Строительство »

Який профіль краще VEKA, REHAU або КБЕ?

 1. Технічні характеристики вікон
 2. 1.2 Ширина зовнішніх стінок профілю
 3. 1.3 Найбільша ширина склопакета
 4. Фізичні характеристики вікон
 5. 2.2 Гідроізоляція вікон
 6. 2.3 Характеристики міцності профілю
 7. 2.5 Зовнішні характеристики, складність догляду в процесі експлуатації
 8. 2.6 Термін служби вікон
 9. 2.7 Порівняльна характеристика профілів REHAU, Veka і KBE
 10. Пластикові вікна VEKA
 11. Пластикові вікна REHAU
 12. Пластикові вікна КВЕ

Якщо людина задається питанням: «Які вікна вибрати: Veka (Століття), КВЕ (КБЕ) або Rehau (Рехау)?», Він, безумовно, вже знайомий з ринком віконної продукції з ПВХ профілю, і знає, що перераховані вище виробники займають лідируючі позиції в рейтингу найбільш відомих і затребуваних компаній як на російському, так і на міжнародному ринку.

Вирішити однозначно, що та чи інша фірма-виробник краще - не можна, адже пластикове вікно відрізняється складною конструкцією, де складовими частинами є: армування, ПВХ профіль, ущільнювачі. Основними експлуатаційними властивостями профілю є: теплозахист, шумоізоляція та гідроізоляція. Якісь із цих показників краще у REHAU, інші у КВЕ, треті - у Veka.

Якщо ви хочете отримати максимально інформативну відповідь на своє питання - необхідно чітко визначитися, який функціонал вам, перш за все, необхідний від нових вікон: збереження оптимального мікроклімату в будь-який час року, захист від сторонніх шумів ззовні, хороший рівень гідроізоляції тощо.

Технічні характеристики вікон

1.1 Число камер в профілі

Якщо людина задається питанням: «Які вікна вибрати: Veka (Століття), КВЕ (КБЕ) або Rehau (Рехау)

Повітряне порожній простір, яке утворюється між перегородками профілю, і називається камерою. Зі збільшенням їх числа збільшується і температура в приміщенні. Найменше число камер в профілі - три. У цьому випадку коефіцієнт опору теплозахисту в середньому дорівнює 0.62. Якщо профіль чотирикамерний - коефіцієнт досягає величини 0.64, пятикамерний - 0, 68, шестикамерний - 0.72. Що ж стосується шумоізоляції - трикамерний профіль поглинає 15-20 дБ шуму, цей показник збільшується ще на 8-10 дБ з кожної додаткової камерою. Компанія Veka виготовляє профіль з 3-6 камерами, КВЕ - 3-6.6, REHAU - 3-5.5.

Очевидно, кількість камер в профілі не допоможе нам виявити лідера - все три компанії пропонують практично аналогічні параметри.

1.2 Ширина зовнішніх стінок профілю

Від ширини стінок (зовнішніх) залежить функціональність вікна, його надійність і термін служби. Адже товщина стінок визначає не лише рівень теплозахисту, звукоізоляції вікна, вона забезпечує його стійкість до фізичних і механічних навантажень, деформації. Регламентована ГОСТом 30674-99 товщина зовнішніх стінок профілю повинна бути не менше 3 мм.

Компанія-виробник Veka дотримується світових стандартів і пропонує своїм клієнтам профіль з товщиною стінок від 3-х мм. Саме продукція СТОЛІТТЯ стала базою російських стандартів.

Компанія КВЕ виготовляє профіль з товщиною зовнішньої стінки 2,8 мм, що відноситься до категорії «А» Російського стандарту (2,5 - 3 мм).

Що ж стосується REHAU - то з метою здешевлення продукції компанія пропонує своїм клієнтам профіль з товщиною зовнішніх стінок від 2.5 до 3 мм.

1.3 Найбільша ширина склопакета

Неправильно робити акцент лише на профілі, адже показники тепло - і шумоізоляції залежать також і від товщини склопакета. Лише міцний профіль, який має спеціальну конструкцію стулок, може витримати склопакет хорошою товщини.

Найбільш стійкий профіль лінійки продукції Veka - це «VEKA-alphaline», він здатний витримати склопакет товщиною до 50 мм.

Серед профілів КБЕ найбільш стійким виявився «KBE Expert» - він витримує склопакет товщиною до 58 мм.

Профілі Рехау мають допустиму товщину склопакета лише 44 мм - цей показник властивий моделі REHAU Sib-Design.

Якщо порівняти свідчення КСТ (коефіцієнт опору тепловіддачі) трьох компаній, то картина дещо змінюється - з випередженням лідирує СТОЛІТТЯ: Рехау - 0.79, КВЕ - 1.05, Століття - 1.37 м² ° С / Вт.

Фізичні характеристики вікон

2.1 Теплозахист вікна

Рівень теплозахисних властивостей профілю вимірюється КСТ (коефіцієнтом опору тепловіддачі). Даний показник формується зі співвідношення температури у краї профілю до щільності повітря, що знаходиться всередині. Чим більше коефіцієнт, тим краще зберігається тепло в приміщенні, тим менше холодного повітря надходить всередину.

2.2 Гідроізоляція вікон

У будинках небажаним «сюрпризом» завжди є волога. Особливо це стосується тих зон, де її концентрація велика і без додаткового проникнення зовні, наприклад, кухні, ванні кімнати. Гідроізоляційні характеристики профілю цілком і повністю залежать від форми і якості ущільнювача (еластична прокладка між рамою і стулкою). За рахунок нього досягається найбільш щільне прилягання, тим самим приміщення захищається від вологи і холодного повітря. Ознаками поганого ущільнювача стають паморозь і конденсат на вікнах.

На сьогоднішній день найбільш універсальним матеріалом для виробництва ущільнювача став EPDM (етиленпропіленовий каучук). Він не втрачає своїх властивостей при низьких температурах, не деформується при стисканні, згинанні і розтягуванні.

Всі три фірми використовують даний тип ущільнювача, але компанія КВЕ використовує ще один вид - TPE, який виготовляється одночасно з профілем, і має великі показники герметичності та теплоізоляції.

Форма ущільнювача допоможе нам відтворити найбільш точну картину.

Ущільнювачі Veka, в більшості, однолепесткових. Пелюсткою називається елемент ущільнювача, який незначно відділений від вироби. Такі ущільнювачі за формою нагадують трубку. Аналогічна форма ущільнювача використовується і в системах КВЕ.

Стандартний ущільнювач REHAU має два пелюстки, і в ньому немає додаткового повітряного простору.

Практика показала, що форма ущільнювача у віконних системах Рехау найбільш практична. За рахунок того, що пелюстки НЕ концентрують вологу, не виникає проблема появи конденсату. Термін служби такого ущільнювача збільшується на 3-4 роки.

Очевидно, найбільш функціональні з точки зору гідроізоляції вікна REHAU.

2.3 Характеристики міцності профілю

Пластик служить основним матеріалом в процесі виготовлення вікон. Однак він не здатний витримати самостійно тиск з боку склопакета і негативних факторів навколишнього середовища. Тому ПВХ-профіль довжиною понад 500 мм відповідно до Держстандарту підлягає обов'язковому армуванню. Армуючої вставкою служить металевий профіль з оцинкованої стрічки (товщина 1.5-2 мм). На якість цієї деталі багато в чому впливає її форма, вона може бути П-образної і замкнутої квадратної. Якісні характеристики цієї деталі залежать від її форми.

В ході армування профілю компанії Veka більшою мірою застосовується квадратний профіль. Для вікон КВЕ і REHAU можливі різні варіанти, частіше - це профіль G-образної або квадратної форми. Перший більш міцний, ніж квадратний, але квадратний значно виграє в питанні стійкості і жорсткості.

2.5 Зовнішні характеристики, складність догляду в процесі експлуатації

Віконні системи REHAU, КВЕ і Veka відрізняються широкою лінійкою, де представлена ​​продукція різна по функціоналу і зовнішніми характеристиками. Покупцям надається можливість вибору найбільш підходящого способу розташування стулки, виду відкривання, отримання додаткових опцій: клімат-контроль, москітна сітка, тонування, ламінування тощо. Це дозволяє замовити вікно не тільки підходящої форми, але і відповідного кольору, відтінку і текстури.

За естетичним характеристикам вікна КВЕ, ВЕКА і REHAU не поступаються один одному.

Пластикові вікна вимагають мінімального уваги і догляду в процесі експлуатації. Їх можна періодично мити, протирати спеціальними засобами - це все, що потрібно від власника вікон. Компанія REHAU ще більше полегшила завдання - максимально гладкий профіль, який практично не має шорсткостей, не мажеться дуже тривалий термін, що усуває потребу в частому їх миття.

2.6 Термін служби вікон

Довговічність вікон з ПВХ профілю - це їх основна перевага. Як же дізнатися клієнту середній термін служби продукції тієї або іншої компанії? За Вас це зробили виробники за допомогою спеціальних дослідів - даний експеримент прискорює час і відтворює всі можливі навантаження на вікна. У камері часто змінюють температуру, тиск, вологість. В результаті такого дослідження виявляється термін експлуатації вікна. Для стандартного профілю Veka і КВЕ визначили термін 40 років, профіль REHAU значно більше - 60.

2.7 Порівняльна характеристика профілів REHAU, Veka і KBE

Виявити конкретного переможця серед трьох провідних виробників віконних систем не вдалося - кожна продукція відрізняється високою якістю, хорошими експлуатаційними характеристиками і відмінним зовнішнім виглядом. Однак за рівнем шумоізоляції і теплозахисту лідером стала компанія СТОЛІТТЯ, крім того продукція цього виробника найбільш міцна і жорстка завдяки замкнутому армуванню. Але більш якісне і надійне ущільнення має продукція компанії Рехау, що продовжує термін служби її вікон. Гідну конкуренцію їм складають профільні системи КБЕ.

Якщо сказати в двох словах про відмінності профілів на основі відгуків покупців, то це буде виглядати так:

 • « профіль VEKA - якісний і міцний, стінки у нього більш товсті і виконаний він у цілому добротно, має благородну білу матову поверхню і приємний на дотик »;
 • «REHAU - дуже розкручена марка, але придбати вікна з оригінального профілю REHAU стає все складніше, тому що він часто підробляється, має дешеві російські, турецькі, китайські аналоги досить низької якості »;
 • «КВЕ - марка добре відома на ринку, але за якістю все ж поступається VEKA і REHAU, хоча відмінності між ними незначні. Є й елітні серії цієї марки, які дуже гарні ».

Але для того щоб отримати повну і достовірну картину, краще розглянути позитивні сторони всіх трьох марок профілю.

Пластикові вікна VEKA

Один з найпопулярніших видів профілів, які набули поширення в склінні заміських будинків, балконів і квартир. Більшість серій вікон VEKA мають невисоку вартість, що не йде на шкоду якості. Також необхідно відзначити такі параметри:

 • У виробництві застосовуються тільки безпечні матеріали високої якості;
 • Профілі мають елегантні обриси;
 • Єдиний профіль в Росії класу «А»;

Тільки профілі VEKA мають оцинковане металеве армування замкнутого перетину, що впливає на механічну стабільність виробів. Профіль Століття по праву заслужив в Росії статус високоякісного профілю, завдяки своїм незмінним принципам у сфері контролю якості та побудові роботи з виробниками вікон.

Пластикові вікна REHAU

Переваги вікон REHAU найкраще розглянути на прикладі найпопулярнішої серії - Rehau Basic-Design. Дана модель має наступними параметрами:

 • Ширина трикамерного профілю 60 мм;
 • Стандартні показники по шумо- і теплоізоляції;
 • Вікна не вимагають особливого догляду, вони дуже технологічні і надійні
 • Головна перевага - порівняно низькі ціни на вікна з цього профілю.

Використовуються для скління котеджів, балконів і квартир, так само, як і VEKA. Однак сучасні вимоги з енергозбереження передбачають застосування в будівництві профільних систем шириною 70 мм. Тому найближчим часом, в відповідальних перед споживачами компаніях, базовим варіантом стане профіль Rehau Sib-Design.

Пластикові вікна КВЕ

КВЕ - вважаються класичною маркою пластикових вікон. Вони отримали широке поширення завдяки таким критеріям:

 • У виробництві застосовується технологія «greenline», яка повністю виключає використання важких металів;
 • Вікна КВЕ можуть переносити температуру до -60 градусів;
 • Мають різні дизайнерські рішення.

За рахунок своїх властивостей вікна КБЕ часто використовуються в масовій забудові капітальних об'єктів: житлових новобудов, офісних центрів, будинків держ. установ.

Як же дізнатися клієнту середній термін служби продукції тієї або іншої компанії?