Строительство »

Як підключити монітор до блоку живлення комп'ютера

  1. Зміст статті:
  2. Безпека підключення монітора до блоку живлення комп'ютера
  3. Перехідник від комп'ютерного блоку живлення до роз'єму монітора

Привіт друзі. Сьогодні ми торкнемося вельми спірну тему, що стосується домашніх комп'ютерів, а саме - підключення ЖК монітора до комп'ютерного блоку живлення.

Ні в якому разі не підключайте монітор до мережі, використовуючи блок живлення від ноутбука! Більшість подібних БП видають напругу в 19 вольт, що може бути згубно для електронних елементів ЖК монітора

Тут мова піде тільки про тих моделях, які мають зовнішній блок живлення монітора. Точніше, мали такий, поки цей самий блок живлення (БП) не згорів / зіпсувався.

Зміст статті:

У яких випадках можна підключати монітор до блоку живлення комп'ютера

За великим рахунком, підключити монітор до комп'ютерного БП можна і в тому випадку, якщо він має вбудований блок живлення, потрібно буде тільки розкрити пристрій і розібратися з електричними ланцюгами всередині нього, на моніторах, оснащених вбудованим блоком живлення, ми докладніше зупинимося в статті Ремонт ЖК монітора. Заміна інвертора підсвічування , А в рамках даної статті обмежимося апаратами виведення зображення, оснащеними додатковим обладнанням, подібним до того, що зображено на картинці нижче.

безумовно, mirAdmin радить вам, все-таки, придбати новий блок живлення відповідної моделі, якщо старий БП не подає ознак життя і не підлягає ремонту.

Всі наведені нижче матеріали опубліковані виключно в ознайомлювальних цілях. Їх використання можливе тільки як тимчасове рішення виниклих проблем. Ні автор статті, ні адміністрація сайту mirAdmin не несуть відповідальності за можливий збиток, нанесений майну в наслідок недотримання техніки безпеки при роботі з електричним обладнанням.

Але що, якщо на вулиці далеко за північ, а комп'ютер потрібен негайно? Або, припустимо, монітор перестав працювати, а ви не впевнені в причини несправності? Прикро було б прикупити новенький блок живлення, а потім, підключивши через нього монітор до мережі, виявити, що проблема проблем з монітором була в чомусь іншому. Загалом, погодьтеся, різні бувають ситуації.

Безпека підключення монітора до блоку живлення комп'ютера

Перше питання, яке вимагає конкретної відповіді, це: Наскільки безпечно підключати РК монітор до комп'ютерного блоку живлення?

Якщо розглядати технічну сторону питання з точки зору недосвідченого користувача, необхідно звернути увагу на три основних параметри:

  • Напруга (вимірюється в Вольтах, V)
  • Сила струму (вимірюється в Амперах, A)
  • Споживана потужність (вимірюється в Ватах, W)

Напруга, що видається комп'ютерним блоком живлення, може бути різним, залежно від інтерфейсу підключення. Більшість ЖК моніторів вимагають харчування напругою 12 V. Нижче ми побачимо, що у сучасних БП для стаціонарних комп'ютерів є роз'єми, що мають відповідні нам параметри по напрузі.

Сила струму від джерела живлення, необхідна для нормального функціонування більшості РК моніторів, може коливатися в межах 1-5 А. При підключенні монітора до мережі через блок живлення слід врахувати, що чим більшу силу струму здатний видавати ваш БП, тим краще. Благо, сучасні комп'ютерні блоки живлення середньої потужності видають 18-50 А на 12-тівольтних роз'ємах. Як бачите, цього цілком достатньо. Не варто турбуватися, що від зайвої сили струму монітор може "згоріти". Ваше пристрій "візьме" стільки Ампер, скільки йому необхідно для нормального функціонування.

Споживана потужність монітора може сильно відрізнятися, в залежності від конкретної моделі. Причому, цей показник не буде рости в строгій залежності від діагоналі екрану залежно від виробу. Значення споживаної потужності можуть варіюватися в досить великих діапазонах, і тому тут буде некоректно виводити середнє значення цього параметра. При написанні цієї статті нами були взяті певні рамки, на які і будемо спиратися, це близько 15-35 W в режимі роботи (споживаної потужністю в режимі очікування можемо знехтувати, так як вона мізерно мала в порівнянні з цифрами споживання пристрою під час роботи).

Грубо розрахувати необхідну вихідну потужність блоку живлення для монітора можна, перемноживши значення напруги і сили струму. Тобто якщо ваш монітор потребує джерелі живлення напругою 12 V і силою струму в 2 A, то приблизна потужність повинна бути дорівнює 12 x 2 = 24 W. Видається же потужність комп'ютерного блоку живлення може бути і 450 W, і 500 W, і 600 W, і більше (може бути, звичайно, і менше).

Видається же потужність комп'ютерного блоку живлення може бути і 450 W, і 500 W, і 600 W, і більше (може бути, звичайно, і менше)

Тобто, якщо ви збираєтеся підключати монітор до окремого блоку живлення, на якому не буде працювати більше ніяких пристроїв, то видаваної потужності буде більш, ніж достатньо. Якщо ж ви зібралися живити монітор від БП, який забезпечує весь ваш комп'ютер, то попередньо потрібно підсумувати споживану потужність всього обладнання ПК (або подивившись характеристики кожного модуля на офіційному сайті, або скориставшись сервісами сайтів, що дозволяють по конфігурації комп'ютера розрахувати необхідну потужність блоку живлення), перевірити, який вільний запас потужності залишається у блоку живлення (майте на увазі, що цифри в моделі БП часто не показник потужності, а, скоріше, рекламний хід!). І, якщо запас потужності перевищує необхідний монітором показник з хорошим гандикапом, то експеримент можна продовжити. В іншому випадку робити це категорично не рекомендується.

Показники напруги, сили струму і споживаної потужності монітора ви можете знайти або на наклейках, розташованих безпосередньо на задній кришці монітора, або на блоці живлення, який використовувався в роботі з даними монітором, або в інтернеті на сайті виробника або на сайтах каталогів обладнання в відомостях про вашому пристрої.
Технічні характеристики сили струму і видаваної потужності блоку живлення також можна знайти і на корпусі пристрою, і в мережі інтернет.

Перехідник від комп'ютерного блоку живлення до роз'єму монітора

Для початку потрібно визначитися, звідки ж живити монітор. Найпростіше, звичайно, було б взяти за джерело один із зовнішніх роз'ємів комп'ютера, наприклад, підключити монітор до USB на материнській платі. Але ми знаємо, що (в нашому випадку) монітора потрібно 12 V від джерела, а, якщо поглянемо на схему USB інтерфейсу, то побачимо, що напруга на цій ділянці одно тільки 5 V

Але є в комп'ютері і джерело, здатний видавати необхідні нам 12 V. І цим джерелом є molex-інтерфейс блоку живлення комп'ютера. У нашому прикладі ми будемо використовувати стандартний розмір molex розетки з 4 контактами (нам знадобляться тільки 2), з огляду на зручності і, найчастіше, великого кількість подібних роз'ємів на проводах блоку живлення.

Схема molex роз'єми

Далі все просто. Дивимося схему гнізда живлення монітора і визначаємо, який контакт за що відповідає. Частіше за все ви побачите щось подібне:

Тепер відрізаємо від зіпсованого блоку живлення штекер

Тепер відрізаємо від зіпсованого блоку живлення штекер

В принципі, вже можна з'єднати провід +12 V, що відповідає за центральний контакт штекера, з жовтим контактом molex, а другий провід штекера з чорним проводом від роз'єму molex. Але ми, для зручності, зробимо повноцінний перeходнік molex-монітор.

Для цього нами був узятий перехідник sata-molex, який необхідно розрізати у відповідь sata роз'єму

Тепер ми ховаємо червоний і знаходиться поряд з ним чорний дроти, заізолювавши їх або повністю витягнувши з вилки Тепер ми ховаємо червоний і знаходиться поряд з ним чорний дроти, заізолювавши їх або повністю витягнувши з вилки. А решта жовтий і чорний з'єднуємо згідно наведеної вище схемою:

  • Жовтий провід molex з проводом центрального контакту штекера БП (+12 V)
  • Чорний провід molex з проводом зовнішнього контакту штекера БП (0 V GND)

З'єднуємо проводи скручуванням і пропоюємо їх для надійності. Після цього ізолюємо з'єднання.
На виході у вас повинно вийти щось подібне (ну, тільки акуратніше)

Тепер відкриваємо бічну кришку комп'ютера (якщо хочемо підключити монітор до блоку живлення, що знаходиться всередині системного блоку), підключаємо наш перехідник до вільної molex розетки (бажано використовувати molex, що йде безпосередньо з блоку живлення, а не паралельне відгалуження від жорсткого диска, наприклад), штекер харчування виводимо через задню стінку системного блоку і вставляємо в гніздо живлення монітора.

Включаємо комп'ютер і перевіряємо роботу монітора

Включаємо комп'ютер і перевіряємо роботу монітора

Якщо ви зробили все, як описано вище, і вірно підключили дроти живлення і виведення зображення від комп'ютера, то монітор повинен працювати. В іншому випадку або є помилка в збірці перехідника c molex на монітор, або несправність в самому моніторі. Але дана тема вже виходить за рамки конкретної статті.

На цьому все. Всім вдалих експериментів і стабільного зображення в ваші екрани.

Але що, якщо на вулиці далеко за північ, а комп'ютер потрібен негайно?