес оформлення документів.

Ну і, нарешті, третя сторона - це, власне кажучи, потенційний покупець. Головним плюсом придбання побутової техніки в кредит є можливість відразу ж купити її і почати нею користуватися, а заплатити потім. Насправді, це дуже зручно, адже вам не доведеться чекати і збирати гроші кілька років, а відразу ж придбати потрібний товар.

Що ж стосується недоліків, то основним мінусом для покупця є переплата. Хто б вам що не говорив про розстрочки і нульових відсотках кредитування, запам'ятайте одне золоте правило: товар, куплений в кредит, завжди коштує дорожче, ніж той, який ви купили за готівку. Інше питання в тому, наскільки ця різниця буде відчутною і чи готові ви пожертвувати певною сумою грошей за можливість купити побутову техніку прямо зараз.

Як брати кредит на побутову техніку правильно

Якщо ви вже твердо для себе вирішили брати техніку в кредит, ось кілька простих рекомендацій, які допоможуть вам зробити це правильно.

По-перше, слід дуже чітко і уважно вивчити всі умови, які пропонує вам банк при покупці конкретно обраного товару. У цьому питанні запам'ятайте важливе правило - безвідсоткових кредитів не буває. Це очевидно, адже в іншому випадку, банку просто не вигідно було б давати вам гроші в борг. Навіть якщо в рекламному буклеті красується яскрава цифра 0% - переплатити вам все одно доведеться. Зазвичай, комісія банку вже заздалегідь вкладена в загальну ціну товару.

По-друге, уважно і, бажано, не один раз, прочитайте договір. Тут краще здатися недовірливим і допитливим, ніж потім зобов'язати себе на великі переплати. Якщо вам щось незрозуміло - не бійтеся уточнювати у кредитного консультанта всі питання. Особливу увагу зверніть на суму щомісячного платежу - якою вона буде і протягом якого терміну її потрібно буде вносити. Також не пропускайте тексти і виноски, які написані дрібним шрифтом або винесені за поля договору.

Пам'ятайте, що підписавши договір, ви, тим самим, погоджуєтеся з усіма умовами, які в ньому обумовлені. Тому, перш ніж поставити свій підпис, ще раз все переглянете і зважте.

Бажаємо, щоб купуючи побутову техніку в кредит, ви не відчували проблем!

І в цей момент ми починаємо замислюватися про те, а чи не взяти нам його в кредит?
Так чи варто брати кредит на побутову техніку чи ні?
Хто ж і що виграє і програє в даному питанні?