Строительство »

Житомир.info | Борислав Розенблат: В Житомирі «Фаворит» побудує новий 9-поверховий будинок за 1,5 року, квартири вже продаються

В кінці листопада в Житомирі компанія «Фаворит» здала в експлуатацію два 5-поверхові будинки на 112 квартир по ул.Бородія, а в березні починає будівництво нового 9-поверхового будинку. Голова правління АТЗТ «Фаворит» Борислав Розенблат розповів про вартість квартир, терміни будівництва будинку і умови кредитування.

- Коли починаєте будівництво нового будинку?

- Ми вже почали його проектувати, закінчуємо геологорозвідку. Це буде 9-поверховий будинок з ліфтами, трохи іншої конструкції, в ньому буде більше 2-кімнатних квартир і абсолютно інше планування.

- Зробити більше 2-кімнатних квартир - це висновки з ситуації з продажами в новобудові?

- Так, ми зіткнулися з нестачею саме двокімнатних квартир, крім того при будівництві нового будинку будемо враховувати як поводиться 5-поверховий в зимовий період, як буде під час відлиги навесні, коли буде багато опадів. Ми вже бачимо деякі дрібні недоробки і їх усуваємо.

- Чого точно не буде в новому будинку з того, що є в побудованому?

- однозначно не буде лоджій, тому що люди почали просто вибивати стіни і розширювати квартири, а лоджії у нас не передбачені були під утеплення та ми зараз в спішному порядку утеплюємо фасадну сторону будинку там, де люди повибивали стіни лоджій.

- Але балкони залишаться і будуть не заскленими?

- Так, балкони залишаться заскленими. Ми хочемо, щоб на балконах росли квіти і було красиво, щоб людина могла просто вийти подихати свіжим повітрям, тим більше що будинок у нас знаходитися не в промисловій зоні. Ще в новому будинку ми обов'язково передбачимо спеціальні ніші для кондиціонерів.

- При будівництві першого будинку ви не залучали гроші покупців на етапі початку будівництва. З новим будинком буде також?

- Не зовсім. Перший будинок обійшовся нам у 41 мільйон гривень, у нас було 33 мільйони, на етапі будівництва ми продали квартир на 12 мільйонів. Прибуток з нового будинку пішла на початок будівництва 9-поверхівки. За вартістю будинку будуть приблизно однакові, тому що в новому будинку буде всього три під'їзди, але більше поверхів і вже не буде витрат на комунікації: газ, вода, каналізація вже підведені. Сьогодні ми зробили акцію для 10 перший покупців - ціна за квадратний метр 6 тисяч гривень, але гроші потрібно внести всі відразу. Уже три квартири по цій акції купили, залишилося ще 7.

- На сайті компанії «Фаворит» є інформація про те, що квартири в новому будинку будуть дешевше

- Так, але не набагато. Пам'ятайте, коли ми починали будувати перші будинки, я говорив, що наша ціна - 7 тис.грн. за 1 кв.м, а коли закінчували ціна вже була 8,1 тис.грн. У цьому будинку буде те ж саме, тільки ми починаємо з ціни 6,5 тис.грн., А в побудованому будинку квартири будуть також коштувати 8,1 тис.грн. З кожним місяцем як буде рости будинок, так буде рости і ціна квадратного метра.

- Чому ви сьогодні встановлюєте свідомо занижену ціну?

- Ми хочемо привернути людей. Можна побудувати будинок і потім довго його заселяти, а я хочу, щоб до кінця будівництва будинок був заселений хоча б на 50%, як вийшло з першими будинками. Там вже живуть сім'ї і не чекають, коли інші мешканці вселятся, підключать газ, воду. Сьогодні реально там живе три сім'ї, а інші ще роблять ремонти, але будинок уже житлової, в ньому тепло і відчувається життя. І дуже приємно, що мене запрошують на новосілля.

- Як швидко плануєте побудувати наступний будинок?

- У березні ми починаємо і в другому, максимум на початку третього кварталу 2014 року - здача. Побудуємо за рік, немає сенсу розтягувати «задоволення». На початок зими цього року ми почнемо робити внутрішні оздоблювальні роботи - електрику, сантехніку, тобто за 6-7 місяців зробимо каркасно-монолітні роботи. Тому люди, які куплять у нас квартири і захочуть зробити їх за своїм проектом, не чекатимуть, а отримають бажану квартиру до моменту здачі будинку в експлуатацію. У новому будинку буде 8 житлових поверхів, а на першому поверсі у нас вже сьогодні є заявки на приватну поліклініку сімейного лікаря, невеликий фітнес-клуб і центр дитячої творчості.

- У новому будинку будете продавати квартири за державною програмою «Доступне житло»?

- У 5-поверховому будинку у нас купили 11 квартир за цією програмою і сьогодні ми вже подали заявку на участь нового будинку в програмі «Доступне житло».

- Чи буде для покупців діяти програма кредитування від фірми «Фаворит»?

- У нас діє програма поетапного інвестування: купуючи квартиру за 6,5 тис.грн. потрібно внести відразу 30% від загальної вартості, решта суми розбивається на щомісячні платежі до моменту здачі будинку в експлуатацію. Але є й індивідуальні умови кредитування: якщо людина хоче купити квартиру, а йому не вистачає 5-10 тис. Доларів, то ми можемо розстрочити цей платіж, я особисто розглядаю кожен таке питання і приймаю рішення.

- Яка сума першого платежу, наприклад, за 2-кімнатну квартиру?

- Метраж середньої двокімнатної квартири 60 кв.м, тобто людині потрібно відразу внести 100 тисяч гривень. Сьогодні квартира в «хрущовці» коштує 25-28 тисяч доларів, там треба робити ремонт, в таких будинках завжди холодно, 500 гривень щомісяця за комунальні послуги. Ми хочемо переконати людей купувати житло на первинному ринку. Це не тільки наша програма, а програма розвитку нашого міста. Ми будуємо будинки, вкладаємо гроші в будівництво, платимо податки. Новий будинок - це робота для житомирського силікатного заводу, «Обербетон» та інших підприємств.

- Були випадки, коли люди просили повернути гроші, внесені за квартиру?

- Так, були чотири таких квартири в уже зданому будинку, ми повернули людям гроші. Одна з наших завдань - показати людям, що у бізнесу може бути «людське» обличчя. За 20 років новітньої історії України найстрашніше, що ми втратили - це довіра людей, люди у всьому розчаровані, нікому не вірять.

- Все енергозберігаючі технології будуть застосовуватися і при будівництві 9-поверхового будинку?

- Обов'язково. Це наш фірмовий знак - утеплений фасад, індивідуальне опалення, «теплий» підлогу. До речі, я можу показати квитанцію за комунальні послуги - мешканці за всю «комуналку» платять стільки, скільки у людей стоїть тільки опалення в зимовий період. Сьогодні у нас все комунальні послуги на однокімнатну квартиру обходяться в межах 300 гривень на місяць - газ, вода, електроенергія, а влітку буде ще менше.

- Який ЖЕК обслуговує ваші будинки?

- У нас свій, приватний ЖЕК, ми самі обслуговуємо свої будинки, є свої енергетики, електрики, сантехніки, своя техніка, свої прибиральниці. І навіть є своя стоянка на 125 машин: вона до лютого була безкоштовною для всіх, а з 1 лютого вартість 4 гривні на добу. Після здачі другого будинок автостоянку плануємо розширити. Навесні, коли відгородимо місце майбутнього будівництва, почнемо між будинками робити дитячий майданчик, майданчик для вигулу собак, спортмайданчик.

- У новому будинку будуть ліфтові картки?

- Карток не буде, я гарантую. І ліфти у нас будуть хороші, німецькі «Отіс», в них картки не передбачені.

- У вас ріелтери купують квартири?

- Три або чотири квартири купили. Я недавно подзвонив в усі ріелтерські агентства і запросив їх до співпраці з продажу квартир в новому будинку. Я готовий платити ріелторам відсоток за людей, яких вони приведуть до нас і які куплять квартири за нашою ціною.

- Скільки буде квартир в новому 9-поверховому будинку?

- Буде 168 квартир: 40% - двокімнатних (загальна площа 55-60 кв.м.), 40% - однокімнатних (35-38 кв.м.) і 20% - трикімнатних (72-78 кв.м.). Кухні будуть по 10 кв.м, кімнати - по 19-20 кв.м. Зараз в компанії «Фаворит» є власне проектне бюро і дизайнерський відділ, людина може отримати весь комплекс будівельних, ремонтних та дизайнерських послуг прямо у нас. Але квартира з ремонтом «під ключ» коштуватиме дорожче.

- У побудованому будинку 1 кв.м коштує 8,1 тисяч гривень, кажуть що це «київські» ціни

- Це не правда. Я недавно зробив такий експеримент: їхав по Києву і бачив білборди з цінами - квартири від 6,5 тис.грн., Квартири від 4,7 тис.грн. Починаю дзвонити за вказаними телефонами, виявляється, що квартири від 6,5 тис.грн. - це якась небувала акція, будинок буде зданий в 2015 році, гроші треба внести сьогодні, а краще - вчора, і ніяких гарантій. А якщо ви хочете купити квартиру в будинку, який здається зараз, то це буде 10-11 тис. Грн. за квадратний метр, але без внутрішньої обробки, без комунікацій, просто голі стіни, стелі, входи в каналізацію і все.

- Яка реальна вартість квадратного метра нового житла в Києві?

- Мій партнер в Києві будує будинки, квартир дешевше ніж 13-14 тис.грн. за квадратний метр немає. І за якістю обробки я в Києві мало бачив таких будинків, які робить «Фаворит». Якби наш будинок перенести до Києва, то квартири б в ньому коштували по 2,5 тисячі доларів за квадратний метр.

Житомир.info

Коли починаєте будівництво нового будинку?
Зробити більше 2-кімнатних квартир - це висновки з ситуації з продажами в новобудові?
Чого точно не буде в новому будинку з того, що є в побудованому?
Але балкони залишаться і будуть не заскленими?
З новим будинком буде також?
Чому ви сьогодні встановлюєте свідомо занижену ціну?
Як швидко плануєте побудувати наступний будинок?
У новому будинку будете продавати квартири за державною програмою «Доступне житло»?
Чи буде для покупців діяти програма кредитування від фірми «Фаворит»?
Яка сума першого платежу, наприклад, за 2-кімнатну квартиру?