Строительство »

✈ Літак Boeing 737-800: нумерація місць в салоні, схема посадочних місць, кращі місця

 1. Розташування та нумерація місць в салоні, схема посадочних місць в літаку Boeing 737-800
 2. Льотно-технічні характеристики

Дводвигунний пасажирський літак Boeing 737-800, відноситься до сімейства узкофюзеляжних літаків, призначених для коротких і середніх авіанаправленій і входить в серію «Next Generation»

Дводвигунний пасажирський літак Boeing 737-800, відноситься до сімейства узкофюзеляжних літаків, призначених для коротких і середніх авіанаправленій і входить в серію «Next Generation». В першу чергу Boeing 737-800, був розроблений для заміни пасажирського авіалайнера Boeing 737-400 входить в серію «Classic». У порівнянні з Boeing 737-400, фюзеляж нового літака став довшим на 3,02 метра, пасажиромісткість також зросла.

На літак було встановлено турбовентиляторні двоконтурні двигуни - CFM International CFM56-7B24s з тягою 107,6 кН. Надалі, на деяких літаках Boeing 737-800 з підвищеною вантажопідйомністю, були застосовані двигуни CFM56-7B27s, що володіють тягою 121,4 кН. Як і на інших літаках серії «737 Next Generation», на Boeing 737-800, встановлена ​​цифрова авіоніка EFIS, американської фірми «Honeywell». Вся бортова і польотна інформація виводиться на шість багатофункціональних РК-екрану. Авіалайнер також оснащений індикатором на лобовому склі (ІЛС) або ж Head-Up Display (HUD).

Перший політ літака Boeing 737-800 був здійснений 31 липня 1997 року. Перша поставка в авіакомпанії відбулася в квітні 1998 року. Першим замовником на літак стала німецька авіакомпанія «Hapag-Lloyd Flug». На сьогоднішній день прямим конкурентом для авіалайнера Boeing 737-800, є пасажирський, вузькофюзеляжний літак Airbus A320.

Розташування та нумерація місць в салоні, схема посадочних місць в літаку Boeing 737-800

Розшифровка позначень схеми салону Boeing 737-800

Схема салону, найкращі і менш комфортні місця в літаку Boeing 737-800 авіакомпанії «S7 Airlines»

Літак авіакомпанії «S7 Airlines» двухклассовой конфігурації 12 місць бізнес-класу (2: 2) і 148 місць економ-класу (3: 2). На борту немає системи розваги, харчування та безалкогольні напої (в бізнес-класі) безкоштовні.

Крісла бізнес-класу ширше, ніж в економі, спинки добре відкидаються, що дозволяє відпочити з комфортом. Місця 1 ряду ACDF знаходяться біля кухні, тому можливий шум, а в нічних перельотах світло з кухні може порушити ваш сон. Столики встановлені в підлокітниках через що вони і без листя. Під час зльоту і посадки на підлозі не можна розміщувати особисті речі і сумки.

Практично всі місця в салоні економ-класу мають невелику відстань для ніг, тому якщо у вас високі зростання, віддайте перевагу 13 і 14 рядах. Однак майте на увазі, що під час зльоту і посадки на підлозі не можна розміщувати особисті речі.

4 ряд розташований за перегородкою бізнес-класу, весь переліт перед вами буде стіна, до того ж на ці місця садять батьків з малюками. Підлокітники на кріслах нерухомі, так як на них встановлені столики.

Місця 12 і 28 ряду не зручні через фіксовану спинки крісла, а за 28 поруч розташовані перед туалетом, так що додаткова метушня, звуки зливного бачка забезпечені.

Схема салону, найкращі і менш комфортні місця в літаку Boeing 737-800 авіакомпанії «Аерофлот»

Схема салону, найкращі і менш комфортні місця в літаку Boeing 737-800 авіакомпанії «Аерофлот»

Літак авіакомпанії «Аерофлот» розділений на два класи: економ і комфорт. В комфорт-класі 20 комфортабельних місць, крісла розташовані 2: 2. В економ-класі 138 місць (3: 2). На кожному місці доступні виходи змінного струму. Залежно від маршруту, часу відправлення і тривалості польоту вам може бути подана гаряча сніданок, закуска, обід або вечерю.
Бізнес клас
В задню частину крісел бізнес-класу вбудовані 11-дюймові монітори. Пасажири можуть слухати музику, аудіокниги, дивитися на вибір більш 200 зарубіжних і вітчизняних фільмів, включаючи серіали, телешоу, дитячий канал, новини, спортивні та автомобільні теми, відеоролики, музику, а також грати в популярні ігри.

Всі місця бізнес-класу досить зручні, відзначимо лише 1 ряд ACDF - близькість до туалетів і кухні можуть доставити деякі незручності, а також на підлозі цих місць під час зльоту і посадки не можна ставити сумки та інші особисті речі.

Економ клас

 • 6 ряд - стандартні місця, але тут обмежена простір для ніг з-за перегородки. Ширина сидіння злегка звужена через столика на підлокітнику.
 • 8 ряд місця A і F - відсутній вікно ілюмінатора.
 • 11 ряд має обмеження в відкиданні спинки крісла через задній панелі аварійних виходів.
 • Місця 12 ряду мають збільшений простір для ніг, але спинки крісел обмежені в відкиданні через аварійних виходів. Під час зльоту і посадки заборонено на підлозі ставити будь-які речі.
 • 13 ряд місця BСDE є місцями Space + зі збільшеним простором для ніг. Щоб забронювати ці місця, необхідно внести додаткову плату. Місця AF також з додатковим простором для ніг, але доплачувати за них не потрібно. Під час зльоту і посадки заборонено на підлозі розташовувати будь-які речі.
 • Місця 28 ряду найгірші, близькість туалетів і зафіксовані спинки крісел затьмарюють політ.
 • 27 ряд місця СD також не зовсім зручні через сусідство з туалетами і розташування біля проходу. Незручності викликають часто ходять пасажири.

Загальна схема салону, найкращі і менш комфортні місця в літаку Boeing 737-800 інших авіакомпаній

Салон Boeing 737-800 може бути двох типів: салон з наявністю бізнес-класу, місткість до 184 осіб, при цьому бізнес-класу відведено 16 місць і салон тільки економ-класу.
Схема салону Boeing 737-800 з наявністю бізнес-класу

Схема салону Boeing 737-800 з наявністю бізнес-класу

Схема салону Boeing 737-800 економ-класу

Схема салону Boeing 737-800 економ-класу

Кращі і менш комфортні місця в літаку Boeing 737-800
Загальна інформація:

 • Найбільш незручні місця - посередині, так як тут ви будете затиснуті сторонніми людьми, що може здатися некомфортним.
 • Місця біля вікна не зручні при тривалих польотах, адже важко буде пройти через сусідів.
 • Крайні місця зручні для всіх. Але слід врахувати, що вони біля проходу, а значить, що проходять повз пасажири можуть зачепити вас чи збентежити.
 • Безпечними вважаються місця в носовій частині, а також на крилах, де розташовуються аварійні виходи.
Кращі місця в літаку економ-класу:15 і 16 ряд.

На цих рядах можна витягнути ноги, але спинка крісел може відкидатися в повному обсязі або зовсім заблокованою, так як тут розташований запасний вихід.
17 ряд - місця В, С, D, Е тут теж іноді збільшено відстань між кріслами, тому для ніг відведено більше простору. Але через те, що тут розташовані аварійні виходи, тут не можуть сидіти інваліди, вагітні жінки та діти, а ще всю ручну поклажу потрібно прибирати на полиці, не можна залишати на підлозі.
Місця в літаку з наявністю бізнес-класу.

 • Перший ряд в бізнес-класі комфортний, багато місця для ніг, але місця розташовані позаду туалету і кухні, а сидіння трохи вже, через розкладних столиків на підлокітниках.
 • 7 ряд - перший після бізнес-класу. Перед сидіннями розташована перегородка, яка відділяє частину салону від бізнес-класу, цей факт може зробити переліт некомфортним. Зате тут збільшено простір для ніг.
 • 10 і 11 ряди - місце А, і місце F в 11 ряду. На цих місцях відсутній ілюмінатор. Але є літаки, де немає ілюмінатора на 8 і 9 рядах, тому дивіться схему літака заздалегідь.
 • 13 ряд. Спинки не відкидаються, так як за цим поруч знаходиться аварійний вихід. Роздача їжі починається з носа і середини літака, тому на цей ряд її принесуть не скоро.
 • Передостанній ряд місця С і D, іноді це 28 або 30 ряд. На цих місцях можуть бути відсутні підлокітники, а ще вони знаходяться близько до туалету.
 • Останній ряд. Найменш комфортний - поруч розташований туалет, спинки крісел не відкидаються, їжу на ці місця приносять в останню чергу.

Льотно-технічні характеристики

 • Максимальна швидкість: 920 км / год
 • Крейсерська швидкість: 823 км / год
 • Дальність польоту: 5350 км
 • Місткість лайнера: 162 пасажири в економ / бізнес-класі, 189 пасажирів в економ-класі

Цікаві факти

За технікою безпеки в Boeing 737-800 не всіх пасажирів дозволено розміщувати в ряду №13, так як в разі виникнення НС люди, які найближче знаходяться до аварійних виходів, повинні будуть їх відкрити. Місця в рядах №12 і №13 забороняється займати інвалідам, пасажирам з дітьми або тваринами.

ще цікавіше