Строительство »

Чи варто брати іпотеку в 2018 році: думка експертів, поради

 1. Актуальність іпотечного кредитування в Росії
 2. Оренда як альтернатива іпотечному кредитуванню
 3. Особливості іпотечного кредиту: плюси і мінуси
 4. Іпотека сьогодні і завтра: чого очікувати?
 5. Поради: що ще потрібно врахувати?

Думка експертів з питання, чи варто брати іпотеку в 2018 році, представлене в статті, допоможе всім, хто сумнівається прийняти для себе правильне рішення і не потрапити в фінансову пастку.

Актуальність іпотечного кредитування в Росії

Росіяни давно перестали боятися брати гроші в кредит Росіяни давно перестали боятися брати гроші в кредит. Для багатьох цей варіант і зовсім є єдиною можливістю забезпечити себе всім необхідним. Якщо врахувати, що вартість власного житла в десятки, а то і сотні разів вище щомісячної зарплати, можна сміливо сказати, що збирати людині на своє житло доведеться дуже довго. Можна зробити й інакше - оформити іпотеку, отримати своє житло і виплачувати банку позикові кошти з відсотками.

Якраз для росіян іпотека дуже актуальна, тоді як на заході, особливо в Європі, люди відмовляються не тільки від таких форм кредитування, але і від ідеї придбати власне житло в принципі. Пояснюється це дуже високими цінами на нерухомість, тоді як жити в орендованій квартирі куди вигідніше.

Оренда як альтернатива іпотечному кредитуванню

Багато росіян мріють про власному житлі і ставлять це питання в центр своїх бажань і мрій. Але так чи вигідно це насправді? Не завжди однозначно можна відповісти, що буде вигідніше, іпотека або оренда. Звичайно, адже кожен випадок індивідуальний і розглядати його потрібно в приватному порядку.

Головним плюсом іпотеки є те, що відразу після оформлення угоди людина отримує квартиру або іншу житлову нерухомість у власність. Він отримує місцеву прописку, що спрощує пошуки роботи, користування соціальними послугами. Оренда ж дає лише право проживати на території власника певний період часу. І то, по якихось своїх обставин господар може виселити мешканця.

Є позитивні моменти і у оренди. До найбільш істотних особливостей можна віднести наступні:

 1. відсутність необхідності мати на руках велику суму;
 2. можливість орендувати житло в будь-якому районі з потрібним рівнем зручностей;
 3. розмір орендної плати нижче, ніж платіж по іпотеці;
 4. орендарю не потрібно робити ремонт і обставляти квартиру в більшості випадків, обслуговування приміщення також лежить на плечах орендаря;
 5. можливість швидко поміняти своє місце проживання або знайти більш бюджетний варіант.

З усього сказаного можна зробити висновок, що оренда більш доступна для росіян. Якщо ж людина хоче обзавестися своїм житлом, то він повинен вирішити, збирати гроші або взяти їх в борг у банку вже зараз.

Особливості іпотечного кредиту: плюси і мінуси

Для оцінки іпотеки варто зважити всі за і проти. Такий спосіб обзавестися власним житлом має такі переваги:

 • можливість стати власником житла, маючи на руках не всю суму (розмір початкового внеску в банках варіюється від 10 до 50%, а в разі наявності соціальних пільг він може бути відсутнім зовсім);
 • можливість проживання в квартирі відразу після покупки (якщо вона вже готова до використання);
 • короткі терміни (повний цикл оформлення іпотеки, як правило, займає кілька місяців);
 • можливість отримання податкового вирахування (Людина по закінченні звітного року отримує повернення грошей, утриманих в якості ПДФО із заробітної плати);
 • можливість отримання соціальних пільг (держава бере на себе частину зобов'язань позичальника).

Але є у іпотечного кредитування і свої мінуси, які потрібно врахувати ще до моменту звернення в банк:

 • тривалий термін кредитування;
 • великий розмір переплати (чим довше строк, тим вище переплата);
 • наявність додаткових витрат (страхування майна та життя, оцінка житла);
 • додаткові комісії (таке практикують не всі банки, тому уточнювати інформацію варто заздалегідь у свого кредитного фахівця);
 • обмеження дій з житлом до моменту погашення іпотеки (так як квартира виступає в ролі застави, то її не можна буде продати, зробити обмін або заповідати, зробити щось ще без попереднього узгодження цього питання з банком);
 • складності в отриманні (далеко не кожній людині банки готові дати іпотеку - наявність прописки, певного стажу роботи і офіційного працевлаштування не завжди єдині вимоги до позичальника).

Звичайно, у конкретно взятого пропозиції можуть бути свої особливості, тому проаналізувати можливу ситуацію потрібно заздалегідь, детально вивчивши умови іпотеки конкретного банку.

Іпотека сьогодні і завтра: чого очікувати?

Після важкої кризи в 2015 році процентні ставки у всіх банків почали стрімко зростати. Людям видавали іпотеку під 12 - 17% річних, а іноді і вище. Але в 2016 році ситуація на фінансовому ринку почала стабілізуватися. На поточний момент можна з легкістю знайти пропозицію по іпотеці зі ставкою 7 - 10%, тоді як під колишні 15 - 17% видають звичайні споживчі кредити без забезпечення.

Падіння процентних ставок по кредитах пов'язано зі зниженням рівня інфляції. Причому самі банки допомагають Центробанку стабілізувати ситуацію. Саме тому 2017 і 2018 року є найбільш вдалими для оформлення іпотеки.

Є і ще один важливий фактор, який дозволяє людям зробити вибір на користь іпотеки. Вартість квартир неухильно падає. Так, в Москві цей показник знизився більш ніж на чверть. Схожа ситуація спостерігається і в регіонах. Пояснюється все це декількома причинами:

 • зниження купівельної спроможності населення;
 • зростання інфляції і відсутність зростання заробітних плат;
 • перенасичення ринку пропозиціями (по всій країні ведеться будівництво багатоквартирних будинків);
 • співробітництво будівельних компаній з найбільшими російськими банками).

Все це дає людям, які мають можливість виплачувати кредит, ще більшу вигоду. Саме тому варто задуматися про оформлення іпотеки громадянам, які мають стабільний дохід і запас фінансових коштів, необхідних для внесення першого внеску.

Поради: що ще потрібно врахувати?

Експерти фінансової сфери, оцінюючи ситуацію на іпотечному ринку, дають громадянам наступні поради:

 1. При відсутності можливості виплачувати кредит не варто забиратися в ще більшу боргову яму . Краще трохи почекати, назбирати грошей і знайти більш високооплачувана робота , І тільки потім йти в банк.
 2. Якщо у сім'ї є пільги (материнський капітал, статус молодої сім'ї, допомогу військовим, підтримка малозабезпечених сімей), то обов'язково їх потрібно використовувати для зниження кредитного тягаря. Тоді і рівень переплати виявиться ще менше.
 3. Не варто брати кредит прямо зараз, так як на початку 2018 року ціни на житло цілком можуть виявитися ще нижче. Найбільш вдалий час для здійснення угоди - початок наступного року.
 4. Варто спробувати оформити кредит в надійному банку, який пропонує невисокий відсоток. Для цього доведеться зібрати значний пакет паперів. Чим платоспроможності клієнта, тим вигідніше для нього будуть умови і тим більшу суму він зможе отримати на покупку квартири.
 5. Вкрай не рекомендується брати гроші в борг в іноземній валюті. Краще оформляти кредит в рублях, так як саме ними видається і зарплата.

Головне, не забувати, що банк зажадає виплати кредиту. І якщо людина не впевнена, що зможе виконувати зобов'язання, то йому варто почекати з іпотекою.

Поради: що ще потрібно врахувати?
Але так чи вигідно це насправді?
Іпотека сьогодні і завтра: чого очікувати?
Поради: що ще потрібно врахувати?