Строительство »

Почалося соціальний рух «Ніхто не винен, але дитина без сім'ї нещасливий»

Зачекінься в Foursquare в Центрі консультацій SEB з 17 по 20 листопада і ми пожертвує 1 лат Дитячим селищам SOS.

Тільки 16% представників суспільства Латвії готові покласти на себе опіку над дітьми, які залишилися без сім'ї

Латвійська асоціація Дитячих селищ SOS у співпраці з Міністерством добробуту Латвії почала соціальний рух «Ніхто не винен, але дитина без сім'ї нещасливий». Мета руху - інформувати суспільство про можливості стати гостьовими сім'ями, прийомними сім'ями, опікунами, усиновителями для тих дітей, які живуть в дитячих будинках. Латвійська асоціація Дитячих селищ SOS закликає також підтримати сім'ї, які вже взяли до себе дітей, які залишилися без опіки власних батьків.

Директор Латвійської асоціації Дитячих селищ SOS Ілзе Паегле розповідає про мету руху: «Дитячі селища SOS впевнені в тому, що кожній дитині потрібно рости в сім'ї. На жаль, в Латвії, як і раніше майже дві тисячі дітей живуть в дитячих будинках. Уже в дуже ранньому дитинстві діти стикаються з почуттям знехтуваним, самотності і відчуження, яке супроводжує їх потім на протязі всього життя.

В рамках кампанії у співпраці з партнерами ми будемо інформувати суспільство про можливості стати гостьовими сім'ями, прийомними сім'ями, опікунами, усиновителями для тих дітей, які живуть в дитячих будинках. Також будемо закликати підтримати сім'ї, які вже взяли до себе дітей, які залишилися без опіки своїх батьків, в тому числі прийомні сім'ї SOS. Підтримати прийомні сім'ї SOS можна, зателефонувавши за благодійної телефонної лінії 90006386, відправивши коротке повідомлення SOS на номер 144 або перерахувавши пожертву на домашній сторінці кампанії www.sosbernuciemati.lv . До кінця вересня надати фінансову підтримку прийомним сім'ям SOS можна також за допомогою розміщених в магазинах RIMI і SuperNetto скриньок для збору пожертв ».

Думка суспільства про догляд за дітьми поза сім'єю

Згідно з результатами опитування громадської думки, проведеного восени 2014 року Латвійської асоціацією Дитячих селищ SOS у співпраці з SKDS, 81% суспільства вважає, що дітям краще рости в прийомній сім'ї, з опікуном або усиновлювачем, а не в установі по догляду за дітьми (дитячому будинку) , однак тільки 16% представників суспільства готові самі взяти на себе турботу дітей, які залишилися без сім'ї, а 42% готові зробити це як виняток (наприклад, у випадку з дітьми родичів або друзів). Основними мотивами взяти дитину в сім'ю були названі - співчуття по відношенню до дитини (58%) і особисті міркування (наприклад, бажання мати потомство, 24,7%). Основними бар'єрами для такого рішення були названі - нестача фінансових коштів (45%), які не відповідають побутові умови (32%) і недостатньо хороший стан здоров'я, великий вік (32%). Говорячи про необхідну підтримку з боку держави сім'ям, які усиновили / стали прийомною сім'єю / опікуном, найчастіше згадується фінансова підтримка (73%), доступність безкоштовної медицини і інших фахівців (65%) і щорічну оплачувану відпустку тривалістю по материнству / батьківства (як після народження дитини ) (47,9%). Більше про результати опитування громадської думки можна дізнатися, зв'язавшись з Латвійською асоціацією Дитячих селищ SOS.

«Інституційна опіка робить згубний вплив на маленьких дітей і це добре розуміють ті, хто пережили подібне самі або знають про це з точки зору теорії психології. Щоб говорити з суспільством про те, наскільки важливо допомагати дітям, особливо найменшим, які живуть в дитячих будинках, і як це найкраще зробити, цієї осені стартувала соціальна кампанія. Даною кампанією ми починаємо соціальний рух, оскільки хочемо змінити думку суспільства і домогтися більшого залучення в рух прийомних сімей та усиновителів. Подібні інформаційні заходи плануємо проводити протягом декількох років, до тих пір, поки ця проблема буде залишатися актуальною », - вказує ідейний натхненник, хрещена мама руху Сандия Салака.

Міністр добробуту Улдіс Аугуліс зазначає: «Держава твердо впевнено в тому, що кожна дитина має рости в сім'ї і отримувати турботу батьків, одночасно освоюючи в родині навички, необхідні для самостійного життя після повноліття. Тому протягом найближчих років Міністерство добробуту вкладе значні кошти з фондів Євросоюзу і державного бюджету, щоб на 60% або 1 056 дітей зменшити число дітей в дитячих будинках і забезпечити їм проживання в сім'ях. В якості нової політичної ініціативи в Міністерство фінансів уже подано запит на суму 4 мільйони євро, яка буде спрямована на збільшення підтримки опікунів, прийомних сімей та усиновителів, передбачивши для них як збільшення матеріальної підтримки, так і різне навчання і доступність послуг. Я щиро радий ініціативи Латвійської асоціації Дитячих селищ SOS провести інформаційну кампанію, оскільки необхідно якомога більше говорити з суспільством і займатися його освітою, формувати розуміння з різних питань, пов'язаних з опікунством і прийомними сім'ями, сприяючи тому, щоб по можливості більше дітей отримали турботу і любов батьків ».

Спасибі друзям руху - банку SEB і Latvijas Dzelzceļš, за допомогою яких були підготовлені матеріали кампанії, а також тим, хто підтримує кампанію - SKDS, RIMI, Tele 2, K-Rauta, Sportlat. Дякуємо також інформаційних спонсорів - TV3, Star FM, Diena, Dienas Bizness, NRA, draugiem.lv, inbox.lv, calis.lv, maminuklubs.lv, 1188.lv, Latvijas Pasts, Opus Capita, Mykoob, JCDecaux.

lv, Latvijas Pasts, Opus Capita, Mykoob, JCDecaux

Про ситуацію в Латвії

У Латвії живе приблизно 360 тисяч дітей, з яких майже 8000 залишилися без опіки своїх батьків і неповні 2000 з них живуть в установах по догляду за дітьми. Перебування в дитячому будинку несприятливо позначається на розвитку дитини. Дітям, які в своїх біологічних сім'ях часто страждають від насильства, фізичних і емоційних травм, потрібна особлива турбота і опіка в сімейному середовищі.

Про Дитячих селищах SOS

Латвійська Асоціація дитячих селищ SOS є громадською благодійною організацією, яка забезпечує сімейний підхід для довгострокової турботи про дітей, які залишилися без піклування батьків, і містить центри по підтримці сімей в декількох самоврядуванні Латвії. У прийомних сім'ях Дитячих селищ SOS (в Ісліце і Валміере), а також в Будинках молоді SOS в Єлгаві і Ісліце- підтримку, безпеку і новий будинок знайшли 160 дітей і молодих людей з усієї Латвії. Центри підтримки сімей SOS щороку надають підтримку і допомогу понад 500 дітям із сімей соціального ризику Валмієри, Риги, Бауска, Олайне і Цесісського краю.

Про вплив інституційної опіки на дітей

Фільм Ольги СИНЯЄВА «Блеф чи Щасливого Нового року!» http://film-blef.ru/portfolio/movie/