Строительство »

Де взяти гроші на свою справу

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

переглядів:

Свою справу - на допомогу. Дають мало, але на дрібний бізнес вистачає.

Багато з нас мріють мати свій бізнес. У багатьох навіть є боязкі ідеї якомога, якщо не озолотитися, то хоча б прогодувати себе і свою сім'ю. Але, на жаль, у більшості українців ідеї залишаються нереалізованими, часто через відсутність стартового капіталу, адже не кожну ідею можна розкрутити з нуля. "Сегодня" дізналася, де можна знайти гроші для старту невеликої власної справи, на яке, як правило, досить 50-100 тис. грн., а іноді і менше.

В БАНКУ ПОТРІБНО хитро

Більшість підприємців, які не мають стартового капіталу, в першу чергу, звертаються за ним в банк. Але, на жаль, отримати кредит в банку під новий бізнес-проект, навіть дуже цікавий і перспективний, неможливо: на старт своєї справи фінустанови грошей не дають. "При видачі кредитів банки спираються на історію роботи бізнесу клієнта і на цій підставі роблять висновок про ризикованість видачі кредиту. Але у нового бізнесу такої історії немає і адекватно оцінити ризики неповернення кредиту неможливо", - говорить начальник управління розвитку продуктів малого бізнесу банку "Фінанси і кредит "Віталій Синенко.

Так що отримати кредит в банку можна тільки після певного терміну успішної роботи офіційно зареєстрованого бізнесу. В одних банках це можливо вже через 6-9 місяців після початку роботи, в інших - через рік-два. "Цей термін необхідний, щоб можна було проаналізувати успішність ведення бізнесу: наскільки стабільні доходи, зв'язки з постачальниками і покупцями і т. Д.", - говорить директор департаменту маркетингу корпоративного бізнесу "VAВ Банку" Наталя Лаврик.

Але навіть після року після старту вашого бізнесу не варто розраховувати зайняти у банку великі гроші. Керівник напрямку з розвитку МСБ "VAВ Банку" Антон Новосельцев розповів "Сегодня", що для "знайомства" з новим позичальником банк, швидше за все, буде пропонувати короткострокове кредитування, зокрема на поповнення оборотних коштів. Зазвичай це поновлювані кредитні лінії - схоже на кредитну картку: повернув весь борг або його частину і знову можеш залазити в кредит. Залежно від особливостей бізнесу і фінансового стану ставка за такими кредитами буде від 16 до 25% річних в гривні.

ВИХІД Є. Але отримати в банку кредит на початок своєї справи все ж можна, трохи схитрувати. "Якщо в родині хтось один є звичайним найманим працівником і може підтвердити свою платоспроможність довідкою про зарплату, він може оформити на себе споживчий кредит із заставою або без нього (без застави банки сьогодні дають до 150 тис. Грн. - Авт.). отримані гроші можна вкласти в бізнес. Однак офіційного позичальникові доведеться продовжувати працювати за наймом або поєднувати як мінімум до того часу, поки створений другим членом сім'ї бізнес не буде приносити досить доходів для погашення кредиту і задоволення всіх потреб з емьі ", - порадив Віталій Синенко. Зрозуміло, що сума такого кредиту буде не дуже великий. А в майбутньому бізнес, організований на ці кредитні гроші, вже буде мати історію, і шансів на отримання більшого кредиту буде набагато більше.

У ІНВЕСТОРА - ДОРОГО

Отримати кредит в банку, як ви зрозуміли, не так вже й просто. Але за грошима в борг на стартовий капітал можна звертатися не тільки в банк, але і до приватними інвесторам.

КРЕДИТ У приватників. Нині інтернет (форуми і сайти з безкоштовними оголошеннями) рясніє привабливими обіцянками: "Дам гроші в борг". Зайняти у таких приватників досить просто - обумовлюєте умови, підписуєте договір позики і отримуєте гроші. Але в цьому процесі є чимало "але". "По-перше, позики у приватних осіб - дороге задоволення. Зазвичай це коштує 2,5-5% на місяць, тобто 30-60% річних у валюті - такі позики зазвичай оформляються в доларах. По-друге, під чесне слово приватники грошей не дають - заставою виступає нерухомість боржника. Причому мова йде не про класичний заставі як в банку, а про більш хитрою схемою переписування квартири на кредитора. по-третє, в разі неповернення кредиту в суд ніхто звертатися не буде. Питання вирішуватимуть по іншому ", - попереджає Віталій Синенко.

БАГАТИЙ ДЯДЯ АБО ФОНД. Нерідко в тих самих оголошеннях "дам гроші в борг" є приписка "пайову участь у бізнесі". Тобто подібні інвестори готові давати гроші за частку в бізнесі. Але будьте готові до того, що гроші теж можуть на перших порах оформлятися під заставу, та й частку інвестор попросить немаленьку (до 70%). До того ж на правах співвласника інвестор матиме право втручатися в ваш бізнес. Правда, далеко не завжди інвестори, за якими закріпилася назва бізнес-ангели, поводяться по-ангельски. Буває, підприємцям вдається знайти вихід на крупного бізнесмена або венчурний фонд (це щось на зразок пайового інвестфонду, куди вкладають гроші для заробітку на фондовому ринку, тільки венчурні вкладають гроші в більш ризикові цінні папери і нові бізнес-проекти, які можуть принести велику прибуток ). Це реальна можливість стартанути свій бізнес, але й тут не все так просто. "Залучення інвестора - дуже складний процес. Потрібно написати реальний бізнес-план, знайти інвестора, якому він сподобається. При цьому доведеться віддавати інвестору не менше 70% прибутку в перші роки роботи, а потім, швидше за все, потрібно буде викуповувати його частку, на що, швидше за все, доведеться брати кредит в банку. Ну а якщо інвестору бізнес сподобається так, що він захоче стати його одноосібним власником, то він це зробить, тому що має більш великі можливості, і можна залишитися ні з чим ", - говорить Віталій Синенко.

КАПІТАЛ ІЗ ТЕЛЕВІЗОРА

Знайти можливість зустрітися з гідним приватним інвестором не так вже й просто. Один з варіантів, як не дивно, - телебачення. На каналі ICTV кілька років поспіль йшла програма "Акули бізнесу", а в кінці 2010-початку 2011 року показали проект "Українська мрія". "На цьому проекті ми виступили посередником, запропонувавши учасникам програми майданчик для презентації ідей інвесторам - відомим українським бізнесменам-мільйонерам. Вони висловили свою думку про ідеї, оцінили їх, зробили свої критичні зауваження і дали поради. В ідеї, які сподобалися інвесторам, вони погодилися вкласти гроші ", - коротко розповіла про суть проекту" Українська мрія "його продюсер Оксана Соколова. У числі переможців опинилися проекти зі створення та розвитку невеликої автомайстерні, дитячої ігрової кімнати в торговому центрі, розширення невеликого магазину до супермаркету в сільській місцевості, відкриття магазину з продажу тканин і фурнітури, а також створення мережі автоматів з продажу бутербродів. "Моя ідея новою. Уже сьогодні в Україні можна зустріти подібні автомати, які продають шоколадні батончики, напої і навіть DVD-диски. Я запропонував продавати в них бутерброди, а також салати і воду і встановлювати в лікарнях, бізнес-центрах, держустановах, підприємствах ", - розповів нам один з переможців проекту, підприємець з Дніпропетровська Станіслав Ніколенко. Він отримав від інвесторів проекту стартовий капітал в 300 тис. Грн. Інші переможці отримали від 10 до 600 тис. Грн. Участь в таких шоу - відмінна можливість, але варто розуміти, що це не лотерея, а перемога в такому шоу не означає зірвати джекпот. Інвестори не дарували гроші, а вкладали їх, причому активно торгуючись за свою частку в справі. Наприклад, Станіслав Ніколенко буде володіти бізнесом навпіл з інвесторами. Іншим підприємцям довелося погоджуватися і на менші частки, іноді всього на 30%, а 70% відходило до інвестора. Правда, деякі учасники, чиї проекти не перемогли і не вимагали серйозних вливань (до 50-100 тис. Грн.), Отримали гроші в кредит.

Чи буде продовження проекту в цьому році, Оксана Соколова поки не знає, але не виключила цього, так як за її словами, до проекту виявили інтерес безліч не тільки підприємців, але і потенційних інвесторів.

ВІД ДЕРЖАВИ: ПОСІБНИК ОПТОМ І КОНКУРС БІЗНЕС-ПЛАНІВ

Загальновідомо, що малому бізнесу держава не допомагає стати на ноги, а часом, навпаки, заважає. Але певні гроші на старт свого бізнесу від держави отримати можна.

В СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ. Ті, хто був звільнений з попереднього місця роботи за скороченням або за погодженням сторін, мають право на отримання протягом року допомоги по безробіттю. Як розповіли нам в Державному центрі зайнятості, якщо безробітний протягом місяця не може знайти роботу за профілем, то посібник можна перетворити в одноразову виплату для організації своєї справи. Для цього потрібно подати до центру зайнятості заяву та захистити свій бізнес-план.

Розмір одноразової виплати залежить від розміру допомоги, а він - від офіційної зарплати на останньому місці роботи і рядок страхового стажу (періоду, коли з вашої зарплати робилися відрахування до фондів соцстраху). Наприклад, якщо ваша зарплата була 4 тис. Грн., А страховий стаж більше 10 років, то одноразова виплата складе 26 880 грн. Крім одноразових виплат в центрах зайнятості також допомагають словом: готують безробітних до ведення своєї справи, а також допомагають в його реєстрації.

Цікаво, що, зі слів працівників Держцентру зайнятості, такі одноразові виплати і допомогу в організації користуються чималою популярністю і є багато прикладів, коли безробітні на ці скромні гроші дійсно починали свою невеличку справу. Так, Галина Баранцева з Лисичанська втратила роботу ще в 2004 році після 20 років роботи перукарем. Тоді їй було 47 років. "Отримавши в центрі зайнятості грошову допомогу, ми з сім'єю орендували приміщення, купили інструменти, зробили ремонт і відкрили перукарню, в якій я повноправна господиня вже 6 років. А ще я дала роботу трьом колишнім колегам", - говорить Галина.

55-річна Наталя Білик із Вінниці на одноразову виплату купила тестомесильную машину і почала сімейний бізнес - ліпить вареники і пельмені. Серед її клієнтів, в основному, сусіди, хоча такий бізнес можна зорієнтувати і на кафе, ресторани. А 46-річна Вікторія Міщук в 2010 році відкрила невелику фотостудію, де робить термінове фото на документи. А до цього працювала головбухом, але власник фірми зменшив зарплату, і Вікторія звільнилася за згодою сторін. На одноразову виплату купила фотоапарат, принтер і фотопапір, а світлове обладнання взяла у знайомих.

КОНКУРСИ БІЗНЕС-ПРОЕКТІВ. Улюблена тема розмов чиновників про підтримку підприємців - конкурси бізнес-проектів з пільговими кредитами. У 2010 році Держкомітет з питань регуляторної політики та підприємництва таки проводив подібний конкурс. Як розповіла нам прес-секретар комітету Юлія Лаврисюк, його переможцям передбачалося видавати кредити на 50-250 тис. Грн. на термін до 3-х років під пільгові відсотки (облікова ставка + 1,5%, тобто 9,25% річних) за рахунок держбюджету. На ці цілі повинні були виділити близько 15 млн грн. Однак через затримку з ухваленням бюджету на 2010 рік (його прийняли лише в квітні того ж 2010-го) і тяганини з документами його переможці так і не отримали грошей.

За словами Юлії Лаврисюк, в цьому році планується проведення аналогічного конкурсу, і відповідні відомства вже готують постанову про його проведення. Умови конкурсу поки не відомі, але переможцям обіцяють кредитів на 20,3 млн грн. Подробиці майбутнього конкурсу потрібно буде з'ясувати через місяць-два в Українському фонді підтримки підприємництва або в Міністерстві економіки, так як Держкомпідприємництва ліквідується за указом президента.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Де взяти гроші на свою справу". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Одарюк Антон

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ