Строительство »

Особистий блог: масовий сервіс або standalone

Вибір між сервісом ведення блогу і автономним сайтом не такий простий, як здається на перший погляд. Рішення буде залежати не тільки від можливості оплатити послуги хостера. Розглянемо всі відмінності докладніше.

По-перше, це згадана вже вартість послуг. Переважна більшість майданчиків для ведення блогів є безкоштовними. Вони надають можливість підключати додаткові платні можливості, але основний функціонал доступний без будь-якої оплати. Автономний блог завжди вимагає вкладень - реєстрація доменного імені, оплата хостингу . Іноді до цього додається оплата прав на використання движка , Але можна знайти і безкоштовні варіанти. Наприклад, на базі Joomla.

По-друге, це наявність аналога соціальної мережі . Реєструючись на будь-якому сервісі, ви відразу потрапляєте в список власників блогів. Велика ймовірність того, що вас випадково знайдуть користувачі того ж ресурсу. Автономний блог не має ніяких додаткових джерел відвідувачів, крім тих, що ви цілеспрямовано будете створювати за допомогою реклами або інших засобів просування.

По-третє, це можливість гнучкого налаштування сайту. Безкоштовні сервіси надають обмежений набір можливостей налаштування зовнішнього вигляду і функціоналу вашого щоденника. В окремому ж блозі ви маєте можливість оформити головну сторінку або будь-який інший розділ за своїм бажанням, абсолютно ні в чому себе не обмежуючи. Звичайно, для цього потрібно мати певні знання в області розмітки сторінок.

Вибір між цими двома варіантами непростий. Але деякі рецепти все-таки є. Для персональних блогів «про мене і про все» краще підійдуть масові площадки - є з ким поговорити, немає необхідності комусь платити за це. Для корпоративних стрічок краще підійдуть окремі сайти - солідніше виглядає і більший простір для реклами.

Для тих же, хто хоче вести особистий блог на серйозну тему, можна запропонувати компроміс. Відкривши свій ресурс на окремому домені, ви можете завести для нього «дзеркало» на безкоштовній майданчику. Налаштовуєте дублювання записів з основного сайту на безкоштовний аналог і отримуєте переваги обох типів журналів. При передруці записів бажано давати посилання на основний блог, щоб читачі відвідували обидва ресурси. Можна навіть налаштувати так званий крос-постинг не в один журнал, а відразу в кілька - на всіх доступних безкоштовних майданчиках.