Строительство »

Новий напрямок: в Боткінській лікарні почали робити операції з трансплантації органів і тканин

З червня в міській клінічній лікарні імені С.П. Боткіна впроваджено новий напрямок медичної діяльності - трансплантація органів і тканин. Це друге лікувальний заклад Департаменту охорони здоров'я міста Москви, яке виконує подібні операції. Раніше трансплантація була доступна тільки в одній клініці - НДІ імені Н.В. Скліфосовського.

Лікарі Боткінської лікарні виконують трансплантацію кісткового мозку і рогівки, а в червні успішно провели першу пересадку нирки - пацієнтка вже виписана з клініки. Найближчим часом планується виконати першу трансплантацію печінки.

Відкриття в Боткінській лікарні такого важливого напрямку, як трансплантологія, стало можливим завдяки багатопрофільністю клініки, великому досвіду та високої кваліфікації лікарів.

Операції з пересадки донорських органів вже багато років успішно виконують в ФГБУ «Національний медичний дослідний центр трансплантології і штучних органів імені академіка В.І. Шумакова », який знаходиться в Москві. Однак у федеральному центрі оперують не тільки москвичів, але і жителів інших міст Росії. А можливості Боткінської лікарні і НДІ імені Скліфосовського спрямовані на лікування жителів столиці.

У Москві існує єдиний лист очікування донорських органів, всі операції з пересадки органів і тканин проводяться тільки на безкоштовній основі.

«Термін очікування пересадки донорського органу в Москві в середньому становить два роки. Це набагато швидше, ніж в більшості країн світу. Наприклад, в Німеччині люди чекають близько п'яти років. Головний критерій черговості - сумісність донорського органу і організму реципієнта. Старт трансплантації в найбільшій міській лікарні - Боткінської - дозволить скоротити час очікування операції для жителів міста Москви і зробить поки ще рідкісний вид допомоги більш доступним », - зазначив Олексій Шабунін, головний лікар лікарні імені С.П. Боткіна Департаменту охорони здоров'я Москви.

Столичні стаціонари розширюють спектр медичних послуг, а їх лікарі постійно розробляють і впроваджують в практику унікальні методи діагностики і лікування. Так, лікарі Боткінської лікарні успішно застосовують інноваційну технологію вирощування печінки, яка дозволяє надавати допомогу хворим з важкими стадіями раку.

У рік лікарі Боткінської лікарні проводять більше 67 тисяч операцій різного профілю, близько семи відсотків з них - високотехнологічні. У більшості випадків це малоінвазивні, ендоскопічні втручання і операції під контролем ультразвукового, рентген-обладнання та КТ-навігації. А з 2013 року виконуються роботичних операції на хірургічної системі «Да Вінчі» .

У НДІ швидкої допомоги імені Н.В. Скліфосовського місяць тому пройшла перша в Росії і Європі операція на мозку за участю робота, завдяки якій лікарі змогли малотравматичним способом отримати зразок пухлини для постановки точного діагнозу і призначення лікування пацієнтові.

А доктора лікарні імені В.В Вересаєва винайшли технологію резонансної електростимуляції шлунково-кишкового тракту. Вона дозволяє швидко відновити моторику кишечника, не вдаючись до оперативного втручання.

У Першій градской лікарні працює центр, обладнаний сучасними комп'ютерними і магнітно-резонансними томографами. Він дозволяє проводити унікальні дослідження пацієнтам з ішемічною хворобою серця - МРТ серця і МР-перфузію міокарда.