Строительство »

Як бізнес на змій перетворив жителів китайського села в мільйонерів

У 1985 році в китайському селі Жішікао місцевий інвалід Ян Хончанг почав розводити змій спочатку для самолікування, а потім і на продаж - для фармацевтичних компаній і ресторанів. Поступово цією справою захопилася все село і Жішікао став світовим центром вирощування змій з поголів'ям в 4 млн рептилій.

Ян Хончанг був типовим китайським селянином початку 1980-х: маленьку ділянку землі, середній місячний заробіток в 100 юанів ($ 16). Тоді ж він захворів хворобою Бехтерева - це хронічне захворювання суглобів з переважною локалізацією процесу в крижах і хребті.

62-річний Хончанг зрозумів, що він або помре від хвороби, або від голоду, тому що не зможе обробляти землю. Від місцевого лікаря він дізнався, що його може врятувати екстракт з певного виду змії, який насправді був особливим видом безногою ящірки. Але він коштував три місячних зарплати Хончанга. Тоді старий відправився в гори, зловив кілька рептилій і сам зробив з них екстракт, настояний на спирті.

Тоді старий відправився в гори, зловив кілька рептилій і сам зробив з них екстракт, настояний на спирті

Двомісячний курс прийому екстракту з змії зробив Хончанга працездатним. Тоді він вирішив почати розводити змій, так як дізнався, що вони дорого коштують і на них є стійкий попит. У 1985 році він під заставу своєї земельної ділянки взяв кредит в банку на 10 тис. Юанів.

На ці гроші він купив устаткування - інкубатори, в яких міг би проходити процес дозрівання зміїних яєць. До перших спроб інкубування були невдалими. Лише в 1987 році йому вдалося налагодити процес, і на світ з'явилися перші 30 тис. Змій різних видів. Після невеликого дорощування він їх продав оптом за 80 тис. Юанів.

Новина про цю бізнес ідеї поширилася по всьому селу і вже через п'ять років в 108 з 162 дворів містили змій. Після цього з'явилися і невеликі фабрики з їх переробки: змій сушать, роблять на їх основі горілку, мазі на зміїному отруті і так далі. Значну частку становлять "кормові" рептилії, що йдуть в китайський громадське харчування. 80% продукції споживається всередині Китаю, решта відправляється в США, Японію і Німеччину. З'явилися також кормові фабрики, на яких розводять мишей і жаб, що становлять основний раціон змій.

У селі Жішікао вирощують 4 млн змій тридцяти різних видів. Не менш 20 сімей заробляють від 1 млн юанів на рік і більше (150 тис. Доларів), інші - в середньому 50-60 тис. Юанів. В цілому, від вирощування змій село має щорічний дохід в 60 млн. Юанів (близько 9 млн. Доларів).

Доларів)

Сам Хончанг заробив свій перший мільйон в 1990 році, а свою справу він перетворив на бренд Moganshan Snake Co. У 2008 році його компанія вийшла за межі Китаю, заснувавши зміїну ферму площею 10 тис. М2 в Південній Кореї.

Via

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.