Строительство »

NEWSru.com :: Росіяни незадоволені, що за українських біженців "душу рвуть" і переживають більше, ніж за своїх громадян, визнав ростовський віце-губернатор

Зростає невдоволення жителів ситуацією з українськими біженцями, зокрема, в Ростовській області, тут вона "стала критичною". Про це заявив віце-губернатор Ростовської області Сергій Бондарєв
Ситуація з біженцями з України в багатьох російських областях залишається напруженою, а до осені загрожує стати ще гірше: людей потрібно буде переселяти з навчальних закладів і тимчасових наметових таборів, але куди їх селити, поки незрозуміло
За словами Сергія Бондарєва, громадяни засмучені тим, що увагу влади звернуто більшою мірою на вимушених мігрантів, а не на корінних жителів регіону

Ситуація з біженцями з України в багатьох російських областях залишається напруженою, а до осені загрожує стати ще гірше: людей потрібно буде переселяти з навчальних закладів і тимчасових наметових таборів, але куди їх селити, поки незрозуміло. Можливий спосіб вирішення проблеми - потіснити студентів і виділити вимушеним переселенцям кімнати в гуртожитках. Однак цей компромісний варіант може багато кого не влаштувати, оскільки деякі біженці розраховують, що в Росії їм безкоштовно дадуть хороше житло і гуманітарну допомогу, щоб можна було не працювати, а місцеві жителі незадоволені тим, що величезні суми з бюджету йдуть на українців, тоді як і у своїх громадян вистачає проблем.

Зростає невдоволення жителів ситуацією з українськими біженцями, зокрема, в Ростовській області - тут вона "стала критичною". Про це заявив віце-губернатор регіону Сергій Бондарєв на засіданні Ради з прав людини при президенті РФ. За його словами, громадяни засмучені тим, що увагу влади звернуто більшою мірою на вимушених мігрантів, а не на корінних жителів регіону. "Що ви з біженцями носитеся? За наших дітей так не переживаєте, а за них прямо душу рвете", - навів віце-губернатор слова обурених ростовчан (цитата по газеті "Комерсант" ).

Він зазначив, що і біженці, на яких витрачається величезна кількість зусиль і фінансування (російський уряд виділив для них майже 5 млрд рублів), також не завжди залишаються задоволені діями російської влади. "Між собою сваряться, зростає невдоволення умовами життя", - уточнив віце-губернатор. Бондарєв розповів, що в одній з районних адміністрацій біженці влаштували демонстрацію з вимогою "дати їм житло і все, що обіцяли". Він висловив упевненість, що біженців розохочують провокатори, які нібито працюють в таборах і "каламутять народ".

На думку члена РПЛ Андрія Бабушкіна, причина таких мітингів зовсім не в провокаторів, а в невизначеності положення біженців, до сих пір живуть в школах, які слід звільнити до вересня, і в наметових таборах, де в найближчі дні вже не можна буде залишатися. Проблеми положення біженців розглядалися на спеціальному засіданні ради, в якому, згідно з даними сайту , Брали участь представники ФМС, МЗС, депутати Державної думи, члени Ради Федерації і експерти. Добірку статей призводить сайт "Заголовки" .

Правозахисники стурбовані житловими проблемами: треба знайти для переселенців тепле житло до осені

Історії про життя українців в Росії - найрізноманітніші. ЗМІ відзначають, що деяким біженцям доводиться самостійно знімати квартири, витрачаючи на це останні гроші, і вони обурюються, ображаючись на те, що їх "не чекали". Інші переселенці розповідають, що з усіх сил намагаються знайти роботу, щоб прогодувати сім'ю, і щиро вдячні волонтерам, які готові їх дати притулок. У той же час деякі росіяни, які надали свою житлоплощу біженцям, нарікають, що самі наче опинилися у себе в гостях, а дехто ділиться підозрами, що українці хотіли відібрати житло у господарів (історії призводить "Московський комсомолець" ).

У числі біженців є ті, хто розмістився у родичів або просто у небайдужих росіян, але є й ті, хто до сих пір тулиться в наметових таборах. В РПЛ днями наголосили, що проблеми з житлом для біженців треба вирішити, запропонувавши автоматично видавати приїжджим дозвіл на роботу і посвідку на проживання, а росіянам, що притулив переселенців, оплачувати перебування гостей. Як відреагувала влада на цю пропозицію, не повідомляється. Відзначимо, що днями Федеральна міграційна служба Росії запропонувала до 1 вересня закрити всі пункти тимчасового розміщення біженців у прикордонних і столичних регіонах (Крим, Севастополь, Білгородська, Брянська, Воронезька, Курська, Ростовська, Ленінградська і Московська області, Москва і Санкт-Петербург). Де розмістяться їхні мешканці, поки незрозуміло.

В Іванівській області в одному з корекційних дитячих будинків, звідки виселили дітей, сумніваються, що біженців вдасться переселити до початку навчального року. Про це заявила директор школи-інтернату Олена Кузнєцова виданню "Співрозмовник" . Причому, за словами чиновників, сироти в ці інтернати вже не повернуться, а установи підлягають оптимізації; хоча раніше повідомлялося, що переїзд для живуть там "особливих" дітей небажаний.

Віце-губернатор Ростовської області Бондарєв заявив, що влада підготувала місця, які дозволять переселити чотири тисячі українців з місць тимчасового перебування в обладнані житлові приміщення (між тим всього в області перебуває понад 50 тисяч вимушених мігрантів). А ось в Примор'ї українських біженців поселили в пункті тимчасового перебування в гуртожитку Далекосхідного федерального університету, пише "Независимая газета" . Тепер студентам доведеться потіснитися: один з поверхів восьмого гуртожитку ДВФУ практично повністю населений біженцями з України, повідомляє університетська газета "Острів" .

Біженці скаржаться, що нікому не потрібні, а місцеві жителі обурені "любителями халяви"

Тим часом спікер парламенту Примор'я Віктор Горчаков зазначив, що багато хто з українців, що переселилися в Росію, розчаровані умовами життя. "Ви нас звали, ми приїхали, а в підсумку виявилися нікому не потрібні", - такий сенс листів, які, за словами чиновника, приходять владі регіону.

Відзначимо, що деякі біженці і раніше висловлювали невдоволення організацією їх прийому. Наприклад, в Підмосков'ї пройшла в кінці липня зустріч співробітників адміністрації з біженцями ледь не завершилася скандалом. Коли гостей з України запитали, як вони облаштувалися, ті не могли приховати обурення, причому незадоволені вони були практично всім - від наданих їм квартир до якості надання медичної допомоги. Біженці вказували на некомпетентність лікарів, а отриману гуманітарну допомогу демонстративно викинули на смітник. В іншому таборі переселенці скаржилися на те, що співробітники пункту прийому нібито викрадають продукти харчування, будматеріали, закуплені для ремонту, а медперсонал відмовляється надавати допомогу безкоштовно.

Заступник голови комітету Державної думи з безпеки і протидії корупції Дмитро Горовцем раніше пояснив, що під виглядом потребують Росію в'їжджають в тому числі і шахраї, які отримують безкоштовне житло і харчування, гуманітарну допомогу, грошові допомоги і повертаються на батьківщину. Та й якщо говорити про справжніх біженців, врахувати всі їх запити - завдання, за словами депутата, нездійсненне, оскільки переселенці часто не бажають користуватися старої електронікою і одягом і заявляють, що "хочуть нові речі, останні моделі телефонів". Втім, не виключено, що в багатьох таборах люди дійсно не забезпечені всім необхідним і обурюються через це, а зовсім не від того, що не виправдалися надії на "солодке життя" за чужий рахунок.

Втім, за розповідями волонтерів, є і такі: в Ростові-на-Дону журналістам розповіли, що окремі біженці не цінують наданої їм допомоги і одержимі спрагою "халяви": не хочуть працювати, а гроші отримують, продаючи видану їм гуманітарну допомогу. Жителі Орловської області розповіли, що біженці виявилися в ситуації, коли без будь-якої роботи вони стали багатшими корінних: в селі, де місцеві жителі працюють за шість тисяч рублів на місяць, біженцям призначили посібник по 1800 рублів в день. Дані про те, що працездатні переселенці відмовляються від запропонованих варіантів оплачуваної роботи з житлом, вважаючи за краще жити на всьому готовому в обласних санаторіях, надходили також з Костроми і Самари (дані "Російської газети" і "МК" ).

У соціальних мережах тим часом збільшилася кількість людей, які дивуються: чому гроші витрачають на біженців, коли у Росії в своїх проблем достатньо? Фінанси можна було витратити на підтримку російського бізнесу , Яка потребує цього на тлі санкцій , на підтримку знову придбаного Криму, на потреби оборонної промисловості, на освіту, охорону здоров'я і соціальну сферу.

При цьому, за даними ВЦИОМ , На кінець липня цього року 50% опитаних вказали, що слід забезпечити українських біженців всім необхідним і створити їм умови для життя в Росії. Частина, що залишилася половина респондентів вибирала між двома варіантами відповіді, сформульованими вельми неоднозначно. Соціологи пропонували або "відправити біженців на Україну, як тільки там складуться прийнятні для них умови" (з цим погодилися 39%), або "перестати приймати біженців з України, а вже приїхали якомога швидше відправити на Україну" (за цей варіант віддали свої голосу 4%, не змогли дати відповідь ще 7%).

За даними "Левада-Центру" , Думка про те, що Росія повинна приймати у себе біженців з Південно-Східної України, поділяється здебільшого росіян (81%). Респонденти позитивно поставилися також і до перспективи проживання по сусідству з біженцями.

У Громадській палаті турбуються, що Росія може "захлинутися", якщо біженців буде більше

Відзначимо, що українці їдуть в Росію на тлі триваючого протистояння між військовими і сепаратистами, які ратують за відділення Донецької і Луганської областей від території країни. за останніми даними ФМС, понад 730 тисяч громадян України змушені були переїхати в РФ. 78 тисяч з них подали заяву на тимчасовий притулок (терміном на один рік), вісім тисяч - на статус біженців. При цьому тільки офіційний статус біженця дає право на соціальні виплати, тимчасове житло і на працевлаштування нарівні з російськими громадянами. Раніше в Державній думі звучала ініціатива застосовувати спеціальний спрощений порядок визнання біженцями громадян України, які покидають країну "в результаті сформованої на Україні екстраординарної ситуації", проте уряд її не підтримала.

До цього Москва і Підмосков'ї, Санкт-Петербург, Ростовська область, Чечня і Крим закрили квоти на прийом переселенців. Міграційна служба за свій рахунок переправляє біженців в інші регіони. Голова комітету "Громадське сприяння" Світлана Ганнушкіна виступила проти обмеження облаштування біженців в Москві і Підмосков'ї. "Якщо люди можуть самі знайти роботу і житло в Москві, треба їх тут залишити, а не відправляти в інші регіони ... Не треба садити на шию держави людей, які самі можуть влаштуватися", - зазначила вона. Тим часом член координаційної ради штабу допомоги населенню України Громадської палати РФ (ОП) Георгій Федоров впевнений, що, "якщо станеться повноцінний штурм Донецька, до вересня кордон РФ перетнуть ще від 500 тисяч до мільйона чоловік, і тоді ми захлинемося".

Quot;Що ви з біженцями носитеся?
У соціальних мережах тим часом збільшилася кількість людей, які дивуються: чому гроші витрачають на біженців, коли у Росії в своїх проблем достатньо?