Строительство »

Наочний приклад складання бізнес-плану

 1. Простий приклад написання бізнес-плану
 2. Приклад складання бізнес-плану підприємства
 3. Короткий приклад бізнес-план
 4. Приклад бізнес-плану з розрахунками
 5. Дивіться приклад бізнес-плану
 6. Завантажити готові приклади бізнес-планів
 7. Для скачування необхідно клікнути по посиланню:

Продовження. Початок: Частина №1 >>>

Простий приклад написання бізнес-плану

Наведемо простий приклад оформлення бізнес-плану. Слід враховувати, що це лише один з можливих варіантів, причому поданий в дуже стислому вигляді.

Мета: Виробляти кондитерські вироби, головним чином торти, для жителів міста. Зайняти лідируючі позиції в верхньому ціновому сегменті на даному ринку.

завдання:
1. Створити компактний кондитерський цех.
2. Забезпечити виробничий процес необхідною сировиною і робочою силою, частина якої буде найманої.
3. Спочатку зайняти 30% від сегмента ринку, за допомогою реалізації розробленої маркетингової стратегії, яка передбачає видавлювання основних конкурентів демпінговими цінами і новими для споживача рецептами.
4. Залучити відсутні інвестиційні кошти в банку під заставу, наявної в розпорядженні, нерухомості.

Приклад складання бізнес-плану підприємства

Розглянемо приклад бізнес-плану виробництва. Передбачається відкриття невеликого ательє з пошиття одягу. Розглянемо, наскільки перспективним є цей бізнес в умовах конкретного ринку.

1. Резюме. Відкриття невеликого виробництва з 1 січня 2014 року. Форма власності - ТОВ. Запланований термін - 42 місяці.

2. Загальні положення. Закупівля обладнання, яке дозволить використовувати різноманітні тканини і виконувати різну обробку. Планується частково залучити позикові кошти під покупку обладнання та оренду приміщення. Послуга пошиття надаватиметься населенню, а також юридичним особам, які потребують спеціальної одязі, а також пошиття штор та постільних речей для подальшої реалізації.

3. Аналіз ринку та маркетинговий план. В даний момент на ринку представлено 350 підприємств. За рахунок суворого дотримання термінів і якості планується створити позитивний образ фірми, що дозволить зайняти нішу на ринку.

4. Витрати. Передбачувані прямі і змінні витрати, включаючи заробітну плату та оренду приміщення, за 3 роки складуть 13,5 млн рублів. З них власних коштів 50 млн рублів. Планований обсяг реалізації складе 15 млн рублів, що за вирахуванням податкових відрахувань дозволить до кінця третього року вивести проект на окупність.

5. Виробничий графік. Випуск 1000 одиниць товару.

6. Інвестиції. Залучення партнерів на умовах спільного ведення бізнесу.

Короткий приклад бізнес-план

Якщо має бути відкриття майстерні з ремонту взуття, то в найзагальнішому вигляді розробка бізнес-плану на прикладі виглядає так:

 • - Постійні витрати (обладнання) - 300 тис рублів.
 • - Змінні витрати (нитки, клей, оренда) - 10 тис рублів.
 • - Необхідні інвестиції - 100 тис рублів у вигляді банківського кредиту під 23% річних на 10 років з - прогресивною шкалою і відстрочкою погашення на 1 рік.
 • - Форма власності - ІП
 • - Податкові відрахування 24 тис рублів.
 • - Планована виручка - 20 тис рублів на місяць.
 • - Виручка 1 року - 97 тис рублів.
 • - Фінансовий результат - 73 тис рублів.

У підсумку, у підприємця є підстави вкладати гроші в цей проект. Запас міцності достатньо великий, щоб можливі відхилення від прогнозованих величин не привели до фінансового краху.

Багато цікавої та корисної інформації вкладено в інформаційне керівництво по створенню і розвитку власного бізнесу:  Як відкрити успішний магазин Багато цікавої та корисної інформації вкладено в інформаційне керівництво по створенню і розвитку власного бізнесу: "Як відкрити успішний магазин" ? А ви знаєте як домогтися успіхів у бізнесі завдяки досвіду успішних підприємців? Читайте:

Приклад бізнес-плану з розрахунками

Відкриття невеликого магазину, що реалізує колишні у вживанні дитячі речі, також вимагає попередньої оцінки. Бізнес-план підприємства приклад:

Оцінка, що купується у населення товару, буде проводитися на підставі вартості 1 кг.
Для початку потрібно скласти асортимент в 100 одиниць.
Вартість 1 кг - 400 умовних одиниць. Один виріб важить в середньому 1 кг. Таким чином, витрати на товар складуть 100 * 100 = 40 000 у.о. Витрати на поповнення оборотних коштів становитимуть 100 одиниць, що дорівнює 10 000 у.о. у місяць
Оренда приміщення складе 10 000 у.о.
Змінні витрати, включаючи рекламу і непередбачені витрати - 10 у.о.

Обсяг продажів в перші 6 місяців складе 130 виробів на місяць;
в наступні - 280 виробів на місяць.
Ціна одиниці в середньому буде дорівнювати 250 у.о.
Виручка за 1 рік = 130 * 250 * 12 + 280 * 250 * 12 = (10 000 * 12 000 + 40 000 + 10 000 * 12 + 10 000 * 12 000) = 420 195 - 361 240 = 58 955.
Податок складе 25 000 у.о.
Фінансовий результат - 33 955 у.о.

На перший погляд бізнес здається привабливим, враховуючи низькі витрати на вході і швидку окупність, але виконавши простий розрахунок, підприємець прийде до висновку, що рентабельність дуже низька і, хоча ризик невеликий (товар користується стабільним попитом), без виходу на масштаб займатися цією справою невигідно .

Дивіться приклад бізнес-плану

Схематично планування, наприклад, вирощування овочів виглядає так:

1. Резюме. Тут відбивається короткий зміст решти сторінок.
2. Маркетингова частина. Хто буде покупцем і за рахунок чого вдасться завоювати ринок? Розрахункова частина - 5 тон моркви по 100 000 у.е
3. Витрати. Оренда земельної ділянки та інвентар - 27 000 у.о.
Оплата найманої праці - 30 000 у.о.
4. Виручка - 23 у.о.
5. Джерела фінансування. Банківський кредит на 50 000 у.о. під 18% річних на 10 років.
6. Фінансовий результат - 9 у.о.

Дана діяльність при виконанні песимістичного сценарію в перший рік не принесе доходу зовсім. Крім того, підприємець зможе повноцінно працювати і вкладати кошти в розвиток тільки поле погашення всієї суми кредиту.

Завантажити готові приклади бізнес-планів

На даному ресурсі можна скачати приклади бізнес-планів безкоштовно. Завантаження файлу дає можливість познайомитися з більш докладними варіантами розрахунків, які дозволять не тільки зрозуміти сутність, але і зробити по аналогії свій власний розрахунок-обгрунтування доцільності вкладення коштів.

Якщо досвіду зовсім немає, зовсім не обов'язково замовляти розробку спеціалізованій фірмі. Досить познайомитися з прикладом планування для аналогічної діяльності, де можна детально вивчити особливості аналізу ринку і розрахунку виробничих витрат конкретного бізнесу.

Для скачування необхідно клікнути по посиланню:

Дивитися обов'язково відео: "Що таке бізнес план?"


А ви знаєте як домогтися успіхів у бізнесі завдяки досвіду успішних підприємців?
Хто буде покупцем і за рахунок чого вдасться завоювати ринок?