Строительство »

Стаття: Особливості контекстної реклами для агентств нерухомості. Читайте в блозі ЛідерВеб!

 1. проблеми
 2. Лити або не лити - ось в чому питання!
 3. Підібрати ключі до серця клієнта ...
 4. Я вам дзвоню по оголошенню ...
 5. А ви точно продюсер?
 6. Обов'язковий мінімум знань

Найчастіше це основна стаття витрат на інтернет-маркетинг, вона ж одна з найефективніших.

Для початку розглянемо, з якими основними проблемами стикається агентство нерухомості, в даному каналі залучення клієнтів.

проблеми

 • Бюджет. Бюджет агентства нерухомості не можна порівняти з бюджетом девелопера. Якщо для забудовника вартість заявки (CPL) з інтернету в 1000 рублів, 2000 рублів і навіть 5000 рублів є прийнятною, то для АН така вартість є неприйнятною через меншу маржинальність.

Порівняємо, комісія агентства коливається в середньому ок. 2,5% від продажу квартири, при середньому чеку в Регіонах - 3 500 000 руб., Прибуток агентства = 87 500 руб. Коли прибуток забудовника в середньому 15%, прибуток забудовника = 525 000 руб.

 • Жорстка конкуренція з забудовниками. Виходячи з першого пункту ясно, що кількість інструментів, які використовуються забудовником при збудованому маркетингу, набагато ширше. У них "заряджені" бюджети і на телик, і на зовнішню рекламу, і на соцмережі і т.д.
 • Відкладений попит. Бюджет ви витрачаєте сьогодні, а закриття угоди - через місяць, а то й три. А там ще й іпотеку не схвалять.
 • Конкуренція з приватними ріелторами. Комісія у них нижче, якість послуг теж, але все-таки частина ринку вони успішно розпихують по своїх кишенях.
 • "Чесні обзорщікі новобудов". Відносно новий тренд: якийсь молодий чоловік робить огляди новобудов вашого міста, поширює їх в YouTube, соцмережах, тобто використовує ті інструменти, до яких ваше агентство нерухомості ще не дісталося. І ступінь довіри до "простому хлопцеві, який хотів купити квартиру, але кругом одна брехлива реклама, ніякого незалежної думки і т.д." вище.
 • Відсутність прозорості. Ймовірно, що ви або в штаті тримайте фахівця, який займається інтернет-маркетингом в компанії, або вже працюєте з digital агентством. Але ваші знання про результати їх роботи обмежуються кількістю "заходів на сайт" і підписаних актів.

Лити або не лити - ось в чому питання!

Це про трафік. Відповідаємо - лити! Але так щоб бюджет не злити. Які особливості є у складових частин контекстної реклами для агентств нерухомості. Розглянемо докладніше.

Підібрати ключі до серця клієнта ...

Основа будь-якої рекламної пошукової кампанії - ключові запити. Як правило всі семантичне ядро ​​має ділитися на кілька великих кластерів:

 • по новобудовах;
 • по вторинному ринку;
 • по послугах (в т.ч. брендові запити);
 • по комерційній нерухомості;
 • по оренді;
 • по конкурентам і адресами їх сайтів;
 • загальні запити.

Далі ці кластери розбиваються на рекламні кампанії. Новобудови - окрема кампанія за запитами на кшталт "купити квартиру від забудовника, квартира в новобудові ціна", окрема кампанія за назвами ЖК і брендам забудовників. У кампанії по ЖК потрібно постійно додавати нові житлові комплекси, радимо завести для цього чек-лист для звірки. Що робити, якщо у вас немає домовленостей з забудовником з продажу квартир в певному ЖК? Ми пропонуємо два варіанти: 1) або вести трафік на сторінку про ЖК, максимально схожому на шуканий, 2) або на каталог новобудов, позначивши в оголошенні, що у вас, мовляв, 120 новобудов, переконайся сам і зроби вибір.

За вторинної нерухомості: кампанії по геолокації (райони, вулиці, зупинки, парки і т.п.), з запитами "без посередників" (парадоксально, але так), запити із зазначенням кімнатну квартиру і т.д.

За послуг - кампанія по брендовим запитам, загальним найменуванням (агентство нерухомості, ріелтори і т.д.), обмін квартир, супровід угод і т.п.

За комерційної нерухомості - офіси, приміщення під ..., загалом, весь список пропонованих АН.

За оренду - все варіації зі словами зняти, здати, оренда.

За конкурентам - назви ваших конкурентів і обов'язково адреси їх сайтів.

Загальні запити: тут складність з тим, куди вести запити на кшталт "купити квартиру", "продаж квартир" - на новобудови або вторинку? Вважаю, що правильним буде вести на головну сторінку сайту, а в оголошенні відзначити, що у вас 100500 варіантів як вторинки, так і в новобудовах.

Я вам дзвоню по оголошенню ...

Кожній групі запитів потрібні оголошення, що несуть ту інформацію, яка важлива потенційному клієнту:

Якщо людина шукає квартиру в новобудовах - позначте, що у вас їх багато, що ціни у вас не вище, ніж у забудовника, можливість подати заявку на іпотеку кілька банків через одне вікно, а ще й особливі преференції на іпотеку.

Якщо людина шукає квартиру в новобудовах - позначте, що у вас їх багато, що ціни у вас не вище, ніж у забудовника, можливість подати заявку на іпотеку кілька банків через одне вікно, а ще й особливі преференції на іпотеку

Якщо він шукає квартиру на певній вулиці - зробіть шаблон оголошення з автопідстановки вулиці, вкажіть, що немає комісії для покупця (якщо це так, звичайно).

Якщо він шукає квартиру на певній вулиці - зробіть шаблон оголошення з автопідстановки вулиці, вкажіть, що немає комісії для покупця (якщо це так, звичайно)

Не забуваємо про оголошення в Рекламної Мережі Яндекса (РМЯ) і Контекстно-Медійної Мережі (КМС) Google. Ці оголошення повинні потрапити в поле зору клієнта, виділитися із загальної маси.

Ці оголошення повинні потрапити в поле зору клієнта, виділитися із загальної маси

Оголошення ремаркетингу і ретаргетінга. Не забувайте про відкладений попит! Користувач був на сайті, але пішов, залишивши нас ні з чим. За той час поки він буде "думати", він побачить тисячі рекламних повідомлень ваших конкурентів. Ви теж повинні бути в цьому списку! Наздогнати і повернути!

Наздогнати і повернути

Не забуваємо використовувати весь функціонал, який можна застосовувати до оголошень - візитки, швидкі посилання, уточнення і т.д.

А ви точно продюсер?

Як дізнатися клієнта? Звідки він прийшов, що шукав? І хто інші 300 осіб, що заходили на ваш сайт.

В першу чергу, потрібно визначитися, за допомогою чого ми будемо аналізувати вхідний трафік. Мінімальний пакет:

 • utm-мітки;
 • системи аналітики (Яндекс Метрика і Google Analytics);
 • OWOX BI (передача даних про витрати в Google Analytics);
 • вірно налаштовані цілі на сайті на відправку заявки (не забуваючи про онлайн-консультанта);

За ідеєю, тут повинен бути ще один пункт:

 • коллтрекінг (відстеження дзвінків шляхом підміни номера);

Але його тут немає і ось чому. Як правило, той чи інший об'єкт закріплений за певним агентом. Агент користується своїм мобільним телефоном, який вказаний на вашому сайті під описом об'єкта. Середня вартість сервісу коллтрекінга - ок. 5000 р. / В міс. А тепер помножте на кількість агентів. Нормальна сума вийшла, вірно?

Але що ж робити, якщо основною формою заявки є все ж дзвінок агенту. Вихід є:

Під номером об'єкта ставте кнопку "Показати номер агента", вішайте на неї мета. Зрозуміло, що подивитися номер і зателефонувати - різні речі, але це ж краще, ніж нічого, правда?

Обов'язковий мінімум знань

Маючи зазначені вище інструменти, що ми можемо дізнатися:

 • рекламний джерело надходження заявок;
 • кількість заявок в розрізі за джерелами;
 • коефіцієнт конверсії з кожного джерела;
 • вартість конверсії з кожного джерела.

Тепер ви як мінімум знаєте на що витрачаються ваші гроші.

Як отримати більше користі від цих знань? Доручити того, хто займається контекстом, оптимізувати рекламу. Неправильним рішенням буде взяти і відключити ту чи іншу рекламну кампанію. Копати треба глибше - аж до ключового слова. І тут на допомогу приходять системи оптимізації контекстної реклами на основі даних про переходи. На основі вироблених стратегій система сама буде відключати ключові слова, підвищувати або знижувати ставки (респект, якщо ваші підрядники працюють з однією з таких систем).

Ми підготували спеціально для вас детальний кейс по контекстній рекламі для АН .

Ви вже вибрали партнера в роботі з контекстній рекламі? Завжди готові проконсультувати вас в цьому напрямку і можливо стати вашим надійним партнером. Саме час написати нашим менеджерам . Надіслати

А ви точно продюсер?
Що робити, якщо у вас немає домовленостей з забудовником з продажу квартир в певному ЖК?
Загальні запити: тут складність з тим, куди вести запити на кшталт "купити квартиру", "продаж квартир" - на новобудови або вторинку?
А ви точно продюсер?
Як дізнатися клієнта?
Звідки він прийшов, що шукав?
Нормальна сума вийшла, вірно?
Зрозуміло, що подивитися номер і зателефонувати - різні речі, але це ж краще, ніж нічого, правда?
Як отримати більше користі від цих знань?
Ви вже вибрали партнера в роботі з контекстній рекламі?