Строительство »

У Львівській психлікарні виявили факти незаконного утримання хворих

Тільки після втручання органів прокуратури, пацієнта було виписано \ УНІАН

Прокуратура виявила порушення під час перевірки психіатричних закладів Львівщини. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області.

Читайте також У Харкові суд заарештував мати, яка стрибнула з двома дітьми під поїзд метро: жінці загрожує довічне ув'язнення Під час перевірки медичних установ, в яких здійснюється примусове лікування, прокуратура Львівської області виявила порушення вимог закону «Про психіатричну допомогу», який регламентує порядок застосування примусових заходів медичного характеру до осіб, які хворі на психічні розлади. Зокрема, зафіксовано факти незаконного утримання хворих після припинення лікування.

Наприклад, рішенням Франківського районного суду Львова відмовлено в примусової госпіталізації громадянина в Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні, однак, на момент перевірки, чоловік продовжував безпідставно перебувати в цьому заведеніі.Такіе дії працівників призвели до обмеження прав і свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України .

Тільки після втручання органів прокуратури, пацієнта виписали з зазначеного психіатричного закладу.

Крім цього, виявлено випадки ухилення від виконання судових рішень про надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Встановлено, що незважаючи на те, що хворий, який перебував на обліку в Миколаївській комунальної центральної районної лікарні, не з'являвся для планового огляду, відповідальні працівники не з'ясовували причин його неявки і не вживали заходів, щоб його розшукати.

Таким чином, пацієнт ухилявся від виконання рішення суду щодо застосування до нього зазначеного виду психіатричної допомоги.

Також, виявлено порушення і в Львівському обласному психоневрологічному диспансері за періодичністю огляду хворих лікарями-психіатрами і комісією лікарів.

Медпрацівники не робили своєчасних заходів по продовженню або припинення надання амбулаторної допомоги в примусовому порядку, а також щодо розшуку осіб, які ухиляються від виконання судових рішень про надання психіатричної допомоги.

Загалом, в цьому році, в цій сфері органами прокуратури області внесено 9 документів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 14 осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter