Строительство »

220 Вольт - Як правильно працювати болгаркою? - робота болгаркою

 1. шліфування деревини
 2. Рекомендації при шліфуванні деревини болгаркою:
 3. Рекомендації при видаленні старих покриттів болгаркою:
 4. Рекомендації при шліфуванні болгаркою:
 5. полірування
 6. Рекомендації при поліровці болгаркою:
 7. різання каменю
 8. Рекомендації при роботі з болгаркою з різання каменю:

Кутошліфувальна машина, в народі звана  болгаркою  являє собою багатофункціональний інструмент, який може використовуватися для вирішення найрізноманітніших завдань: обробка та різання твердих матеріалів, шліфування, полірування, видалення старих лакофарбових покриттів Кутошліфувальна машина, в народі звана болгаркою являє собою багатофункціональний інструмент, який може використовуватися для вирішення найрізноманітніших завдань: обробка та різання твердих матеріалів, шліфування, полірування, видалення старих лакофарбових покриттів. Загалом, така машинка має бути присутня в арсеналі кожного майстра.

Для тих, хто тільки пізнає ази роботи з болгаркою, представляємо кілька корисних порад, які допоможуть домогтися бажаного результату і уникнути поширених помилок.

шліфування деревини

Шліфування дерев'яних виробів може виконуватися різноманітними інструментами, і болгарками в тому числі. Для обробки заготовок з деревини необхідно встановити в інструмент віяловий шліфувальний круг грубої або середньої зернистості.

Рекомендації при шліфуванні деревини болгаркою:

 • Так як під час обробки деревини утворюється досить багато пилу, роботу краще проводити на відкритому повітрі. Якщо такої можливості немає, ретельно підготуйте робоче місце, підклавши газети або плівку, які будуть служити мішками. Але найкраще підключити УШМ до будівельного пилососа, це дозволить уникнути поширення пилу в приміщенні.
 • Перед початком роботи встановіть захисний кожух таким чином, щоб він не закривав робочу зону і одночасно затримував пил.
 • Обробка виконується наступним чином: тримаючи коло під невеликим кутом до поверхні виробу, робіть зворотно-поступальні рухи, при цьому не натискаючи сильно на інструмент. Надмірне натискання може привести до того, що на поверхні утворюються підпалини або зніметься занадто товстий шар матеріалу.
 • У деяких випадках обробку необхідно виконувати в два етапи - спочатку з використанням крупноабразівних кіл (так звана груба обробка), потім із застосуванням більш тонких (остаточна зачистка).
 • Якщо виріб згодом буде покриватися лаком або фарбою, для досягнення кращого результату рекомендується після шліфування УШМ обробити поверхню стрічкової, ексцентрикової або віброшліфувальна машинкою.

Видалення старих покриттів

Для зачистки поверхонь і видалення старих лакофарбових покриттів рекомендується використовувати тарілчасті кола з фібрової шліфувальною шкуркою різної зернистості (знову ж, зернистість підбирається в залежності від необхідного результату).

Рекомендації при видаленні старих покриттів болгаркою:

 • Зачистка виконується зворотно-поступальними рухами, коло слід тримати під кутом приблизно в 30 градусів до оброблюваної поверхні.
 • Якщо ви працюєте з виробами з тонкого листового металу, не натискайте сильно на інструмент, це може привести до появи плям, які в подальшому доведеться видаляти.
 • За допомогою болгарки з дрібнозернистим кругом можна лише згладити нерівності поверхні, остаточне шліфування (підготовку до нанесення лакофарбового покриття) необхідно виконувати ексцентрикової або віброшліфувальна машинкою.

Шліфування зварних швів

Для зачистки зварних швів використовуються обдирні круги товщиною від 4 до 10 мм.

Рекомендації при шліфуванні болгаркою:

 • Для подібного роду робіт необхідно встановити на УШМ додаткову рукоятку, це забезпечить більш надійну фіксацію інструменту в руках.
 • При шліфуванні болгарку тримають під кутом 30-40 градусів до оброблюваної поверхні
 • Для тих чи інших типів металу потрібно використання відповідних кіл. Перед покупкою шліфувального диска проконсультуйтеся з фахівцем.
 • В процесі роботи обов'язково стежте за ступенем стоншування диска. Якщо коло стерся до критичного стану, він може розірватися, а це дуже небезпечно.
 • Переміщати коло по оброблюваної поверхні потрібно плавно, не затримуючись довго на одній ділянці (в іншому випадку і диск, і місце обробки сильно нагріються).
 • Шліфування в даному випадку слід виконувати, включивши машинку на максимальну швидкість.

видалення іржі

Якщо ви зіткнулися з такою роботою, як обробка сталевих труб або виробів з металу, покритих корозією, використовуйте дротяні щітки.

Обробка в даному випадку здійснюється на порівняно невеликій швидкості, приблизно 3000 об / хв. Принцип роботи досить простий - щітку точно так же, як і в інших випадках, тримають під невеликим нахилом, переміщаючи зворотно-поступальними рухами, не натискаючи на інструмент.

полірування

полірування

Для виконання полірувальних робіт вам знадобиться коло з натягнутим на нього м'яким чохлом, який може бути виготовлений з вовни, повсті або інших подібних матеріалів.

Рекомендації при поліровці болгаркою:

 • Полірування виконується на низьких оборотах.
 • Полірувальна паста наноситься на оброблювану поверхню вручну.
 • Інструмент необхідно переміщати по поверхні круговими рухами.

Різка металевих виробів

Різка сталевих труб і виробів з листового металу здійснюється за допомогою спеціального відрізного диска.

Перед початком робіт важливо правильно встановити захисний кожух, щоб запобігти потраплянню іскор. Рекомендується різати металеві профілі за напрямом «до себе», так потік іскор буде летіти в протилежну від оператора сторону. Розріз заготовок великої товщини повинен виконуватися строго перпендикулярно поверхні виробу.

різання каменю

Серед найбільш поширених робіт, виконуваних болгаркою -різання цегли, бетону, мармуру, шиферу та інших подібних матеріалів. Цей інструмент як не можна краще підходить для вирішення таких завдань. Тут також важливо підбирати відповідний коло, в залежності від ступеня твердості оброблюваного матеріалу: наприклад, обробка болгаркою цегли і мармуру, як правило, здійснюється різними дисками. Для більш твердих матеріалів рекомендується використовувати алмазні кола. Також важливо враховувати діаметр диска, від нього залежить максимально можлива товщина розрізається: кола 125 мм застосовуються для виконання розрізів на глибину не більше 30-35 мм (вони цілком можуть підійти для таких робіт, як обробка шиферу або цегли). Для більш складних завдань краще вибирати кола діаметром 180 і 230 мм (проте, в даному випадку потужність інструменту повинна бути відповідною).

Для більш складних завдань краще вибирати кола діаметром 180 і 230 мм (проте, в даному випадку потужність інструменту повинна бути відповідною)

Рекомендації при роботі з болгаркою з різання каменю:

 • Якщо вам необхідно розрізати матеріал великої товщини, робити це потрібно в такий спосіб: спочатку зробіть надріз на максимально можливу глибину, потім переверніть і дорежьте з іншого боку.
 • Якщо ви виконуєте різання бетону болгаркою (особливо, якщо це плита з легкого бетону), можна зробити лише один надріз, а потім розламати плиту про ребро робочого столу.
 • Різка шиферу або цегли виконується, як правило, з намочуванням лінії різу: її необхідно попередньо добре змочити, або поливати водою безпосередньо під час роботи. Це дозволить суттєво скоротити поширення пилу.