Строительство »

Москва, Росія. Великий віртуальний тур

Представляємо вашій увазі віртуальний тур, знятий над найвідомішими пам'ятками Москви. Також створена окрема коротка добірка «Москва, кращі панорами» , Що включає в себе зйомки 22-х найбільш цікавих місць міста. На сьогоднішній день - це наш наймасштабніший проект, що включає в себе 107 панорам.

Як це не дивно, Москву - один з найвідоміших міст світу - відвідує не так вже й багато туристів: близько 5 мільйонів чоловік в рік.

Для порівняння: у Парижа цей показник - 29 мільйонів, у Берліна - 10 мільйонів.

Однак причина такого «слабкого» інтересу до Москви - виключно в технічні складнощі організації поїздки, непростий візі в Росію і в загадковій російській погоді, яка нерідко відлякує теплолюбних і вимогливих мандрівників.

Тоді як ті, хто все-таки добрався до столиці Росії, розчарованими не залишаються. Найбільший мегаполіс Європи з його незабутньою атмосферою сповнений унікальних історичних пам'яток, що відображають всю історію Росії.

Найбільший мегаполіс Європи з його незабутньою атмосферою сповнений унікальних історичних пам'яток, що відображають всю історію Росії

Згідно з переказами, Москва розташована на семи пагорбах. На одному з них, Боровицком, знаходиться Кремль - поселення, навколо якого і зросла сучасна столиця Росії. Перша згадка про Москву відноситься до 1147 року; з тих пір, за свої майже дев'ять століть, місто пережило незліченну безліч подій, неодноразово бував зруйнований і знову відновлений.

Перша згадка про Москву відноситься до 1147 року;  з тих пір, за свої майже дев'ять століть, місто пережило незліченну безліч подій, неодноразово бував зруйнований і знову відновлений

Головна визначна пам'ятка Москви, знаменитий Московський Кремль спочатку був зведений з дерева, але до XIV століття, після чергового руйнування, фортеця відбудовується з місцевого білого каменю. Саме з цього періоду в літописах часто зустрічається назва «Москва білокам'яна». І навіть потім, коли білий камінь з міркувань практичності був замінений на обпалений цегла, стіни Кремля ще довго білили - в пам'ять про «білокам'яної» гордої історії міста і його головного зміцнення.

І навіть потім, коли білий камінь з міркувань практичності був замінений на обпалений цегла, стіни Кремля ще довго білили - в пам'ять про «білокам'яної» гордої історії міста і його головного зміцнення

До початку XVI століття «поселення на семи пагорбах» стає столицею єдиної російської держави, що дало стимул його економічного і культурного піднесення. Але хоча терема і храми Москви зводилися з каменю з X-XI століть - пожежа 1812 знищив практично всі колишні будинки, і місто знову почав життя з чистого аркуша.

На місці згорілих будівель з'явилися нові, переважно в стилі класицизм: саме вони, а також побудовані на рубежі XIX-ХХ століть будівлі в стилі модерн зараз складають «стару Москву».

Пізніша архітектура радянського часу залишила не менше яскравий слід в обличчі міста. Одним з перших помітних пам'яток Москви стала Шуховська вежа: новаторська для 20-х років XX століття гіперболоїдна конструкція зі сталевого сітчастої оболонки. Знаковим пам'ятником середини минулого століття також є Всеросійський виставковий центр ВДНХ, до сих пір входить в 50 найбільших виставкових центрів світу.

А найбільш знаменитими будівлями є «сталінські висотки» - сім висотних будівель, що з'явилися в кінці 1940-х - початку 1950-х років. І хоча ідея відштовхувалася від американських хмарочосів - авторам вдалося створити оригінальні архітектурні рішення, що отримали назву «сталінський ампір» чи «радянський монументальний класицизм». Тепер ці висотні будівлі є вершиною післявоєнного «радянського ар-деко» і найважливішими пам'ятками, без яких не обходиться жодне фото Москви.

Три з семи висоток знаходяться біля знаменитого Садового кільця. Ця кругова магістральна вулиця довжиною 15,6 кілометрів і шириною до 70 метрів побудована (залита асфальтом) на місці одного із стародавніх фортифікаційних споруд - земляних валів, які захищали Москву з XVI століття.

У минулому на території Москви налічувалося понад 130 річок, але до теперішнього часу більшість з них засипано. Проте, місто і зараз радує око водними просторами: це і знаменита Москва-ріка, і більш дрібні Яуза, Сетунь, Східної, Городня, і багато інших.

Мости, як і московські будівлі, є унікальними пам'ятками архітектури Москви. Наприклад, відкритий в 1938 році Кримський міст входив тоді до першої шістки мостів Європи по довжині річкового прольоту - 168 метрів. За Бородинскому мосту у вересні 1812 року, після однойменної битви, проходили і російські, і французькі війська. А в числі найбільш цікавих сучасних споруд - Мальовничий міст в Срібному бору, який не має аналогів в світі. Його пілон виконаний у вигляді величезної арочної конструкції, перекинутої з одного берега річки на інший під гострим кутом.

У 90-і роки в столиці було відкрито Парк Перемоги на Поклонній горі: меморіальний комплекс на честь Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. До його складу увійшло кілька храмів різних конфесій, музеї і пам'ятники, величезна колекція бойової техніки і композиція з 1418 (по числу днів війни) фонтанів, які в темний час доби пофарбовані червоним кольором.

... Навіть самий короткий список історичних віх і пам'яток Москви займе не одну сторінку. Мегаполіс, що розкинувся на площі понад 2500 квадратних кілометрів - це річки і парки, вузькі вулички і гігантські магістралі, затишний класицизм і холодні хмарочоси. Кожен період додавав Москві новий штрих: в 40-х роках місто оточила кільцева автомобільна дорога (МКАД), в 50-х в столиці з'явився Олімпійський комплекс «Лужники», 60-ті роки подарували Москві 540-метрову Останкінську телевежу, з 90-х років будується найбільший діловий центр «Москва-Сіті» ...

Не можна осягнути неосяжне, і в даному випадку фраза «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» вірна як ніколи. Колектив AirPano з гордістю представляє вам панорами Москви - міста, чия історія нерозривно пов'язана з історією нашої країни, і чиї пам'ятники яскраво ілюструють всі напрямки розвитку російської культури і архітектури.

фото: Дмитро Моісеєнко , Іван Росляков , Стас Сєдов , Сергій Семенов , Дмитро Чістопрудов

16.12.2013