Строительство »

Хостинг в Україні: рейтинг хостинг провайдерів

 1. Операційна система і місце на жорсткому диску
 2. скрипти
 3. Місцезнаходження компанії і робота техпідтримки
 4. Швидкість роботи сервера і місячний трафік
 5. Час безперебійної роботи
 6. додаткові фактори

Хороший віртуальний хостинг для сайтів буде вашим помічником для успішної роботи, так само як і поганий може принести чимало проблем проекту. Тому вибирати потрібно правильно вже з самого початку. Пригледіли собі одного або декількох провайдерів, і не знаєте, чи гідні вони уваги? Саме час перевірити вибрані варіанти за декількома пунктами.
Хороший віртуальний хостинг для сайтів буде вашим помічником для успішної роботи, так само як і поганий може принести чимало проблем проекту

Операційна система і місце на жорсткому диску

Місце на жорсткому диску визначає, скільки інформації «влізе» на веб-ресурс. Краще заздалегідь поцікавитися у фахівців, який приблизний обсяг знадобиться для вашого сайту. У кожного провайдера - кілька тарифів для різних цілей. Чим більше контенту планується розміщувати, чим більше буде активності (наприклад, форум, коментарі), тим більше знадобиться місця і серврних ресурсів.

Вибір операційної системи новачкам може здатися складним. Щоб по мінімуму забивати собі голову цим питанням, просто вибирайте провайдера, який використовує поширені варіанти, а це Linux , Windows і FreeBSD . Всі три гарні для використання, а якщо пропонуються інші операційні системи замість цих, краще проігнорувати.

скрипти

Відносно скриптів ви повинні знати - чи будуть вони виконуватися на сайті? Якщо так, то версія РНР (якщо ваш сайт використовує РНР) на сервері провайдера повинна відповідати версії вашого веб-ресурсу або бути вище.
Для тих, у кого є / буде форум: на стороні провайдера має бути дозволено виконання скриптів того мови, на якому він написаний.

Місцезнаходження компанії і робота техпідтримки

Технічну підтримку потрібно перевіряти на сумлінність роботи ще до того, як ви вирішили оплатити послуги. Задавайте якомога більше питань, бажано складних і «дратівливих», тобто таких, які потенційному клієнту начебто і не важливі. Перевіряйте фахівців на швидкість відповіді та адекватність.

Звичайно, є ймовірність того, що перед вами будуть прикидатися білими і пухнастими лише до тих пір, поки ви ще не заплатили. Але, чим більше ви будете завантажувати консультанта питаннями, тим більше шансів розпізнати халатне ставлення. Тільки не переборщіть.

Зверніть увагу на фактичне розташування фірми (серверів компанії). Якщо сайт створений в основному для жителів РФ, краще взяти провайдера, що знаходиться в Росії. Якщо ви хочете охопити максимум аудиторії, а в її складі будуть переважно жителі Європи або Америки, вибирайте провайдера з США.

Швидкість роботи сервера і місячний трафік

Відносно швидкості потрібно орієнтуватися навіть не на те, що обіцяє хостер, а на те, наскільки швидко завантажуються ті сайти, які вже розміщені у нього на серверах. Знайдіть декілька з них: особливу цінність для аналізу представляють ті, де розміщено багато відео- та фотоконтентом.

Швидкість важлива з двох причин:

 • На сайті, який довго завантажується, відвідувач не подумає затриматися і швидко піде.
 • Пошуковик не видаватиме ваш сайт в результатах просто тому, що очікування відповіді буде занадто довгим. В результаті навіть професійне дороге просування піде нанівець.

Місячний трафік дуже важливий для тих сайтів, на яких планується використовувати відео, розмістити форум, домагатися дуже високої активності відвідувачів і так далі. Якщо у вас планується скромний блог досить вузької тематики, на цей параметр можна не звертати уваги.

Час безперебійної роботи

Робота без збоїв для відвідуваного сайту дуже важлива. Проблеми в роботі серверів можуть звести нанівець всі зусилля, коли користувачі просто не зможуть потрапити на потрібну сторінку. Існує таке поняття, як UpTime сервера. Це і є «час безперебійної роботи». Вимірюється показник у відсотках і для гарного сервера дорівнює приблизно 99,9%.

Щоб перевірити, наскільки сумлінно працює хостер, запитайте у нього статистику UpTime.

 • Перевірте відсоток;
 • Переконайтеся, що вам дали посилання саме на той сервер, про який йшла мова;
 • Якщо показати статистику відмовляються, краще обійти стороною послуги такої компанії.

додаткові фактори

Перевагою будуть наступні можливості:

 • Надання веб-інтерфейсу до пошти.
 • Можливість планування завдань і дій.
 • Доступ на сервер по SSH .
 • Створення піддоменів (чим більше, тим краще), створення FTP -аккаунтов.
 • Також не буде зайвим дізнатися, чи є у хостера обмеження. Якщо те, що він вам повідомив, ні про що не говорить, попросіть «розшифрувати» знайомих, які більш добре розбираються в таких питаннях.
 • Раніше, коли провайдери не пропонували послугу хостингу з тестовим періодом, то оптимальним варіантом було проплачувати тарифний план всього на пару місяців, максимум - на 3. З появою такої послуги, набагато вигідніше стало оплачувати хостинг відразу на рік і більше, тому що при оплаті на такий тривалий період провайдери надають значні знижки, аж до 30%, а також пропонують домен в подарунок в однієї з популярних доменних зон.

Пригледіли собі одного або декількох провайдерів, і не знаєте, чи гідні вони уваги?