Строительство »

Тема Росії в ліриці А. А. Блоку

  1. Образ Росії в ліриці Блоку

Росія , Її історія, стан в країні, любов до Батьківщини - це тематики, які були цікаві всім письменникам без винятку. Хтось писав про Батьківщину більше, хтось менше, але все поети, прозаїки, драматурги зачіпали тему країни. Невіддільною від творчості Блоку є тема Росії в його ліриці.

Образ Росії в ліриці Блоку

Якщо познайомитися з творчістю письменника, його творами, то мимоволі ми помічаємо наскільки часто звертається до Росії Блок. Розглянемо ближче цю тему в нашому творі. Тут слід сказати, що Блок вже в ранньому своїй творчості звертався до тематики Росії і Батьківщини. Так, ще в юності, поет написав твір під назвою Гамаюн - птах проголошуючи, де, напевно, вперше торкнувся образ Росії в своїй ліриці. В роботі проглядається її історія, її трагічні події. Взагалі письменника часто буде цікавити і минуле країни і її сьогодення. Блок у своїх творах намагався показати істину, незалежно від того страшної та була чи ні.

Росія в ліриці Блоку і її образ багатогранний, при цьому дана тема завжди переплітається з іншими мотивами. Так є в його творах і відгомони любові, революційні мотиви, мотиви шляху, відплати, є віра в майбутнє країни і в саму Росію.

Коли читаєш роботи автора на тему Росії, то бачиш його безмежну любов. При цьому Блок любить її різною. Наприклад, у вірші Грішити безсоромно, непробудно, Блок створив образ російського характеру не з кращого боку, але і така країна йому всіх дорожче.

У ліриці Росія постає нам загадкової, то таємничої. Бачимо ми і реальну країну того часу. Як пише автор, бачимо злиденну Росію з її вутлим житлом. Вся правда життя російського суспільства, не прикрашена і правдива, повна туги. Крім того, Блок вдається до просторів, до образу Росії-циганки, вільної, де Росія - дикої вольності сестра.

У більш пізніх роботах, зображується Батьківщина в історичному описі, прикладом може бути цикл творів На полі Куликовому. Порушена Росія і в період революції, де в поемі Дванадцять , Автор пише про катастрофу старої і зародження нової країни, а далі буде революційно-патріотична ода Скіфи. Хотілося б відзначити, що Блок, створюючи образ Росії, бачить не Батьківщину-матір. Для нього Росія це дружина, він бачить в ній кохану.

Росія різна в ліриці письменника і головне, він вірить в майбутні зміни і світле майбутнє. Письменник каже, що Росії судилося пережити муки, але вона обов'язково вийде з принижень повністю нової і великої.

Тема Росії в ліриці А. А. Блоку

А яку оцінку поставите ви?