Строительство »

Як заробити на ремонті квартир: бізнес-план - Економіка - За нашими оцінками, якщо кожні 2 місяці виконувати ремонт "однушки", наш проект окупиться через 2 роки, тобто заробити можна близько 12 000 гривень на місяць | СЬОГОДНІ

  1. Як заробити на ремонті квартир: бізнес-план 3 травня 2015 року, 8:47 Переглядів: На перший погляд...
  2. Орфографічна помилка в тексті:
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. АВТОР:
  5. Орфографічна помилка в тексті:
  6. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  7. АВТОР:
  8. Орфографічна помилка в тексті:

Як заробити на ремонті квартир: бізнес-план

3 травня 2015 року, 8:47 Переглядів:

3 травня 2015 року, 8:47 Переглядів:

На перший погляд може здатися, що в кризу ринок нерухомості непривабливий для реалізації стартапів. Адже, з одного боку, мало хто купує житло, а з іншого - багато будкомпанії заморожують будівництво об'єктів. Але це правило не поширюється на сегмент послуг, пов'язаний з ремонтом квартир і будинків, - адже люди в будь-який час потребують наклеювання шпалер, заміну сантехніки або оновленні електропроводки. "Ці послуги користуються попитом населенням, і обсяг замовлень поки що зберігається на докризовому рівні. Одні добудовують котеджі, тому що проекти стартували рік-два назад, і кидати розпочате недоцільно. А інші здійснюють ремонт квартир в новобудовах або в радянських багатоповерхівках, так як гроші на ці цілі були зібрані ще до кризи. Але чи залишиться ця тенденція незмінною - прогнозувати складно ", - говорить аналітик SV Development Сергій Костецький. "Сегодня" вивчила перспективи і ризики вкладення інвестицій в невелику столичну компанію по ремонту житла.

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Бізнес-план компанії по ремонту житла

1. Характеристика, розташування, конкуренти

Відкриваємо в Києві невелику фірму "Майстри", яка займеться ремонтом квартир. Запропонуємо всі види робіт: дизайн; експрес-обслуговування; "під ключ"; частковий ремонт; утеплення стін. Чи можемо виконати і економзаказ, і масштабний ремонт заміських будинків

Конкуренція тут висока, адже в столиці ремонтують житло і столичні майстри, і гастарбайтери, а це, за скромними оцінками, більш 800-1000 бригад. Але свою нішу займемо за рахунок якісних робіт, широкого спектра послуг і гнучких цін.

Наш офіс запрацює на Позняках, оскільки тут будуються багатоповерхівки, і, відповідно, власники нових квартир забезпечать потік замовників. Нам буде потрібен невеликий сайт-візитка з фотогалереєю виконаних робіт, який дозволить збільшити впізнаваність проекту. Ще замовлення плануємо шукати завдяки особистим контактам. У майбутньому ж, як розкрутимося, займемося будівництвом - тобто почнемо зводити будинки під замовлення.

За нашими оцінками, якщо кожні 2 місяці виконувати ремонт "однушки", наш проект окупиться через 2 роки.

2. Стартовий капітал

На самому початку власнику доведеться вкластися в інструментарій. При цьому потрібно враховувати, що для роботи знадобиться хоча б одна бригада з п'яти чоловік, куди входять сантехнік, електрик, два-три маляра. Також для повноцінного ремонтного процесу потрібно купити бетономішалку, перфоратор, дриль, болгарку, молотки, кисті, ємності для будматеріалів, спецодяг і т. Д. Разом: 120 тис. Грн.

Далі - запускаємо сайт. Розробка "візитки" обійдеться в 5 тис. Грн. Також доведеться заплатити за хостинг, домен і технічну підтримку - річний "абонемент" тягне приблизно на 2 тис. Грн. Разом: 7 тис. Грн.

Ще закупимо "розумну" техніку: ноутбук, принтер, сканер. Це обладнання стане в нагоді для оновлення контенту на сайті, складання кошторису для замовника, використання графічних програм в процесі ремонту та інше. Разом: 15 тис. Грн.

І, нарешті, для роботи буде потрібно невелике вантажне авто - для перевезення будматеріалів, людей і вирішення інших логістичних завдань. Беушний транспорт нам обійдеться в 150 тис. Грн.

Всього: 292 тис. Грн.

3. Поточні витрати

Тут враховуємо витрати на оренду офісу. Приміщення на Позняках площею в 20 кв. м обійдеться в 4000 грн. Ще нам знадобиться склад, де будемо зберігати будматеріали та обладнання. Його оренда, з урахуванням площі в 80 кв. м, тягне на 2400 грн. Не забуваємо про "комуналці": загальна оплата електроенергії, інтернету, води обійдеться приблизно в 2000 грн. Ще 2000 Грн включимо на закупівлю миючих засобів, канцтоварів, бензину. Разом: 10,4 тис. Грн.

Далі враховуємо фонд зарплати. На роботу в офіс візьмемо адміністратора (5000 грн), який буде відповідати на дзвінки, оновлювати сайт, складати звіти для податкової, при необхідності - прибирати приміщення. Що стосується зарплат для бригади, то ці гроші не потрібно включати в поточні витрати. Справа в тому, що майстри заробляють відрядно або за фактом виконаної роботи. Тобто бригада отримує, в середньому, 50% від загальної суми ремонтних. За таким же принципом буде заробляти і власник компанії, який є бригадиром безпосередньо на об'єктах.

Також не завадить закласти 5000 Грн на оновлення або ремонт робочих інструментів і ліквідацію форс-мажорів.

Всього: 20,4 тис. Грн.

4. Маркетинг, реклама

Кращий спосіб знайти замовника - це скористатися особистими зв'язками. Тому на старті обдзвонити всіх знайомих і повідомимо, що займаємося ремонтом житла. З тими ж, хто зацікавиться нашими послугами, обговоримо умови співпраці: по-перше, оплату можна виробляти поетапно; по-друге, за підсумком виконаних робіт буде надана гарантія терміном на рік. Крім того, якщо проект по ремонту житла планується масштабний, можна домовитися про знижки. Наприклад, вбудовані меблі на кухню можна встановити зі знижкою в 20%.

Не завадять можливості інтернету. Можна створити іменні сторінки в соціальних мережах, а також розповісти про наші послуги на біржах онлайн-оголошень. Будуть корисні і можливості ресурсів-скідочніков на кшталт "Покупон".

Як фішки добре б використовувати ексклюзивні пропозиції: наприклад, організувати прийом замовлень по інтернету з подальшим безкоштовним виїздом майстра для оцінки обсягів майбутнього ремонту.

5. Окупність проекту, ризики

Скільки заробимо. Наша бригада виконає ремонт "під ключ" в "однушки" площею 40 кв. м за 2 місяці. Будівельні нам буде оплачувати власник житла (260 тис. Грн.). За роботу бригади ми візьмемо з нього 130 тис. Грн. З цих грошей ми розраховуємося з майстрами (65 тис. Грн.), А ще 65 тис. Грн - дохід фірми за два місяці. Мінусуем поточні витрати (40,8 тис. Грн за два місяці), отримуємо 12,1 тис. Грн на місяць. А з урахуванням стартових витрат (292 тис. Грн.), Розуміємо, що наш проект почне окупатися через 2 роки.

Ризики. Під час кризи менше клієнтів. Тоді можна зосередитися на економзаказах.

Тоді можна зосередитися на економзаказах

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Головний інструмент - репутація

Успішний бізнес в сегменті ремонту житла можна побудувати лише за умови, що власник компанії є за освітою інженером, будівельником, технарем, або ж довгий час працював в цьому напрямку. "Будь-який вид ремонту - заміна вікон, створення дизайн-проекту, монтаж натяжних стель, - вимагає розуміння процесів. Тому важливо, щоб сам підприємець був будівельником. Або ж потрібно знайти надійного партнера, який зможе контролювати роботу бригади і поставки матеріалів, спілкуватися з замовником. Але без досвіду роботи в цій сфері відкривати свою компанію по ремонту квартир і будинків не має сенсу ", - вважає столичний дизайнер Володимир Хмура.

Керівник приватної будівельної компанії "Технополіс" Сергій Солапанов додає: крім будівельного досвіду, в цьому бізнесі потрібно постійно поповнювати свою "базу даних". "Наприклад, дизайнерам потрібно стежити за модними тенденціями в інтер'єрі, а будівельникам корисно цікавитися, які нові виробники з'явилися на ринку; розширено чи асортимент, умовно, по фарбах; змінилися властивості матеріалів або технології їх застосування. Ці знання, як правило, можна почерпнути на спеціалізованих виставках і майстер-класах, в галузевих журналах ", - зазначає підприємець.

Такий фундамент дозволяє цьому бізнесу триматися на плаву навіть у кризу, вважають експерти. "Зараз замовникам потрібен недорогий, але якісний ремонт. Тому якщо бригада працює добротно, у таких майстрів завжди будуть клієнти, оскільки спрацьовує принцип" сарафанного радіо ": замовники рекомендують фахівців з ремонту своїм друзям і знайомим. Треба пам'ятати, що репутація в цьому бізнесі - основна запорука виживання в складних економічних умовах ", - упевнений Сергій Костецький.

Треба пам'ятати, що репутація в цьому бізнесі - основна запорука виживання в складних економічних умовах , - упевнений Сергій Костецький

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Інвестуємо в справу поступово

Ремонтний бізнес цікавий тим, що тут можливі невеликі фінансові вкладення для старту. "Головне - придбати весь набір інструментів для роботи. Знадобитися можуть бетономішалка, перфоратор, дриль, болгарка і т. Д. Ці витрати обійдуться приблизно в $ 5000, або 125 тис. Грн, і таких інвестицій для запуску компанії по ремонту житла більш ніж достатньо. у перспективі можна вкластися в недорогий сайт, де будуть виставлені портфоліо з фотографій з прикладами відремонтованих квартир. А коли прибуток буде відчутна, не завадить придбати невеликий вантажний автомобіль ", - пояснює бізнесмен Сергій Солапанов.

Не варто спочатку вкладатися в оренду офісу або складу, радять знаючі люди. "На старті такі витрати зайві: за фактом офіс потрібен буде, коли буде великий набір інструментів або багато будматеріалів. А якщо такий необхідності не виникає, то можна без проблем працювати вдома, а робочі приналежності зберігати в гаражі", - упевнений дизайнер Володимир Хмура. За його словами, коли бізнес стане на ноги, можна задуматися над тим, щоб взяти в оренду офісне приміщення: "Бажано орендувати невеликий і якісно відремонтований офіс, неподалік від центру міста. А ось в самому центрі працювати не варто: під час кризи таке розташування клієнти сприймають негативно, мовляв, послуги у цій компанії можуть бути дорогими ".

Також в цьому бізнесі заощадити можна і на співробітниках. "Як правило, майстрів не оформляють офіційно, їм платять за фактом виконаної роботи. Хороший майстер сьогодні може заробити близько 10-12 тис. Грн на місяць. Прожити на ці гроші можна, але надприбутків очікувати не варто", - говорить аналітик Сергій Костецький.

< <

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Залучаємо клієнтів гарантіями і майстрами

Якісний ремонт житла забезпечує тільки професійна бригада. Тому власники будівельних компаній особливу увагу приділяють кадрових питань, зазначає дизайнер Володимир Хмура. "Зазвичай в бригаді - 4-5 різнопрофільних фахівців, які можуть відремонтувати квартиру" під ключ ": електрик, сантехнік, і 2-3 маляра. В такі команди майстра підбираються за рекомендацією. Але серед них трапляються і недисципліновані, і п'ють, і неякісно що працюють ... Такі кадри відсіваються відразу. А кістяк розумних фахівців, з якими готовий співпрацювати, напрацьовується роками. як правило, хорошого майстра вдається знайти лише після того, як відсієш кілька десятків горе-фахівців ", - пояснює Хмура. Але, за його словами, якою б високопрофесійною не була бригада, контролювати якість їх роботи треба постійно: "Якщо що недогляд, шлюб ремонту видно в кінці - наприклад, коли клеїш шпалери, а стіни толком не поштукатурені. У таких ситуаціях доведеться щось переробляти, ще й за свій рахунок ".

ЗАМОВНИКИ. Важливо налагодити також нормальні відносини з клієнтами. "Оптимальною формулою розрахунку із замовниками є поетапна оплата ремонтних робіт. Умовно - якщо на кожному етапі оплачується повністю закупівля будматеріалів і частково - праця майстрів. А після того, як робота виконана і у замовника немає претензій, погашається решта грошей. Такі фінансові взаємовідносини з замовником дозволяють спокійно робити ремонт, ліквідувати недоробки, і обговорювати побажання клієнта. Крім того, якщо з-за курсових коливань дорожчає робота або матеріали, клієнти в основному нормально оплачую подорожчав цемент, шпалери і т. д. До того ж, поетапний розрахунок захищає сторони від "кидалова", коли виконується замовлення ", - говорить Сергій Солапанов. Підприємець уточнює: щоб у клієнтів залишилися хороші враження від співпраці з ремонтниками, потрібно запропонувати власникам житла гарантію на весь обсяг ремонту терміном на півроку-рік: "До того ж, дрібні роботи - наприклад, переважити люстру, - можна робити безкоштовно".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як заробити на ремонті квартир: бізнес-план". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Коновалова Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як заробити на ремонті квартир: бізнес-план

3 травня 2015 року, 8:47 Переглядів:

3 травня 2015 року, 8:47 Переглядів:

На перший погляд може здатися, що в кризу ринок нерухомості непривабливий для реалізації стартапів. Адже, з одного боку, мало хто купує житло, а з іншого - багато будкомпанії заморожують будівництво об'єктів. Але це правило не поширюється на сегмент послуг, пов'язаний з ремонтом квартир і будинків, - адже люди в будь-який час потребують наклеювання шпалер, заміну сантехніки або оновленні електропроводки. "Ці послуги користуються попитом населенням, і обсяг замовлень поки що зберігається на докризовому рівні. Одні добудовують котеджі, тому що проекти стартували рік-два назад, і кидати розпочате недоцільно. А інші здійснюють ремонт квартир в новобудовах або в радянських багатоповерхівках, так як гроші на ці цілі були зібрані ще до кризи. Але чи залишиться ця тенденція незмінною - прогнозувати складно ", - говорить аналітик SV Development Сергій Костецький. "Сегодня" вивчила перспективи і ризики вкладення інвестицій в невелику столичну компанію по ремонту житла.

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Бізнес-план компанії по ремонту житла

1. Характеристика, розташування, конкуренти

Відкриваємо в Києві невелику фірму "Майстри", яка займеться ремонтом квартир. Запропонуємо всі види робіт: дизайн; експрес-обслуговування; "під ключ"; частковий ремонт; утеплення стін. Чи можемо виконати і економзаказ, і масштабний ремонт заміських будинків

Конкуренція тут висока, адже в столиці ремонтують житло і столичні майстри, і гастарбайтери, а це, за скромними оцінками, більш 800-1000 бригад. Але свою нішу займемо за рахунок якісних робіт, широкого спектра послуг і гнучких цін.

Наш офіс запрацює на Позняках, оскільки тут будуються багатоповерхівки, і, відповідно, власники нових квартир забезпечать потік замовників. Нам буде потрібен невеликий сайт-візитка з фотогалереєю виконаних робіт, який дозволить збільшити впізнаваність проекту. Ще замовлення плануємо шукати завдяки особистим контактам. У майбутньому ж, як розкрутимося, займемося будівництвом - тобто почнемо зводити будинки під замовлення.

За нашими оцінками, якщо кожні 2 місяці виконувати ремонт "однушки", наш проект окупиться через 2 роки.

2. Стартовий капітал

На самому початку власнику доведеться вкластися в інструментарій. При цьому потрібно враховувати, що для роботи знадобиться хоча б одна бригада з п'яти чоловік, куди входять сантехнік, електрик, два-три маляра. Також для повноцінного ремонтного процесу потрібно купити бетономішалку, перфоратор, дриль, болгарку, молотки, кисті, ємності для будматеріалів, спецодяг і т. Д. Разом: 120 тис. Грн.

Далі - запускаємо сайт. Розробка "візитки" обійдеться в 5 тис. Грн. Також доведеться заплатити за хостинг, домен і технічну підтримку - річний "абонемент" тягне приблизно на 2 тис. Грн. Разом: 7 тис. Грн.

Ще закупимо "розумну" техніку: ноутбук, принтер, сканер. Це обладнання стане в нагоді для оновлення контенту на сайті, складання кошторису для замовника, використання графічних програм в процесі ремонту та інше. Разом: 15 тис. Грн.

І, нарешті, для роботи буде потрібно невелике вантажне авто - для перевезення будматеріалів, людей і вирішення інших логістичних завдань. Беушний транспорт нам обійдеться в 150 тис. Грн.

Всього: 292 тис. Грн.

3. Поточні витрати

Тут враховуємо витрати на оренду офісу. Приміщення на Позняках площею в 20 кв. м обійдеться в 4000 грн. Ще нам знадобиться склад, де будемо зберігати будматеріали та обладнання. Його оренда, з урахуванням площі в 80 кв. м, тягне на 2400 грн. Не забуваємо про "комуналці": загальна оплата електроенергії, інтернету, води обійдеться приблизно в 2000 грн. Ще 2000 Грн включимо на закупівлю миючих засобів, канцтоварів, бензину. Разом: 10,4 тис. Грн.

Далі враховуємо фонд зарплати. На роботу в офіс візьмемо адміністратора (5000 грн), який буде відповідати на дзвінки, оновлювати сайт, складати звіти для податкової, при необхідності - прибирати приміщення. Що стосується зарплат для бригади, то ці гроші не потрібно включати в поточні витрати. Справа в тому, що майстри заробляють відрядно або за фактом виконаної роботи. Тобто бригада отримує, в середньому, 50% від загальної суми ремонтних. За таким же принципом буде заробляти і власник компанії, який є бригадиром безпосередньо на об'єктах.

Також не завадить закласти 5000 Грн на оновлення або ремонт робочих інструментів і ліквідацію форс-мажорів.

Всього: 20,4 тис. Грн.

4. Маркетинг, реклама

Кращий спосіб знайти замовника - це скористатися особистими зв'язками. Тому на старті обдзвонити всіх знайомих і повідомимо, що займаємося ремонтом житла. З тими ж, хто зацікавиться нашими послугами, обговоримо умови співпраці: по-перше, оплату можна виробляти поетапно; по-друге, за підсумком виконаних робіт буде надана гарантія терміном на рік. Крім того, якщо проект по ремонту житла планується масштабний, можна домовитися про знижки. Наприклад, вбудовані меблі на кухню можна встановити зі знижкою в 20%.

Не завадять можливості інтернету. Можна створити іменні сторінки в соціальних мережах, а також розповісти про наші послуги на біржах онлайн-оголошень. Будуть корисні і можливості ресурсів-скідочніков на кшталт "Покупон".

Як фішки добре б використовувати ексклюзивні пропозиції: наприклад, організувати прийом замовлень по інтернету з подальшим безкоштовним виїздом майстра для оцінки обсягів майбутнього ремонту.

5. Окупність проекту, ризики

Скільки заробимо. Наша бригада виконає ремонт "під ключ" в "однушки" площею 40 кв. м за 2 місяці. Будівельні нам буде оплачувати власник житла (260 тис. Грн.). За роботу бригади ми візьмемо з нього 130 тис. Грн. З цих грошей ми розраховуємося з майстрами (65 тис. Грн.), А ще 65 тис. Грн - дохід фірми за два місяці. Мінусуем поточні витрати (40,8 тис. Грн за два місяці), отримуємо 12,1 тис. Грн на місяць. А з урахуванням стартових витрат (292 тис. Грн.), Розуміємо, що наш проект почне окупатися через 2 роки.

Ризики. Під час кризи менше клієнтів. Тоді можна зосередитися на економзаказах.

Тоді можна зосередитися на економзаказах

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Головний інструмент - репутація

Успішний бізнес в сегменті ремонту житла можна побудувати лише за умови, що власник компанії є за освітою інженером, будівельником, технарем, або ж довгий час працював в цьому напрямку. "Будь-який вид ремонту - заміна вікон, створення дизайн-проекту, монтаж натяжних стель, - вимагає розуміння процесів. Тому важливо, щоб сам підприємець був будівельником. Або ж потрібно знайти надійного партнера, який зможе контролювати роботу бригади і поставки матеріалів, спілкуватися з замовником. Але без досвіду роботи в цій сфері відкривати свою компанію по ремонту квартир і будинків не має сенсу ", - вважає столичний дизайнер Володимир Хмура.

Керівник приватної будівельної компанії "Технополіс" Сергій Солапанов додає: крім будівельного досвіду, в цьому бізнесі потрібно постійно поповнювати свою "базу даних". "Наприклад, дизайнерам потрібно стежити за модними тенденціями в інтер'єрі, а будівельникам корисно цікавитися, які нові виробники з'явилися на ринку; розширено чи асортимент, умовно, по фарбах; змінилися властивості матеріалів або технології їх застосування. Ці знання, як правило, можна почерпнути на спеціалізованих виставках і майстер-класах, в галузевих журналах ", - зазначає підприємець.

Такий фундамент дозволяє цьому бізнесу триматися на плаву навіть у кризу, вважають експерти. "Зараз замовникам потрібен недорогий, але якісний ремонт. Тому якщо бригада працює добротно, у таких майстрів завжди будуть клієнти, оскільки спрацьовує принцип" сарафанного радіо ": замовники рекомендують фахівців з ремонту своїм друзям і знайомим. Треба пам'ятати, що репутація в цьому бізнесі - основна запорука виживання в складних економічних умовах ", - упевнений Сергій Костецький.

Треба пам'ятати, що репутація в цьому бізнесі - основна запорука виживання в складних економічних умовах , - упевнений Сергій Костецький

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Інвестуємо в справу поступово

Ремонтний бізнес цікавий тим, що тут можливі невеликі фінансові вкладення для старту. "Головне - придбати весь набір інструментів для роботи. Знадобитися можуть бетономішалка, перфоратор, дриль, болгарка і т. Д. Ці витрати обійдуться приблизно в $ 5000, або 125 тис. Грн, і таких інвестицій для запуску компанії по ремонту житла більш ніж достатньо. у перспективі можна вкластися в недорогий сайт, де будуть виставлені портфоліо з фотографій з прикладами відремонтованих квартир. А коли прибуток буде відчутна, не завадить придбати невеликий вантажний автомобіль ", - пояснює бізнесмен Сергій Солапанов.

Не варто спочатку вкладатися в оренду офісу або складу, радять знаючі люди. "На старті такі витрати зайві: за фактом офіс потрібен буде, коли буде великий набір інструментів або багато будматеріалів. А якщо такий необхідності не виникає, то можна без проблем працювати вдома, а робочі приналежності зберігати в гаражі", - упевнений дизайнер Володимир Хмура. За його словами, коли бізнес стане на ноги, можна задуматися над тим, щоб взяти в оренду офісне приміщення: "Бажано орендувати невеликий і якісно відремонтований офіс, неподалік від центру міста. А ось в самому центрі працювати не варто: під час кризи таке розташування клієнти сприймають негативно, мовляв, послуги у цій компанії можуть бути дорогими ".

Також в цьому бізнесі заощадити можна і на співробітниках. "Як правило, майстрів не оформляють офіційно, їм платять за фактом виконаної роботи. Хороший майстер сьогодні може заробити близько 10-12 тис. Грн на місяць. Прожити на ці гроші можна, але надприбутків очікувати не варто", - говорить аналітик Сергій Костецький.

< <

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Залучаємо клієнтів гарантіями і майстрами

Якісний ремонт житла забезпечує тільки професійна бригада. Тому власники будівельних компаній особливу увагу приділяють кадрових питань, зазначає дизайнер Володимир Хмура. "Зазвичай в бригаді - 4-5 різнопрофільних фахівців, які можуть відремонтувати квартиру" під ключ ": електрик, сантехнік, і 2-3 маляра. В такі команди майстра підбираються за рекомендацією. Але серед них трапляються і недисципліновані, і п'ють, і неякісно що працюють ... Такі кадри відсіваються відразу. А кістяк розумних фахівців, з якими готовий співпрацювати, напрацьовується роками. як правило, хорошого майстра вдається знайти лише після того, як відсієш кілька десятків горе-фахівців ", - пояснює Хмура. Але, за його словами, якою б високопрофесійною не була бригада, контролювати якість їх роботи треба постійно: "Якщо що недогляд, шлюб ремонту видно в кінці - наприклад, коли клеїш шпалери, а стіни толком не поштукатурені. У таких ситуаціях доведеться щось переробляти, ще й за свій рахунок ".

ЗАМОВНИКИ. Важливо налагодити також нормальні відносини з клієнтами. "Оптимальною формулою розрахунку із замовниками є поетапна оплата ремонтних робіт. Умовно - якщо на кожному етапі оплачується повністю закупівля будматеріалів і частково - праця майстрів. А після того, як робота виконана і у замовника немає претензій, погашається решта грошей. Такі фінансові взаємовідносини з замовником дозволяють спокійно робити ремонт, ліквідувати недоробки, і обговорювати побажання клієнта. Крім того, якщо з-за курсових коливань дорожчає робота або матеріали, клієнти в основному нормально оплачую подорожчав цемент, шпалери і т. д. До того ж, поетапний розрахунок захищає сторони від "кидалова", коли виконується замовлення ", - говорить Сергій Солапанов. Підприємець уточнює: щоб у клієнтів залишилися хороші враження від співпраці з ремонтниками, потрібно запропонувати власникам житла гарантію на весь обсяг ремонту терміном на півроку-рік: "До того ж, дрібні роботи - наприклад, переважити люстру, - можна робити безкоштовно".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як заробити на ремонті квартир: бізнес-план". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Коновалова Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як заробити на ремонті квартир: бізнес-план

3 травня 2015 року, 8:47 Переглядів:

3 травня 2015 року, 8:47 Переглядів:

На перший погляд може здатися, що в кризу ринок нерухомості непривабливий для реалізації стартапів. Адже, з одного боку, мало хто купує житло, а з іншого - багато будкомпанії заморожують будівництво об'єктів. Але це правило не поширюється на сегмент послуг, пов'язаний з ремонтом квартир і будинків, - адже люди в будь-який час потребують наклеювання шпалер, заміну сантехніки або оновленні електропроводки. "Ці послуги користуються попитом населенням, і обсяг замовлень поки що зберігається на докризовому рівні. Одні добудовують котеджі, тому що проекти стартували рік-два назад, і кидати розпочате недоцільно. А інші здійснюють ремонт квартир в новобудовах або в радянських багатоповерхівках, так як гроші на ці цілі були зібрані ще до кризи. Але чи залишиться ця тенденція незмінною - прогнозувати складно ", - говорить аналітик SV Development Сергій Костецький. "Сегодня" вивчила перспективи і ризики вкладення інвестицій в невелику столичну компанію по ремонту житла.

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Бізнес-план компанії по ремонту житла

1. Характеристика, розташування, конкуренти

Відкриваємо в Києві невелику фірму "Майстри", яка займеться ремонтом квартир. Запропонуємо всі види робіт: дизайн; експрес-обслуговування; "під ключ"; частковий ремонт; утеплення стін. Чи можемо виконати і економзаказ, і масштабний ремонт заміських будинків

Конкуренція тут висока, адже в столиці ремонтують житло і столичні майстри, і гастарбайтери, а це, за скромними оцінками, більш 800-1000 бригад. Але свою нішу займемо за рахунок якісних робіт, широкого спектра послуг і гнучких цін.

Наш офіс запрацює на Позняках, оскільки тут будуються багатоповерхівки, і, відповідно, власники нових квартир забезпечать потік замовників. Нам буде потрібен невеликий сайт-візитка з фотогалереєю виконаних робіт, який дозволить збільшити впізнаваність проекту. Ще замовлення плануємо шукати завдяки особистим контактам. У майбутньому ж, як розкрутимося, займемося будівництвом - тобто почнемо зводити будинки під замовлення.

За нашими оцінками, якщо кожні 2 місяці виконувати ремонт "однушки", наш проект окупиться через 2 роки.

2. Стартовий капітал

На самому початку власнику доведеться вкластися в інструментарій. При цьому потрібно враховувати, що для роботи знадобиться хоча б одна бригада з п'яти чоловік, куди входять сантехнік, електрик, два-три маляра. Також для повноцінного ремонтного процесу потрібно купити бетономішалку, перфоратор, дриль, болгарку, молотки, кисті, ємності для будматеріалів, спецодяг і т. Д. Разом: 120 тис. Грн.

Далі - запускаємо сайт. Розробка "візитки" обійдеться в 5 тис. Грн. Також доведеться заплатити за хостинг, домен і технічну підтримку - річний "абонемент" тягне приблизно на 2 тис. Грн. Разом: 7 тис. Грн.

Ще закупимо "розумну" техніку: ноутбук, принтер, сканер. Це обладнання стане в нагоді для оновлення контенту на сайті, складання кошторису для замовника, використання графічних програм в процесі ремонту та інше. Разом: 15 тис. Грн.

І, нарешті, для роботи буде потрібно невелике вантажне авто - для перевезення будматеріалів, людей і вирішення інших логістичних завдань. Беушний транспорт нам обійдеться в 150 тис. Грн.

Всього: 292 тис. Грн.

3. Поточні витрати

Тут враховуємо витрати на оренду офісу. Приміщення на Позняках площею в 20 кв. м обійдеться в 4000 грн. Ще нам знадобиться склад, де будемо зберігати будматеріали та обладнання. Його оренда, з урахуванням площі в 80 кв. м, тягне на 2400 грн. Не забуваємо про "комуналці": загальна оплата електроенергії, інтернету, води обійдеться приблизно в 2000 грн. Ще 2000 Грн включимо на закупівлю миючих засобів, канцтоварів, бензину. Разом: 10,4 тис. Грн.

Далі враховуємо фонд зарплати. На роботу в офіс візьмемо адміністратора (5000 грн), який буде відповідати на дзвінки, оновлювати сайт, складати звіти для податкової, при необхідності - прибирати приміщення. Що стосується зарплат для бригади, то ці гроші не потрібно включати в поточні витрати. Справа в тому, що майстри заробляють відрядно або за фактом виконаної роботи. Тобто бригада отримує, в середньому, 50% від загальної суми ремонтних. За таким же принципом буде заробляти і власник компанії, який є бригадиром безпосередньо на об'єктах.

Також не завадить закласти 5000 Грн на оновлення або ремонт робочих інструментів і ліквідацію форс-мажорів.

Всього: 20,4 тис. Грн.

4. Маркетинг, реклама

Кращий спосіб знайти замовника - це скористатися особистими зв'язками. Тому на старті обдзвонити всіх знайомих і повідомимо, що займаємося ремонтом житла. З тими ж, хто зацікавиться нашими послугами, обговоримо умови співпраці: по-перше, оплату можна виробляти поетапно; по-друге, за підсумком виконаних робіт буде надана гарантія терміном на рік. Крім того, якщо проект по ремонту житла планується масштабний, можна домовитися про знижки. Наприклад, вбудовані меблі на кухню можна встановити зі знижкою в 20%.

Не завадять можливості інтернету. Можна створити іменні сторінки в соціальних мережах, а також розповісти про наші послуги на біржах онлайн-оголошень. Будуть корисні і можливості ресурсів-скідочніков на кшталт "Покупон".

Як фішки добре б використовувати ексклюзивні пропозиції: наприклад, організувати прийом замовлень по інтернету з подальшим безкоштовним виїздом майстра для оцінки обсягів майбутнього ремонту.

5. Окупність проекту, ризики

Скільки заробимо. Наша бригада виконає ремонт "під ключ" в "однушки" площею 40 кв. м за 2 місяці. Будівельні нам буде оплачувати власник житла (260 тис. Грн.). За роботу бригади ми візьмемо з нього 130 тис. Грн. З цих грошей ми розраховуємося з майстрами (65 тис. Грн.), А ще 65 тис. Грн - дохід фірми за два місяці. Мінусуем поточні витрати (40,8 тис. Грн за два місяці), отримуємо 12,1 тис. Грн на місяць. А з урахуванням стартових витрат (292 тис. Грн.), Розуміємо, що наш проект почне окупатися через 2 роки.

Ризики. Під час кризи менше клієнтів. Тоді можна зосередитися на економзаказах.

Тоді можна зосередитися на економзаказах

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Головний інструмент - репутація

Успішний бізнес в сегменті ремонту житла можна побудувати лише за умови, що власник компанії є за освітою інженером, будівельником, технарем, або ж довгий час працював в цьому напрямку. "Будь-який вид ремонту - заміна вікон, створення дизайн-проекту, монтаж натяжних стель, - вимагає розуміння процесів. Тому важливо, щоб сам підприємець був будівельником. Або ж потрібно знайти надійного партнера, який зможе контролювати роботу бригади і поставки матеріалів, спілкуватися з замовником. Але без досвіду роботи в цій сфері відкривати свою компанію по ремонту квартир і будинків не має сенсу ", - вважає столичний дизайнер Володимир Хмура.

Керівник приватної будівельної компанії "Технополіс" Сергій Солапанов додає: крім будівельного досвіду, в цьому бізнесі потрібно постійно поповнювати свою "базу даних". "Наприклад, дизайнерам потрібно стежити за модними тенденціями в інтер'єрі, а будівельникам корисно цікавитися, які нові виробники з'явилися на ринку; розширено чи асортимент, умовно, по фарбах; змінилися властивості матеріалів або технології їх застосування. Ці знання, як правило, можна почерпнути на спеціалізованих виставках і майстер-класах, в галузевих журналах ", - зазначає підприємець.

Такий фундамент дозволяє цьому бізнесу триматися на плаву навіть у кризу, вважають експерти. "Зараз замовникам потрібен недорогий, але якісний ремонт. Тому якщо бригада працює добротно, у таких майстрів завжди будуть клієнти, оскільки спрацьовує принцип" сарафанного радіо ": замовники рекомендують фахівців з ремонту своїм друзям і знайомим. Треба пам'ятати, що репутація в цьому бізнесі - основна запорука виживання в складних економічних умовах ", - упевнений Сергій Костецький.

Треба пам'ятати, що репутація в цьому бізнесі - основна запорука виживання в складних економічних умовах , - упевнений Сергій Костецький

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Інвестуємо в справу поступово

Ремонтний бізнес цікавий тим, що тут можливі невеликі фінансові вкладення для старту. "Головне - придбати весь набір інструментів для роботи. Знадобитися можуть бетономішалка, перфоратор, дриль, болгарка і т. Д. Ці витрати обійдуться приблизно в $ 5000, або 125 тис. Грн, і таких інвестицій для запуску компанії по ремонту житла більш ніж достатньо. у перспективі можна вкластися в недорогий сайт, де будуть виставлені портфоліо з фотографій з прикладами відремонтованих квартир. А коли прибуток буде відчутна, не завадить придбати невеликий вантажний автомобіль ", - пояснює бізнесмен Сергій Солапанов.

Не варто спочатку вкладатися в оренду офісу або складу, радять знаючі люди. "На старті такі витрати зайві: за фактом офіс потрібен буде, коли буде великий набір інструментів або багато будматеріалів. А якщо такий необхідності не виникає, то можна без проблем працювати вдома, а робочі приналежності зберігати в гаражі", - упевнений дизайнер Володимир Хмура. За його словами, коли бізнес стане на ноги, можна задуматися над тим, щоб взяти в оренду офісне приміщення: "Бажано орендувати невеликий і якісно відремонтований офіс, неподалік від центру міста. А ось в самому центрі працювати не варто: під час кризи таке розташування клієнти сприймають негативно, мовляв, послуги у цій компанії можуть бути дорогими ".

Також в цьому бізнесі заощадити можна і на співробітниках. "Як правило, майстрів не оформляють офіційно, їм платять за фактом виконаної роботи. Хороший майстер сьогодні може заробити близько 10-12 тис. Грн на місяць. Прожити на ці гроші можна, але надприбутків очікувати не варто", - говорить аналітик Сергій Костецький.

< <

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Залучаємо клієнтів гарантіями і майстрами

Якісний ремонт житла забезпечує тільки професійна бригада. Тому власники будівельних компаній особливу увагу приділяють кадрових питань, зазначає дизайнер Володимир Хмура. "Зазвичай в бригаді - 4-5 різнопрофільних фахівців, які можуть відремонтувати квартиру" під ключ ": електрик, сантехнік, і 2-3 маляра. В такі команди майстра підбираються за рекомендацією. Але серед них трапляються і недисципліновані, і п'ють, і неякісно що працюють ... Такі кадри відсіваються відразу. А кістяк розумних фахівців, з якими готовий співпрацювати, напрацьовується роками. як правило, хорошого майстра вдається знайти лише після того, як відсієш кілька десятків горе-фахівців ", - пояснює Хмура. Але, за його словами, якою б високопрофесійною не була бригада, контролювати якість їх роботи треба постійно: "Якщо що недогляд, шлюб ремонту видно в кінці - наприклад, коли клеїш шпалери, а стіни толком не поштукатурені. У таких ситуаціях доведеться щось переробляти, ще й за свій рахунок ".

ЗАМОВНИКИ. Важливо налагодити також нормальні відносини з клієнтами. "Оптимальною формулою розрахунку із замовниками є поетапна оплата ремонтних робіт. Умовно - якщо на кожному етапі оплачується повністю закупівля будматеріалів і частково - праця майстрів. А після того, як робота виконана і у замовника немає претензій, погашається решта грошей. Такі фінансові взаємовідносини з замовником дозволяють спокійно робити ремонт, ліквідувати недоробки, і обговорювати побажання клієнта. Крім того, якщо з-за курсових коливань дорожчає робота або матеріали, клієнти в основному нормально оплачую подорожчав цемент, шпалери і т. д. До того ж, поетапний розрахунок захищає сторони від "кидалова", коли виконується замовлення ", - говорить Сергій Солапанов. Підприємець уточнює: щоб у клієнтів залишилися хороші враження від співпраці з ремонтниками, потрібно запропонувати власникам житла гарантію на весь обсяг ремонту терміном на півроку-рік: "До того ж, дрібні роботи - наприклад, переважити люстру, - можна робити безкоштовно".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як заробити на ремонті квартир: бізнес-план". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Коновалова Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ