Строительство »

NEWSru.com :: У Москві оголошено масовий вилов бездомних тварин: зоозахисники протестують

У Москві почався вилов бездомних собак і кішок, причому розпорядження віце-мера Петра Бірюкова стосується також приручених, стерилізованих і щеплених тварин
Згідно офіційним переписом, в столиці налічується близько 27 тисяч бездомних собак
Зоозахисники вимагають перевірити правомочність масових виловів тварин для розміщення в недобудованих притулках без фінансування

У Москві почався вилов бездомних собак і кішок, причому розпорядження віце-мера Петра Бірюкова стосується також приручених, стерилізованих і щеплених тварин. Зоозахисники протестують проти акції і заявляють, що вона буде проходити з невиправданою жорстокістю.

За словами захисників тварин, нинішній вилов суперечить чинному "Регламенту по вилову, транспортування, стерилізації, утримання, обліку та реєстрації бездоглядних та безпритульних кішок і собак", повідомляють "Нові вісті" .

Як вважають активісти, тисячі собак і кішок будуть виловлені і вбиті, або їх помістять в муніципальні притулки, де вони будуть повільно вмирати. Справа в тому, що ці організації практично не фінансуються, тому тварини не отримують в них ніякого догляду, часто вони тривалий час перебувають без корму і води і приречені на болісну смерть. Встановити нагляд за такими притулками неможливо, так як приватних осіб на їх територію не пускають, керівництво притулків також не надає інформації про долю виловлених собак і кішок.

Зоозахисники попереджають, що в число виловлених можуть потрапити і домашні вихованці, так як "ловці" без розбору вбиватимуть всіх зустрічаються на їхньому шляху тварин. У той же час здичавілі й агресивні тварини так і залишаться на вулицях, так як їх складніше піймати.

Згідно офіційним переписом, в столиці налічується близько 27 тисяч бездомних собак. Але кінологи дотримуються іншої точки зору і вважають, що бродячих собак в Москві приблизно 100 тисяч. Однак тотальне знищення собак не вихід, попереджають експерти. Масові вилови ставлять під загрозу екологічну та епідеміологічну ситуацію в місті, так як в кінці кінців призводять до розмноження гризунів і приходу агресивних і інфікованих тварин з області. Також виявляються непотрібними зусилля приватних осіб по стерилізації та щеплень тваринам.

Зоозахисники вимагають перевірити правомочність масових виловів тварин для розміщення в недобудованих притулках без фінансування, зупинити поголовні вилови і провести перевірку діяльності міської адміністрації і муніципальних притулків на предмет нецільового витрачання коштів, що виділяються на регулювання чисельності бездомних тварин. Активісти просять зобов'язати місцеву адміністрацію забезпечити доступ до притулків для тварин приватним особам, які надають допомогу тваринам.

Як вважають захисники тварин, давно назріла необхідність введення Федерального закону про захист прав тварин, так як діюча стаття 245 Кримінального кодексу не працює в 99% випадків.

як нагадує "Новий регіон" , В Росії не єдиною проводяться такі жорстокі акції з масового вилову бездомних тварин. Так, в Пекіні цього літа напередодні Олімпіади також провели масову зачистку міста від кішок. За деякими відомостями, це була особиста ініціатива глави КНР Ху Цзіньтао, який нібито ненавидить цих тварин.

В результаті китайськими службами були виловлені тисячі бродячих і домашніх кішок. Власників домашніх вихованців оподаткували в 200 юанів (близько 21 долара США). Багато людей, не бажаючи платити, стали просто викидати кішок на вулицю. Санітарні команди відвозили тварин в "табори смерті", де тримали голодними в тісних клітках, поки вони не вмирали болісною смертю.